Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Earth (seria)

Polecane posty

Witam, mam pytanie. Nie za bardo wiedziałem gdzie na forum opisaćproblem, więc jeżeli pozwolicie to opiszę go tu. Mam problem z grą earth 2150 escape from blue planet. Problem dot. okna konstrukcyjnego w grze. Gram w rozdzielczości 1600*900 natomiast po uruchomieniu gry i właćzeniu okna konstrukcyjnego grę wyrzuca do windowsa. Posiadam win7. Na innch forach pisali żeby zmniejszyć grafikę, ale mam nadzieję ze da sięproblem rozwiązaćw inny sposób.

Sprzęt:

Win7

4 GB Ram

GeForce Gt240M

Procesor P8700 dwa rdzenie 2,53 GHz

Dodatkowo grę odpalam po przez direct nie openGL.

Pomocy!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT TEN ZAŁOŻONY ZOSTAŁ W 2005 A JA GO PISZE W 2011 ALE CÓŻ, EARTH 2160 TO JEST MOIM ZDANIEM SPOKO GIERKA, NIE GRAŁEM W POPRZEDNIE CZĘŚCI WIĘC TROCHĘ SIĘ GUBIĘ PRZY TYCH NAZWACH BRONI CO JE WYMIENIALIŚCIE ALE, CHCĘ POWIEDZIEC ŻE WEDŁUG MNIE GRAFIKA W TEJ GRZE JEST ŚWIETNA, ROZGRYWKA MIŁA ORAZ FRAKCJE ITP. RZECZY SĄ NA MIEJSCU, ZASTANAWIA MNIE TYLKO JEDNA RZECZ, TYLE LAT MINEŁO A TU NIE MA NOWEJ CZĘŚCI, JEDYNE MINUSY (JAK DLA MNIE) TO TO ŻE JAK SIĘ CHCE ZAGRAC W POTYCZKĘ TO PRZECIWNICY SĄ BAAAAAARDZO SŁABI NA TRUDNYM SAM ROZGROMIŁEM 3 GRACZY (BOTY-TRUDNY), I TROCHĘ SIĘ DZIWIĘ ŻE CO NIEKTÓRYM PRZEJŚCIE KAMPANI TYLE ZAJĘŁO ;)... TA GRA JEST SUPER TYLE Z MOJEJ STRONY :D7126558 MOJE GG JEŚLI KTOŚ CHCE PODYSKUTOWAC Z JEDNYM Z NAJLEPSZYCH GRACZY EARTH 2160 TAK SĄDZĘ ;)

W 2160, w części w której mi najbardziej podpasował klimat, często LC gram. Na początku skupiam się na surowcach, gdyż ta frakcja dosyć wolno je wydobywa i buduję trzy centra wydobywcze plus wiadomo te podstawki pod konstrukcje. Jeżeli chodzi o wojsko to staram się jak najszybciej przejść do produkcji Athen - tanie, szybkie i silne pojazdy(działo energetyczne). Można ich narobić dużo, a na przesadzonych z deczka Morphidów jak znalazł. Potem już przechodzę do silniejszych pojazdów i superbroni.

Nie polecam tego sposobu poniewaz atheny sa slabe jak dla mnie ;), a morphidow mam nadzieje ze chodzi ci o naziemne jednostki i to NIE TE co wala w powietrze, bo z athen zostanie miazga... ja polecam moj prywatny sposob ;) najpierw wrabac duzo jednostek (budynkow) wydobywczych szybko podstawowe badania na wiezyczki np. przeciw pancerne dzialko i zrobic mase wiezyczek obronnych potem zajac sie wojskiem (nie polecam naprawde athen) lepiej zrobic apollo przeciwlotnicze i np. odrazu badania byle by miec Deimosa lub Pluto :)najpierw obrona po czym spokojny udany potezny atak :D Co do ED troche (wedlug mnie) maja slaba piechotę zwlaszcza jesli ja porownac z piechota LC (kobiet) sorki za to jak zabrzmialo no ale zdeka troche nie pasuje, nie?? a co do pojazdow to sa supcio :D tryb budowania troszke upierdliwy jedno obok drugiego ale kij z tym :D ( i nie umiem obrocic bramy do pionu ;/ hehe ) Co do UCS wedlug mnie są zarąbisci (sorki za wyrazenie) to moja ulubiona frakcja teleport na polowe mapy prawie oraz teleport jednostek pod wlasne :).... minus?? da sie wszystkie wylaczyc hehe albo hackery ale one to tylko w kampani cos daja rade zrobic :) Morphidzi- hmmm... jak dlamnie u tych oto istot oplaca sie robic TYLKO te cale kokony (wiezyczki) oraz jednostki obleznicze te co daleko wala oraz walace w powietrze ( ja je nazywam zyrafy) xD, i oczywiscie flota glownie te z rakietami Crusader czy jakos tak sie nazywa ;P, TYLKO 2 rodzaje jednostek naziemnych u morphidow pamietajcie :) To moje zdanie ;p piszcie co chcecie :X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej części z tej serii tylko się przyjrzałem. Natomiast E2150, The Moon Project, Lost Souls wciągnęły mnie na parę lat. Ile to ja map sobie do tego ściągnąłem z World Earth Center, szczególnie te z kampanii Lost Soulsa nadawały się na zabawy w potyczce no i trochę własnych przeróbek przy pomocy edytora aby było jeszcze trudniej. ale to co mnie przy tym trzymało to były mody: Super Storm 1.0 i Super Storm 2.0. Te nowe SI wysyłające stada jednostek i oszukujące na ich produkcji( jednostki po prostu pojawiają się w pobliżu punktu startowego co kilkadziesiąt sekund). Tu się kasa kończy a rozpoczęcie budowy przy kolejnych złożach wiąże się z natychmiastowym atakami Si. Szturmujesz bazę (silnie umocnioną dzięki edytorowi) i nie nadążasz z przysyłaniem posiłków a komputer cały czas ma nowe stada wojska.

Jak by ktoś chciał to niech wejdzie sobie na Insideearth i spatchuje The moon Project lub Lost Souls do wersji 2.2 a następnie zainstaluje na to moda Super Storm 2.0

E 2160 to inna historia. Balancing między stronami jest nie zrównoważony, inni gracze, a także moderzy to zauważyli więc gdy wpakowałem się na grę sieciową odrazu miałem do czynienia z modem Rebalancing 8.3.1.9. Wiele zmian jakie wprowadził były jak dla mnie żałosne, ale mimo tego rozgrywka była dobra. mapy też trzeba sobie pościągać bo te co dali z Reality Pump na oryginalnej płycie są kiepskie. Ostatecznie sam wziołem się za balansowanie rozgrywki, po tych miesiącach, po których znudziła mi się gra sieciowa i tak wyprowadziłem sobie swoje parametry do tej gry z pomocą narzędzi SDK. Tylko teraz sobie na sieci nie zagram. Ale fajnie się gra na swoich ustawieniach broni, jednostek, budynków. to co mi się bardzo podoba w tej serii to możliwości projektowania swoich pojazdów z dostępnych elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosne? Co na przykład? Modyfikacja zdecydowanie przypadła mi do gustu: uczyniono morfidy grywalnymi w multi. Nie wiem, kto wpadł na absurdalny pomysł wykorzystywania przez nich tylko wody, ale prowadziło to do tego, że gracze omijali je szerokim łukiem. Jeden surowiec oznaczał bowiem nie tylko szybkość tworzenia, a przede wszystkim to, że po kilkunastu minutach go nie było.

Nie mniej, pozostał drugi, największy mankament multiplayera. Pomijam już to, że ciężko znaleźć ludzi, którzy jeszcze grają: gorzej, że nawet, jak się jacyś nawiną, gra na pewno po kilkunastu minutach zacznie haczyć. Pewnie za wiele wymagam, ale myślę, że silnik, który generuje tak ładną grafikę, nie nadaje się do gier sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat możliwość korzystania przez lądowe jednostki Morphidów z kilku typów złóż spodobało mi się i sam to wprowadziłem sobie robiąc zmiany. Te żałosne to ogół zmian u UCS i parę innych u pozostałych stron.

A tak przy okazji, do tego aby sprawić żeby taka Mantian Princes zaczęła łykać kryształ nie trzeba znać się na programowaniu wystarczy znajomość Excela i programu WDPackager.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Earth 2140 się wychowałem. Została mi jeszcze płytka i instrukcja (podniszczona) z premierowego wydania, choć mam też wersję z CDA. Nie wiem tylko czy na nowych systemach da się grać z dźwiękiem:(

W Earth 2150 nie wiem nawet jak sie steruje/kontroluje cokolwiek:D Gra mnie odrzuciła właśnie sterowaniem.

Earth 2160 mam z serii DobraGra w DVD Boxie ale jeszcze nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z Earth Universe pójdzie, ale ma skopane AI i brakuje gry sieciowej, więc przyjemność z gry niewielka. Ale jak masz wersję z CDA, to skorzystaj z tego poradnika :). Wkrótce zamierzam popracować nad wersją 1.1 (głównie aktualizacja screenshotów, linków i przeniesienie wszystkiego na VPC2007, na Windows Virtual PC nie ma co liczyć, bo mam Vistę :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że stary temat, ale nie widzę sensu zakładać nowego o tej samej serii.

Najmilej wspominam część pierwszą, czyli Earth 2140 - z sentymentu. Pamiętam, że mój pierwszy kontakt z tą grą był w języku angielskim - dorwałem jakieś demko na płycie Secret Service (to chyba była płyta nr 49 i lata 90.). Dopiero po latach zagrałem w pełną wersję z Action Plus i już była po polsku.

Co do części Earth 2150, to jakiś miesiąc temu kupiłem w dużym kartonie i sobie zacząłem trochę grać. Ale ostatnio mi się mocno znudziła, bo... nie daje satysfakcji. Kampanię ED ukończyłem zbyt szybko (zostało niewiele "dni" do końca, a ja wydobyłem wszystkie surowce na ewakuację na 10 misji przed końcem kampanii). Z kolei kampania UCS mnie drażni, bo mam ponad 600 000 surowców do wydobycia i trzy misje końcowe, a co chwila bombardują mnie tam meteoryty ... także ziewam przy tym z nudów. Trochę za trudna, jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...