Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Earth (seria)

Polecane posty

Earth 2160 hehehe. Gra jest naprawde przednia. Niespodziewalem sie czegos takiego. Niska cena a gra jeszcze lepsza :) Grywalnosc ta gra posiada ogromna. Tak sobie grajac strona ED mialem dziwne odczucie jakbym gral w Dune2... Ciekawe podejscie do rozbudowy kazdej ze stron. ED - siec krytarzy, LC - budowle pnace sie w gore. A juz najlepiej podobaja mi sie Morphidzi. Gra nimi jest genialna... Az nie moge doczekac sie recenzji tej gry w nowym CDA. Dla mnie cichy kandydat na gre roku 2005.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło że się taki temat pojawił :) W E2160 pogrywam już od tygodnia. Kończę jak na razie kampanię ED i muszę powiedzieć że dawno tak dobrej strategii nie wiedziałem [z tych nastawionych na totalną rozwałkę :D] Grafika jest znakomita, fabuła wciaga a muzyka miło pogrywa. Grywalność baaardzo duża. Niestety jest kilka rzeczy na "be". To co denerwuje to głosy postaci. W kilku miejscach lektorzy się postarali ale przeważnie kwestie są wyprane z emocji. Zauważyłem też że w końcowych misjach ED jednostki obcych mają angielskie nazwy. Najbardziej jednak denerwują "rozmówki" bohaterów w czasie których odcinają nas od "sterów". Dwa razy mogłem tylko biernie oglądać jak mi atakują bazę :( Drzewko technologiczne też mogło by być lepsze. Brakuje mi możliwości ukrycia ukończonych badań. Jednak do głosów można się przyzwyczaić, zniszczone jednostki odbudować a angielskie nazwy wogóle w niczym nie przeszkadzają. A wtedy pozostaje tylko sama, czysciutka grywalność...Polecam. Czy to wersję "pudełkową" czy "kioskową". [sam mam limitowaną z czujnikiem ruchu :) ]Dawno się tak dobrze przy RTSie nie bawiłem.

PS. Nie wiem czy to tylko ja tak sądzę ale ten tryb FPP jest jednak trochę na siłę doklejony. Grając od tygodnia użyłem go raz czy 2 żeby zrobić screena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna - grywalność, grafika i muzyka bardzo dobre. Tryb FPP - przy domyślnym użyciu rzeczywisćie jakby na siłę, ale jesli użyć go w połączeniu z PIP (Picture-In-Picture) to jest juz znacznie lepiej. 4 rasy i zróżnicowane praktycznie tak, jak było w Starcrafcie. Serii Earth nigdy nie musieliśmy się wstydzić, a ta część jest znacznie lepsza od poprzedniczek (rzadkie zjawisko w grach). Utwór z menu jest obecnie moim ulubionym kawałkiem. I wróciła piechota - moi ulubieni terminatoropodobni z UCS są znowu. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne że niektórzy już od tygodnia grają, u mnie raptem dwa dni temu się w stolnicy sklepie pojawiła... :twisted: Tak czy inaczej, za taką cenę... gra przedstawia się rewelacyjnie, szczególnie że jako dzieciak zakupiłem chyba wszystkie części sagi Earth ever ;) I nie żeby były zachwycające... ale coś mnie przy nich trzymało, ot, miały swój specyficzny styl. Przed zakupem najnowszej odsłony powstrzymują mnie chyba tylko wymagania sprzętowe... obawiam się że mój 9500pro i 512ramki to trochę za mało na ustawienie tej gry na średnie detale ;]

Poza tym, jeszcze a'propo ceny - w tym momencie wręcz na potępienie zasługuje "gracz" który kombinowałby na stadionie vel. ściągał przez p2p. Ale cóż, takie mamy czasy że dystrybutorzy dla polski stosują specjalne strefy cenowe, aby liczyć na jakąkolwiek sprzedaż... bo szczerze wątpię by powiedzmy w GB cena wynosiła 3 funty :D (gdzież te czasy kiedy kupowałem świeżo po premierze BG2 za uskrobane 200pln... ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, oficjalna data premiery w Polsce to 8 lipca. Ja am od poprzedniego poniedziałku, czyli od 12 lipca. Co do wymagać: ja gram na Athlon XP 2200, 256 Ramu i Radeon 9600 XT 128, detale na wysokie i spokojnie i łądnie działa wszystko. Przy wiekszej zadymie nieco zwalnia, ale nie do niegrywalnego poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ... Zgasiła mnie ta część ... Porostu jak odpaliłem to mi szczana opadła , a język zleciał z mojego pokoju aż do dużego ...

Naprawdę czegoś takiego to się nie spodziewałem tfu nawet nie śniłem że tak gra tak wyjdzie ...

Grafika , tak dopracowanej jeszcze nie widziałem :D Normalnie jak robie max zoom to wiedze wszytko dla mnie w grafice 9+/10

Muzyka : tutaj też lol ;) Wymiata muza w MENU ^_^ o masakra ;) boska a w grze też dodaje emocji :) Nie ma to jak sieczka ^_^ w tedy głośniki ON :) na FULL :) i matka wbiega z wrażenia ;D dla mnie 10/10

Pomysł : Jak każdy Earth dużo reprezentował ;) ale tutaj jest dużo "stron" konfliktu gdzie NAPRAWDE każda się różni ;) i to jest boskie ;] Już nie wspomnę o kończącej się amunicji i drzewku technologicznym ( bardzo czytelnie zrobionym) No i kreator jednostek[ALE ILU JEDNOSTEK ?:P] ( ale to standard) Jest liniowa , ale co z tego ? ;P Jaka strategia nie jest liniowa ?:P

Zapomniał bym dodać że wprowadzenie bohaterów to strzał w dziesiątkę ;) 10/10

Grywalność : Wiem że Earth pod względem grywalnosci nie dorównuje C&C czy innemu badziewiu ... Nie wiem dlaczego :/ Ale prawdą jest że Earth 2160 JEST AKTUALNIE NAJLEPSZA STRATEGIA NA RYNKU ... Co nie mówić I odsłona tej gry biła dla mnie C&C ( wszystkie części) :] Chciał bym aby była lepiej grywana :) bo wiem że jej Sie uda bo jest boska dla mnie 9+/10

Na koniec dodam , że ja nie chce aby 2160 było końcem ... porostu nie chce ;) Ja się nie zgadzam :) WESCIE LUDZIE WYSTAWCIE JEJ 10/10 w gazecie (:P) Przecież jej się należy ... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriu_1000

W najnowszą odsłone serii nie grałem, poczekam sobie na recenzję w CDA moze się wtedy skuszę na kupno.

Dotąd grałem tylko w poprzednie części serii. Zawsze odstraszały mnie poziomem trudności (noga ze mnie w strategiach, przeszedłem tylko jedną - Homeworlda), ale z drugiej strony przyciągały fajną (jak na tamte czasy) graficzką i niezłym pomysłem całości. Ciekawe w jaka stronę poszła seria teraz...

A z tą "najlepszą strategią na rynku"... Pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o strategie to jestem dość wybredny ... Ogólnie lubiłem C&C (serie) była fajna ;) ale wraz z nowmi wersjiami typu C&C:Generals to poprostu mi sie grac odechciało w połowie kampani US ;/ za to najdłuzej grałem w C&C TD :)

Ale od kąd pojawiła sie seria Earth zaczołem gieracac i mimo że zadna z Ziem mnie tak nie wiciagneła jak ta to i tak pykam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, czy trudne toto, bo jestem dosyć słaby w strategiach,
Powiem tak. Jestem takim niedzielnym kierowcą jeśli chodzi o strategie a radzę sobie bez żadnych kodów/trainerów. Gram oczysiście na najniższym poziomie trudności. Nie musisz sobie zawracać głowy ekonomią. gospodarką czy zadowoleniem mieszkańców...tu po prostu budujesz bazę, dozbrajasz się i oglądasz fajerwerki :D [nie ma to jak rozwalanie bazy LC...piękna rzecz]Nie wszystkim się to spodoba ale właśnie w takie strategie najchetniej pogrywam Miłosnicy gier takich jak seria Total War powiedzą że to zbyt łatwe jest ale dla nas "strategicznych przecietniaków" poziom trudności jest jak najbardziej odpowiedni :twisted: Nie wiem czy będzie demo [mógłbyś się sprawdzić] ale ja bym zaryzykował i kupił pełną za 2 dyszki :) Takie jest moje zdanie a ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do ciebie :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, czy trudne toto, bo jestem dosyć słaby w strategiach, ale mimo to chciałbym sobie to kupić, bo przyciągnęła mnie obca rasa, świetna grafika i niska cena i mam teraz dylemat: kupić czy nie?

Sa i misjie turdne , jestem w 4 misji LC i uważam ze aktulanie najdrudniejsza to ostatnia ED gdzie Ci wyłaczaja czołgi ... Na czas kiedy znajdziesz plany ich budowy ;) Ale puzniej to zabawa :D:)

Jesli chodzi zas o poziom trudnosci ta ja zawsze zaczynam na poczatku nał łatwym aby skumac o co chodzi w misjiach a potem hardcora właczam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widzę, chyba mogę spróbować moich sił. Mam nadzieję, że mnie nie oszukaliście :wink: . A tak w ogóle to jeszcze jedno pytanko: Czy tam jest normalna kampania obcych, czy trzeba najpierw przejść jakieś misje, lub z nimi można tylko walczyć / grać w multiplayu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ogolnie podba sie LC ale kurde to chyba najdroższa "organizacja" w całej grze ...

Jesli chodzi o ED to fakt chyba narazie grało mi się nimi najlepiej co do UCS i obcych to nie wiem bo ejszcze nie grałem , ale widziałem co potrafiło zrobic UCS :D a ufoli to jakos nie trawie bo sie jakos dziwnie rozmnarzaja ^_^ wogole to po co jest ten wielki statek przy UFO ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Seria Earth. 2140 to była moja pierwsza gierka z CDA. Potem przyszły kolejne Escape from the Blue Planet no i The Moon Project. Save our Souls nigdy nie mogłem dorwać, ale mam zamiar to zmienić. Ogólnie seria Earth jest cudna. Klimat zmagań między wielkimi Imperiami, fabuła tych gier. Różnorodne smaczki jak np Fang i Lunar Corporation (motyw Seksmisyjny)

Załuje tylko że 2160 nie mógł u mnie pójść (słaby wprzęt i win98) ech szkoda. Może kiedyś w przyszłości jak będę miał lepszy sprzęt.

Tak wogóle to Earthfiki udowadniają że Polak potrafi, tylko potrzeba kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś tygodnia mam Earth 2160 i nie żałuję, że go kupiłem. Choć dosyć trudny jest ( ważne jest dobranie odpowiednich jednostek na odpowiednią akcję ) i czasami frustrujący ( dlaczego ED jest słabo rozwinięty technologicznie w porównaniu do LC?? ), to jednak chce się w niego grać i podchodzić te kilka razy do misji. A nuż tym razem się uda? Podoba mi się też, że nie trzeba sobie za bardzo bawić w górnika ( czytaj zbierać surowców ) tylko walczyć, walczyć, walczyć. Ogółem kolejna polska gra pokazująca, że z Polakami trzeba się liczyć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...