Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna IV

Polecane posty

Ja wiem o tym, że nie podpisze kontraktu, ale nigdy o tym wprost nie powiedział. Czytaj dalej newsy z onetu, gratuluję :ok:

Chcecie mnie edukować z historii Evertonu? :) Czarne koszulki noszone były z powodów finansowych przez bodajże 2 sezony (ówczesny przydomek to The Black Watch - na cześć słynnego szkockiego batalionu), a następnie zdecydowano się na 'royal blue' i Everton posiadał przydomek The Blues zanim ktokolwiek wpadł na pomysł założenia Chelsea :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a 100 tysięcy funtów tygodniówki Moyes pokryje z własnej kieszeni

Jeśli nie trzeba by było płacić pieniędzy za transfer to te kilka milionów można by było przeboleć, aż tacy biedni nie jesteśmy. Oczywiście tylko w wypadku, gdyby Afrykanin był zdrowy i chętny do gry. Z drugiej strony, widziałem już takie głupie decyzje podejmowane przez włodarzy z City, że nic mnie nie zdziwi. Choćby takie sprowadzenie za kilkadziesiąt milionów Santa Cruza. To zależy jak bardzo będą się go chcieli pozbyć, ale może nie spojrzą na nas jako rywala do walki o LM, tylko na kogoś kto może odbierać punkty najlepszym ekipom. Tak czy inaczej napastnika trzeba ściągnąć, bo nasza obecna koalicja (Yak, Saha, Beckford) to dramat. Stoke ma Jonesa, Sunderland Gyana i Benta. Powinniśmy poszukać za granicą jakiegoś ciekawego zawodnika, który nie miałby jeszcze wyrobionego nazwiska, tak aby za niego nie przepłacić.

Czarne koszulki noszone były z powodów finansowych przez bodajże 2 sezony (ówczesny przydomek to The Black Watch - na cześć słynnego szkockiego batalionu), a następnie zdecydowano się na 'royal blue' i Everton posiadał przydomek The Blues zanim ktokolwiek wpadł na pomysł założenia Chelsea

Ale Chelsea gra w Lidze Mistrzów i zdobyła mistrzostwo Anglii! To ona powinna być pierwsiejsza za zasługi w ostatnich latach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexiej - Cahill nie będzie strzelał w każdym następnym meczu bo zaraz wyjeżdża na Puchar Azji...

Toć wiem, więc tym bardziej trzeba szukać kogoś kto go wyręczy ;)

Sokratis Papastathopulos

O niebo prostsze ma nazwisko :P Billi to łamacz językowy że hej bo to masz Papa-Sta-To-Pulos więc bajka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everton jest biedniejszy od Wigan :-)

To niezbyt dobrze świadczy o Wigan.

to masz Papa-Sta-To-Pulos więc bajka :D

Aj tam - Papaj i tyle :) Zresztą nie gra tyle, by komentatorzy musieli się głowić jak to wymówić.

Ale Chelsea gra w Lidze Mistrzów i zdobyła mistrzostwo Anglii! To ona powinna być pierwsiejsza za zasługi w ostatnich latach!

To ja mogę podobny tekst pisać o " GranDerbi" ? Albo o " Ronaldo"? Albo o " III cz dziadów" z Milanu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem popularności Chelsea góruje nad Evertonem (proszę nie mówić mi o tym nieznanym z Rosji) i dlatego większość osób kojarzy sobie "The Blues" bardziej z ekipą ze Stamford Bridge, niż tą z Goodison Park i to jest odpowiedź na to pytanie.

Nie interesuje mnie, która drużyna powstała wcześniej, dla mnie ważne jest to, że wcześniej poznałem Chelsea i to o wiele i to oni kojarzą mi się z nazwą "The Blues" niż Everton i to są dla mnie prawdziwi Niebiescy. Zresztą nigdzie nie napisałem, że nie zgadzam się z tym przydomkiem dla Evertonu, po prostu nie podoba mi się to, ale od razu dopisałem, że to moja osobista opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się temat o wypożyczeniu Beckhama z LA Galaxy do jakiegoś europejskiego klubu. Ponoć w grę wchodzi Bayern, ale Beckham w mediach powiedział, że chciałby wrócić do United. Gdyby Fergie zdecydował się na taki ruch byłaby to jedna z takich chwil, której kibice United chyba nigdy by nie zapomnieli. Powrót legendy, wspólna gra z Giggsym i Scholes'em. Patrząc na to, że Valencia ma kontuzję, Becks mogłby naprawdę się przydać i nie byłby to tylko zakup w celach marketingowych... In Fergie we trust :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam Becks, który podkreślał, że dziadek był i jest po dziś dzień kimś dla niego ważnym.

Nie będę już stwierdzał oczywistego faktu, że wolałbym jakby przeszedł do ManUtd, gdyż wiem doskonale jak on potrafi dobrze grać po powrocie do Europy. A Tottenham w końcu z Milanem będzie grał.

Peszko coraz bliżej Koeln. Ja rozumiem - Sławcio ma zapisane w kontrakcie, że może odejść jak klub wyłoży za niego 500tyś złotych polskich ( nowych!!). Kto z Lecha jednak łasi się na tą forsę? Jak można się tak osłabić przed grą o bycie w ósemce Ligi Europejskiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oni mogą mu w ogóle coś powiedzieć w kwestii tego transferu skoro zgodzili się na taki zapis w umowie. Tam chodziło głównie o to, że skoro piłkarz dostaje niższy kontrakt to tym samym suma odstępnego będzie niższa. Działacze nie przewidzieli, że Peszko stanie się kluczowym zawodnikiem Lecha. Inna sprawa to motywacja piłkarza. Chce grać w bundeslidze, sprawdzić się zagranicą, mogę to jeszcze zrozumieć. Nie jestem jednak w stanie pojąć czemu decyduje się na transfer akurat w czasie przerwy zimowej, skoro można jeszcze sporo ugrać w pucharach. Najbardziej intryguje mnie czemu reprezentant Polski chce grać dla niemieckiego drugoligowca? Oglądając obszernie ligę niemiecką w tym sezonie nie mam wątpliwości, że Koln jest jednym z faworytów do spadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje Wirtualna Polska Peszko miast kontrakt podpisać, wrócił do ojczyzny. Koeln zaoferowało wypożyczenie Sławka z możliwością przedłużenia umowy jeśli klub utrzyma się w lidze. Zarząd Lecha się na takie warunki nie zgadza i zapowiada walkę o utrzymanie gracza. Gracza, który wg. umowy sam się musi wykupić za te 500tyś by przejść do innego zespołu. Co ciekawe - umowa traci ważność w dniu 1 stycznia, więc do tego czasu możemy drżeć o losy skrzydłowego Lecha. Czemu? Nie wierzę, że Kolejorz strzeli sobie w stopę oddając dynamicznego Sławka do Niemiec.

Rafael Benitez oficjalnie został zwolniony z posady trenera Interu. Co za tym idzie? Chaos u lokalnego rywala i to w okresie, kiedy Hiszpan mógł to wszystko poustawiać. Głównym kandydatem do objęcia posady Rafy jest Leonardo " Jeden sezon" Araújo. Byłbym kłamcą, gdybym pisał, że rozpaczam z tego powodu. Chłop wie co robi, skoro po kilkunastu latach pracy w strukturach Milanu może przejść na drugą stronę barykady. Jedno jest pewne - nie jest on wybitnym trenerem więc szanse na kontynuacje tego chaosu są duże.

I tak BTW: On nie ma w DNA Ligi Mistrzów - wszystko powinno w tym pucharze wrócić już do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem popularności Chelsea góruje nad Evertonem (proszę nie mówić mi o tym nieznanym z Rosji) i dlatego większość osób kojarzy sobie "The Blues" bardziej z ekipą ze Stamford Bridge, niż tą z Goodison Park i to jest odpowiedź na to pytanie.

W Europie tak. Na Wyspach na pewno nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się Lech wzmacnia, Peszko w odstawkę a do Poznania przychodzi Ślusarski z Cracovii, która już raczej na pewno spadnie z ligi. Poza tym ja wciąż nie rozumiem co to może być za awans dla Peszki mówiąc o Kolonii, kiedy ma szansę z Lechem rywalizować z Liverpoolem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Peszko miałby szansę zarobić więcej pieniędzy. Po drugie zagrałby w jakby nie patrzeć w o wiele lepszej lidze niż polska. Nawet w takiej Kolonii, która walczy o utrzymanie. Według mnie Peszko powinien zostać w Lechu. To nie jest jego sezon, chociaż w kilku meczach grał imponująco. Wszyscy widzimy, że Kuba Błaszczykowski różowo w Bundeslidze nie ma, a jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od Peszki. Chociaż kto wie, z tymi wyjazdami za granicę różnie bywa. Matusiak miał podbić Europę, na Jelenia zbytnio nikt nie stawiał. Jak się potoczyły kariery tych panów każdy doskonale wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się Lech wzmacnia, Peszko w odstawkę a do Poznania przychodzi Ślusarski z Cracovii, która już raczej na pewno spadnie z ligi. Poza tym ja wciąż nie rozumiem co to może być za awans dla Peszki mówiąc o Kolonii, kiedy ma szansę z Lechem rywalizować z Liverpoolem.

Przecież to standard. Co okienko niemalże ktoś dobry z ligi odchodzi. Dla obcokrajowców od zawsze nasza ekstraklasa to tylko rodzaj trampoliny, a Polacy odchodzą z powodów finansowych. Topowe polskie zespoły z mocnymi sponsorami i tak nie są konkurencją dla średniaków na zachodzie. Przecież ile już razy było, że nasi przegrywali walkę o zawodnika z Cypryjczykami czy Grekami, a co tu mówić o klubach z Niemiec czy Francji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem popularności Chelsea góruje nad Evertonem (proszę nie mówić mi o tym nieznanym z Rosji) i dlatego większość osób kojarzy sobie "The Blues" bardziej z ekipą ze Stamford Bridge, niż tą z Goodison Park i to jest odpowiedź na to pytanie.

Trzeba popracować nad oryginalniejszym przydomkiem.

Z innej beczki: Udało się rozgryźć tajemnicę sukcesu Sir Alexa Fergusona.

Pokonaj stres gumą do żucia. Badacze ze Swinbourne University w Melbourne udowodnili, że żucie gumy sprzyja koncentracji i obniża poziom hormonu stresu - kortyzolu. Zwykła miętowa guma może sprawić, że w pracy wykonasz zadanie o 67% lepiej. Pod warunkiem że nie wymaga kontaktu z klientem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej gumy o której wspomniał AAA to coś w tym może tkwić choć to tylko cyfry. SAF czy Ancelotti to typowe żuwacze gum i wyniki osiągają dobre w futbolu :)

Jak dla mnie symbolem żucia na meczu był, jest i będzie Cafu! Nie ma to jak uśmiechnięta brazylijska mordka żująca gumę w trakcie kiwania kolejnego przeciwnika.

Czytałem dziś, że Mourinho narzeka sobie na władze Realu, które ograniczają go ( w przeciwieństwie do p.Morattiego). Rzekomo Prezydent Interu przybył do Madrytu, by negocjować zamianę trenerów, ale pomysł ten nie spotkał się z przychylnością Realu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dziś, że Mourinho narzeka sobie na władze Realu, które ograniczają go ( w przeciwieństwie do p.Morattiego). Rzekomo Prezydent Interu przybył do Madrytu, by negocjować zamianę trenerów, ale pomysł ten nie spotkał się z przychylnością Realu.

Pękł bym ze śmiechu, bo takich jajców to dawno nie było.

"The Special Five" troche przesadza, bo przyjście na konferencje z karteczką na której miał błędy sędziów... Po co? :/ Jaki to miało cel.

Z PL Ligi jednak dobre wieści, do Wisły nie przejdzie Dawid "NFZ Nowak, widac ktoś nad nami czuwa. Prawdopodobne jest odejście Brożków (wreszcie), bo Piotr zamiast walczyć o miejsce w 1 składzie odbija piłeczke ("Oglądnijcie mecz z Karabachem" - "Oglądnijcie sobie mecz z Barcelona ( =D) bla bla i jeszcze tam jakieś"). Tak więc moje przewidywania co do Maaskanta i[ciach] Cupiała się sprawdziły i Holender może poustawiać drużynę w której nie ma ani 1 świętej krowy.

Jednocześnie interesują się działacze Wisły Meliksonem którego spora zaletą jest to, że walczy i ma jaja (bujka na treningu:P). A i umiejętności z tego co widać na YT - ma. Choć niestety nie tylko Wisła go dostrzegła :/

U sąsiadów zza miedzy zaś znów kupują wszystko co nie-spiernicza na drzewo. Jednocześnie przypieczętowali swoj spadek (bo na serio, sądziłem, że zostaną) ale odejście Cabaja,Pawlusińskiego, Ślusarskiego... Zapewne Pasy uwierzyły w duet, Dudzic - Krzywicki czyli Jestem tu jestem tam i Drewnaldinho.

No i ciekawe kto trafi tym razem do klubu Kokosa :D

Nie używamy wulgaryzmów. [Turambar]

Czy ja wiem, czy to był wulgaryzm, wpisując tylko "w", zostawiłem czytającemu miejsce na to co chce sobie wstawić: ) Ale niech będzie, święta są :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Milan ponoć daje 2 melony z obrońce drugich The Blues (wybacz Ele ale korciło mnie :P) Bosingwe. Z jednej strony wcale bym się nie obraził, bo Portugalczycy we Włoszech się nieźle sprawdzają a pozatym jakiś konkurent dla Abate na prawą obronę będzie potrzebny ale i tak ważniejsze i milsze jest to że ...

2) Kevin Constant młody piłkarz Chiewo przychodzi do Milanu na współwłasność do końca sezonu. Cieszy wielce przyjście kolejnego zdolnego młodego pomocnika bo oglądając ostatnie mecze zespołu z Werony zachwycił mnie swoją lewą nogą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja wciąż nie rozumiem co to może być za awans dla Peszki mówiąc o Kolonii, kiedy ma szansę z Lechem rywalizować z Liverpoolem.

Ma szansę zagrać 2 mecze z Liverpoolem i odpaść (o ile nie odpadnie z Bragą), a w Niemczech jest pewny spotkań z Bayernem, Leverkusen, Borussią, Wolfsburgiem, Werderem, Schalke i innymi.

Czytałem dziś, że Mourinho narzeka sobie na władze Realu, które ograniczają go ( w przeciwieństwie do p.Morattiego). Rzekomo Prezydent Interu przybył do Madrytu, by negocjować zamianę trenerów, ale pomysł ten nie spotkał się z przychylnością Realu.

To jak zawsze wymysły El Mundo Deportivo. Może i jest w tym odrobina prawdy, ale jak Mourinho może być niezadowolony, skoro przed sezonem dostał wszystkich piłkarzy jakich chciał oprócz napastnika. Klub wydał bardzo dużo pieniędzy, a "9" The Special One pewnie dostanie w styczniu ;)

1) Milan ponoć daje 2 melony z obrońce drugich The Blues (wybacz Ele ale korciło mnie ) Bosingwe.

2 miliony? o_O To Real powinien wyłożyć 5 i zgarnąć go dla siebie. Chociaż nie wiem, bo niby dlaczego Chelsea chciałaby oddać jednego z najlepszych prawych obrońców świata za grosze?

Co do tej gumy o której wspomniał AAA to coś w tym może tkwić choć to tylko cyfry. SAF czy Ancelotti to typowe żuwacze gum i wyniki osiągają dobre w futbolu

Mourinho też żuje :P Przed każdym meczem wylicza sobie 10 gum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma szansę zagrać 2 mecze z Liverpoolem i odpaść (o ile nie odpadnie z Bragą), a w Niemczech jest pewny spotkań z Bayernem, Leverkusen, Borussią, Wolfsburgiem, Werderem, Schalke i innymi.

A następnie może zagrać z takimi potęgami jak Erzgebirge Aue, Duisburg, Rot Weiss Oberhausen czy FC Ingolstadt. Nie oszukujmy się, Peszce chodzi o pieniądze. Jeżeli Lech wyleci z odpowiednią ofertą, nagle znów będzie wierny ukochanemu klubowi z Poznania... Osobiście mam nadzieję, że Sławek zostanie w Lechu, głupotą byłoby utracenie jednego z najlepszych graczy przez meczami w LE.

Po za tym, dlaczego znów zakładasz, że Kolejorz po ewentualnej wygranej z Bragą przegra z Liverpoolem? Czyż nie tak samo mówiłeś przed spotkaniami w grupie? Może stłum trochę agresję do Lecha Poznań, gdy po raz któryś już piszesz negatywnie o tej drużynie, staje się to już lekko nudnawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiadów zza miedzy zaś znów kupują wszystko co nie-spiernicza na drzewo. Jednocześnie przypieczętowali swoj spadek (bo na serio, sądziłem, że zostaną) ale odejście Cabaja,Pawlusińskiego, Ślusarskiego... Zapewne Pasy uwierzyły w duet, Dudzic - Krzywicki czyli Jestem tu jestem tam i Drewnaldinho.

Przeczytałem dzisiejszy wywiad z Filipiakiem i uważam, że facet ma sporo racji. Stara gwardia pewnie tak się dobrze czuła, że wysilać się za bardzo nie chciało. Najważniejsze, że kolejne zera wpływają regularnie na konto. Jeśli rzeczywiście zatrudnienie obcokrajowca przyniesie skutek, w większym zaangażowaniu zawodnika w treningi i mecze to czemu nie? Niestety, niektórym naszym zawodnikom ambicji starcza tylko na tyle, aby dobrze zarabiać, a nie dobrze grać i zyskać sportowo. Zastanawiający jest fakt emigracji kilku zawodników Bełchatowa do Polonii Warszawa sprzed sezonu. Dlaczego odeszli i akurat tam? Odpowiedź jest prosta. Nie stracili finansowo. W Bełchatowie dobrze płacili, a w Polonii jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiejszy wywiad z Filipiakiem i uważam, że facet ma sporo racji. Stara gwardia pewnie tak się dobrze czuła, że wysilać się za bardzo nie chciało.

Tzn nie wiem dokładnie czy chodzi o ten który ukazał sie w PS 22.12 ale domyślam się, że ten sam. Też się z nim w 100% zgadzam, niestety boje sie, że zaczną poszukiwania na szybko bramkarza bo Cabaja już nie ma. A do zespołu w katastrofalnej sytuacji trudniej znaleźć zastepce. Bo może Cabaj był jaki był, przydomek Śruba i te sprawy, ale jednak pewną solidność w bramce Cracovii zapewniał.

Pawlusiński, myślę, że to duża strata bo on akurat starał się i troszke napędzał tą lokomotywę. Z resztą kibice Cracovii średnio zareagowali na te posunięcia zarządu. Obecnie Pasy zostały bez ataku i bramkarza. Obrony nigdy nie mieli a pomoc... Fajny tekst Filipiaka poleciał w strone Suvorova którego też już nie chce, i co tu sie dziwić, gośc nie pokazuje nic ostatnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice piłki nożnej, a szczególnie kibice Premierleague. Życzę wam wszystkim radosnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia, w przemiłej atmosferze, wygranych waszych zespołów w Boxing Day. Dla siebie i kibiców Man Utd, życzę mistrzostwa Anglii i wygranej w Lidze Mistrzów. Życzę wam wszystkim spełnienia życzeń jakie dostajecie, samych dobrych rzeczy i sukcesów w życiu prywatnym i szkolno-studencko-zawodowym. A na koniec załączam specjalnie dla kibiców Premiership, naprawdę fajną przeróbkę tak znanej wszystkim melodii -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...