Jump to content
Sign in to follow this  
 • entries
  25
 • comments
  328
 • views
  20,681

Limo nie będzie występowało w Rabce, kolejny ciemnogród

Sign in to follow this  
Wysokiandrzej

791 views

z13556408Q.jpg

Źródło: Gazeta.pl

Cenzura wraca do Polski. Każdy zna kabaret Limo, który wywołuje sporo kontrowersji. Grupa kabaretowa miała wystąpić w amfiteatrze już 15 sierpnia. Początkowo nawet wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale jak zwykle coś musiało się nie spodobać.

Dyrektorka MOK Joanna Lelek znalazła skecz o Papieżu (który i tak wcześniej wywołał ogromną burzę)

Tak przedstawiła swoją wersje: Nie mogłam zgodzić się na ten koncert, bo oni wyśmiewają się w swoich występach z księży i papieża. Nie mogłam pozwolić, by takie rzeczy miały miejsce w Rabce. Ja organizuję koncerty organowe na cześć Jana Pawła II, i miałam firmować taki kabaret? W życiu! Przecież ich występy zahaczają o satanizm. (źródło GazetaKrakowska.pl)

I wszystko wraca do oczywistego punktu wyjścia. Nie ludziom się podoba występ Limo, a tej kobiecie. Oczywiście każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Każdy może też bronić swoich racji i swoich poglądów religijnych, ale nie wolno odbierać innym ludziom przyjemności z oglądania skeczu. Takie kabarety są zarezerwowane dla określonej grupy społecznościowej. Wiadomo, ze wiele lat minie zanim nasz ''stand-up'' pewnie porównywany do innych krajów i wiele lat minie zanim to będzie tolerowane w większym stopniu (dla ludzi są specjalne zarezerwowane podziemia).

Cenzura wraca. Nie wolno w większej części wymawiać swoich poglądów, bo ktoś może się ''obrazić'' Ciemnogród trwa. Oczywiście fajne występy są złe, ale za to szmira jaka leci w 4fun.tv czy Ekipa z warszawy są oceniane jako dobry przekaz dla młodzieży w tym kraju.

Można strzelać facepalm...

Sign in to follow this  


14 Comments


Recommended Comments

>robienie żartów o tym, że Papież też czasem puści bąka

>satanizm

mfw

sipping furiously.png

Czekam na czasy, w których radykalni Katolicy przestaną używać satanizmu jako wymówki dla tego co im się zwyczajnie nie podoba.

 • Upvote 2

Share this comment


Link to comment
Każdy może też bronić swoich racji i swoich poglądów religijnych

Ale jakie tam znowu poglądy, przecież papież też człowiek i że się z niego zażartuje dwa czy trzy razy nie oznacza jakiejś absurdalnej obrazy uczuć.

Dodatkowo widać, że w tym kraju na stand-up w żadnej formie nie ma po prostu miejsca, bo ludzie są wrażliwi jak małe kociątka i oburzają się o byle co. Polska wyznaniowa!

 • Upvote 2

Share this comment


Link to comment

Przecież ich występy zahaczają o satanizm.

Yeah! Najpierw rozśmieszają, a potem mała orgietka i papu z kota.

Gdzie można kupić bilety?

Share this comment


Link to comment

>robienie żartów o tym, że Papież też czasem puści bąka

>satanizm

mfw

Spoiler

sipping furiously.png

Czekam na czasy, w których radykalni wierzący przestaną używać religii jako wymówki dla tego co im się zwyczajnie nie podoba.

FTFY :)

A Limo nie miało zostać rozwiązane? Ostatnio taki news gdzieś wyczytałem.

Share this comment


Link to comment

Syndrom oblężonej twierdzy w lokalnym talibanie narasta ostatno. Najpierw aktorzy(co jeszcze mnie tak nie zdziwiło), teraz kabareciarze, yogini i maklerzy(sic). Who's next?

Share this comment


Link to comment

Żadna grupa religijna nie powinna zakazywać przedstawiania czegokolwiek, jeśli wejście jest płatne. Uważasz, że występ może razić Twoje uczucia religijne i nie poradzisz sobie z tym? To nie kupuj biletu i sprawa zamknięta. Inna sprawa była z emisją kabaretu przez TVP, ze względu na ten nieszczęsny zapis w konstytucji. Przerabialiśmy już ten temat przy dyskusji o Golgota Picnic. Z drugiej strony finansuje się z pieniędzy publicznych "sztukę" nowoczesną i to też ciekawy/śmieszny temat.

PS Wskaż mi proszę media katolickie stwierdzające, że Warsaw Shore/inne fekalia telewizyjne są dobrym przekazem dla katolickiej młodzieży itd.

Share this comment


Link to comment

Może następnym razem warto sprawdzić repertuar, zanim zorganizuje się występ? Mam nadzieję, że koszta i rekompensaty za odwołany spektakl zostały wypłacone komu trzeba.

Swoją drogą, co do tego mają poglądy dyrektorki? Czy to coś jak klauzula sumienia? Rozumiem, że sprzedawca ma prawo nie sprzedać klientce niezdrowej żywności, bo to niezgodne z jego sumieniem?

 • Upvote 3

Share this comment


Link to comment

To jest absurd na tylu poziomach, że aż trudno w to uwierzyć. Ta pani organizuje koncerty i kabarety, a nie słyszała o aferze z Limo? Żarty o bąkach ocierają się o satanizm? To jakby powiedzieli 'kupa', poszliby siedzieć? Wyśmiewanie się z księży jest 'be', ale z blondynek o policjantów już cacy?

Ten kraj staje się coraz bardziej porąbany, słowo daję.

Share this comment


Link to comment

Sergi- jest i tu raczej nie chodzi o to "na ilu poziomach", co raczej "na jakim poziomie". Bo to jest faktycznie straszne. Kiedyś się śmiałem, że Polandia zamienia się powoli w państwo wyznaniowe, bo wszystko zaczyna być podporządkowywane katooszołomom (Nie. Mylić. Z. Katolikami. Do tych nic nie mam), to ze mnie żartowali, że mam paranoję i szerzę nienawiść(?), bo nic takiego się nie dzieje. Właśnie widzę- tu kabarety, tam jakaś afera z jogą, a kto wie co jeszcze za niedługo będzie.

Jeszcze chwila i pewnie zajdą zmiany, jak kiedyś w Iranie, wystarczy sobie porównać ichniejsze kiedyś i dziś. Całkiem inny świat. Mówcie mi jeszcze, że "religia to nie argument, bo nic nie zmienia"(autentyczny idiotyzm mojego znajomego).

Nawet nie wiem, jak nazwać to zjawisko, bo już pod głupotę to dawno przestało podpadać- oszołom kupuje bilet na spektakl o wiadomym przebiegu i potem wręcz żąda, żeby to zmienili, bo ON SOBIE TEGO NIE ŻYCZY. To po kiego w ogóle przyłazi? Odpowiedź jest prosta- żeby robić gównoburzę wokół swojej zje*anej persony. Bo w końcu kto normalny wiąże pierdzenie i satanizm? Jak jego skrzywiony obraz religii (tak, skrzywiony, i to mocno), to ja mam mu tylko jedno do powiedzenia- religia to sprawa osobista (nawet bardzo), więc każdy powinien sobie ją trzymać w domu i swojej świątyni. Od kontrolowania tym mentalnym szambem jakiegokolwiek aspektu życia won. No ale w końcu przetłumacz to wszelkiej maści katotalibom i moherom spod znaku Ojca Rydzona i Prezesa Kaczora...

 • Upvote 2

Share this comment


Link to comment

Ale jeśli to jest organizatorka to w czym problem? Przecież jak jej się coś nie podoba to nikt jej nie każe tego organizować. Równie dobrze mogłaby odmówić występu, bo kabaret zażyczył sobie za dużo pieniędzy. Wtedy to też by była cenzura i ciemnogród? (Cholera, jakie to ohydne słowa...)

Share this comment


Link to comment
Ale jeśli to jest organizatorka to w czym problem?

Może w tym, żeby najpierw zastanowić się nad zasadnością organizacji spektaklu? Zanim zacznie się go organizować? A nie odwoływać, gdy już jest zorganizowany, bo nagle okazało się że część repertuaru nie pasuje do poglądów dyrektorki?

Niestety, tak to jest, jak ktoś nie potrafi oddzielić swoich obowiązków służbowych od prywatnych poglądów. Na podobnej zasadzie można zakazać wystawiania kabaretów wyśmiewających się ze znanych polityków, z moherowych babci, itd.

Mówcie mi jeszcze, że "religia to nie argument, bo nic nie zmienia"(autentyczny idiotyzm mojego znajomego).

Zmień znajomego.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...