Jump to content
 • entries
  161
 • comments
  916
 • views
  177,956

Ubisoft - Gods of trolling


Sergi

861 views

 Share

Ubi najwyraźniej pozazdrościło EA antyfanów i zdwoiło wysiłki, żeby nienawidzących ich ludzi było więcej. Ot, taki sport.

A ten, kto myślał, że bandyckie DRMy albo opóźniane premiery to ich ostatnie słowo, ten grubo się mylił.

trollsoft.png

Na początek Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny AC III:

"Chcecie mojej szczerej odpowiedzi? Myślę, że w tym biznesie panuje delikatny rasizm, zwłaszcza wśród dziennikarzy, którzy wybaczają japońskim developerom popełniane błędy. (...) Pomyślcie tylko, jak wiele jest japońskich gier, których fabuła jest dosłownie bełkotem. Nie ma szans, by pisać o nich z kamienną twarzą, a dziennikarze mówią, że takie historie są genialne. A potem pojawia się Gears of War, który według krytyków ma ponoć najgorszy scenariusz w historii. Ale ja w każdej chwili wybiorę Gearsy niż Bayonettę."

Od czego by tu zacząć? Może od tego, że to gry pochodzące z dwóch zupełnie odmiennych kultur, o totalnie odmiennych korzeniach. Albo nie, od tego, że to kompletnie różne gatunki i z tego względu nie da się ich porównać. O, albo to - Każda część Gearsów dostała od tych stronniczych recenzentów wyższą ocenę niż Bayonetta.

"jak wiele jest japońskich gier, których fabuła jest dosłownie bełkotem" No, np. Fallout 3. A nie, zaraz, to nie jest japońska gra. A od Gearsów gorszą fabułę ma japoński do bólu Mirror's Edge.

Więc do czego Hutchinson pije? Podejrzewam że przygotowuje się do zjechania AC3 i ma już swoje "a nie mówiłem?". Zaskakująca pewność siebie, takie teksty na ogół zachowuje się raczej na PO premierze.

hutchinson.png

Następny jest Yves Guillemot, który popieścił mój ośrodek wzroku takim oto bajdurzeniem:

Chcemy rozwijać rynek PC i F2P jest niezłym sposobem na to. Przewagą tego modelu jest fakt, że możemy uzyskiwać przychody z państw, z których do tej pory nie mogliśmy ? miejsc, gdzie w nasze produkty się gra, ale nie kupuje. (...) Na PC tylko od pięciu do siedmiu procent graczy płaci za mikrotransakcje we F2P, ale na PC tylko od pięciu do siedmiu procent osób w ogóle płaci ? reszta piraci. Wskaźnik piractwa wynosi od 93% do 95% (...)

Ja też mam pewne dane, oto one:

"W Ubisoft 95% pracowników korzysta z toalet, ale tylko 1% myje po tym ręce. Ponadto wskaźnik noszenia damskiej bielizny i oglądania Teletubisiów wynosi wśród tych samych pracowników 98%"

Że co? Że wymyśliłem je, żeby pasowały mi do tezy? Guillemot swoje też. Żeby otrzymać takie dane musiał chyba zsumować wszystkie komputery jakie wyprodukowano od czasów 386 i podzielić przez tą ilość ściągnięte gry Ubisoftu. Ale wymyślanie danych statystycznych żeby pokazać, jakie wielkie bubu zrobili nam piraci to nic nowego.

"Na PC tylko od pięciu do siedmiu procent graczy płaci za mikrotransakcje we F2P" A Gabe Newell rubasznie śmieje się odpalając cygara od studolarówek. Jeśli zwrot z inwestycji w gry F2P wynosi pięć do siedmiu procent, to jakim cudem Zynga ze swoimi fejsowymi krowami jest warta więcej od EA? Dlaczego 2/3 stron w Sieci reklamuje gry F2P z mikropłatnościami, a darmowy World of Tanks może sobie pozwolić na reklamy w TV? Pewnie Amber Gold daje im na to kasę, no bo przecież nie gracze.

Ale najlepsze jest to stwierdzenie:

"Chcemy rozwijać rynek PC". Co ja bym dał, żeby dowiedzieć się, jak dotychczas to robili. Może chodzi mu o to, że premiery AC przesuwano na kilka miesięcy po wersjach konsolowych? Albo że ładowano do wszystkich gier absurdalne DRM, które sprawiały problem przede wszystkim legalnym graczom? Albo to, że copyrighterzy siedzieli z głowami w d*pie zamiast sprawdzić, czy nazwa Rocksmith nie została już zarejestrowana w Europie i zmusili połowę graczy* do czekania ponad rok dłużej na premierę? Albo w ten sposób, że gracze PC muszą czekać na nowego Beyonda na premierę nowych konsol (plus standardowy miesiąc)? Albo poprzez odebranie Ancelowi Raymana i przerobienie go na króliki?

Może Wy to rozumiecie, bo ja za cholerę.

* - W zasadzie trzy czwarte, bo wersja PC w USA wyjdzie dopiero w tym roku, podobnie jak wersje konsolowe na EU.

 Share

16 Comments


Recommended Comments

Yo, ale Guillemot ma rację, bo mówi o 'pudełkowych produktach'. Wtedy te liczby, które podał mu jego proktolog mają sens, bo naprawdę nikt nie kupuje już gier w pudełkach na zachodzie

Link to comment

Yo, ale Guillemot ma rację, bo mówi o 'pudełkowych produktach'. Wtedy te liczby, które podał mu jego proktolog mają sens, bo naprawdę nikt nie kupuje już gier w pudełkach na zachodzie

I lipa. Pudełka to jedyna forma sprzedaży gier, którą akceptuje. Ja nie gram na multi, więc gry F2P omijam. Gdy sprzedaż gier zacznie przenosić się do Internetu, ja zacznę piracić, AMEN.

 • Upvote 1
Link to comment

Szkoda klawiatury na Ubisoft. Odpowiadają za mi. rozmienienie marki Might&Magic na masę tanich gierek (ale Clash of Heroes było nawet spox), kretyńskie DRM, klepanie co rok kolejnych Asasynów czy powolne zarzynanie Raymana... A taka fajna firma kiedyś była...

 • Upvote 1
Link to comment

Akurat wartość Zyngi jest mocno zawyżona, a cały biznes, na którym jest oparta to jeden wielki bombel, który może w każdej chwili pęknąć. W dodatku ceny akcji tej firmy ostatnio poleciały na łeb, na szyję i obecnie jest ona w niezłych tarapatach. Nie pomaga jej fakt, że dodatkowo cały swój model biznesowy opiera o facebooka, a jeśli ten nie będzie dobrze się spisywał, a ostatnio jego akcje także poszły w dół, to będzie ciągnął za sobą Zyngę. Akurat wartość niektórych firm, szczególnie w sektorze "społecznościowym" jest mocno przeszacowana i nie przywiązywał bym zbytnio wagi do niedorzecznych liczb jakie podają niektórzy analitycy. Często są to Ci sami ludzie, którzy chcą aby Nintendo zaczęło wydawać swoje gry na komórki.

Link to comment

Z tymi japońskimi grami to ma częściowo rację. Zgadnijcie, jaka jest najlepsza gra 2010 według World Guiness Records 2011 Edycja dla Graczy.

Super Mario Galaxy. Mass Effect 2 i RDR za nim.

Link to comment

Ozma - Ale co tu pudełka mają do rzeczy? Jak ktoś nie kupuje pudełek tylko np. przez Steam, to piraci?

Kwad_rat - Zynga to tylko przykład, poza tym aktualna bessa nie zmienia faktu, że ludzie są gotowi pompować w ziarno na FB naprawdę grube pieniądze. A przykładów jest dużo więcej, jak choćby przejście TF2 na F2P - praktycznie każdy, kto zaczął grać za darmo, już i tak wpłacił kasę żeby mieć pełne możliwości konta.

Link to comment

Z tymi japońskimi grami to ma częściowo rację. Zgadnijcie, jaka jest najlepsza gra 2010 według World Guiness Records 2011 Edycja dla Graczy.

Super Mario Galaxy. Mass Effect 2 i RDR za nim.

Ech... A grałeś w SMG? Więc skąd wiesz, że RDR i ME2 nie są gorsze. Średnia 97% na Metacritics coś jednak znaczy... I podejrzewam, że to ona była brana pod uwagę przy ustalaniu "najlepszej gry".

Ten Mario to wasz taki chłopiec do bicia, co? tongue_prosty.gif

Link to comment

<strong class='bbc'>Ozma</strong> - Ale co tu pudełka mają do rzeczy? Jak ktoś nie kupuje pudełek tylko np. przez Steam, to piraci?

Ma to do rzeczy, że oryginalny cytat był o grach pudełkowych. CDA jest gorsze niż Fakt w rozdmuchiwaniu problemów.

E: Klekot, nie rozumiesz HARDKOROWEGO GEJMINGU (ani tego jak żałośni są ludzie z awatarami mlp)

Link to comment

"It's a way to get closer to your customers, to make sure you have a revenue. On PC it's only around five to seven per cent of the players who pay for F2P, but normally on PC it's only about five to seven per cent who pay anyway, the rest is pirated. It's around a 93-95 per cent piracy rate, so it ends up at about the same percentage. The revenue we get from the people who play is more long term, so we can continue to bring content." - Tak wygląda cała wypowiedź. Nie ma ani słowa o pudełkach. Boxed product, występujące w artykule, odnosi się do produkcji nie-F2P, a nie wersji w pudełkach.

Link to comment

E: Klekot, nie rozumiesz HARDKOROWEGO GEJMINGU

Hardkorowy gejming - "hurr, zrobiłem Mass Effect na wszystkie acziki i CoD na weteranie, patrzcie jaki ze mnie Pr0!!!111"

Dobrze to robię?

 • Upvote 2
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...