Jump to content

skarseld

Forumowicze
 • Content Count

  416
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-16 Słaba

About skarseld

 • Rank
  Człowiek
 • Birthday 05/20/1998

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Skype
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array

Recent Profile Visitors

4,462 profile views
 1. Jak w temacie, mam Razer Blackwidow Chroma w świetnym stanie, ale chciałbym się pozbyć niepotrzebnych mi klawiszy numerycznych.
 2. Witam. Od kilku tygodni mam dziwny problem i chciałbym spytać się, czy ktoś miał podobny, a jeśli tak, poprosić o pomoc. Zaczęło się z miesiąc temu. Internet ni stąd, ni zowąd w godzinach 13-18 zaczął się rozłączać podczas użytkowania, sieć zanikała na około pół godziny, po czym pojawiała się znowu. Zadzwoniłem do operatora i problem po kilku dniach został naprawiony. Ostatnio jednak pojawił się nowy - podczas gry w League of Legends ping skakał mi niespodziewanie z normalnego poziomu około 40 do 140-200, czasami następowała "próba odnowienia połączenia", ale to by było na tyle. Dzisiaj pojawi
 3. Jak zwykle świetny tekst. No i Long Live the King - chyba najlepszy kawałek Sabatonu. Zawsze mnie przy nim ciarki przechodzą.
 4. A ja uważam, że za zabójstwem Kennedy'ego stali bankierzy. Czemu mieliby chcieć zobaczyć go martwym? Cóż, chciał znacjonalizować Rezerwę Federalną, a tego żaden Rotschild, Rockefeller czy inny Goldberg znieść by nie mógł.
 5. Wiem, wiem, nie chcę pisać nie wiadomo czego, ale czasu mam jak na lekarstwo. Za to od piątku szesnaście dni wolnego, to czss będzie.
 6. AAR już w połowie napisany, będzie jutro, a tu kolejna grafika:
 7. Wstęp: Rozpoczynamy w roku 1066. Jak już mówiłem, utworzenie Republiki wymagało użycia komend konsoli, a Księciem-Burmistrzem jest Magnus Yngling, syn Króla Norwegi Haralda III. W roku 1066, po przegranej Bitwie pod Hastings, która zmusiła Skandynawów do wycofania wojsk z Brytanii, a w której cudem nie zginął Król Harald III, przez Norwegię przetoczyła się fala protestów. Największe z nich miały miejsce w niedawno zwasalizowanej Islandii, której mieszkańcy ogłosili niepodległość. Bunty zostały krwawo stłumione, a król pojmał i wygnał ich przywódców, w tym i Księcia Islandii. Pozycję jego po
 8. Nie wiem, czy zdążę dzisiaj z samym tekstem, więc na razie efekt moich starań graficznych:
 9. No właśnie w tym jest trudność - Ciężko mieć rękę na pulsie, ale gdy już mają jakiś czas względny pokój (Mi się to przytrafia około roku 1200, czasami parędziesiąt lat wcześniej, czasami parędziesiąt lat później.), Cesarz próbuje ruszyć na Polskę, albo na Francję, a tedy niełatwo jest pokonać jego, nota bene niemałą, armię.
 10. Zacznij grać jako wasal, w ten sposób jest mniejsze zagrożenie,że szybko padniesz. Ewentualnie wybierz jakąś bezpieczną strefę, jak Irlandia. Nie zaczynaj od gry dużymi państwami, bo potem będzie mniej zabawy z gry tymi mniejszymi. Podsumowując, na początek polecam Ci zagrać Irlandzkim państwem Connacht, albo którymś z wasali Króla Szkocji. Ewentualnie Polska, ale w tym wypadku lepiej miej dobre stosunki z Cesarzem. Nie zaczynaj wojny, jeśli nie masz pewności, że nie przegrasz kompletnie. Rozrastaj się powoli, jest dużo czasu, a przez zbyt szybkie rozszerzanie terenu i zbyt wiele wojen możesz
 11. Berlin już przez wszelkiej maści Kebab zajęty. :I
 12. Ale Islandia ma łatwą drogę do podboju Irlandii, a także Finlandii, więc wiele ciekawego może się zdarzyć. Trust me, I'm the Doctor.
 13. A EU na ekspansji, kolonizacji i wszystkim po trochu.
 14. @nerv0 - EU IV jeśli tylko możesz te 200 złotych wysupłać, jest zdecydowanie ceny warta, a przy dokupieniu konwertera za 10 Euro (IMHO drożyzna...) przedłuża rozgrywkę z CKII. Niestety, przy tak dużym kawałku cczasu, może być trochę zbyt łatwo. @Quetz - AAR z Civki może być ciekawy, ale chętnie zobaczył bym też Endless Space. Chociaż, z drugiej strony boję się, że będzie to kolejna gra, która wyrwie mi 600 lat życia. Przy okazji - Za awatar bardzo uszanowanko.
×
×
 • Create New...