Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

Witam moi drodzy. Dostałem niedawno kody do bety Gwinta. Aktywowałem, zainstalowałem, odpaliłem, jakoś przeszedłem samouczek i... I to było na tyle. Jakoś tak mnie ona nie porwała.

Natomiast z czystej ciekawości pobrałem zaraz potem battleneta, zainstalowałem i odpaliłem Hearstone i... I trochę w niego pograłem. Odblokowałem wszystkie postacie, z czystej ciekawości wlazłem na arenę, gdzie za free zmarnowałem darmową szansę (tylko 1 mecz wygrałem), zagrałem kilka meczy aby zaliczyć te dzienne questy, przeszedłem pierwszą misję w Karazhanie na poziomie początkującym (dostałem jakieś tam nagrody) i heroicznym (nic nie dostałem :/) i.... No i w sumie to nawet czerpałem  z gry fun. Nigdy w życiu wcześniej nie grałem w żadne karcianki, nie znam strategii, zasad układania talii itp. Leszczem jestem i tyle, ale jakoś ta gra mnie do siebie przyciąga.

Także pytanie do was - bo gra ponoć ma już lata, zarabia na siebie miliony i na twitchu należy do jednych z najpopularniejszych gier - czy macie jakieś strony z poradnikami, czy czymś podobnym, co by dla takiego noobka wytłumaczyć to i owo? Np. wiem, że jak zamrożę stronnika, to się nie rusza przez turę, ale jak zamrożę przeciwnego bohatera?  To czy coś się dzieje? Bo ja nic nie zauważyłem :S

Widzę też, że  dość kreatywny sposób wymyślił Blizzard na zarobek - nie tylko paczki kart, ale też chyba nawet takie kampanie jednoosobowe są płatne. W menu głównym widzę tylko trzy większe kampanie. Mam rozumieć, że przez te 3(?) lata było ich od groma, ale były czasowe i po prostu wygasły i mnie jako świeżaka po prostu ominęły?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hearthstone jest bardzo "wrogo" nastawiony dla nowych graczy, jeżeli jesteś na tyle wytrwały i uda ci się przetrwać to później zaczniesz czerpać prawdziwą przyjemność z tej gry. Na wstępie powiem, żebyś obejrzał streamerów, żeby zobaczyć co w trawie piszczy, jak chcesz coś po polsku i totalne podstawy to możesz obejrzeć serię "Road to Legend" u MKRR3. Od razu mówię, nie graj rankedów, tam spotkasz tylko Pirat Warriorów i Aggro Shamanów, które cię będą niszczyć w 4 turze, chociaż wbicie tej 20 rangi nie jest głupie, bo dostaniesz rewers i jakieś tam nagrody, a po przegranej nie będziesz spadał w rankingu, możesz tylko na tym zyskać. Odnośnie pakietów, na początku kupuj tylko klasyczne bo one nigdy (prawdopodobnie, bo już i o tym coś tam było słychać) nie wypadną ze standardu (czyli zawsze będziesz mógł nimi grać), jak już uciułasz sporo tych kart klasyczych to później tylko areny i tak kiedyś będziesz się musiał ich nauczyć (i tu znowu polecam streamy w necie). Coż, za przygody (czyli tryb single player) trzeba płacić (prawdziwymi pieniędzmi, albo goldem z gry) zdarzają się tam mocne karty, ale na razie nie powinno cię to interesować). Wszystkie zestawy kart (oprócz klasycznych) i przygody rotują (czyli wypadają ze standardu, czyli trybu gdzie gra 90% osób, w tym i ty) co rok, żeby gra nie zrobiła się nudna i cały czas była "świeża". Co do zamrożenia bohatera, to sprawi to to, że nie będzie on mógł zaatakować w następnej turze, jeżeli ma broń w wyposażeniu, albo hero power druida.

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - strony obejrzę. Co prawda niezbyt wiele czasu i uwagi przykuwałem układanej talii, (gram głównie magiem) i na szczęście nigdzie nie widzę żeby klient liczył wygrane i porażki na "normalach", ale... Ale mi idzie! Na razie staram się wylevelować pozostałych ośmiu bohaterów do 10 poziomu, ale od czasu do czasu odpalam pojedynki z graczami i rzadko przegrywałem, głównie wygrywam i dostaję gold za kolejne zwycięstwa, a ostatnio ludziska nawet mi się poddawali :O No i poza tym mam już na koncie wygraną z jednym punktem hp, także jest czad.
 
Tylko jak to mówią słowa pewnej piosenki "Nic nie może przecież wiecznie trwać..." i zaczną się porażki seriami. No problem. Dziś koło popołudnia oglądałem stream jakichś zawodów w heartstone i dwie rzeczy mnie zaciekawiły:
- w pewnym meczu jeden z graczy zagrał jakąś epicką kartę wartą 10 many, po której nastała Fala czarów po obu stronach i karta ta obróciła przegraną w zwycięstwo,
 - w pewnej grze jeden z zawodników wybrał "Aggro szamana", który ponoć (tak mówili casterzy) jest bardzo popularny  i bardzo efektywny, po czym przegrał z magiem. Bardzo fajnie go Pavlov(?) skontrował. A jakoś na ten moment bardzo lubię maga.
 
No i na koniec mam dodatkowe pytanie: co z tym zrobić? Bo mam w kolekcji 3 karty "Tajemny intelekt" (dla maga), z czego 2 są zwykłe (brązowe?), a jedna ma animowany znak oka, złote ramki i złote listki po bokach. Na dodatek mając ją w talii karta ta otrzymuje żółtą ramkę wokół siebie w spisie talii :S Wytłumaczy mi ktoś o co z tym biega?
 
No i może jeszcze jedno pytanko - co to jest ta karczemna bójka dostępna po odblokowaniu jakąś klasą 20 poziomu? Bo szukałem na stronie heartstone'a informacji, ale nie znalazłem :S Jeśłi coś w stylu areny i pierwsza szansa jest za free to dajcie znać - nie zmarnuję tak jak darmowego ticketa na arenę >.>

Edytowano przez KMyL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KMyL napisał:

mam w kolekcji 3 karty "Tajemny intelekt" (dla maga), z czego 2 są zwykłe (brązowe?), a jedna ma animowany znak oka, złote ramki i złote listki po bokach. Na dodatek mając ją w talii karta ta otrzymuje żółtą ramkę wokół siebie w spisie talii :S Wytłumaczy mi ktoś o co z tym biega?

W magicku nazywało się to foil. Generalnie są to jakby bardziej "prestiżowe" odmiany kart, mechanicznie dokłądnie identycznie ale ładniej wyglądają i bodajże efekty ich użycia są po prostu bardziej niż nie. 

Ja bym zostawił i nie ruszał - ale to ja. 

15 minut temu, KMyL napisał:

co to jest ta karczemna bójka dostępna po odblokowaniu jakąś klasą 20 poziomu

Każda ma jakiś klimat - np jeden gracz gra innym bosem z gry, czy każdy gra magiem, gdzie jedyną kartą jest randomowy portal. 

Czasami dostaje się decki gotowe, czasami trzeba złożyć. Za wygraną dostaje się tak samo golda i poziomy a dodatkowo za pierwszą wygraną w danej bójce (nowa co tydzień) dostaje się darmowy zestaw kart z podstawki. 

Bardzo fajny tryb i mój ulubiony gdy jeszcze grałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Bardzo fajny tryb i mój ulubiony gdy jeszcze grałem.

Ja dziś wbiłem magiem 20 poziom i odblokowałem ten tryb. Napisane jest tam, że "Wszystkie zaklęcia będą kosztować życie zamiast many". Talia do złożenia. To teraz dwa pytania:
1) czy ten tryb jest płatny na tej samej zasadzie co arena?
2) Czy będę musiał złożyć talię z randomów jak w arenie?
No a skoro już, to możemy pojechać z kolejnym pytaniem:
3) Zaczynamy normalnie z 30 hp, czy może z mamy więcej, albo jakiś pancerz zarzucony?
No bo jeśli punkt trzecie ma odpowiedź "tak jak normalnie" to mam rozumieć, że rządzić chyba będzie talia z niskopoziomowymi wartościami. No bo jak przyzwę coś za powiedzmy 6, to już -6 hp. No ale jeśli coś takiego przyzwę, to przeciwnik mając same niskopoziomowce może, ale nie musi mieć przewagi... Ojojo xD Ile kombinowania.
Za pierwszą wygraną darmowy pakiet kart. Brałbym.
 
No i w sumie mam pytanie odnośnie sklepu - przyzwyczajony jestem do sklepu z LoL'a, tak więc czy tutaj trafiają się jakieś wyprzedaże/promocje? Bo jeśli nie, to w sumie tak jak mi radził Ronaldo9 kupiłbym sobie pakiety klasycznych kart za 100 golda, prawda? Mam obecnie 520 golda, więc byłoby pięć pakietów kart, czyli 25 kart do odkrycia. A ponoć jak dobiję wszystkimi klasami do 10 poziomu, to dostanę jeszcze 100 golda. Ale to dopiero za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Bójki są bezpłatne.

2) Talie składasz z kolekcji kart, którą posiadasz.

3) W tej bójce zaczyna się normalnie z 30 pkt życia. Najlepiej zrobisz jak sam zagrasz, nic na tym nie stracisz, a za pierwsze zwycięstwo dostaniesz pakiet klasyczny, czysty profit.

Jeśli grasz dla przyjemności i jesteś kreatywny to sam pokombinuj z talią, a jeżeli chcesz wygrywać tu masz spis najmocniejszych talii na tę bójkę: http://www.hearthpwn.com/decks?filter-brawl=55&filter-deck-type-op=3&filter-deck-type-val=9&sort=-rating, ludzie nie są skorzy do samodzielnego myślenia, a i nie lubią także przegrywać, tak więc głównie będziesz grał przeciwko taliom z tego linku. Bójki trwają chyba od późnej środy do później niedzieli tak więc nie zwlekaj bo przegapisz pakiecik.

 

Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek były jakieś promocje, jedyna obniżka to pakiet powitalny (10 pakietów+gwarantowana legenda klasowa), dostajesz mocnego kopa na początek gry, tylko problem jest taki, że można go kupić wyłącznie za prawdziwą gotówke, w każdym razie opłaca się.

Co do kupowania, dalej podtrzymuje kupuj pakiety klasyczne dopóki nie będą ci się trafiały powtórki (czyli będziesz miał większość kart pospolitych i rzadkich z zestawu klasycznego, bo epiki i legendy to ciężko wydropić i jak ci będą potrzebne do talii to lepiej je stworzyć za pył niż liczyć na łut szczęścia), jak będziesz miał sporą kolekcję kart klasycznych ruszaj na podbój areny, w przeciwieństwie do kupowania paczek za golda z czasem zaczniesz wychodzić na plus i po prostu bardziej ci się to będzie opłacać.

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, że mam  w zanadrzu te strony z poradami, taliami itp. co wyżej podawali, ale jak na razie w żadną się nie zgłębiłem jakoś dokładniej :S Z dwóch powodów:
1) mam mało kart, także pewnie mało "poukładam" (choć zapewne są tam i układy talli dla początkujących)
2) Jakoś tak coś we mnie siedzi, żeby samemu ciułać, układać, decydować itp. Ciekaw jestem tylko kiedy mi to minie. A coś czuję, że niedługo :laugh: Dziś np. kilka meczy i prawie same porażki (dlatego skupiałem się głównie na misji dziennej - zatłucz 40 stronników) i kilka razy pewne karty powodowały u mnie opad szczeny, bo były BIG i pierwszy raz je na oczy widziałem. Poza tym  po tym co widziałem u przeciwników zacząłem się zastanawiać nad moją talią... Jest ciekawie.
 
Poza tym mam osobiście chrapkę na ten pakiet powitalny (co to jest 25 złotych w porównaniu z funem jaki mi ta gra może dać [a ile już dała]) tylko jeszcze nie sprawdzałem jak tą płatność się dokonuje - nie ma złotówek, tylko euro, tak więc coś czuję, że będzie to bardziej skomplikowane niż w LoL'u. Nie wiem, bo nie sprawdząłem, ale jak będzie opcja prostego przselewu z konta bankowego to będzie git.
Tyle, że znowu - z zakupem tego pakietu się wstrzymam chyba do momentu, aż dobije wszystkie klasy na 10 poziom - wtedy mniej więcej poznam każdą klasę i zobaczymy do której klasy jakie karty dostanę i jaki legendarny stronnik mi się trafi.

 

Cytuj

jak będziesz miał sporą kolekcję kart klasycznych ruszaj na podbój areny

Tyle, że jak za pierwszym razem wlazłem na arenę to z losowanych kart dobierałem karty do talii, także czy na arenę jest mi potrzebna spora liczba kart klasycznych (w ogóle?). No chyba, że nie zrozumiałem kontekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na arenie wybierasz karty z prawie wszystkich dostępnych kart w grze (prawie, bo niektóre wycofali, żeby polepszyć balans), nie ma znaczenia stan twojej aktualnej kolekcji. Dla nowych graczy bardzo dobrą aplikacją jest Overwolf, a w nim HearthArena Companion która pomaga ci wybierać najlepsze karty na arenie, tak na prawdę to sam cały czas jej używam, ale radzę ci nie sugerować się nią w 100%, chociaż jak dla początkującego to możesz wybierać na razie wszystkie te, które aplikacja ci sugeruje. Jeżeli chcesz wygrywać więcej na arenie i zdobywać lepsze nagrody, to nie ma bata musisz nauczyć się jak najkorzystniej dla ciebie tradeować stronnikami, a w tym celu najlepiej oglądać streamy lepszych graczy od siebie. Arena to specyficzny tryb, panują tu inne zasady niż na rankingach.


Odnośnie tego: "jak będziesz miał sporą kolekcję kart klasycznych ruszaj na podbój areny", chodzi o to, że za każdą arenę masz gwarantowany pakiet z najnowszego rozszerzenia, a te karty są dodatkami do twojej talii, a najwięcej kart w każdej talii i tak będzie z zestawów klasycznych, dlatego nie ma sensu zbierać tylko tych z rozszerenia dopóki nie rozbudujesz swojej kolekcji kart klasycznych, ponadto klasyczne nigdy nie wypadną do trybu dziczy, a więc będziesz mógł skorzystać z nich zawsze, ewentualnie na zmianę graj arenę i kup pakiet klasyczny, jak chcesz.
Jeżeli cały czas przegrywasz, to nie ma sensu wymyślać koła od nowa, tylko skorzystaj z gotowych talii zbudowanych tylko z kart podstawowych, które na pewno znajdziesz na wyżej podanych stronach i ewentualnie je powoli ulepszaj i modykuj pod siebie, jak będziesz miał coraz to więcej kart.
Zestaw powitalny możesz kupić w każdej chwili nie ma znaczenia poziom twoich bohaterów bo i tak wszystkie karty jakie dostaniesz będą losowe, tak samo i tą legendę klasyczną dostaniesz 1 z 9 dla któregoś bohatera (trzymaj kciuki, żeby to był Tyrion, chyba najlepsza legenda klasowa).
Płatności można wykonywać chyba tylko za pomocą karty, a euro chyba ci samo przeliczy na złotówki, ale nie jestem pewny, bo nigdy nie robiłem jeszcze płatności w battle.necie. :P

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę zacząłem oglądać różne streamy wyjadaczy w heartstone i pomimo tego, że grane są nieźle ułożone talie, do których nie mam startu to w sumie trochę zmieniłem podejście do zagrywania kartami i trochę przerobiłem talie. Nie zawsze wygrywam, ale jak następnego dnia przychodzi nowe dzienne zadanie, to zazwyczaj w paru grach je wypełniam. 
 
Ta aplikacja "Overwolf" to chyba ta, którą spotkałem na streamach - nie dość, że podpowiada przy doborze kart w arenie, to chyba wyświetla  i aktualizuje stan twojej talii i rejestruje talię przeciwnika. Niezłe - może sobie to sprawię, chociaż ja nie kombinuję i nie obmyślam aż tak, jak to ludzie robią na streamach.
 
A poprzednia karczemna bójka była w moim wykonaniu zabawna - źle przeczytałem, że wszystkie KARTY kosztują życie, zrobiłem talię, zagrałem, po czym zonk - chodzi tylko o czary. Baty dostałem, talię przerobiłem, dalej dostawałem baty bo ludzie nieziemskie rzeczy wyprawiali, ale ktoś mi się nawet później poddał, także darmowy zestaw kart odhaczony.
 
W ogóle to jest zabawnie- czasem ktoś odejdzie mi od kompa, albo rozłączy mu net, przez co free win, czasem przez moje błędy przegrywam gry, a czasem gra jest tak zacięta, żę szala zwycięstwa przechyla się z jednej na drugą i nawet już miałem gry, gdzie wykorzystywaliśmy wszystkie karty z talii. 

W sumie to właśnie pobrałem tego Overwolfa - zainstaluję i zobaczę jak to się z tym je.
EDIT: Aha - trzeba się tam rejestrować. Meh - nie chce mi się....

Edytowano przez KMyL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo - nieźle to wygląda. Gdzieś to na jakimś streamie widziałem też. Mam tylko jeden problem z tą aplikacją - wszedłem w ten link i jego strona jest taka prosta, że aż prostacka. Czy ta apka jest bezpieczna i nie jest czasem niewskazywana przez Blizzard? Pytam, bo jak wczoraj pobierałem tego Overwolfa (zaraz go odinstaluje) to było tam gdzieś info, że jest ona wspierana/polecana przez producentów (m.in. Valve). A tu - proste strony, po kliknięciu w link jeszcze prostsza stronka i apka która daje jakieś tam procentowe prawdopodobieństwo wyciągnięcia jakiejś karty :O Tak tylko z ciekawości pytam.
 
Miałem dziś zadanie dzienne "zagraj 20 stronników z kosztem 5 i większym". Z ciekawości zajrzałem na karczemną bójkę z ciekawości, czy tam można nabić tego questa- można było, a że sporo tam same legendarne karty i większość z wymaganym kosztem, to resztę wolnego czasu spędziłem właśnie w tym trybie. Tyle nowych legendarnych kart poznałem, że mnie głowa rozbolała. Ale poza tym, to dobiłem dziś w tym trybie wszystkie klasy do 10 poziomu za co dostałem 100 golda (spodziewałem się tego), ale po którejś potyczce dostałem 300 golda za setne zwycięstwo :O I obecnie mam 500 golda :D Jutro pewnie kupię sobie 5 podstawowych pakiecików i zobaczymy czy wypadnie mi coś ciekawego.
 
No i na koniec pytanko (a jakżeby inaczej) - w obecnej karczemnej bójce gramy samymi legendami. Natomiast jeśli się nie mylę , to w tym "powitalnym pakiecie" (czy jak mu tam) za 4,99 Euro dostaje się jedną legendarną kartę KLASOWĄ? Czyli mam dobrze rozumieć, że dostanę legendarną kartę dla wylosowanej klasy i będę mógł ją użyć tylko z wyznaczoną do niej klasą, czy się mylę i po prostu dostanę losową legendarną kartę, której będę mógł używać w każdej talii?
 
Poza tym szczerze obstawiałem to pierwsze (specjalna dla danej klasy) i że tych legend jest O WIELE mniej. A tu w tej karczemenj bójce to najróżniejsze karty i do tego nie wszystkie mi się podobały, także może być tak, że mi się trafiłaby jakaś cienizna w tym "pakiecie powitalnym" (czy jak mu tam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pakietu powitalnego dostaniesz jedną z klasowych legend klasycznych czyli:
1) Grommash Hellscream (Wojownik) - bardzo dobra legenda, praktycznie grana od samej bety szczególnie w Control Warrior
2) Al-Akir (Szaman) - w miarę dobra legenda, ale grana tylko w specyficznych taliach nastawionych na dłuższą grę
3) Edvin Van Cleef (Łotr) - bardzo dobra legenda dla łotra, grana w większości talii
4) Tyrion (Paladyn) - Najlepsza legenda klasowa, grana w każdej talii paladyna, mocny stronnik+prowokacja+boska tarcza+wyposaża w bardzo mocną broń po śmierci, czego chcieć więcej?
5) Król kruszor (Łowca) - słaba legenda, praktycznie w ogóle nie grana, jest za wolna, a już szczególnie dla łowcy który chcąc nie chcąc zawsze będzie klasą agresywną
6) Cenarius (Druid)- niezła legenda, ale też grana w specyficznych taliach
7) Lord Jaraxxus (Czarnoksiężnik) - dobra/bardzo dobra legenda, grana mniej lub więcej w zależności od mety
8) Antonidas (Mag) - też dobra legenda, ale nie zawsze grana.
9) Prorok Velen (Kapłan) - słaba legenda, niby ma potencjał, ale raczej nigdy nie była tak serio grywalna.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo dzięki za info - czyli tak jak myślałem. Czyli może mi wylosować klasę, którą chociaż lubię (mag), albo klasę której nie znam za dobrze (reszta). A jak wyląduje jakaś legendarna karta to szkoda byłoby jej nie używać, także trzeba będzie się zapoznać z ową klasą.
 
Pobrałem tego HSdecktrakera i działa - troszkę przymulało mi grę na moim tosterze, ale działa. Zatrzymam go sobie. W sumie trochę mnie dziwi, że Blizzard nie dodał takiej funkcjonalności do Heartstone na start :S
 
A że dziwnie mi się odpalił Hearstone przy jego pierwszym uruchomieniu, to zapytam znowu przy okazji - odpaliłem wczoraj tego decktrackera i wlazłem w pojedynek -> zaznaczyłem mojego ulubionego maga, kliknąłem "Zagraj w standardzie", znalazło mi oponenta, po czym moją uwagę zwróciły nie te dodatki od talii, a nasze ikony - były to kurczaki. Mecz wygrałem, ale okazało się, że odpaliło mi grę rankingową :O A nigdy tego nie próbowałem,  jak już, to hen hen kiedyś tam klikałem ten przycisk do zmiany w TRYB DZICZY, aby tylko zobaczyć te efekty wizualne przy zmianie. No więc pytanie - jak liczone są sezony? Mam rozumieć, że jeden sezon w Heartstone to miesiąc, tak? Jeśli tak, to pytanie następne - jak trudna jest do zdobycia, albo ile mniej-więcej meczy trzeba wygrać, aby wbić tą rangę 20, za którą ponoć dostaje się skrzynię z nagrodami? No i na koniec kolejne pytanie - co w takiej skrzyni z reguły jest/może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeden sezon w Hearthstone trwa równy miesiąc, tutaj masz nagrody za odpowiednią rangę na koniec sezonu + rewers.

Z 25 rangi do 20 szybko się wbija, bo do tej 20 nie tracisz gwiazdek za porażki, a grają w nich osoby, które też mają początkujące talie. Tylko może nie zaczynaj rankingów od razu w pierwsze dni nowego sezonu, tylko poczekaj parę dni, aż ci lepsi gracze awansują do wyższych rang, żeby trochę nerwów sobie zaoszczędzić.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O popatrz - nawet nie wiedziałem ile "znajdziek" jest w tej grze. Pakiecik kart za odpalenie na smartfonie? Nice - niestety mój pradawny telefon na bank tego nie odpali, ale jak zmienię "słuchawkę" to może nie zapomnę. 
 Właśnie zaliczyłem dziennego questa na 5 zwycięstw druidem mam 590 golda i... I ciekaw jestem tych rankedów. W sumie to tylko jedna karta byłaby w nagrodę, ale zawsze coś. Tylko powiedz mi ile walk mniej-więcej musiałbym wygrać? Bo ponoć nie tracę "gwiazdek" za porażkę. A mam jedną na dwie.  To później będzie ranga 24 z 3 gwiazdkami, ranga 23 z 4 gwiazdkami itd.?
 
No i na koniec jeszcze jedno pytanie - oglądałem wczoraj stream Hafu troszkę (skądś ją kojarzę, ale nie wiem skąd) i grała ona praktycznie cały czas areny. I w  nagrodę dostawała oprócz golda również pakiety kart, ale te pakiety IMO wyglądały w opakowaniu jednakowo i wyglądały tak, jak pakiet z "Ciemnych zaułków Gadżetonu". Mam rozumieć, że na arenie wypadają teraz tylko pakiety z tego dodatku, bo jest on najnowszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku będą po dwie gwiazdki, później po trzy, cztery chyba są dopiero od 15 rangi, ale gwiazdkami się nie przejmuj, najlepiej to teraz sobie wejdź i pograj rankingi, w środę koniec sezonu, a więc na najniższych rangach zostali praktycznie najsłabsi gracze, albo ci co w ogóle nie grali, a jak mówię nic nie stracisz tylko możesz zyskać, a i poznasz z czym to się je. A jeżeli chodzi ile czasu ci to zajmie, to nie wiem jak będziesz cały czas wygrywać to dostajesz dodatkowe gwiazdki za serię bez porazki wtedy dzięki takim win streakom wbija się moment rangi, ale długo ci to nie powinno zająć.

Za areny nawet jak zrobisz 0-3 czyli wszystko przegrasz to masz GWARANTOWANY pakiet z najnowszego dodatku czyli aktualnie to są ciemne zaułki gadżetonu + jakiś losowa nagroda (szczegóły masz też w tym linku co podałem). Powoli też próbuj aren, bo są one o wiele bardziej opłacalne niż kupowanie pakietów, no ale musisz wygrać minimum 3 mecze, żeby arena ci się zwróciła, każde następne zwycięstwo to czysty zysk, aczkolwiek na początku trochę poprzegrywasz żeby się ich nauczyć no z biegiem czasu będzie tylko lepiej.

Edytowano przez Ronaldo9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlazłem w te rankedy, zagrałem kilka gier, jedna porażka mi się bardzo podobała, bo przeciwny warrior miał na prawdę kozacką talię - aż dziw mnie brał, że był tak nisko jak ja - ale już 20 ranka wbita :D Raz sobie zagrałem druidem, ale karty nie podeszły, tak więc resztę zagrałem magiem i po serii wygranych awansowałem "skokowo". Ale już raczej dalej brnął nie będę - pewnie niemożliwym byłoby dla mnie dobicie do 15 rangi, a wtedy wedle podlinkowanej przez ciebie strony byłaby dodatkowo jedna złota rzadka karta.

 Co do tego HSDeckTrackera - w pewnej grze wprawiło mnie w osłupienie to, że POKAZAŁ mi jaki sekret zagrał przeciwny paladyn. Nie aktywowałem go do końca gry, ale w następnej pewien łowca też załączył sekret, i ten program pokazał mi jaki konkretnie to był sekret, ale gdy zrobiłem jakiś ruch, to sekret się aktywował i okazało się, że ten program nie pokazywał prawdziwych sekretów, tylko się mylił.

6 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Powoli też próbuj aren, bo są one o wiele bardziej opłacalne niż kupowanie pakietów, no ale musisz wygrać minimum 3 mecze, żeby arena ci się zwróciła

Wedle podlinkowanej strony za 3 zwycięstwa mam minimum 45 golda (max 60) i paczkę kart z gadżetonu. (Z tym, że ten Gadżeton chyba za jakiś czas opuści standard, tak?  Także nie wiem, może się mylę, ale jak tak, to ja chyba już bym wolał te zwykłe pakiety kart :S Chyba że "nastukam" niezłych kart z gadżetonu i jak mi je wykopią ze standardu to się przeniosę na dzicz.?.)

No tak - w sumie do dostaje pakiet wart 100 golda i do tego jeszcze trochę golda, także teoretycznie to jestem na plus. Tylko że kiedy ja się za te areny zabiorę, jak ja podstawowych kart dla choćby 3 klas nie znam, podczas meczów nie przewiduję zagrań jak ogarnięci Pr0 ze streamów, nie mam jakichś świetnych buildów itp. A jak oglądałem wczoraj Hafu, jak dobierała karty do areny, to czułem się , jakby ona znała każdą kartę. A ja? Phew....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadżeton wypadnie ze standardu za rok (co rok wypadają 3 najstarsze dodatki), tak więc karty z gadżetonu będą jeszcze długo grane, ale tak jak mówiłem, na początek najlepiej mieć jak najwięcej kart klasycznych bo one zawsze będą w standardzie i to one będą kręgosłupem twojej talii, a karty z rozszerzeń jedynie uzupełnieniem. Nie wiem jaki jest stan twojej kolekcji, ale jeżeli nie masz jeszcze większości kart pospolitych i rzadkich klasycznych to kupuj jeszcze te pakiety w sklepie, ale rób to systemem np. 2-3 pakiety i 1 arena, wtedy będziesz poszerzał swoje klasyki, a i powoli zasmakujesz areny.Tryb dziczy natomiast, może być ciężki na wyższych rangach, bo tam są osoby, które grają bardzo długo i mają większość kart, bądź też złożyli sobie jedną, ale mocną talię i cały czas nią grają, no i trzeba mieć już dużą znajomość kart czy też talii.

Co do aren i nie przewidywania zagrań, to aktualnie jesteś w nafajniejszym dla ciebie momencie gry, bo gra sprawia ci duży fun poprzez jej odkrywanie, różnych trybów, kombinacji, talii, cały czas cię coś potrafi zaskoczyć, nie bój się niedługo ta gra nie będzie miała przed tobą żadnych taiemnic. Zawsze też możesz poprzeglądać sobie wszystkie karty dostępne w grze w twojej kolekcji w zakładce do tworzenia kart i tam douczyć się jakie są karty i co robią.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 01:21, Ronaldo9 napisał:

co rok wypadają 3 najstarsze dodatki

Czyli z nadejściem roku mamuta (za miesiąc?) odpadną wszystkie dodatki? No bo jest ich 3, a ponoć 3 najstarsze odpadają.

Z ciekawości zmieniłem w battle necie ustawienia języka na angielski, zaktualizowałem  grę, odpaliłem i... I powiem tak - podoba mi się karczmarz z akcentem, jak i angielskie odgłosy, ale ja muszę przyznać, że ten polski nie był w sumie zły. Powracać do polskiej wersji na razie nie zamierzam, ale po tym co na razie do tego czasu zdążyłem usłyszeć w polskiej wersji, to na prawdę krwotoku bębenków nie powodowało. A czytałem trochę na necie, że polska wersja ssie :S
 
No i pytanie na koniec - za miesiąc chyba wkracza nowe rozszerzenie Un'Goro (z ciekawości przejrzałem kanał YT Hearstone'a i pooglądałem klipy do wcześniejszych dodatków [bardzo fajne] i zrozumiałem pewien post pod klipem do nadchodzącego dodatku o treści "Brakowało mi piosenki"). Czy to oznacza, że od tamtego momentu na arenach będą wypadać pakiety z tego dodatku, tak?
 
No i jeszcze jedno pytanie. W Gwinta grałem króciutko - i jakoś nie mam ochoty do powrotu do niego - ale z tego co pamiętam, to można było tam mieć max 1 złota kartę w talii. W Hearstone mam rozumieć, że można mieć jedną złotą legendarną kartę w talii, ale kilka zwykłych złotych, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadają: czarna góra, wielki turniej i liga odkrywców.
W standardzie zostaną: przedwieczni bogowie, karazhan i ciemne zaułki z gadżetonu + klasyczne + następne dodatki. Za rok wypadą 3 pierwsze wypisane po dwukropku.

Wersja angielska zależy od gustu grającego, ale ma jeden duży plus, grając nią poznajesz angielskie nazwy karty co przy odwiedzaniu zagranicznych stron z taliami, rankingów, strimów, czy innych anglojęzycznych forum wiesz dokładnie o jaką kartę chodzi i nie musisz co chwila szukać i tłumaczyć co to była za karta.

Po premierze ungoro na arenie właśnie te paczki będą gwarantowaną nagrodą, zawsze dostaje się paczkę z najnowszego rozszerzenia.

Złote karty w Hearthstonie działają identycznie jak normalne wersje oprócz tego, że... są złote :) no i mają animowany wygląd i są droższe przy tworzeniu/niszczeniu. Oczywiście możesz mieć maksymalnie jedną identyczną legendę (złotą albo normalną) i maksymalnie 2 inne identyczne karty (złote lub/i normalne) nielegendarne w talii ale to już chyba wiesz, więcej nie opłaca się mieć w kolekcji bo i tak się nie przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...