Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 07/2013

Polecane posty

Trzy tygodnie przed wakacjami, parę dni przed najważniejszymi targami gier (E3), pół miesiąca po prezentacji Xboksa One. W takim momencie - we wtorek 4.06 - pojawi się CD-Action 07/2013, a w nim 132 strony, 2 DVD, fajne pełniaki i sporo dobrych tekstów w standardowej cenie 15,99 zł.

Zacznijmy od pełnych wersji. Są 3 gry i jeden bonus. W tym miesiącu proponujemy wam Shanka 2 (scrollowana bijatyka), The Book of Unwritten Tales PL (jedna z najlepszych przygodówek ostatnich lat, do tego jej premiera odbyła się w Polsce zaledwie pół roku temu) i doskonałego RTS-a - R.U.S.E. PL, którego fanom gatunku przedstawiać nie muszę. A jako bonus - Afterbomb Madness PL: klasyczny system RPG w formie e-booka.

Wydarzeniem numeru jest oczywiście prezentacja nowego Xboksa, której poświęciliśmy aż trzy strony. Poza tym zjeździliśmy kawał świata, żeby na specjalnych pokazach zdobyć dla was informacje o Call of Duty: Ghosts, GTA V, Watch Dogs, Saints Row IV czy najnowszej grze Techlandu o zombi - Dying Light. (Oczywiście zapowiedzi jest sporo więcej, bo łącznie ponad 20, ale tutaj wymieniam tylko najważniejsze tytuły). Mieliśmy też możliwość zagrać w kilka nadchodzących produkcji - Hellraida (first person slasher od Techlandu, tym razem w konwencji dark fantasy), The Bureau: XCOM Declassified, RuneScape?a 3 i WildStara. W dziale recenzji znalazły się zaś m.in. Metro: Last Light, Anomaly 2, Remember Me, Resident Evil: Revelations, Grid 2, Zeno Clash II, Dust 514 i Call of Juarez: Gunslinger. Nie braknie też czegoś dla koneserów kaszanki czy potrawki z indyka.

Jak zawsze polecam waszej uwadze dział publicystyczny. Zaczynamy od mocno kontrowersyjnego tematu ? narkotyków w grach: jak są pokazane, co dają i jak się to ma do rzeczywistości. Będzie też o zakupach grupowych i o legalnym pobieraniu różnych plików (tłumaczymy, co na to prawo, i obalamy niektóre mity). Przedstawimy wam (pre)historię polskich pism o grach, przeszłość i teraźniejszość shmupów (czyli produkcji z gatunku shoot?em up), a zza kulis podejrzymy pracę w 11 bit studios. Pokażemy wam też bezpłatny program do tworzenia interaktywnych opowieści (Twine), a w felietonie poruszymy temat pokolenia graczy mięczaków.

W dziale sprzętowym znajdziecie megatest słuchawek (dokanałowych i nausznych, dla graczy i melomanów) oraz głośników, a także testy najnowszych kart graficznych oraz masy innych urządzeń. Będzie też o serwisach oferujących streaming muzyki oraz o rozwiązaniach typu APU (czyli połączeniu procesora i układu graficznego - jak w nadchodzących konsolach).

Nie zabraknie też Na Luzie i Action Redaction, a numer tradycyjnie zamykają Szpile.

Na płytach, poza wspomnianymi pełniakami i bonusem (jakby ktoś przegapił, to przypominam: Shank 2, The Book of Unwritten Tales PL i R.U.S.E. PL oraz system RPG w formie e-booka) znajdziecie też demo, sporo freeware?ów, mody do Wiedźmina 2, gameplaye, trailery, e-booki i masę innych godnych uwagi dodatków.

Przypominam: wtorek, 4.06, 15,99 zł.

Info

#########W produkcji

Call of Duty: Ghosts

Grand Theft Auto V

Saints Row IV

The Evil Within

Dying Light

Transistor

Banished

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Battle Worlds: Kronos

Watch Dogs

PayDay 2

Warrior?s Lair

At the Gates

Age of Wonders III

Wolfenstein: The New Order

Przegląd gier niezależnych:

Survival Horror Story: Catequesis

Ir/rational Investigator

The Witness

Concerned Joe

Shelter

Lovers in a Dangerous Spacetime

Już graliśmy:

WildStar

Hellraid

The Bureau: XCOM Declassified

RuneScape 3

##########Recenzje

Metro: Last Light

Anomaly 2

Resident Evil: Revelations

Don?t Starve

Deadly Premonition: Director?s Cut

Zeno Clash II

God Mode

Ragnarok Online 2: Legend of the Second

Dust 514

Call of Juarez: Gunslinger

Grid 2

Symulator śmigłowców ratunkowych 2.0

Remember Me

Czarnobyl 3: Underground

Monaco: What's Yours is Mine

Dominique Pamplemousse in ?It?s All Over Once The Fat Lady Sings!?

Surgeon Simulator 2013

######PUBLICYSTYKA

Narkobiznes

Grupą, mości gracze

Zza kulis: 11 bit studios

Sam przeciw milionom

Felieton: Pokolenie mięczaków

Historia pism o grach

Napisz sobie grę!

Mogę, więc pobieram

Szpile

###SPRZĘT

Info

Megatest - słuchawki i głośniki

AMD APU A10-5700

Klawiatura dla graczy Genius KB-G265

Asus GeForce GTX 770 DirectCU II OC

Nvidia GeForce GTX 780

Kierownica Thrustmaster Ferrari Vibration GT Cockpit 458 Italia Edition

Notebook Asus K56C

Hybrydowy tablet Asus VivoTab

Obudowa na dysk z Wi-Fi Patriot Gauntlet Node

Pendrive Mach Xtreme ES SLC 32 GB

Dysk przenośny Toshiba Stor.e Canvio 1 TB

Dysk Seagate Desktop HDD.15 4 TB (ST4000DM000)

Poradnik - muzyka na żądanie

Trendy - mobilna ofensywa AMD

###INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata

######################ZAWARTOŚĆ DVD####################

####Pełne wersje

R.U.S.E. PL

The Book of Unwritten Tales PL

Shank 2

Afterbomb Madness PL (system RPG, podręcznik)

####Program

Twine

####Demo

Symulator śmigłowców ratunkowych 2.0 (EN)

###Freeware

Blue Wish Resurrection Plus

Crashed Lander

Deepfall Dungeon

Escaping the Dark Horror

Genetos

Hydorah

Just Shoot

Revelade Revolution

Run Rabbit Run

Slender: The Final Night

Still Here

Twisty's Asylum Escapades

####Modulator

Mody do Wiedźmina 2

###Galerie

Dominique Pamplemousse

Symulator śmigłowców ratunkowych 2.0

Zeno Clash

###Gameplaye

Anomaly 2

Dominique Pamplemousse

Metro: Last Light

Remember Me

Surgeon Simulator 2013

###Zwiastuny

Call of Juarez: Gunslinger

Grid 2

Hellraid

Pinball FX 2

Saints Row IV

Thunder Wolves

###E-booki

Trzeci cycek

Armia ślepców

Uśpione królestwa

####Bonusy

ActionMag

Amnesia: Mroczny obłęd ? nieoficjalny poradnik

Esensja

FAQ - wersja 3.3.1

Tapety

###Na luzie

Obrazki i animowane GIF-y

ScreenShock

************************

####PEŁNE WERSJE

R.U.S.E. PL

PEGI: 16

PC: XP/Vista/7, CPU 2,8 GHz, 2 GB RAM, GF 6000/ATI X1000, 5,7 GB na HDD

Gatunek: RTS

Producent: Eugen Systems

Ocena w CDA: 8 (10/2010)

Multi: do 4 osób (1 na 1, 2 na 2)

[Fragment recenzji]

Najbardziej pozytywnie zaskoczyła mnie w R.U.S.E. dynamika, z jaką rozgrywają się wydarzenia. Jak na aspiracje do bycia nie tylko grą taktyczną, ale i w pełni strategiczną, wszystko dzieje się nadzwyczaj szybko. Tu trzeba działać, działać, działać! W tajniki wprowadza nas kampania w zasadzie przez całą swoją długość (10-12 godzin zabawy w niespiesznym tempie). Osadzona w latach 1943-1945, rozpoczynająca się obowiązkowym chyba już in medias res (czyli: od środka) seria 23 zadań prowadzi nas ścieżką kariery wojskowej szybko awansującego majora Sheridana oraz kilku kręcących się wokół niego jednowymiarowych postaci.

[enki]

###

Gra do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usługach Steam oraz Uplay. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

The Book of Unwritten Tales PL

PEGI: 12

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, GF 6000/ATI X1000, 5,9 GB na HDD

Gatunek: przygodowa

Producent: KING Art

Ocena w CDA: 9 (13/2012)

Multi: brak

[fragment recenzji]

Tytuł kultywuje tradycję starych przygodówek LucasArts i Sierry, które nie dość, że sprzedawały nam dobrze skrojoną, ciekawą opowieść, to jeszcze robiły to z niebywałą lekkością. TBoUT to nie tylko ciekawa, obfitująca w nieprzewidziane zwroty akcji fabuła. To przede wszystkim szereg cudacznych, przekomicznych osobistości, które ubarwiają opowieść i sprawiają, że z naszej twarzy nawet na moment nie znika uśmiech. Grafika to galeria małych dzieł sztuki. Tak dopracowanych, klimatycznych, zjawiskowych miejscówek nie miała do tej pory chyba żadna przygodówka. Zignorowanie takiej produkcji byłoby grzechem śmiertelnym. [Eugeniusz Siekiera]

################################

Shank 2

PEGI: 18

PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,4 GHz, 1,5 GB RAM, GF 6800 Ultra/ATI X1950 Pro, 1,7 GB na HDD

Gatunek: akcja

Producent: Klei Entertainment

Ocena w CDA: 8 (04/2012)

Multi: co-op dla 2 osób

[fragment recenzji]

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że dostaliśmy dokładnie to samo co wcześniej, tyle że z bohaterem biegnącym przez inne lokacje i szlachtującym inne niż poprzednio bitmapy. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Projektanci poszli po rozum do głowy i uprościli uniki. To - oraz fakt, że ciosy słabe, silne i dystansowe łączą się w płynniejsze kombinacje - sprawia, że gra jest szybsza i jeszcze bardziej efektowna niż poprzednio.

Widowiskowości dodaje jej również nowy system kontrataków. Czasami nieprzyjaciele upuszczają coś (kij bejsbolowy, topór, rurkę itp.), co po podniesieniu zastępuje ciężką broń Shanka, siejąc większe zniszczenie, ale szybko rozpada się nadwerężone czaszkami i żebrami pokonanych. Ze dwa razy w ciągu kampanii trzeba też położyć palec na spuście stacjonarnego karabinu maszynowego. Pod względem rozgrywki jako takiej Shank 2 jest wyśmienity, a przy tym fantastycznie wygląda, ciesząc oko zwłaszcza znakomitymi, soczystymi animacjami. [CormaC]

###

Produkcja do działania wymaga połączenia z internetem, a także posiadania lub założenia konta w usłudze Steam. Kod nadrukowany jest na płycie.

################################

Afterbomb Madness PL

Afterbomb Madness to groteskowa gra fabularna oparta na kultowych motywach postapokaliptycznych, w której gracze wcielają się w Amerykanów żyjących w czasie III wojny światowej. Nadrzędnym celem jest przetrwanie w potwornych realiach zrujnowanego świata. Jednak aby tego dokonać, postacie ? ambitni śmiałkowie silnie zdeterminowani do działania - będą musiały szukać sprzymierzeńców, wspierać różne społeczności i organizacje. Pasywność jest jak równia pochyła - prowadzi w prostej linii do upadku, odczłowieczenia i ponurej akceptacji eutanazji, jaką aplikują Ameryce Obcy i komuniści. Chwyć więc kostuchy w garść i rozpocznij rozgrywkę, by zwyciężać!

Uwaga! To klasyczny system RPG, jakie zwykle drukuje się w formie książkowej, a nie gra instalowana na komputerze. Na naszej płycie w formie e-booka.

iu5h_cad_u7un2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo mnie powaliło... :P A co do numeru, to nad wyraz soczysty jak na raczej "posuchą" porę w branży. No i pełniaki - wszystkie trzy z naprawdę górnej półki. Ciekawe, czy da się w tym numerze na coś ponarzekać, ale pewnie i tacy pseudoczytelnicy się znajdą.

Mówiąc krótko - oby tak dalej CD-A!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest coś do poczytania i ogrania :) najbardziej mnie interesuje zapowiedź GTA V i recka Metro: Last Light jaką ocenę wystawił recenzent ;p i do tego sprzęt słuchawek, miałem właśnie sb kupić nowe więc sprawdzę w tym teście jakie będą mi odpowiadać.

Numer jak zawsze świetny, ale jak kolega napisał na górze znajdzie się ktoś komu nie będzie pasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, by w temacie podawać, czy w numerze [Tryb Arturzyna12 włączony]będą jakieś nieodziane panny. Bo ja wolę jak mają to i owo zakryte. Proszę o podanie stron, żebym nie musiał się patrzeć[Tryb Arturzyna12 wyłączony]

Po przemyśleniu - numer najprawdopodobniej kupię. Jestem ciekawy, jak wygląda to papierowe RPG

@niżej - masz rację. Będę twardy i nie zmarnuje tych 16 złotych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

2 dni temu narzekałeś, że nie kupisz. Geeezzz... kolejna niezdecydowana baba na FA :P:D.

Zawsze lubię białe/jasne okładki (i te z Batmanem :)) w CDA, więc absolutnie nie narzekam tylko bardzo chwalę. Recenzje w porządku, choć poza kaszankami nie ma jeszcze oczekiwanych przeze mnie tytułów (przeglądarkowy Heroes i nowy Total war). Moje głośniki Creative Monitor M80 mam od 5 lat i dobrze mi służą, a najtańsze słuchawki z Carrefoura spełniają swoją rolę :), więc megatest nie dla mnie (czekam na txt o tv - plazma czy LED?). Historia pism o grach powinna być fajna. Ogólnie numer standardowo dobry. Większych zastrzeżeń u mnie brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio narzekałem na okładki, ale ta bardzo mi się podoba. Ma w sobie to coś :-)

Pełniaki w tym numerze nie dla mnie. Jest to wyjątek, bo w ostanich miesiącach zawsze znalazłem coś dla siebie

Ciekawe jak został przedstawiony temat narkotyków w grach- tu brawo za pomysł na artykuł.

Widać że w recenzjach coraz lepsze gry. Lato się zbliża w końcu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, by w temacie podawać, czy w numerze [Tryb Arturzyna12 włączony]będą jakieś nieodziane panny. Bo ja wolę jak mają to i owo zakryte. Proszę o podanie stron, żebym nie musiał się patrzeć[Tryb Arturzyna12 wyłączony]

Po przemyśleniu - numer najprawdopodobniej kupię. Jestem ciekawy, jak wygląda to papierowe RPG

@niżej - masz rację. Będę twardy i nie zmarnuje tych 16 złotych

Mam na ciebie focha. :P

Ciekawi mnie ten program-zobaczę, co z czym i jak to się je.

Okładka niezła, ale najlepsza dla mnie w tym roku to ta z Jokerem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer spełnił moje oczekiwania, bo w planach miałem kupić Shanka 2 i The Book of Unwritten Tales. Poza tym publicystyka jak zawsze zapowiada się świetnie. Jak za taką porcję poczytania/pogrania, to 16zł będzie wydane z bananem na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek okresu letniego tytuł zapowiada się znakomicie. Po fatalnej okładce z Batmanem, nareszcie jest i klimatycznie i efektownie. Publicystyka przez wzgląd na historię pism o grach zapowiada bardzo ciekawie. Zestaw gier w zapowiedziach bardzo dobry, a i w recenzjach kilka ciekawych tytułów jest. Szkoda że z tego "towarzystwa" odstają pełniaki, ale nie można mieć wszystkiegosmile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, jedna z najlepszych publicystyk od dawna! Świetna okładka, dobry zestaw pełniaków i ciekawe "wnętrze". Czego chcieć więcej? =]

P.S. Smg, zdradzisz jakie mody do Wieśka będą na płycie? Swoją drogą, jedyne, z którymi się na razie spotkałem to nude patche :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co można liczyć w związku z nowym numerem CDA? Może coś nowego o Watch_Dogs, zobaczymy po zapowiedzi co to ten Dying Light, w recenzjach raczej też posucha (szukamy szlaucha) - z ciekawych tytułów mamy nowe Metro, Grida 2 i dwie kiełbachy kiszki po przecenach na grilla czyli Czarnobyl 3 i Symulator Pijanego Chirurga A.D. 2013 ok.gif Publicystyka jak zwykle zapowiada się ciekawie: coś o narkotykach, tworzeniu gier i historii pism o grach. Cieszy mnie również test słuchawek, bo brat chce nowe na urodziny, więc z rodzinką wyrobimy się do 7 czerwca smile_prosty.gif

Co do zawartości płytek - The Book... i Shank 2 ok.gif, RUSE zlewam z góry na dół. Podoba mi się jeszcze pomysł z dodaniem Twine'a - obczaiłem w sieci co to jest i zapowiada się na program dla ludzi z wyobraźnią i odrobiną kreatywności. Z pewnością się pobawię tym. Nie miałbym jeszcze nic przeciwko jakiemuś poradnikowi odnośnie pierwszych kroków.

Okładka - arghh.. Niby estetycznie skomponowana ta twarz, ale nie przemawia to do mnie. Jedyny element okładki, który się mi podoba to zombie pod napisem Dying Light. W takim razie do wtorku, aye! tongue_prosty.gif

PS W tym roku, chyba mało która okładka będzie mogła startować do tych z Bioshocka i Wiedźmina 3 w kategorii (IMO oczywiście) "najładniejsza".

PS2 Zapomniałem o recenzji Remember Me, a dla mnie jest to clou numeru :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jest na co czekać, publicystyka wygląda ciekawie a recenzje też niczego sobie.

Najbardziej jednak ciekawi mnie Symulator Śmigłowców Ratunkowych 2.0, czyżby duchowy spadkobierca serii Search&Rescue, a może kolejna kaszanka z kiosku?

Reszta recenzji standardowych tytułów również ciekawa, chciałbym poznać opinię o GRID 2 i nowy Metro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TuComix

Pełniaki są imo zadowalające, jednak ja i tak kupuję magazyn dla tekstów, a ten numer zapowiada się wyjątkowo obiecująco.

Btw. świetna okładka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super numer się zapowiada :) Czekam z niecierpliwością na recenzje GRID 2 oraz Remember Me ( w większym stopniu ). Bardzo ciekawy też jestem opinii na temat Xboxa One, oraz gier: Watch_Dogs oraz GTA 5 :)

Okładka świetna, o 2 klasy lepsza niż z ubiegłego miesiąca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również okładka bardzo przypadła do gustu - stonowane barwy, klimatyczna, intrygująca artystycznie twarz zombie prześwitująca przez logo CDA (szczegół, a cieszy). Do tego art zgrabnie wpasowuje się w zwyczajowy layout okładki, zupełnie jakby był custom made na potrzeby redakcji - ok.gif .

Co do zawartości, czekam w szczególności na zapowiedziany już jakiś czas temu felieton nt. historii pism o grach oraz recenzję polskiego Gunslingera. Ponadto, cieszę się, że redakcja kładzie spory nacisk na promocję indyków - przegląd gier niezależnych, recenzje ciepło przyjętych przez graczy: What's Yours is Mine oraz Don't Starve - będzie ciekawie. Szkoda tylko, że do działu recenzji nie załapał się Sanctum 2 - może następnym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że bardzo podoba mi się okładka. Taka klimatyczna, naprawdę niezła. biggrin_prosty.gif

Mi w oczy rzucają się również recenzje, a szczególnie recenzja Metratongue_prosty.gif, ale i Call of Juarez mnie ciekawi. W zapowiedziach również jest sporo do poczytania.

Pełniaki zaś w ogóle mnie nie interesują. Cała reszta trzyma poziom, czyli ogólnie mówiąc dobry numer.wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mi przyszło do głowy, że jeszcze lepiej okładka by wyglądała gdyby napis CD Action też był w takiej stonowanej czerwieni (ala zaschnięta krew jak tytuł pełniaka) a nie w tej jasnej pomidorowej. Albo w ogóle by był czarny. A zamiast dyskobola płytę by zombiak trzymał smile_prosty.gif.

@DOWN

"Fryteczki" brzmią słabiej niż samo "A może jeszcze frytki do tego" smile_prosty.gif. Przekombinowałeś tongue_prosty.gif. I no co? To tylko taki luźny pomysł. Mnie kontrast kolorystyczny między napisem CD Action a 2 DVD nieco razi bo psuje zombiakowy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...