Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 07/2013

Polecane posty

@8

I teraz rzucę stęchłym tekstem: "Może jeszcze fryteczki do tego?" :) W moim odczuciu tej okładce to już nie pomógłby ani krwisty napis CD-Action, ani wprasowany bon towarowy na zakupy Bożonarodzeniowe do jakiegoś hipermarketu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw recenzji i zapowiedzi. Ciekawi mnie czy CoJ:G będzie miało ocenę w okolicach 8-9. Techland widzę nie odpoczywa. Niedawno sequel dead island, teraz kolejna część CoJ, a już w przygotowaniu dwie kolejne gry. Szkoda tylko, że niektóre gry odstają od wysokiego poziomu. Historia czasopism o grach też z chęcią przeczytam smile_prosty.gif Ja kolekcjonuję tylko cd-a, ale mój brat swego czasu kupował inne tytuły (Secret Service, Top Secret, C&A, ma chyba pierwszy numer Bajtka).

Także byle do wtorku smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mi przyszło do głowy, że jeszcze lepiej okładka by wyglądała gdyby napis CD Action też był w takiej stonowanej czerwieni (ala zaschnięta krew jak tytuł pełniaka) a nie w tej jasnej pomidorowej. Albo w ogóle by był czarny. A zamiast dyskobola płytę by zombiak trzymał smile_prosty.gif.

Powiedziano nam jasno _ NIE KOMBINOWAC Z LOGO. NIGDY, W zaden sposob, Logo ma byc niezmienne. Wiem, ze gdzie indziej sa inne obyczaje, ale co wydawnictwo to obyczaj.

Czemu zrobicie recenzję darmowej gry?

Surgeon Simulator jest przecież darmowy: http://www.instalki....lator_2013.html

Ale jakie to ma znaczenie? Darmowy, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturzyn12, 01 czerwiec 2013 - 15:11, powiedział:

Czemu zrobicie recenzję darmowej gry?

Surgeon Simulator jest przecież darmowy: http://www.instalki....lator_2013.html

Ale jakie to ma znaczenie? Darmowy, czy nie?

Bo nigdy czegoś takiego nie robiliście, ot co.

Tak czy inaczej, wypróbuję się w tej grze, nawet jeśli to jedna operacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano nam jasno _ NIE KOMBINOWAC Z LOGO. NIGDY, W zaden sposob, Logo ma byc niezmienne. Wiem, ze gdzie indziej sa inne obyczaje, ale co wydawnictwo to obyczaj.

Widzę niekonsekwencję. A wojna o dyskobola to co? Czytelnicy sami go z okładki na kilka numerów nie zdrapali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano nam jasno _ NIE KOMBINOWAC Z LOGO. NIGDY, W zaden sposob, Logo ma byc niezmienne. Wiem, ze gdzie indziej sa inne obyczaje, ale co wydawnictwo to obyczaj.

Widzę niekonsekwencję. A wojna o dyskobola to co? Czytelnicy sami go z okładki na kilka numerów nie zdrapali...

No wlasnie. I wtedy dostalismy jasny i czytelny przekaz _ NIC NIE KOMBINOWAC Z LOGO. I dyskobol wrocil.

@UP

Otton masz u mnie plusa. Właśnie o tym zapomniałem (bo zdejmowanie dyskobola to był zły ruch). Ale Smuggler za często zdanie zmienia, zamiast się go trzymać.

Tylko krowa nie zmienia pogladow, to raz. Po drugie czasem mowie cos w stylu "nigdy nie bedzie tak i tak" bo taka jest polityka wydawnictwai. Potem polityka sie zmienia i nagle jest "tak i tak". I co wtedy? isc w zaparte?

@Smuggler

Nawet koloru liter? Przecież jeśliby zmienić lekko odcień liter bardziej by się komponowało z klimatyczną okładką.

A moze by tak zmienic troszke kolor polskiej flagi, zeby sie ladnie komponowala ze sciana na ktorej wisi? Biel troszke zoltsza ,czerwien bardziej przygaszona... smile_prosty.gif

Dla wydawnictwa logo pisma jest jak flaga - nietykalna. Czasem, owszem, zmienia sie i flage i logo, ale to sa decyzje na najwyzszych szczeblach, a nie ze np. redakcja albo wojt w gminie cos na wlasna reke zakombinuja. Witaj w korporacji. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to myślę, że okładka nowego numeru to jak narazie murowany kandydat do okładki roku. Jeśli nie to na bank pierwsza 3-ka. Czytając wpisy widzę, że nie tylko mi przypadła do gustu. Bardzo lubię takie klimaty, dlatego poczytałem czy tylko ja pieję z zachwytu czy "podeszła" ona większej ilości osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przejrzałem oględnie numer i ciekawy jest artykuł o narkotykach oraz pismach związanych z grami, które splajtowały. Twine również mnie zaintrygował. Fajne recki i na luzie. :P Ciekawy też felieton o shoot'em upach. A ten Zły Krystian to czmu tak żadko się pojawia? I czemu nie ma ukrytego przekazu? A Zdenia zatrudniliście, czy wysyła teksty?

PS Jestem w AM, dzięki wam za to! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To może opowiedz dowcip. Tzn. co miało być na tym tajnym przekazie?

Nie powiem, moze sie jeszcze przydac. smile_prosty.gif Ale za miesiac powinien byc fajny TP.

Nowa drukarnia, stare problemy smile_prosty.gif. Tego przekazu trzeba teraz szukać na okładce Gali, albo jakimś innym piśmie Bauera tongue_prosty.gif.

Okladka CDA drukowana jest jeszcze w innym miejscu - tzn, to nadal stara drukarnia, ale nie ta stara, gdzie drukuje sie reszta CDA. DOdam, ze worek drukowany jest jeszcze w innym miejscu, plyty tloczone w innym miejscu i pakowane w jeszcze innym (tam, gdzie drukuja sie okladki na plyty). A teraz pomyslcie, ze to wszystko trzeba skoordynowac i poskladac do kupy. Tworzenie CDA jest naprawde duzo bardziej zlozone niz sie wam wydaje. Jak zawsze. smile_prosty.gif

A sam problem z przekazem to po prostu zle scalenie warstw maski podczas lakierowania. Komus sie kliklo o raz za malo, a usterka byla trudna do wychwycenia podczas produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

diabelek.gifteehee.gif

To, że w jednym miejscu się drukuje pismo, a w innym tłoczy płyty jest zrozumiałe. Ale myślałem, że po to przenieśliście się do firmowej drukarni (kosztem błędów drukarskich w CDA 2/13) Bauera by ściąć koszty i zmniejszyć zamieszanie. A teraz mówisz, że bałagan jest dalej taki sam. Słaaaaboooo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie zdajesz sobie sprawy jak skomplikowane jest tworzenie pisma, takze w czasie druku. Ba, sam wydruk stron CDA to skomplikowany proces, bo np. nie drukuje sie ich po kolei, tylko np. same parzyste od 16 do 32, itd. itp. Kiedys moze zrobimy jakis reportaz o tym jak powstaje CD.

A drukarnie Bauera POWOLI przejmuja caly proces produkcyjny, i owszem. To nie jest tak, ze pstryk palcami (szczegolnie ze przeciez nie drukuja tylko CDA) i juz. Tak jak powiedziales - celem jest uproszczenie calego cyklu i zmniejszego kosztow druku. Na pewno nikt nie wprowadzalby zmian zeby to szlo w druga strone. Tyle, ze wszystko nalezy robic powoli i z glowa. bo drobna pomylka w planowaniu moze przyniesc straty liczone w milionach.

Docelowo wiekszosc CDA bedzie robiona w drukarniach Bauera, choc nie musza to byc te same drukanie, bo po prostu jest specjalizacja, do druku okladek trzeba innych maszyn, innej techniki itd. wiec lepiej robic dwa procesy w 2 SPECJALIZOWANYCH drukarniach niz oba w jednej uniwersalnej, kosztem jakosci.

Nie dziw sie wiec, ze czasem ironizuje, gdy widze jak ktos (niekoniecznie ty) madrzy sie na rozmaite tematy tak naprawde nawet nie wiedzac jak wiele nie wie na temat o ktorym mowi, ze "to latwe i proste, trzeba zrobic tak i siak i juz".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w kiosku i tak przeglądałem inne pisma Bauera w poszukiwaniu naszego tajnego przekazu smile_prosty.gif. No i znalazłem. Na numerze "Pani" (z nomen omen Różdżką) bezlakierowymi literami było napisane "Tu byłem. Chochlik Drukarski z CDA" tongue_prosty.gifbiggrin_prosty.gifsmile_prosty.gif.

@DOWN

Suchar, suchar... Jaki suchar? True Story :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna... Obiecałem sobie tydzień temu, że nie będę już CD-Action kupował i nie dotrzymałem słowa. Musiałem, po prostu musiałem..;c

Numer przejrzany, interesujący screen w recenzji Metro, który przykuł uwagę zapewne niejednego czytelnika (nieletniego też :P ).

Szkoda, że nie ma wzmianki o headsecie Wireless Sony w słuchawkach. Bardzo dobre słuchawki, które de facto, działają także na PC. No nic. Jestem świadomy, że wybór sprzętu jest zbyt duży :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...