Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Skullgirls

Polecane posty

Grę obserwowałem od dość dawna czekając tylko aż wreszcie zapowiedzą wersję PC oficjalnie to też dość sporo o niej wiem. wink_prosty.gif Premierę miała na konsolach 11 kwietnia i recenzje były bardzo pozytywne

Jeśli szukacie porównania to najbliżej jej do Guilty Gear i Marvel vs Capcom 2.

W grze mamy wybór między 8-oma postaciami. Wiem że to trochę mało ale zapewniam, że KAŻDA jest wyjątkowa i mają nieraz niepowtarzalne w innych bijatykach możliwości (na przykład trucizna która sprawia że wroga postać reaguje na przyciski z opóźnieniem). Do tego jedną z chyba najciekawszych opcji jest możliwość wybrania ile postaci będzie w twojej drużynie. Można wybrać 1,2 lub 3, przy czym możliwe są nawet mecze 1v2, 1v3, 2v3. Im mniej postaci tym są silniejsze. wink_prosty.gif Nie chcę się też wdawać w szczegóły ale mogę zapewnić, że system walki jest BARDZO dopracowany i jest w nie wiele małych szczegółów, które pomagają ją zbalansować i urozmaicać.

Dość nietypową rzeczą która może parę osób odrzucić to fakt że w grze mamy do wyboru same kobiety. No cóż może to dziwić na początku ale osobiście przez to się przebiłem. XD Tak samo z nietypowym pół japońskim pół amerykańskim stylem rysowania.

Skoro o grafice mowa to nigdy tak dokładnie zrobionych sprite'ów nie widziałem i jest to pierwsza bijatyka 2D gdzie są one cieniowane na bieżąco.

Daty premiery jeszcze nie ma. Gra będzie rozprowadzana w dystrybucji cyfrowej. Cena na konsoli to 15$ więc jest IMO bardzo tania i będzie również demo. Gra będzie stale rozbudowywana przez dorzucanie nowych trybów (za darmo!) oraz nowych postaci (te już płatne, w tym męskie) a z concept artów będzie na co czekać. wink_prosty.gif

Trailer żeby lepiej zobrazować co napisałem:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... czekam na demo, chociaż jedyną wątpliwością tutaj może być konwersja - o resztę jestem dziwnie spokojny.

Nie mniej... im dłużej oglądam grafiki czy filmiki o tej grze to tym bardziej staje się ona psychodeliczna niż groteskowa.... szczególnie Double.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyło trochę dodatkowego info: Po paru miesiącach po premierze zamierzają dodać możliwość gry z posiadaczami wersji PS3. Gra nie będzie korzystać GFWL. Cena mierzona na 15$. Premiera celowana na koniec lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwi chyba nikogo jeśli powiem, że o grze nie słyszałem w ogóle, bo raczej nie interesują mnie bijatyki i tym bardziej mnie dziwi jakim cudem powstał taki temat :P Z trailerów wygląda nieźle... choć głównym problemem dla mnie jest to, że nie ogarniam klawiszologi tego gatunku albo czasami w ogóle wypada mieć pada co średnio mi się podoba ^_^ Kwestie optymalizacji schodzą raczej na drugi plan w moim wypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powstał bo o ile pewnie nikt zawczasu o tym nie słyszał, to umiem ludzi zachęcić i dobrze jest rozpowiadać o takich grach, jeśli mają szansę odnowić ten gatunek na PC. ;)

Klawiszologia raczej nie jest mocno różna od innych. :P Choć nie wymaga bardziej skomplikowanych manewrów jak np. ze Street Fightera (2x ćwierć obrót czy 720 czyli 2 pełne obroty). Pad... no cóż ja nigdy nie użyję pada w bijatyce na PC co powinno starczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Tylko do DMC? :P

Ale same here - gram na klawiaturze i daję radę. Chodzi raczej o przyzwyczajenie się do danego systemu. W Guilty Gear'ze potrafiłem w zasadzie wszystkie speciale wyprowadzić, ciut gorzej w SF4. Tutaj... czekam na demo, chociaż nie spodziewam się jakiegoś kosmosu. Pada w każdym razie kupować nie zamierzam, by grać w bijatyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SkullGirls dowiedziałam się przypadkiem*. Obejrzałam kilka filmików... I wsiąkłam.

Choć nie jestem najlepsza w bijatykach, to z chęcią zagram. Gra zapowiada się ciekawie.

*Maximillian (Assist Me, anyone?) wrzucił na swój kanał nagrania z tutoriala, Story Mode z Fillią oraz z 5 filmików prezentujących tryb online. Miło się oglądało w oczekiwaniu na kolejne "UMvC3 The Online Warrior".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o grze dowiedziałem się z Playboxa i... cieszę się, że gra trafi na PC. Zapowiada się naprawdę fajnie, taki relaksator na godzinkę- dwie. Obejrzałem kilka filmików - gra ma własny styl i obok Dark Souls to kolejny powód, by wypatrywac wakacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją jest zapowiadana gra między PS3 i PC, ciekawe czy im się uda. Sama stylistyka ciekawa i ogólny pomysł na grę też raczej oryginalny. Jeżeli cena nie będzie przesadzona to może się skuszę, bo jakościowo nie odstaje jakoś straszliwie od "dużych" mordobić, tylko jest mniej rozbudowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze pamięta o tej grze?

Mam parę dość ważnych newsów w tej sprawie. O wersji PC zrobiło się cicho przez problemy twórców z wydawcą (wydawca został pozwany więc żeby oszczędzić pieniądze wyrzucł cały team), jednak po wielu miesiącach katorgi udało im się wyjść na prostą i nowy wydawca zaczął finansować wersję PC. Gra powinna wyjść w przeciągu 4 miesięcy na Steam i kosztować 15 dolarów.

Teraz ta ważna część. tongue_prosty.gif

Przez wspomniane kłopoty Lab Zero (twórcy) nie było w stanie pracować nad nową postacią DLC i zatrzymało się na 30%. Jednak dzięki wielkiemu poparciu fanów postanowiono. że zostanie ona sfinansowana przez Crowd Funding. Nie minęła nawet doba a już zebrano prawie 140.000$ z 150.000$ potrzebnych! (zanim ktoś się spyta 150.000$ to bardzo tanio jak na postać do bijatyki. Jeden z głównych ludzi Capcomu stwierdził, że za tyle byliby w stanie sfinansować... lewą rękę Ryu).

Jednak im więcej pieniędzy zbierze się na tym Crowd Fundingu, tym więcej postaci będą mogli stworzyć bez wydawcy i przyszłość teamu będzie zapewniona na dodatkowe miesiące. Dlatego pragnę zachęcić wszystkich zainteresowanych do zainwestowania w tą grę oraz wpłacenia ile mogą pod tym linkiem: http://www.indiegogo.../2433066?c=home

Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach są odpowiednie nagrody za odpowiednie sumy, jak otrzymanie gry na Steama, dostęp do bety (Będzie można testować wszystkie postacie DLC przed premierą 4ever), czapka do TF2, soundtrack gry oraz tapety za wpłacenie 30$ (2 razy tyle ile kosztować będzie gra). Dla ciekawych osobiście wpłaciłem właśnie 30$. wink_prosty.gif

Powinienem też wspomnieć, że jeśli uda się sfinansować tą postać to będzie ona ZA DARMO dla wszystkich posiadaczy gry, którzy odblokują to DLC w ciągu 3-ech miesięcy od jej wyjścia.

Lab Zero to grupa, która kocha to co robi i ma szansę naprawić wiele rzeczy, które są nie tak w dzisiejszych bijatykach. Dlatego z całego serca proszę o wsparcie ich teraz jeśli tylko możecie, a zwłaszcza jeśli jesteście zainteresowani grą. Ode mnie dostaje ona znaczek jakości. tongue_prosty.gif

Pod podanym linkiem znajdziecie dodatkowe szczegóły, między innymi jakie dokładnie będą zaplanowane postacie DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu musiały mi się skończyć fundusze :/

No cóż, dobrze że mam na zebranie kasy aż 30 dni. Jak już to pewnie się zdecyduje na wersje za 10$, aczkolwiek 30$ mógłbym rzucić gdyby ten dostęp do bety DLC rozszerzał się na pełną wersję (tak, rozważam to głównie po to, by mieć spokój z kupowaniem DLC w przyszłości :P ).

A samo Skullgirls wygląda naprawdę nieźle, w dodatku ORYGINALNYCH bijatyk na PC jest zawsze mało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta rozszerza się na pełną wersję. tongue_prosty.gif Dostajesz i grę i betę a DLC będziesz mieć darmo na zawsze jeśli pobierzesz je w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

Jeśli do godziny 18:00 dojdą 632$, to Skullgirls osiągnie cel w mniej niż dobę od rozpoczęcia fund-raisera. wink_prosty.gif

Edit: I proszę... cel osiągnięty w 23 godziny i 32 minuty... Musze przyznać, że poznana przeze mnie społeczność Skullgirls jest niesamowita! Oczywiście niech nie zatrzymują się tutaj. wink_prosty.gif Im więcej pieniędzy tym więcej darmowych postaci DLC każdy dostanie. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Cena co prawda trochę zaporowa <dla kogoś bez funduszy obecnie>, nie mniej cieszę się, że powiodło się Lab Zero. Bym może ich sukces otworzy innym oczy. :/

Teraz tylko doczekać się premiery, liczyć chociaż na małą obniżkę ceny... i kupić przed upływem 3 miesięcy, coby dostać dlcka za darmo. :D

@DOWN:

Fani. Me Gusta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 16 dniach zbiórki pieniędzy udało się zebrać dość na drugą postać DLC: Big Band.

Party all day; http://www.jetupper....pic_bigband.swf

Tak jak w przypadku Squigly będzie on za darmo dla wszystkich, którzy go odblokują w ciągu pierwszych trzech miesięcy i dla nich będzie darmo już na ZAWSZE. Za następne 25K dostanie story mode i własną arenę, a jeśli zbierzemy ponad to jeszcze dodatkowe 200K dostaniemy trzecią darmową postać i nad tą będą już głosować fani.

Miłym bonusem, który dorzucili twórcy są voice-packi, czyli zmiany głosów postaci na bardziej żartobliwe jak w przypadku niektórych skinów w League of Legends. Obecnie zebrano już dość na "Republican Double" (ma mówić jak niedorozwinięty przedstawiciel republikan z amerykańskiego rządu) i Robo-Fortune (Robo-Ky z Guilty Gear anyone?). Oczywiście będzie ich więcej, co 50K dostaniemy nowy. W śród nich są: Female Announcer, Salty Parasoul (Parasoul, która będzie przeklinać na potęgę), Drunk Announcer, Derk-wheel (Painwheel z "niską inteligencją" i wadą wymowy).

Niezaleznie też od reszty dostaniemy jeszcze jedną arenę. Wszystko co wymieniłem oczywiście będzie za darmo.

Zachęcam do wrzucenia choćby i paru groszy do tego. wink_prosty.gif Gra i twórcy naprawdę na to zasługują. Po dodatkowe szczegóły o bonusach odsyłam na stronę fund-raisera.

http://www.indiegogo.../2433066?c=home

EDIT: Ah dla tych paru osób, które byłyby zainteresowane czapkami do TF2... niestety wypadły one z obiegu. tongue_prosty.gif Valve stwierdził, że nie będą mieli czasu ich zaimplementować, przez zbyt dużą ilość promocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... i ja się dołożyłem. :) 30$, coby mieć od razu swoją kopię. Teraz... tylko czekać na betę. Do czerwca :/...

Swoją drogą ciekawe, co maksymalnie uda się nam osiągnąć. Do Fan Vote'a raczej nie, ale...

Cóż, pozwolę sobie na podbicie - uzbieraliśmy ponad 625k $. Podsumowując: poza Squigly, ze story modem i jej własną areną, mamy Big Banda, również stage'n'story, to teraz mamy 3 postać DLC, którą sami wybierzemy. Każdy, kto wpłacił przynajmniej dolara ma prawo do głosowania, więc sprawdzajcie swoje maile. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tutaj można zobaczyć i poczytać trochę informacji o każdej postaci na którą można zagłosować: http://www.labzeroga...m/3rdcharacter/

EDIT: OK... fundraiser zakończony na poziomie... $829.829, a ostatni stretch-goal przekroczono na minutę przed końcem.

Niesamowite... to daje nam w sumie 5 sfinansowanych postaci! Squigly, Big Band, Robo-Fortune (dołączona "za pół ceny" w ostatnich chwilach) oraz dwie, na które będzie mógł głosować każdy kto się dorzucił. wink_prosty.gif Poza tym otrzymujemy też nowe areny, story mode dla nowych postaci oraz dodatkowe voice packi dla postaci i announcera, a to wszystko ZA DARMO dla każdego kto pobierze je w ciągu pierwszych trzech miesięcy od ich wyjścia. ^_^

Zostaje tylko czekać na betę w czerwcu i premierę PC w lipcu. Dziękuję każdemu kto się dorzucił i/lub rozpowszechniał informacje. A dla spóźnialskich można jeszcze przez 2 tygodnie dorzucić się na Labzerogames.com i otrzymać nagrody z fundraisera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje, jakich Fanów ma LZ - w ciągu trzech ostatnich dni na fundraisera wpadło 250k $. A i tak już wcześniej mieli sporo (karykaturalnie wyglądają teraz ich zmartwienia, że przez cały miesiąc "może" uda się sfinansować Squigly).

Mogliby dać nam teraz dostęp do pre-alphy za to D: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze głosowanie zakończone a zwyciężczynią została: ELIZA

Wielotysiącletnia egipska arystrokratka posługująca się własną krwią oraz dużą mikrofono-kosą w walce. Sama jest powolną postacią, ale potrafi oddzielić swojego pasożyta, Sekhmeta, od ciała, który jest znacznie szybszą postacią. Bardzo interesujący wybór. ^_^

Pozostaje czekać na drugie głosowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto lubi czapki w TF2? tongue_prosty.gif Ja nieszczególnie, ale jeśli pomogą wypromować grę, to czemu nie?

http://steamcommunit...s/?id=144616840

Jeśli te czapki dostaną dość Like'ów i Favouritów, to będą one oficjalnym bonusem dla pre-orderów gry i to nieważne czy już go złożyłeś czy jeszcze nie. Prosiłbym o wsparcie jeśli się da. wink_prosty.gif Najlepiej ocenić i grupę i każdą czapkę (lub przynajmniej ulubione) osobno.

Samson i Leviathan są moimi ulubionymi. ^_^ Nic nie pobije tych animowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Pobije. Ich autor zastanawia się nad zrobieniem czapki Minette, tylko po to żeby hejterom dokuczyć. :trollface:

Swoją drogą wiadomo coś, czy będzie jakiś podział przy czapkach? Tzn. konkretny tier supportu będzie mieć wpływ na to, jaką się dostanie, czy na razie cisza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...