Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Czyli dlatego wolałbyś PS3 od X360, bo kampanie w BC2 są do d**y? Ciekawa argumentacja :trollface:

Rozumiem, że te 120zł rocznie to dla niektórych dużo, ale za cenę jednej gierki otrzymujesz naprawdę przyjemne w użytku XBL Gold, a i padem wygodniejszym powinno się we wszelakie shootery lepiej grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, przestańcie z tym padem, naprawdę kwestia gustu. Pamiętam jak złapałem betę Gearsów 3 na Xboxie po roku grania na PS3, to grałem jak totalna łamaga na tym padzie od 360 :P

Pojutrze kupuję nową konsolę. Miał być X360... Ale po E3 zmieniłem zdanie. Głupi liczyłem na zapowiedzi nowych ex'ów nie-kinectowych. Przy okazji łyknę jakąś grę, ceny Castlevanii już spadły, podobnie Enslaved - zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będzie to mój pierwszy post na forum także proszę o wyrozumiałość.

Sprowadza mnie tu dylemat dotyczący kupna konsoli. Konsole kupuję praktycznie pod jedną grę (chociaż znajomi ostrzegali, że to się może szybko zmienić) - Mortal Kombat.

Do niedawna byłem już pewny, że biorę PS3 Slim, ale znów targa mną wątpliwość. Wydawanie około 1300 +/- PLN wydaje się bezsensowne skoro X'a można kupić taniej.

Na oku mam najnowszego Xbox 360 Slim, ale co z tym co się czyta i widzi na yt odnośnie np. rysowania płyt czy RROD trochę mnie przeraża bo te 900 PLN to w końcu 900 PLN a nie np. 600 PLN i trochę szkoda by było żeby konsola wyzionęła ducha (a mogę określić mianem gracza ekstremalnego i "zajeżdżenie" konsoli to ostania rzecz, której bym chciał). W prawdzie 1.3K PLN mogę wydać żeby mieć święty spokój, ale chciałbym jeszcze aby mnie ewentualnie ktoś wyprowadził z błędu jeśli takowy popełniam.

Nie chciałbym wywoływać jakichś wojen między jedną a drugą stroną - chodzi mi jedynie o dokonanie wyboru pod konkretny tytuł. Multiplayer nie odgrywa dla mnie istotnej roli, gdyż bardziej nastawiam się na granie w Mortala we dwóch.

Dlatego pytam Was: Na której konsoli będę czerpał lepsze wrażenia z gry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie X360 można w tej chwili kupić tylko dla exclusive'ów. Ale jak ja interesowałem się zakupem konsoli, to widywałem nówki PS3 Slim (najnowsze wersje, 320GB), czasami nawet z GranTurismo 4 za 1000zł.

Spójrz tutaj, myślę, że nie warto przepłacać o 300zł:

http://allegro.pl/nowa-ps3-320-gb-gra-do-w...1759736903.html

http://allegro.pl/ps3-slim-320gb-kabel-hdm...1760091288.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seban:

- po pierwsze, słyszałem opinie że krzyzak w padzie od X360 dopiero w Mortwlu rozwija skrzydła, ze względu na to jak tam wyglądają kombosy

- po drugie, rysowanie płyt zdarza się jeśli podczas grania będziesz zmieniał położenie konsoli z pionowego na poziome i odwrotnie, więc jeśli podczas grania nie masz zamiaru rzucać konsolą, to nie ma problemu

-po trzecie, RRoD zdążą się w nowych modelach rzadko, a to tego masz na to trzy letnia gwarancje

-po czwarte, jeśli konsola tylko pod ten tytuł bierz X360, bardziej się opłaca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seban

No to bierz X-a. Tylko naprawdę zobacz sobie najpierw listę "ekskluziwów" bo zapewne się okaże, że jedna gra Ci nie wystarcza (możesz mi uwierzyć ;)) A potem będzie klapa jak będziesz chciał sobie pograć w God of War ;]

W każdym razie - Awaryjność Xboxa Slim (z tego co czytałem) jest bardzo niska (podobno aż minimalna), więc jeżeli jesteś przekonany co do jego eksów to bierz właśnie jego.

Chociaż chyba z czystym sumieniem można stwierdzić że do bijatyk (czyli też MK) jest lepszy pad od PS3.

W każdym razie mam nadzieję, że Ci chociaż troszkę pomogłem, ale ostateczną decyzję i tak będziesz musiał podjąć sam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-po trzecie, RRoD zdążą się w nowych modelach rzadko, a to tego masz na to trzy letnia gwarancje

Małe sprostowanie. 3-letnia gwarancja na RRoD była w starszych Xboxach do Jasperów włącznie. Najnowsze "Slimy" mają roczną gwarancję na wszystkie komponenty. Z tym, że w nich żaden RRoD wystąpić nie może, bo konsola ma specjalne zabezpieczenie i po prostu wyłącza się w razie niebezpiecznych temperatur w jej wnętrzu.

Na oku mam najnowszego Xbox 360 Slim, ale co z tym co się czyta i widzi na yt odnośnie np. rysowania płyt czy RROD trochę mnie przeraża bo te 900 PLN to w końcu 900 PLN a nie np. 600 PLN i trochę szkoda by było żeby konsola wyzionęła ducha (a mogę określić mianem gracza ekstremalnego i "zajeżdżenie" konsoli to ostania rzecz, której bym chciał).

Bez obaw. RRoD był domeną starszych modeli X360, płytkę natomiast, jak już napisał JamesVoo, można porysować tylko w przypadku, gdy:

- nie zainstalujesz gry na dysku i cały czas grasz "z płyty" (po zainstalowaniu gry konsola mieli płytę tylko przy weryfikacji jej autentyczności, potem następuje błoga cisza)

- w powyższym przypadku ruszysz mocniej konsolę

Multiplayer nie odgrywa dla mnie istotnej roli, gdyż bardziej nastawiam się na granie w Mortala we dwóch.

Liźniesz multi i wsiąkniesz na dobre ;]

Ogólnie, polecałbym Ci mimo wszystko kupić nową PS3 za ~1100zł. Pad jest nieco lepszy do Mortala, multi za darmo, możesz podłączyć do niej 7 padów, a w zanadrzu czeka kupa exclusivów i innych multiplatformowych tytułów. Granie na konsoli wciąga jak Diablo, a imho z czasem lepiej będzie Ci się grało na PS3.

Wpadło mi do głowy coś jeszcze - blu-ray. Fajna sprawa, którą warto wypróbować i zwrócić na to uwagę przy kupnie konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox nie rysuje płyt jak go nie ruszasz podczas pracy, RROD w Xboksach już nie występuje. Bez znaczenia co kupisz będziesz zadowolony, ale jeżeli nastawiasz się na MK i chcesz zaoszczędzić to bierz Xboksa. Xbox jest tak samo mało awaryjny jak PS3 w tej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc, teraz jestem jeszcze bardziej niezdecydowany xD

Ale jeśli to wszystko prawda to co czytam to faktycznie nie ma znaczenia co wybiorę. Zobaczę jak będzie z funduszami.

Nie ma czasem jakichś bundli, że np. konsola + 2 pady albo konsola + Mortal Kombat ?

Aha i oczywiście interesuje mnie jedynie nówka, broń boże cokolwiek z alledrogo.

Jeśli naprawdę w tym Xbox slimie zmienili prócz wyglądu także komponenty (i nie mówię tu o chłodzeniu) i faktycznie awaryjność tych konsol jest na tym samym, niskim poziomie (bo o to tak najbardziej mi się rozchodzi - awaryjność) to wybiorę Xboxa na 75% (nie wiem czemu, ale strasznie mnie przyciąga i nie tylko z uwagi na cenę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimy mają zupełnie przebudowane komponenty, niewiele w środku zostało ze starego poczciwego X360 Fat.

Bundle z 2 padami na pewno znajdziesz, tylko w normalnym sklepie będzie znacznie droższy od standardowej edycji. Co innego allegro ;)

Ogólnie nie rozumiem, dlaczego nie chcesz kupić konsoli przez internet. Różnica w cenie jest duża (choć nie powiem, zdarzają się i w normalnych sklepach promocje typu PS3 250GB + gra za 999zł), w dodatku masz większy wybór i nie musisz łazić do sklepu. Istnieje też opcja kupna konsoli z jednym padem i dokupienia na alledrogo drugiego za ~80zł, a nie w sklepie za 180zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić konsolę, ale jak wielu, nie wiem którą - Xbox 360, czy PS3 (obie oczywiście w wersji SLIM).

Przejrzałem temat, ale nie znalazłem odpowiedzi, które bardzo pomogłyby mi w wyborze.

Dlatego mam prośbę: osoby, które miały styczność z OBIEMA, proszę o wymienienie zalet i wad oraz o werdykt (tzn. która konsola zagościła w ich domach/ na której gra im się lepiej).

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - wielokrotnie czytałem, że porty gier na PS3 wyglądają brzydko w porównaniu z Xbox'em. Czy to prawda? Czy ta różnica jest bardzo zauważalna?

I jeszcze jedno - czy są jakieś konwersje padów Xbox360-PS3? Na razie znalazłem tylko ten pad.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa Xbox Live Gold vs Xbox Live Silver czy Platinum (nie pamiętam dokładnie, dlatego poprawcie tam, gdzie się mylę) - czytałem gdzieś, że to drugie to jest jakiś darmowy net dla XB, ale na czym polega haczyk ? Nie zlicza acziwków czy nie można się w pełni komunikować ?

Pytam czysto z ciekawości chociaż przyznam, że bym sobie chętnie w Mortala popykał z takim jednym bardzo dobrym znajomym z którym gram w Starcrafta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usłudze XBL masz konto free i Gold. Pierwsze pozwali Tobie grać w gry, zdobywać osiągnięcia, robić zakupy, ściągać dema (po tygodniu od wypuszczenia) wysyłać wiadomości i zapraszać znajomych do prywatnej rozmowy (taki voice-chat). Konto Gold dodatkowo: pozwala grać online, daje dostęp do promocji, możesz korzystać z dem gier od razu po ich wypuszczeniu, zapraszać znajomych do grupy (baaardzo ułatwia komunikację, rozmowy, wspólne zapraszanie się do gier itd.) oraz korzystanie z portali jak facebook, twitter, last.fm.

Podstawowe konto w PSN pozwala na normalną grę (również online), zdobywanie trofeów, robienie zakupów w usłudze itd. PSN+ daje dostęp do wersji beta gier (jeśli producenci takie przewidzieli), gry z PSN, albo wcześniejszych konsol Sony za darmo (jest haczyk, po wygaśnięciu usługi tracisz je), do tego możesz korzystać z promocji i kupować produkcje taniej (te nie znikają po wygaśnięciu abonamentu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MyExtasy - Różnice są kosmetyczne, ot pad od Xa jest wygodniejszy, ale nie ma czujnika ruchu, niektórym XBL bardziej odpowiada, innym PSN. Przede wszystkim rozchodzi się o exclusive'y.

Multiplatformy nie wyglądają bardzo brzydko. Wyglądają nieco gorzej, na ogół widać to tylko na screenach, bo podczas gry i tak nie zwracasz uwagi na trawę.

Konwersje istnieją, ale o ile nie bawisz się w e-sport, to nie ma co dokładać kasy na pady od np. Razera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz napisal Sergi, wielkich roznic miedzy obieba platformami nie ma. Zanim zdecydowalem sie kupic konsole gralem troche i na Xbox360 i na PS3 pozyczonych od znajomych. Moj ostateczny wybor padl na PS3, a zadecydowaly o nim glownie darmowe granie online oraz wieksza liczba exclusivow (praktycznie od razu nabylem wszystkie czesci God of War, oba Uncharted, Heavy Rain, Gran Turismo 5, Killzone 2& 3 i inFamous). Z ciekawych exow na Xboxa byly tylko Gears of War, Halo (ktorego nie lubie), Alan Wake i Forza. Reszta gier jest na obie platformy, ale musze powiedziec, ze nie widzialem zadnej graficznej roznicy miedzy Red Dead Redemtion czy Shiftem miedzy wersjami na Xbox360 i PS3. Co prawda pad do xklocka jest jakby troche wygodniejszy, ale roznica jest naprawde bardzo niewielka i na decyzje o kupnie konsoli wplywac nie powinna - mnie z moimi wielkimi dlonmi gra sie na padzie PS3 bardzo wygodnie, nawet pomimo tego ze juz z 2 lata temu kupilem sobie pada od xboxa do PC i jestem przyzwyczajony do kontrolera od Microsoftu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do 2009 roku byłem tylko pecetowcem, potem kupiłem konsolę, przyzwyczajenie się do pada od Xboksa zajęło mi jakiś tydzień-dwa, także po tym okresie w FPS-y gra się naprawdę wygodnie, o innych grach takich jak wyścigówki czy FIFA nie wspominając. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno. Sa gry, w ktorych sterowanie padem jest duzo bardziej intuicyjne niz granie na klawiaturze. Najlepiej jesli swoja przygode z gra na padzie zaczniesz od jakiejs scigalki (Hot Pursuit, Split/Second, MotorStorm, Forza, Gran Turismo), gry TPP (Batman, Darksiders, Grand Theft Auto, God of War, inFamous, Assassin's Creed, Tomb Raider) lub mordobicia (Mortal Kombat, Street Fighter). W te gry gra sie na padzie bardzo wygodnie i przygotuja Cie do sterowania padem w FPSach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie wypadło mi z głowy - awaryjność. Czy da się zajechać którąkolwiek z konsol? Ile trzeba grać non-stop, żeby się przegrzała/zawiesiła etc?

O ile mnie pamięć nie myli, to w najnowszych modelach konsol Sony i Microsoftu po przegrzaniu, konsole same się wyłączają, więc tutaj bym się nie martwił. Odnośnie zwiech - nigdy nie uświadczyłem, ani moi kumple grający na starych arcade'ach (Xbox 360) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z niedaleką premierą Wiedźmina 2 obecnie pewnie bym wziął xboxa :) choć oczywiście jest też kilka innych zacnych tytułów na tą konsolę przede wszystkim Alan Wake! Fable 3, Halo. O awaryjności xboxa już nawet nie ma co mówić bo wersja slim całkowicie zniwelowała ten problem (RROD)

PS3 no droższa konsola ale ma więcej takich przyciągających do siebie tytułów: Killzone, God Of War, Uncharted i wiele więcej.

Jednak obecnie gdybym miał wybrać był by to zdecydowanie xbox.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...