Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Chyba jednak zacznę częściej oglądać streamy z profesjonalnych turniejów zaczynając od obecnego IEM w Nowym Jorku ;] Co prawda nadal kompletnie nie ogarniam co się dzieje kiedy wchodzi faza na team fighty, bo po prostu dzieje się za dużo, ale po prostu strasznie przyjemnie ogląda się wymiataczy, którzy stosują różne taktyki, są niesamowicie zgrani (aczkolwiek zdarzają im się błędy jak CLG kiedy zostawi junglera samego a SK zjadło go w kilka sekund ^_^) a zapewne każda postać w ich rękach staje się śmiercionośnym narzędziem masowego zniszczenia. A już w szczególności Morgana... Oba mecze półfinałowe były zacne i jak dla mnie brawo dla Sypher, że ładnie ciągnęli początek drugiej rundy, ale potem Fnatic złapali swój rytm nie mówiąc o kończącej akcji - naprawdę wjazd na bazę z flashami był czystą poezją ;D Z drugiej strony SK także pokazało co nie co z CLG (a Hotshot nawet Nidalee wcale tak nie wymiatał ;p) i generalnie mam nadzieję na szalenie wyrównany pojedynek finałowy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini patch na US znerfił gunblade:

Damage reduced to 40 from 60

Ability Power reduced to 70 from 75

Lifesteal reduced to 15% from 20%

Spell vamp reduced to 20% from 25%, and became Unique

Co to daje? Praktycznie nic - Akali i Jax dalej będą to kupować, zaś inne hybrydy (Kayle chociażby, choć nawet Kat) mają o item mniej. Dlaczego? Bo HG straciło ok 1000~g w statach.

Osobiście nie jestem fanem tej zmiany - nie widzi mi się jakoś specjalnie i osobiście nigdy już nie kupię tego itemu, bo po prostu te 3625 można lepiej wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyła się pierwsza gra z meczu o trzecie miejsce pomiędzy CLG i Sypher i o ile nastawiałem się dzisiaj przede wszystkim na finał z udziałem SK i Fnatic, to póki co zapowiada się że będzie on mniej emocjonujący. Ponad godzinna gra, po równo killi po obu stronach, 90k golda dla każdego teamu i full buildy nawet na supportach. Do tego w końcu świetna gra HSGG i niezłe akcje obu drużyn, także naprawdę ciężko imo powiedzieć kto zdobędzie 3 miejsce.

Z innej beczki, kupiłem sobie Akali oraz trochę niezbędnych dla niej runek i na razie zagrałem custom (aby pierwszy raz przyjrzeć się jej skillom i ogólnie zobaczyć co ona potrafi) i dwa mecze na Dominion i utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że jest ona OP w tym trybie zdobywając bardzo pozytywne staty. Potem zobaczy się jak pójdzie mi mój pierwszy nią mecz na SR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresowaliście mnie - oglądałem część drugiego meczu. hotshot ze statami 1/10 cóż... ale ten jeden kill z flashem i zjedzeniem nocturne'a niezły. no nic, liczę na nich teraz i chcę koszulkę z napisem 'i carried ny'. oke pickują oglądamy!

edit: hotshot będzie szedł w ap tfa - to trzeba zobaczyć.

edit2: jednak zilean :<

edit3 (=d): zapomniałem o możliwości pozamieniania się championami - wziął cho :< to będzie smutne.

koniec trzeciego meczu, wygrało

Sypher

. hotshot ładnie, warto też zobaczyć piękną ucieczkę z ulti nocturne'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAMN THIS LoL !!!

Przez niepochamowanąchęć obejżenia finału nie zdążę do jutra przeczytać Granicy... I nici z nauki na niemiecki... Ech - na jakiś odwyk się muszę zapisać...

Ale co do obecnie trwającego turnieju : BRAWO Sypher !!! Nie znam ich i w sumie pierwszy raz widziałem ich w akcji, ale widząć w przeciwnym teamie tych "wielkich" Hotshota i Elementza darłem się przed monitorem " skopcie im tyłki!!! :eyes: " I skopali w ostatnim meczu po prostu mistrzowsko : już robiłem <facepalm> i mówiłem "no to gg" a onie się podnieśli :cheesy: Jak dla mnie te >100 000 osób wraz ze mną się nie nudziło...

No ale też miałem tę słabość, aby zagrać jeden mecz w LoL'a - jakiś koleś locknął Blittza od razu, drugi Wukonga. Po odmowie wybrania CV ( Blittz) wybrałem Olafa... I się zaczęło - flejm na mnie, żebym szedł afk bo będę feedował... Przez 2 minuty był na mnie nie poparty niczym atak... Przegraliśmy - ja skończyłem ze statami 5/7/7 najczęściej inicjując i kupując masę wardów... Morgana tylko płakała (8/9/9) że nie mam dmgu, albo że team to same nooby... Blittz coś ok. 3/12/10... Na koniec i tak nikt się nie przyznał do błędu, tylko nadal jechał po mnie - nawet nie pluli się na feedującego Blittza : jakaż to niemożliwość przyznać się do błędu... Niewyparzonej gęby...

No i obniżyli cenę "szczura" i Karthusa - teraz już wiem, że będę kupował tylko tych bohaterów, którzy będą mieli "obniżkę"... Pakowanie 6300 IP w nowego czempiona już mi się nie widzi :/

Finał się zaczął - nie mam faworytów - po prostu chcę widowiska ^^ Niech wygra lepsza (dziś) drużyna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - mecz CLG vs Sypher był naprawdę świetny a szala zwycięstwa ważyła się co rusz w jedną albo drugą stronę ;] Pierwsza runda była niesamowita, oba teamy sfarmiły się niesamowicie a walki wyglądały szalenie dynamicznie. Zresztą jak zwykle w takich turniejach ^_^ Druga runda zakończyła się szybciej, ale widać było, że Sypher znaleźli sposób na oponentów i radzili sobie całkiem nieźle kontrolując mapę. Potem jeden dobry teamfight i zrobili elegancki wjazd na bazę. Przyznam, że ostatnią rundę stawiałem na CLG, bo jednak IMO przez większość meczu prowadzili w rozgrywce wygrywając team fighty, ale Sypher przeprowadziło jedną, ładną akcję - wycięli całą piątkę (dobra akcja Tristany :D) i wpakowali się na nexusa. A z ostatniej chwili - Fnatic pokazało klasę w pierwszej rundzie. Naprawdę ładnie się to oglądało ^_^

[EDIT] Fnatic wygrało po naprawdę ładnym widowisku szczególnie w rundzie drugiej. Naprawdę z przyjemnością się to oglądało nawet jeśli wzięli niezbyt zbalansowane postacie (Lee Sin, Anivia :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze o trzecie miejsce były moim zdaniem jednak lepsze i ciekawsze od finału. Nasus ładnie wycarrował drużynę Sypher i to co robił w late to poezja. "Tons of damage" jak mawia Phreak (swoja droga strasznie denerwujący typ, szkoda, że Joe nie komentował finału). Ostatni mecz turnieju pozostawiał już sporo do życzenia, głownie przez średnią dyspozycje SK, które w drugim meczu zostało wręcz rozjechane. Po raz kolejny ekipy z Europy udowadniają swoją silną pozycję na arenie międzynarodowej, zaś Fnatic ponownie potwierdza, że są dużo bardziej zgraną ekipą niż pozostali.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale tak jak na dreamhacku popularne były kompozycje postaci z mass aoe stun/snare, tak tutaj raczej częściej spotykało się buildy skupiające się na doskoku do przeciwnika: Tristrana, Ez, Kass, Talon, Akali co najmniej raz się pojawiła + Nocturne, Lee Sin.

Jeszcze takie małe spostrzeżenie: pula nagród na tegorocznym IEM była dużo niższa (o ok. 10 tyś. USD) od ostatnich mistrzostw Europy, gdzie ranga turnieju (patrząc chociażby przez pryzmat drużyn, które brały w nim udział) jednak stała na niższym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tikej

Nocturne i lee sin byli wybierani raczej bo są po prostu top tier junglerów, akali też jest aktualnie baaardzo op. chociaż prawda, że mają wspólną cechę.

co do phreaka to się nie zgodzę - jest przyjemny, a jego typowe teksty, jak na przykład 'hi i'm phreak and i play [...] as a jungler.' czynią go jeszcze fajniejszym. lubię go słuchać.

wracając jeszcze do akali, jakby ktoś nie zauważył jak na jej dominion wpłynął 'początek mega-nerfu' hextech gunblade - wczoraj grałem z jedną, która go nawet nie składała, a w 10 minucie miała 11/2. wracamy gdzie zaczęliśmy, to nie na tym polega siła tej postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zacznę oglądać streamy, bo, czytając wasze wypowiedzi, wiele tracę. Tzn raz oglądałem kawałek to trafiłem akurat na nudny moment i wyłączyłem :P.

Jak ma się sprawa Nocturna w TF? Bo z tego co wiem to na 1v1 jest bardzo dobry, ale na TF nie ginie za szybko? Wypytuję tak, bo chcę wiedzieć, czy warto uzbierać te 6k na jego kupno, chyba że trafi się jutro w rotacji :P.

Te same pytania odnośnie Pantheona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tikej

Nocturne i lee sin byli wybierani raczej bo są po prostu top tier junglerów.

Ale wtedy na dreamhacku w topce junglerów byli amumu i nunu, a teraz nawet nie byli specjalnie banowani. Inna sprawa, ze nunu dostał od tamtego czasu ostrego nerfa i nie pamiętam czy Noc i Lee byli wtedy dostępni na DH, co nie zmienia faktu, że dla mnie powiedzmy filozofia, czy może lepiej sposób prowadzenia teamfightów troszkę się zmienił. Nawet ekipy z US na tegorocznym IEM nie za bardzo grały fieddlem w jungli, jak wcześniej miały to w zwyczaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

whoa, nagrody są! no nic, ja sobie mogę pokibicować co najwyżej, 30 ledwo wbite, doświadczenie w rankedach żadne ;/

@tikej

'wojna się zmieniła'. to co na dreamhacku było dobre, teraz ledwo da radę, a tutaj liczą się najlepsi. to jest wada ciągłych buffów/nerfów.

bytywy jeszcze, napisałem do riotu z pytaniem o rankedy dominion, produkuje się po angielsku, wysilam, nie przyszło mi to zbyt trudno, ale nadal, zaznaczam język jako polski i dostaje po polsku odpowiedź =,= ale przynajmniej szybko =d chociaż to mi mógł bot odpisać, bo dowiedziałem się, że dzięki za sugestię, ale nie są w stanie powiedzieć, czy, i jeśli tak to kiedy. powinienem się wkurzyć za wymijającą odpowiedź, ale oni są w tych listach tacy mili... :<

edit:

może to nie wypada, ale chyba riot chce jeszcze trochę zarobić na akali przed nieuchronnym nerfem, bo widzę że skin na wyprzedaży jest ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Lee wyszedł na początku kwietnia, a NC niedługo potem ;P Więc na DC definitywnie byli.

A co do finału, to genialna akcja Fntic Lee Sina, z turret, a potem nexus divem i zaliczenia double albo triple killa, oraz uniknięcie śmierci poprzez "sflaszowanie się" swoim "w"(Przy okazji nauczyłem się pomocnej sztuczki przy uciekaniu- biegniemy do basenu barona, stajemy przy krawędzi i używamy flasha. Niby wiedziałem, że można się "przeflaszować" na drugą strone ale nigdy nie pomyślałem, żeby użyć tego do ucieczki. Bardziej do kradzieży Barona i wbijania quadra killa jednocześnie za pomocą ulta fiddla, plus czekający po drugiej stronie rzeki koledzy ;P ). Aha no i piękna gra Ez'a (staty 11/0/x!!! Wow, na takim poziomie to robi wrażenie. Przy okazji, wywoływał fale śmiechu ze strony komentujących(chodzi mi o komentarze userów, a nie Phreak'a)używając swojego uklta(i to kilkakrotnie) do zabijania minionów, oraz Shusei'a i jego Anivii(BTW to zawsze myślałem, że maxujemy R>E>Q>W, a nie jak Shusei R>E>W>Q :)). Ale grą Yoricka z przeciwnego team'u poczułem się "lekko" zdegustowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urra! na eune zaczęła się nowa edycja festiwalu lagów! zaproszeni są wszyscy, atrakcje obejmują:

- zaskakujące i pełne zwrotów akcji mecze 3v5, a 5 minut później 5v3

- zabijanie minionów stało się wyzwaniem, od kiedy chwytasz disconnect kiedy tylko zaatakujesz

- widzisz, że wróg wyszedł? żaden problem, masz 5s żeby go zabić!

- i na koniec - umarłeś? no cóż, wysoki poziom trudności, bez wyjścia z gry się nie odrodzisz...

nie no, serio. eune znowu źle działa i aż się zastanawiam czy z kolejkami nie było lepiej. kiedyś to riot był kulturalny, rozdawali boosty, nie to co teraz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xin

mercury

latarnia

brutalizer

pasek

wits

warmog

atma

ghostblade

pant

merce

warmog

atma

bt

bt

ie

xin

mercury

latarnia

brutalizer

pasek

wits

warmog

atma

ghostblade

pant

merce

warmog

atma

bt

bt

ie

xin

mercury

latarnia

brutalizer

pasek

wits

warmog

atma

ghostblade

pant

merce

warmog

atma

bt

bt

ie

xin

mercury

latarnia

brutalizer

pasek

wits

warmog

atma

ghostblade

pant

merce

warmog

atma

bt

bt

ie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Lee wyszedł na początku kwietnia, a NC niedługo potem ;P Więc na DC definitywnie byli.

Tak dla uzupełniania dodam że Lee był wtedy taki jak przed ostatnim patchem(i ludzie używali podobnych buildów), czyli wg. niektórych OP(nie wiem z której strony), a został wybrany tylko raz albo dwa w początkowych meczach. I wtedy był uznany za średni pick,raczej jako ciekawostkę niż poważny pick na poważny turniej, chyba zresztą obie walki w których Lee wystąpił były przegrane przez team w którym był. I jak nagłe bycie FOTM wpływa na to że dany champion magicznie staje się OP i first pickiem/banem?

To samo z Morganą (buffa!, buffa! - malutki buff jest - Morgana nagle jest OP ), długo(nigdy?) nie zmienianą i jakoś nigdy specjalnie wychwalaną Akali, Jarvanem(wyszedł-"ok, fajnie, zbalansowany champion"(i taki był, ludzie tylko nie potrafili przeliczyć że większość innych tanków z podobnymi buildami miała podobny, a czasem nawet lepszy dmg,a jedyna jego przewaga była widoczna tylko w early gdy ktoś miał runy na armor pene) - nieco później "Jarvan jest OP" - nerf - nerf - nerf - a teraz "Jarvan overnerfed", "buff for Jarvan, pls!").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zapomniałeś jeszcze o Mordku, żeby nim grać trzeba było trochę umieć i myśleć czy ulti wykorzystać teraz i przeżyć z małą liczbą hp licząc na szczęście i duszka i odsunąć się, poczekać i może będzie duszek. Poza tym jak dostał silenc'a to nagle stawał się teoretycznie(praktycznie chyba też;p) bezbronny. Jak to napisał Phreak znerfili Mordekaisera z powodu noobów, którzy grając przeciwko Mordekaiserowi tłukli go stojąc w środku fali minionów (nie oszukujmy się 1v1 bez minionów Morduś nie miał szans). Postacie są najczęściej nerfione, bo noobki lubią podążać za Shaco wprost w 10 płapek, które ustawił przed chwilką a potem jest płacz "omg, omg OP Shaco"... Nie oszukumy się, ale mało który bohater dostaje nerfa bo zasłużył. Większość płynie z tego, że do grania rwą się dzieciaczki 10 lat wbiegają solo na Tryndamere Singedem budowanym czysto na AP i płaczą, że zostali "jakimś cudem" zabici...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...