Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

TF to wg mnie słaby pick, bo chyba każdy caster ma i większy range i większy nuke od niego, a jeśli chcesz budować go na AD to też zbytnio nie ma szans :cheesy: .

Nie patrzy się tylko na dmg, patrzy się też na utility. A ulti TF jest całkiem poteżne mimo, że nie zadaje dmg. Nie mniej jednak burst AP TF ma całkiem ładny.

Ale przydałby mu się buff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No właśnie utility to jego mocna strona, lecz z tym dmg to bym się kłócił, bo ma tylko 2 skille zadające obrażenia(nie liczę E, bo ten dmg jest niewidoczny), przez co większość casterów go zje na midzie. Tylko zastanawia mnie co by u niego można zrobić - buff do przeliczników i dmg czy może rework?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO lepszy byłby rework. Q jest zbyt łatwe do uniknięcia (no chyba, że stoisz na tyle blisko, że jesteś w stanie powiedzieć ile asów w rękaiwe ma TF [dosłownie!]), W jest spoko, ale prawda jest taka, że i tak grasz na Gold Carda ew. czasem Blue w early. E tak jak bartessss (propos, mogę zostać wiceprzewodniczącym klubu trolla z moim Rabbadonem na Talonie? :trollface:) mówi na AP ma zbyt mały dmg, dopiero na hybrydzie/AD coś zaczyna to dawać. Najmocniejszym skillem jest ulti, które daje free-warda co parędziesiąt sekund, szkoda tylko że nie ma już Global Range (ach te backdoory z 2,5 AS i 200+ dmg :D)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Rabadon na Talonie? Hmm... to ma sens! Witam w klubie i dopisuję do listy. Proszę wejść w mój profil i zapoznać się z członkami.

A teraz poważnie - jungluje ktoś Kayle? Jeśli tak prosiłbym o build i route, bo widziałem tylko raz takie cudo i było to diabelnie skuteczne, więc chciałbym spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greater Mark of Desolation

Greater Glyph of Shielding

Greater Seal of Resilence lub Evasion(te drugie są droższe ale dają więcej przez całą grę)

Greater Quintessence of Desolation

Na tych runach w early zadajesz prawie true dmg bo masz duzo penetracji armora.Masz sam armor oraz mres przeciw różnym rodzajom przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście takie cudo jak junglujący Malphite? Do tego na bot Sona+Kayle. Takie coś przytrafiło się nam jak graliśmy premade ranked. O ile jungler był nieszkodliwy(0 ganków, wolna jungla) a bot po paru minutach nie wytrzymał, to Cass, która zwiała z mida Kogowi zmasakrowała nam junglera a potem cho na topie. Efekt? Przegrana, bo pojechała nas feednięta Cass. W sumie na 7 rozegranych od wczoraj meczy wpadły 2 wygrane. Przegrane nie licząc powyższego też w głupi sposób przez afk kogoś z teamu w najmniej odpowiednim momencie. Z zakupu Maokaia jestem bardzo zadowolony. Równie dobrze mogę iść w AP jak pod tanka jeśli trzeba. Podobnie ma się sprawa z lane. W razie potrzeby solo top/mid. W sumie tak gra mi się nim lepiej niż duo. Xinem po dłuższej przerwie też gra mi się przyjemnie, ale pickuje go w sumie gdy przeciwnik bierze Katarine. Próbowałem grać Soraką, ale supporty nie licząc umownie heala u Alistara to nie dla mnie. Nim samym gra mi się fajnie ze znajomą Cait. Ja podbijam przeciwnika, w razie czego healuje ją i chronie a ona pushuje i jest git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

waham się jaką postać kupić

gram prawie wyłącznie dominion

- Rammusa

ze wzgledu na szybkosc, wytrzymalosc i fakt bycia najbardziej irytujacem champem dla wrogiego teamu

- Gankplanka

nie wiem chyba wszyscy znaja ten zart "malzahar ults me but I ate some oranges and it was k" xD

tanky dpsy dobrze sie nadaja na dominion, plus usuwanie CC i zajefajne ULTI

mam teraz malo IP, a wiec kogo polecacie?

Moze jakas inna postac :) ?

Aktualnie gram AP shaco lub Xerathem na AP+CDR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja gram GP i jestem bardzo zadowolony z niego. Warto na niego wydać 3k. Jedynie wadą jest to, że jest trochę "squishy", aczkolwiek na full buildzie praktycznie niszczysz każdego maga, jeśli ten ma słaby arm. Pamiętam jak zrobiłem podjazd z tele do Ezreala. Combo Q + Melee = kill w sekundę jeśli nie mniej (Parrrley potrafi walnąć ponad 1k, w dodatku bazowy cooldown wynosi tylko 5s, a z runami + butami 3).

Na dominion jest jeszcze lepszy. Szybko można zbudować Trinity, a reszta już z górki.

Greater Mark of Desolation

Greater Glyph of Shielding

Greater Seal of Resilence lub Evasion(te drugie są droższe ale dają więcej przez całą grę)

Greater Quintessence of Desolation

Na tych runach w early zadajesz prawie true dmg bo masz duzo penetracji armora.Masz sam armor oraz mres przeciw różnym rodzajom przeciwników.

Jeszcze małe pytanie, w jakich ilościach kupić te runki? Mam 10k IP zachowane na zakupy samych run.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackhammer17

gram od jakiegoś czasu gp dominion i jest super. ogólnie robisz critplanka - jest do tego poradnik na solomid, w skrócie build - executioner, berki, ie, phantom dancer, sanguine, drugi phantom. taktyka? 'hi im's spike and i play gangplank as a german' - podbiegasz, parrley, podbiegasz, parrley. ogólnie vayne czy ashe z critica schodzi pół hp. w late idealny do bronienia wieży - paczka + owocki leczą ok. 600, więc jesteś nie do wypchnięcia. ulti? widzisz, że na drugim końcu mapy zajmują punkt? wybierasz pole pod ostrzał, zanim się zorientują już ktoś tam będzie. plus bonus do movement speeda z e.

@up

no, tyle co masz - po 9... i quinty 3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki.

Co do builda, zamiast berków polecałbym Ioniany, bo zmniejszony cooldown dużo bardziej przydaje się na GP, a z dwóch Phantomów będzie wystarczająco AS.

Jeszcze zamiast jednego Phantoma wrzuciłbym Atme, żeby trochę podreperować przeżywalność na polu walki (jeśli jest sporo AD) + zwiększyć dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagralem sobie dwa razy TFem i jestem raczej zawiedziony. Gra sie troche tak, jaby postac nie miala skilli, bo nawet Q zabiera tyle, co uszczypniecie. Tryndamere zabieralem jednym ciosem wiecej HP. I to wszystko przy buildzie na niemal calkowite AP. Stun ze wzgledu na bardzo krotki zasieg nie zdal sie na nic, bo na lane byl GP i podchodzenie do niego bylo co najmniej niewskazane. Na koniec 40 minutowej gry mialem 2 kille i 3 asysty... Tworcy powinni usunac podpis 'assassin' z opisu postaci lub naprawde zmienic staty tej postaci.

Ogolnie jestem zawiedziony, bo postac jest duzo slabsza od Yi, ktorym gralem wczesniej. Moze, kiedy sie przestawie, bedzie to wartosciowa postac, ale i tak w jednym z patchow trzeba zwiekszyc dmg zadawany przez TF dwa razy. W porownaniu do Yi, ktory dodatkowo mial wiecej zyc i nie byl tak smiesznie powolny, dmg jaki zadaje TF, jest po prostu smieszny.:(

Mam nadzieje, ze bedzie mi wychodzic troche lepiej, kiedy przy kazdym ataku na wrogiego chapma bede liczyc hity i starac sie uderzyc czwartym hitem. W ciagu dwoch pierwszych gier nie dalo sie tego opanowac w przyzwoitym stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, zebym mial jakis 'wybrany' build. W koncu dopiero dwa razy zagralem. Kupilem m.in. Rayli's Crystal i to byl jedyny item z survive. Reszta do AP. Co prawda nie mialem zbyt duzo kasy, ale ogolnie rzecz biorac zadawalem smiesznie malo dmg. Chociaz trzeba przyznac, ze GP nie ma tak malo HP, wiec moze mial silnego builda. Ja zapomnialem sprawdzic, jakie kupowal itemki, a jemu kasy na pewno nie brakowalo, bo mlocil prawie caly nasz team. Teraz ide spac, ale jak wstane, to zagram jeszcze raz i sprobuje przeanalizowac, ile HP zabieram naprawde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem AP TF. Dość dawno to było, ale grałem na takim buildzie:

-Dorian Ring

-Buty Sorcerki

-RoA

-Rabadon (jeśli dobrze idzie), jeśli to to coś na survi (Rylaia), MR (Absyal), Armor (Zhonia),a jeśli idzie bardzo dobrze to Souleater,

-Lynch Bain

Po takim czymś powinniśmy robić ładny dmg z Q i z "łapy" dzięki Lynch Bain'owi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę sobie zrobić od tej gry kilka dni przerwy. Bo gdy się nubi swoją ulubiona postacią, przegrywając linię 0/4 to coś jest nie tak i na pewno nie jest to wina lepszego przeciwnika tylko moich głupot. Dawno tak nie nie ogarniałem.

Powoli naprawdę mam dość już tej gry. Muszę odpocząć przed turniejem.

Do tematu Akali nawet się nie odniosę, bo nie ma co trollowi odpowiadać.

@up

runki typowe dla AD i junglerów, więc zawsze się przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TF

Lich Bane nie jako pierwsze. Zaczynamy od Sheena, potem jeden czy dwa mocniejsze itemy na AP, a dopiero potem Lich Bane. Z samym Lich Bane AP mamy mniej od bazowego AD, więc wtedy Sheen>Lich Bane.

A z Mejaiem bym się mocno zastanowił. TF jest squishy i nie ma żadnego mechanizmu ucieczki. Kimkolwiek gram- nigdy nie mam problemu żeby go dogonić i ubić. To nie Akali, że może w środku teamfightu uniknąć focusu na dość długi czas.

TF potrzebuje jednego buffa- zwiększenia zasięgu ataku. I ewentualnie może nieco szybszego Q. Osobiście dodałbym jeszcze AD ratio do Q żeby AD TF nie odstawał tak od innych AD carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie, dobrze robi- armor pene marki i quinty to bardzo dobry wybór na każdego AD.

Nawet ten wspomniany przez Ciebie Rammus może kupić na start Doran's Shield czy cloth armor.

Każdy może. Każdy też może mieć seale z armorem. I odpowiednie masteries.

Mając 25 armor pene z run i 6 z masteries mamy 31 armor pene, a to sporo. Zwłaszcza, że itemów oferujących ta statystykę jest jak na lekarstwo, a najsilniejsze na redukcję/penetrację(redukcja lepsza oczywiście) armora będziemy mieć dopiero w late.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, w związku z tym, że nie chciałem kolejnej maszynki do kili kupiłem.. Jax'a(nastepny w kolejce jest Xin, z obowiązkowym skinem polskiego husarza) xD. No jestem zadowolony. Bardzo fajna postać. Ogólnie mój build w late to: Ninja Tabi, Gunblade, Rageblade, BT. Tylko nadal nie jestem pewien dwóch rzeczy:

1 co brać jako 1st item. Dorans Blade(który to zresztą poradnik na solomidzie każe mi stackować przed zrobieniem hextecha), Buty +potki, a ostatnio zastanawiałem się nad doran's ringiem(bo w early często mi brakuje many,a przed ragebladem, to dmg z aa jest dość marny, a i AP też się w jakimś tam stopniu przyda)

2 od czego zaczynać gunblade'a? Od revolveru czy tego tam.. no wiecie ta szabla piracka, z activem

Aha, no i jeszcze jakie runy polecacie pod Jax'a? Pewnie coś na dodge chance, Armor Pene, AD i może mana regen(?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...