Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tony_Starks

Eminem

Polecane posty

Przepraszam, mój błąd... ale ten fragment o fanie popu możesz potraktować jako sytuację przykładową. Linka otworzyłem, tyle że mam 15 lat i nie mówię płynnie w języku angielskim (obrazowo mówiąc, mówię bardzo NIE płynnie) no i nie chciało mi się czytać i zrozumieć tylko spójniki i parę rzeczowników, ani tłumaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eminem. Zjawisko dziwne. Słucham wszelkiego rocka, metalu, ogólnie te kierunki (link do profilu na lascie niżej), a mimo tego Eminema pokochałem. Uwielbiałem go zawsze, szczególnie jako bachor. Później o nim całkowicie zapomniałem, lecz zawsze potrafiłem się uśmiechnąć, kiedy usłyszałem coś na jego temat, lub koledzy podniecali się nowym singlem. Wielki comeback zafundowała mi piosenka "Sing For The Moment", która jest jako tako coverem "Dream On". Później było już z górki, pożyczone dwie płyty od kumpla, i zapomniałem o całym świecie. W sumie nieźle się zdziwił, kiedy zapytałem go o te płyty (szczególnie przez to, że ostatnio katowałem ich Slipknotem). Człowiek ten ma jakiś dar, przyciąga do siebie ludzi swoimi boskimi tekstami. Człowiek ten ma również talent do produkowania teledysków, które są po porstu świetne i ma się ochotę oglądać je w kółko, nawet jeśli piosenka nie jest jakaś świetna (patrz "We Made You"). Uwielbiam go za tą całą energię poświęconą w śpiewanie, i wszystkie emocje, które można zauważyć w jego tekstach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie chciało mi się czytać i zrozumieć tylko spójniki i parę rzeczowników, ani tłumaczyć.

Ręce opadają.

-------------------------------------------

Eminem w pierwszym tygodniu sprzedał ponad 700.000 sztuk "Recovery", w tym tygodniu pewnie będzie platyna. Jeden z nielicznych potrafiących tego dokonać artystów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eminem w pierwszym tygodniu sprzedał ponad 700.000 sztuk "Recovery", w tym tygodniu pewnie będzie platyna. Jeden z nielicznych potrafiących tego dokonać artystów.

500 000 uchodzi za świetny wynik, 700 000 to dla zdecydowanej większości raperów tylko marzenie... nie do osiągnięcia. Dobrze, że ostatnio wpadło mi trochę hajsu do portfela, niezwłocznie zamawiam na allegro.

Jak myślicie, czy Recovery ma szansę pobić w sprzedaży The Marshall Matters (moja ocena - 1,5/5 :) )? 19 milionów robi wrażenie, ale... kto wie, kto wie. Płyta zdecydowanie jest tego warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak każdy ma prawo do swojej opinii to ja daję MMLP 0/5.

Proszę się nie czepiać, każdy ma prawo przecież!!!!

700.000 to oczywiście sprzedaż tylko z USA. A Eminem ma sporo fanów w Australii i UK, dodając tamtejsze sales'y to ja obstawiam 1,5 platyny już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

Nie wiem jak mozna dac takiej swietnej prawie pod kazdym wzgledem plycie jaka jest MMLP tak slaba ocene. Ale o to juz trzeba spytac autora. Czytam, ze 7 tracków z Recovery jest na liście Billboard Hot 100:

2. ?Love The Way You Lie?(rowniez moj faworyt :tongue: )

11. ?Not Afraid?

23. ?No Love?

62. ?Won?t Back Down?

71. ?Cold Wind Blows?

88. ?Talkin? 2 Myself?

92. ?25 to Life?

http://www.billboard.com/#/charts/hot-100?tag=chscr1

Widze, ze plytka "pnie sie w gore". A ja jecze jej nie mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eminem nigdy nie miał problemów z listami sprzedaży. Ale cieszę się, bo akurat pod postacią "Recovery" sprzedaje się doskonałe piękna muzyka.

Dla ciekawskich i znających dobrze angielski-

Linkacz

Eminem wyjaśnia koncept niektórych kawałków z płyty. Warto posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze troche się wachałem przed kupnem nowej płyty Eminema jaką jest Recovery. Po pierwsze dlatego że myślałem że to nie jest ten sam klimat co dawniej, utwory nie są tak dogłębne i tak dalej. Ale musze szczerze powiedzieć że jestem z kupna zadowolony. Na płycie nie tylko jeden czy dwa kawałki trzymają wysoki poziom lecz prawie wszystkie. Więc dla ludzi co to się wachają z kupnem polecam. A w niektórych momentach można wyczuć nawet tego starego dobrego Eminema, co nie oznacza że ten nowy jest zły :) Z ciekawoscią czekam na kolejny krążek tego oto gościa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... płytkę dostałem jakiś tydzień albo półtora tygodnia temu i powiem szczerze jestem bardzo zadwolony z zakupu, acz kolwiek jak sam eminem ostatnio powiedział w jakimś wywiadzie "Slim Shady dalej istnieje, lecz nie będzie tak aktywny jak kiedyś". Kupujac płytę byłem świadomy że to nie będą klimaty Encore bo nawet po samym doborze gości mozna zobaczyć że Eminem chciał pokazać że chce sie unormalnić. Ale podsumowując jestem w 100% zadowolony z najnowszej płyty Eminema i polecam ją wszystkim fanom Em'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno i zarazem nareszcie kupilem orginala "The Slim Shady LP". Po wysluchaniu calego LP, zdecydowanie uznaje, ze brakuje mi strego, agresywnego z jajem Slim Shadego. Nie zabradzo podoba mi sie flow Eminema w Recovery, ale uwazem, ze jest swietna pod wzgledem tektow, beatow(prawie wszystkie robione przez Ema) oraz swietne tracki jak Love The Way U Lie czy Not Afraid ta opinie uzupelniaja. Rowniez brakuje mi skitow, ktore zawsze dla mnie byly wielkim plusem na kazdej plycie Eminema. Mimo wszystko jesli Em to forum czyta :tongue::wink::huh: to w nastepnej plycie ma powrocic do starego flow!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(prawie wszystkie robione przez Ema)

skąd ta informacja? Em nie zrobił na ten album żadnego bitu, do dwóch czy trzech coś tam od siebie dodał.

info z dubcnn (interesuje nas pozycja Produced by...)

01. Cold Wind Blows

Produced by Just Blaze for F.O.B. Entertainment/N.O.C. Management, LLC and Hip-Hop since 1978

Additional mixing by Just Blaze, Eminem & Mike Strange

Additional vocals by Nikki Greir

Contains elements of "Patriotic Song" performed by The Gringo

02. Talkin? 2 Myself (feat. Kobe)

Produced by DJ Khalil for DJ Khalil Productions, LLC

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Luis Resto

03. On Fire

Produced by Mr. Porter for Mr.Porter Productions Group

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Luis Resto

Contains elements and samples of "Peace and Love" as performed by Mandrill

04. Won?t Back Down (feat. Pink)

Produced by DJ Khalil for DJ Khalil Productions, LLC

Mixed by Eminem & Mike Strange

05. W.T.P.

Produced by Dwayne "Supa Dups" Chin-Quee for Black Chiney Music Inc

Co-Produced by Jason "JG" Gilbert for Black Chiney Music Inc

Additional Production by Eminem

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Luis Resto

06. Going Through Changes

Produced by Emile Haynes for Emile Music Inc.

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Luis Resto

Featuring samples from the Black Sabbath recording "Changes"

07. Not Afraid

Produced by Boi-1Da for Boi-1Da Productions, LLC

Additional Production By Jordan Evans & Matthew Burnett for Boi-1Da Productions, LLC

Additional Production By Eminem

Chorus Vocals by Kip Blackshire, Christal Garrick II, Terry Dexter, Rich King, Kristen Ashley Cole & Sly Jordan

08. Seduction

Produced by Boi 1-Da for Boi-1Da Productions, LLC

Additional Production by Matthew Burnett for Boi-1Da Productions, LLC

Additional vocals by Sly Jordan

09. No Love (feat. Lil Wayne)

Produced by Just Blaze for F.O.B. Entertainment/N.O.C. Management, LLC and Hip-Hop since 1978

Mixed by Ryan West, Just Blaze, Eminem & Mike Strange

Contains elements of "What Is Love" performed by Haddaway

10. Space Bound

Produced by Jim Jonsin for Rebel Rock Productions

Mixed by Rob Marx, Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Danny Morris

Additional vocals by Steve McEwan

11. Cinderella Man

Produced by Script Shepard

Mixed by Eminem & Mike Strange

12. 25 to Life

Produced by DJ Khalil for DJ Khalil Productions, LLC

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional vocals by Liz Rodrigues

13. So Bad

Produced by Dr. Dre & Nick Brongers

Mixed by Dr. Dre

Keyboards by Mark Batson, Dawaun Parker & Trevor Lawrence

Guitar by Sean Cruse

Additional vocals by Sly Jordan

Saxophone by Sly Jordan

14. Almost Famous

Produced by DJ Khalil for DJ Khalil Productions, LLC

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Luis Resto

Additional vocals by Liz Rodrigues

15. Love the Way You Lie (feat. Rihanna)

Produced by Alex Da Kid for Wonderland Music, LLC

Mixed by Eminem, Alex Da Kid & Mike Strange

16. You?re Never Over

Produced by Just Blaze for F.O.B. Entertainment/N.O.C. Management, LLC and Hip-Hop since 1978

Mixed by Ryan West, Just Blaze, Eminem & Mike Strange

Contains elements of "Cry Little Sister" by Gerard McMann

17. Untitled

Produced by Havoc for Kejuan Entertainment

Co-Produced by Magnedo7 for Elleis Inc

Mixed by Eminem & Mike Strange

Additional keyboards by Luis Resto

Contains elements of "You Don't Own Me" as performed by Lesley Gore

Executive Producer: Dr. Dre

to w nastepnej plycie ma powrocic do starego flow!!!

Nie wydaje ci się, że właśnie to zrobił? Na Relapse narzekano na ten arabski akcent i flow, a tu jest to, co słyszeliśmy na MMLP czy TES, czyli mocno wkurzony Em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIACH! Nie cytujemy ostatniego posta w temacie w całości. Nie robimy cytatu większego, niż nasza wypowiedź. [Tur]

Myslalem, ze informacje kto robi bity opisuje sie jako "mixed by", widocznie sie mylilem. Arabski flow tez mi przeszkadzal, tu(Recovery) jest za mocno wkurzony Em za bardzo gardlowy glos. Staraj sie zrozumiec co pisze... Powiedzialem, ze ma powrocic do starego flow czyli takiego z SS, MM czy TES z mocnym naciskiem na Slim Shady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Mam pytanie. Czy ktoś z was oglądał Specjalistę na Vivie Polska?? Było tam 20 kawałków Eminema. Niestety dowiedziałem się o tym, gdy był już tylko 3 do końca. I tu moje pytanie. Czy ktoś oglądał całość i mógłby mi wypisać jakie kawałki były od 20 do 1?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Bardzo bym prosił o to zestawienie. :P Z tego co widziałem to zbyt wysoko dali 'Not Afraid'. Choć nie neguję, że jest to doby utwór. :P Cieszy mnie druga pozycja 'Lose Yourself' (choć wg. mnie powinna być na pierwszym).

A co do Recovery, to wg. mnie jest genialna. Nie odpowiada mi tylko 'On Fire' i 'Untitled'. Reszta jest świetna. Moim faworytem jest 'Love the way you lie' i 'Cold wind blows' . Choć 'No Love' też jest bardzo dobre.

EDIT. Postanowiłem odsłuchać niektórych starszych kawałków Eminema. I tafiłem na 'Kim'. Nie spodziewałem się takiego utworu... Bardzo mocne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o to zestawienie. :P Z tego co widziałem to zbyt wysoko dali 'Not Afraid'. Choć nie neguję, że jest to doby utwór. :P Cieszy mnie druga pozycja 'Lose Yourself' (choć wg. mnie powinna być na pierwszym).

A co do Recovery, to wg. mnie jest genialna. Nie odpowiada mi tylko 'On Fire' i 'Untitled'. Reszta jest świetna. Moim faworytem jest 'Love the way you lie' i 'Cold wind blows' . Choć 'No Love' też jest bardzo dobre.

EDIT. Postanowiłem odsłuchać niektórych starszych kawałków Eminema. I tafiłem na 'Kim'. Nie spodziewałem się takiego utworu... Bardzo mocne.

Cold wind blows ma [beeep]isty tekst musisz jeszcze raz przesluchac...Starsze kawalki rowniez, szczegolnie plyte Slim Shady LP i Eminem Show. Szkoda ze w Recovery nie ma juz duzo takich jajcarskich tekstow jak na tych plytach co wymienilem.

Co do specjalisty to ogladalem i zestawienie calkiem inaczej bym ulozyl. Teraz podaje tak jak bylo na vivie:

20-My Name Is

19-nie pamietam

18-Guilty...

17-You dont Know

16-Mockingbird

15-Sing For The Moment

14-Just Lose It

13-Ass Like That

12-Like Toy Solider

11-Stan

10-The Way I Am(tego teledysku nie bylo zamiast niego puscili Akon'a.... :dry: )

1-Not Afraid

2-Lose Yourself

3-Real Slim Shady

4-Witchout Me

5-Cleaning out My closet

6-Purple Hill

7-Smack That

8-Beautiful

9-nie pamietam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Wiem jaki tekst ma 'Cold Wind Blows'. Rozwala mnie. :P Nawet Human Torch'owi się tam dostało. :P A najlepszy moment jest z piorunem. :P

Cieszy mnie obecność na tej liście 'Like Toy Soldiers', martwi nieobecność 'When I'm Gone'. To wg mnie jedne z jego najlepszych kawałków. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Specjalisty to nie oglądałem, ale selekcja w miarę dobra. Pozycję 13 może bym zmienił (na "The Anthem" na najlepiej, obejrzyjcie sami, sam ogień http://www.youtube.com/watch?v=-XIoXLQUbvs)

6-Purple Hill

Purple Pills pewnie z D12

Szkoda ze w Recovery nie ma juz duzo takich jajcarskich tekstow jak na tych plytach co wymienilem.

masz jedno przecież takie cudo, pod tytułem WTP. Parę zabawnych tekstów będzie też w Won't Back Down, reszta istotnie poważna, ale to chyba dobra odmiana od tych czasem przesadnie jajcarskich akcentów na poprzedniczkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że za nisko było Guilty Concience. Według tego co napisał TKPulp, to osiemnaste... za nisko. Powinna być pierwsza piątka, bo dialog z własnym sumieniem to jeden z najlepszych tracków w całym hip hopie, i IMO najlepszy Ema w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Specjalisty to nie oglądałem, ale selekcja w miarę dobra. Pozycję 13 może bym zmienił (na "The Anthem" na najlepiej, obejrzyjcie sami, sam ogień http://www.youtube.com/watch?v=-XIoXLQUbvs)

Powinnienies wiedziec, ze vivie puszczaja bardziej takie eskowe hity do luzniego sluchania. Nie spodziewaj sie tam takiego utworu.

6-Purple Hill

Purple Pills pewnie z D12

Purple Pills napisałem z błędem, poniewaz sie spieszylem, I to nie pewnie, a napewno z D12... :wink:

Szkoda ze w Recovery nie ma juz duzo takich jajcarskich tekstow jak na tych plytach co wymienilem.

masz jedno przecież takie cudo, pod tytułem WTP. Parę zabawnych tekstów będzie też w Won't Back Down, reszta istotnie poważna, ale to chyba dobra odmiana od tych czasem przesadnie jajcarskich akcentów na poprzedniczkach.

Zapomniales dodac, ze w Cold Wind Blows powrócil prawdziwy Slim Shady, ale dla mnie to za malo.

A mi się wydaje, że za nisko było Guilty Concience. Według tego co napisał TKPulp, to osiemnaste... za nisko. Powinna być pierwsza piątka

Tu sie z tobą w zupelnosci zgadzam. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

W moim poście o faworytach z Recovery, zapomniałem napisać o 'Not Afraid'. Jest to świetny kawałek, który po kilkuset-krotnym przesłuchaniu się nie nudzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napewno, a na pewno z D12. Wiadomo, dobry klip. Wiesz jak robili takie listy dla Wu-Tang Clan to siłą rzeczy musieli sięgnąć po mniej znane teledyski, "The Anthem" również mogliby wygrzebać, pomarzyć można.

Oni to tam puszczali wg jakości, czy po kolei?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...