Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

13 Posterunek (1997 - 1998)

Polecane posty

O tak, 13 Posterunek był świetny, do dziś fajnie się go ogląda choć weile odcinków widziałem wiele razy (też nagrywałem na kasety :P). Widzę, że wiele osób jest zgodnych co do tego, żę to najlepszy polski sitcom, co ciekawe to był w zasadzie pierwszy sitcom rodzimej produkcji i, co ważniejsze, nie robiony na podstawie jakiegoś zachodniego serialu jak Miodowe Lata, Niania itd. Z drugiej strony to pokazuje, że zamiast się rozwinąć to polskie seriale (komediowe) nie mogą przekroczyć jakiegoś poziomu, Kiepscy byli dobrzy ale teraz to się zrobił tasiemiec, który już dawno się powinien skończyc.

Ktoś się pytał w jaką grę pocinali w jednym z odcinków (w tym o Brzytwiarzu- klasyk, pierwszy jaki widziałem :)), jeśli się nie mylę to był tam m.in. Fighting Force.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem nowatorski serial. Przede wszystkim oryginalny. Nie na żadnej licencji jak wile seriali w polskich stacjach telewizyjnych (począwszy od "Miodowych lat" a na "Usta-usta" skończywszy). Cezary Pazura w szczytowej formie, Marek Walczewski (nieodżałowana strata po jego śmierci) śmieszny jak nigdy dotąd a Marek Perepeczko? Janosik to już nie był ale rewelacyjny aktor na pewno. I plejada znakomitych aktorów w epizodach - Piotr Fronczewski, Bogusław Linda, Witold Pyrkosz, Artur Żmijewski i wielu innych.

Kiedy zamykali swojego czasu wypożyczalnie kaset video na moim osiedlu i właściciel wyprzedawał za bezcen wszystkie tytuły zakupiłem wtedy u niego całą kolekcję 13 posterunku i zajmuje ona honorowe miejsce na mojej półce z filmami :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczną cechą były nawiązania do filmów, a w przypadku np. Perepeczko, do Janosika. Rozwalił mnie jeden motyw, w jednym z odcinków komendant twierdził, że ma maturę ale nikt mu nie wierzył (konkretnie Cezary), a pod koniec odcinka w końcu pokazał świadectwo, a na zdjęciu - Janosik xD.

No i był jeszcze 13 Posterunek 2, trochę mniej udany, bardziej "ostry" ale też dobry :) choć czuć już było odcinanie kuponów (chyba 3 razy był motyw, że czegoś trzeba było nauczyć siostrę Czarka parodiując przy tym lektury i filmy, co innego, że prześmiesznie :)). I z tego co pamiętam najpierw leciał na Canal + więc trochę musiałem czekać, żeby to obejrzeć. I z jakiegoś powodu pierwsza seria wyszła na DVD a druga już (jeszcze ?) nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie jeden motyw, w jednym z odcinków komendant twierdził, że ma maturę ale nikt mu nie wierzył (konkretnie Cezary), a pod koniec odcinka w końcu pokazał świadectwo, a na zdjęciu - Janosik xD.

No i był jeszcze 13 Posterunek 2

Ten motyw jaki podałeś, to właśnie był z 2 serii z 20 odc.

(chyba 3 razy był motyw, że czegoś trzeba było nauczyć siostrę Czarka parodiując przy tym lektury i filmy, co innego, że prześmiesznie )

Dokładniej to było w 2 odcinkach na maturę i w 2 odcinkach do szkoły filmowej. Razem 4 odcinki.

I z jakiegoś powodu pierwsza seria wyszła na DVD a druga już (jeszcze ?) nie.

Nie tylko z dvd tak było. Na vhs wyszła tylko 1 seria. I to nawet w 13 kasetach po 2-4 odcinki, zamiast w 5 płytach po 8 odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z jakiegoś powodu pierwsza seria wyszła na DVD a druga już (jeszcze ?) nie.

Bo 2 seria była tak słaba, ze wiedzieli, że nikt tego nie kupi ;) Ale na załadowanie szajsowatej polsatowskiej/tvn'owskiej ramówki w sam raz.

Mój ulubiony odcinek to... Motyw z Panem Pierre-dzącym Szczykiewiczem. 13p pozostanie klasykiem polskiej telewizji. Nie było nic od tego śmieszniejszego.

Co by nie mówić grał w tym serialu chyba jedna z ostatnich dobrych polskich generacji aktorów, Zelt, Włodarczyk, Woźniak, Pazura i Burczyk. Wspierani przez starszą gwardie czyli Perepeczke, Szykulską i Walczewskiego.

Brakowało mi tylko Stuhr'a i Gajosa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 posterunek mozna chyba z tego co wiem calkiem legalnie na ipli ogladac. To byl moj ulubiony serial komediowy (widzialem wszystkie odcinki w tv). Potem przeszedlem jakos na rodzine zastepcza (wiele osob twierdzi, ze to kicz, ale ten serial byl pogodny i sympatyczny), a wracajac do tematu posterunku zgadzam sie, ze 1 sezon byl znacznie lepszy, szczegolnie lubilem Cezarego i Arniego :) to oni wprowadzali na posterunek najwiecej smiechu, ale Stepien tez byl cool :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełka wśród polskich seriali. Kupa śmiechu, wygłupy Pazury, Arnie, Stępień, Luksus, tu nie było postaci, której można by nie polubić. Żeby nie było, mówię tu o serii pierwszej, druga była wyraźnie gorsza. Kiedy to oglądam to mam niemiłe wrażenie, że coś podobnego już u nas nie powstanie... Obym się mylił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami: najlepszy polski serial komediowy po 89 roku, świetny Pazura, też się na nim wychowałem. Pierwszą serię znam na pamięć. Moje ulubione odcinki to ten z biskupem, klejem, grą w filmy czy Niemcem i Amerykaninem. A ulubione kwestie to rozmowa Czarka z Frączewskim i "Oto policjantka Katarzyna! Kasia Fajna no nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 Posterunek to chyba mój ulubiony rodzimy serial zaraz po Miodowych latach. Że też teraz już takich seriali nie robią, tylko same denne bajeczki dla innych umysłowo - jedynie jakoś Klan wychodzi z tego obronną ręką trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry polski serial. Dobrze odegrane role, a przede wszystkim na prawdę śmieszył. Ja najbardziej zapamiętałem moment, że miał przyjść morderca czy coś. Oni się pochowali z bronią był wieczór i do komisariatu wchodzi Włodarczyk z kijem bejsbolowym a oni Cenzura, cenzura, cenzura, cenzura czyli słynne pi. W końcu dziewczyna zemdlała. Rozwaliło mnie to. Najlepsza postać to polski Szwarcenegiersmile_prosty2.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych serali polskich :-)

Ogólnie polskich seriali nie lubię(jestem fanem bundych,allo allo i alfa) ale ten serial jest fajny.

Ciekawy scenariusz oraz śmieszne dialogi.A zarąbista rola (chyba nie jest to przekleństwo ok.gif ) Pazury daje serialowi plusa.

I Włodarczyk, ach co to były za wczasy :-) Wożniak też niczego sobie.

Jak na lata 90 super serial

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak poprzednik, po powrocie Canal+ do "pudła" obejrzę czasami 13 posterunek i dalej śmieszy no prawie że do łez. To co robi tam Pazura to jest coś świetnego. A na dodatek wczoraj wpadłem na odcinek którego nie oglądałem( 2 sezon z Jakubikiem, i nową policjantką) policjanci grali mecz koszykówki, a gościnnie wystąpili gracze wtedy Hoop PKS-u Pruszków Dominik Tomczyk i Terrence Walker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 posterunek jeden z najlepszych seriali lat 90-siątych. Super zagrana rola Cezarego Cezarego przez Cezarego Pazurę. najbardziej podobały misie odcinki w których odgrywali powieści: Krzyżaków, Ogniem i Mieczem oraz role Stepnia w śmiesznej scenie brzytwiarza. Bardzo dobrze swoją role zagrał także nieżyjący już Marek Perepeczko super wcielił się w rolę komendanta. Piękna i delikatna Kasia zagrana przez Aleksandrę Woźniak była bardzo fajna, chyba każdy kto oglądał ten serial się w niej podkochiwał oraz Arni prawie klon Arnolda Schwarzeneggera naprawdę dobrze go sparodiował. Ocena filmu to mocna 8-semka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria odcinków 13 posterunku była naprawdę świetna. Postacie odgrywane przez aktorów takie jak Stępień, komendant czy posterunkowy Cezary, to mistrzostwo. W 13 posterunku 2 zabrakło niestety pomysłów i serial przepadł. Szkoda, ale chyba lepiej było przestać niż ciągnąć to jak np. Świat według Kiepskich. Do tej pory lubię obejrzeć niektóre odcinki. Tak bekowych seriali się już niestety nie kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...