Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Pod jaki procesor?

Pentium D 915 socket 775 2x2.8ghz

dzięki chyba pójde w twoje myśli i wybiorę tego ostatniego asusa a 1 Ge force 9600 lub 9500 mi wystarczy ale nikt nie podskoczy do 16 gb ram haha

POZDRAWIAM i dzięki za fatygę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jakiś dziwny problem otóż w zakładce panel sterowania > wydajność i konserwacja > narzędzia administracyjne > wydajność zauważyłem, że bez powodu ( zerowe obciążenie kompa) mam na stałe wykorzystane 96% stron/ sek pamięci RAM (czasem zmienia się, ale dziwne jest takie wykorzystanie przy zerowym obciążeniu systemu). Sprawdzałem pamięć programem memstest86+ (zero błędów). Próbowałem wyłączać różne programy działające w tle (Avira, ZoneAlarm itp) ale nie znalazłem programu, który mógłby to powodować. Format wszystkich partycji nie pomógł. Proszę o jakąś podpowiedź, co może powodować w/w problem. Zaznaczę, że powoduje on np w COD4, że zaczyna mi ścinać grę przez jakieś 10 sekund (10-20fps), po czym wszystko wraca do normy (ok. 120fps), a następnie cyklicznie w różnych odstępach czasowych sytuacja się powtarza ( w różnych miejscach. Wystarczy że wcisnę esc, poczekam te parę sek i mogę grać dalej, ale jest to strasznie frustrujące).

Mój komputer: Athlon64 x2 5400+

ASUS M2N-MX SE PLUS

2x 1GB GoodRAM 800mhz

Seagate SATAII

Zotac 9600GT AMP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Parę dni temu postanowiłem dokupić sobię RAMu.

Miałem już wcześniej 2x1GB Patriota 800Mhz CL4 i dokupiłem OCZ też 2x1GB 800Mhz CL4-4-4.

Problem w tym, że po zamontowaniu nowych kostek moja klawiatura przestaje łączyć i nie mogę przeskoczyć z biosu do windowsa.

Klawiatura łączy się bezprzewodowo poprzez stacyjkę kontrolną podłączoną do kompa przez USB i przy starej konfiguracji (2x1GB Patriot) o dziwo działała.

Czy wiecie co może powodować taką sytuację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dokup po prostu pamięci skoro Ci jej brakuje. W innych grach jest ok?

Właśnie o to chodzi, że COD4 na max detalach mam ok. 80fps a ścina tylko na 10 sek, bez względu na nic i to jak odpalę wtedy escapem menu i poczekam to mi potem działa płynnie w tym samym miejscu przy tej samej sytuacji, co zaczęło ścinać, więc to nie może być wina za słabego kompa, zresztą obczaj specyfikację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz?

BeQuiet 550W. To ze względu na GF8800GTX, który potrzebuje sporego zapasu mocy.

Ale korzystam z UPS'a, który może dostarczyć tylko 230W mocy w razie awarii prądu.

Czy to może mieć wpływ na ilość "prądu", który przechodzi od UPSa do kompa?

Pamietam, ze na poczatku, po zamontowaniu dodatkowego RAMu byly problemy z monitorem: nie chcial wyswietlac obrazu, ale po ponownym wyciagnieciu, uruchomieniu, ponownym wlozeniu RAMu monitor pokazal juz panel plyty glownej i czekal na reakcje ze strony klawiatury, ktora juz w tym czasie nie dzialala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klembitron to może coś z grafiką. Dlaczego podejrzewasz ram?

Anachronis "niewyświetlaniu obrazu przez monitor" to znak że komputer się nie odpalił czyli pewnie pamięci nie siedziały dobrze w slocie. Może ustaw w biosie jakieś opcje dotyczące usb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klembitron to może coś z grafiką. Dlaczego podejrzewasz ram?

Anachronis "niewyświetlaniu obrazu przez monitor" to znak że komputer się nie odpalił czyli pewnie pamięci nie siedziały dobrze w slocie. Może ustaw w biosie jakieś opcje dotyczące usb.

Faktycznie, już są dobrze wstawione i monitor pokazuje ekran płyty głównej i czeka na reakcję, ale żadna klawiatura nie reaguje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, otóż w mocniejszych zestawach komputerowych montuje się 4 GB RAMu w postaci 2x2GB i czy gdyby zamontować tą samą ilość RAMu w postaci 4x1GB nie byłoby lepszym rozwiązaniem. I jeszcze jedno: Czy kości 1066 MHz są mocno wydajniejsze od tych 800 MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

A gdzie znaki zapytania? :>

w mocniejszych zestawach komputerowych montuje się 4 GB RAMu w postaci 2x2GB i czy gdyby zamontować tą samą ilość RAMu w postaci 4x1GB nie byłoby lepszym rozwiązaniem.

Nie, z prostej przyczyny: wsadzając 2 kości pozostawiasz 2 gniazda wolne, czyli masz możliwość rozszerzenia ilości zamontowanej pamięci. Jeśli włożysz 4x1GB, to żeby dodać pamięć, będziesz musiał część starej pamięci wyciągnąć.

I jeszcze jedno: Czy kości 1066 MHz są mocno wydajniejsze od tych 800 MHz.

Nie. Różnica jest na poziomie 5% albo nawet mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kości 2x2 i 4x1 to mam pytanko.

Czy jak wpakujesz 4 kości to przypadkiem nie tracisz Dual-Channel?

Wiecie o co chodzi, nie?

Bo kumpel mówił, że Dual działa tylko jak masz 2 kości, jak wrzucisz cokolwiek więcej to już masz po Dualu.

Wydaje mi się to dziwne, ale on ma naprawdę narąbane we łbie wiedzy na temat hardware'u.

wies.niak-->

ale szybszych RAM potrzebujesz jak kręcisz proca, czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kości 2x2 i 4x1 to mam pytanko.

Czy jak wpakujesz 4 kości to przypadkiem nie tracisz Dual-Channel?

Nie. DC działa zarówno przy dwóch, jak i przy czterech kościach.

Poczytaj http://en.wikipedia.org/wiki/Dual-channel_architecture, drugi akapit z działu "Operation" oraz przypis 2.

ale szybszych RAM potrzebujesz jak kręcisz proca, czyż nie?

Nie koniecznie. Zawsze można dzielnikiem zejść z pamięciami na niższe taktowanie / ustawić odpowiedni dzielnik, tak że procesor będzie chodził na wysokich taktach, a pamięci na zbliżonych do swoich fabrycznych, albo podkręcona, ale na tak, że działają bez problemów.

Oczywiście, jak się chce kręcić też pamięci, to kupuje się szybsze kości, posiadające niższe czasy dostępów i o dużej tolerancji na wysokie napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Zawsze można dzielnikiem zejść z pamięciami na niższe taktowanie / ustawić odpowiedni dzielnik, tak że procesor będzie chodził na wysokich taktach, a pamięci na zbliżonych do swoich fabrycznych, albo podkręcona, ale na tak, że działają bez problemów.

Oczywiście, jak się chce kręcić też pamięci, to kupuje się szybsze kości, posiadające niższe czasy dostępów i o dużej tolerancji na wysokie napięcia.

np. A-Data Extreme? :D

Ale to chyba tylko odnośnie AMD.

Gdy masz Intela, szybkie pamięci są jednak koniecznością (np. A-Data Extreme :D)

Ok, wiem, czepiam się, sorry, ale taki już jestem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz Intela, szybkie pamięci są jednak koniecznością (np. A-Data Extreme :D)

Ale dlaczego? Przecież w BIOSie jest dzielnik CPU:DRAM, więc można sobie ustawić, że tam będzie chodził na 200MHz (zegar, efektywnie 800MHz), a procek poleci z zegarkiem np 300MHz czy więcej. Niestety nie ma płyty pod intela, bo sprawdziłbym jakie dostępne mam mnożniki, a trochę nie chce mi się po necie szukać, tym bardziej, że się nie nudzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie kupić RAM, do kolejnego kompa w moim domu. O ile orientuję się w temacie, tak napis na płycie głównej mnie zmylił... DDR400 a obok CPU 800MHz. Toć w końcu mogę używać RAMu o prędkości 800 MHz czy tylko 400? Skłonyy jestem do pierwszej odpowiedzi, ale wolę się upewnić u znawców.

Ach, byłbym zapomniał - nazwa płyty głównej: AS Rock P4VM890

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...