Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Naprawdę wielkie dzięki DenyMastazzz. Pomogłeś mi w wyborze karty i RAM-u. Jeszcze raz Thank you

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsługuje maksymalnie DDR 400MHz. To oznaczenie 800MHz tyczy się magistrali FSB.

Kurcze, to aż dziwne... Płyta do najstarszych nie należy, nawet PCIe ma, a tylko 400 obsluguje... Toć moja starsza płyta radziła sobie z 533... Anyway, dzieki za odpowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W penym komputerze mam 512+128+128 ramu i chiałem zainstalować Company of Heroes Demo żeby zobaczyć czy choć na minimalnych bedzie działać jednak gra stierdziła że mam za mało ramu (gra potrzebuje 768MB i mam tyle tylko że system nie wykrywa 1MB) i gra się nie uruchamia. Czy można temu jakoś zaradzić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W penym komputerze mam 512+128+128 ramu i chiałem zainstalować Company of Heroes Demo żeby zobaczyć czy choć na minimalnych bedzie działać jednak gra stierdziła że mam za mało ramu (gra potrzebuje 768MB i mam tyle tylko że system nie wykrywa 1MB) i gra się nie uruchamia. Czy można temu jakoś zaradzić??

Można dokup więcej ramu. A tak poza tym to pewnie masz DDRy więc nie ma to sensu. Zagraj sobie w to na nowym komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Nie wiem czy mój komputer "czyta" włożony niedawno RAM. Od 5 lat mam w swym komputerze jedną kostkę 512 MB. Ostatnio dokupiłem sobie jedną kostkę 1GB. I tak zapełniłem sobie miejsce na RAM na płycie głównej (czyli mam tylko 2 miejsca na RAM). Oznaczenia 512 MB RAM to: PC3200U - 30331 - A1 - M358L65238TM - CCC 512MB DDR PC3200 CL3. Oznaczenia 1 GB RAM to : 1GB PC3200 CL3 184 - Pin DIMM. W tej drugiej tak mało informacji bo korzystałem z informacji z pudełeczka a z kości 512 MB z samej kości pamięci. Problem w tym że gdy sprawdzam ilość pamięci poprzez prawy klik na Mój Komputer i Właściwości to pisze że 512 MB RAM-u mam. Gdy sprawdzam programem EVEREST Ultimate Edition to pisze że Pamięć Fizyczna - W sumie 511 MB. Ale gdy sprawdzam programem CPU-Z w zakładce MEMORY pisze SIZE = 1536 MB a w zakładce SPD wszystko elegancko wykrywa dwie kostki i firme i wszystko... Czy komputer mój w końcu czyta te pamięci czy tez nie ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kierując się radą kolegi wyjąłem kość 512 MB i zostawiłem tylko 1 GB. I elegancko komputer wykrył że mam 1 GB. Włożyłem z powrotem 512 MB, włączyłem kompa i teraz już po prawym kliknięciu na Mój Komputer --> Właściwości wykrywa mi całe 1,5 GB. ;) Dziękuje za pomoc i przepraszam za kłopot. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 GB ramu ddr 2 800 mhz kingmax a chcialbym dokupic jeszcze trzeci gigabajt ramu bo chce zeby mi half life 2 cinematic mod zadzialal . Mam plyte glowna gigabyte GA - MA 790X-DS4 z 4 wejsciami na ram. I moje pytanie jest takie : czy windows xp profssional z service packiem 3 ktorego posiadam udzwignie ten 3-ci GB ?

Czy musze np zainstalowac 64 bitowa wersje xp-ka bo cos takiego kiedys czytalem bodajze nawet chyba w ktoryms cd action.

A tak w ogole to ile moge max ramu tam wlozyc bez zmiany windowsa i zadnego uruchamiania windy w specjalnym trybie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...