Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Witam.Planuje zakup kości ram mam płytę główną MSI KT4V(wiem stara podobnie jak moj komp:))Nie potrzebuje super wypasnego komputera ale jednak pamiec ram by sie przydała.Do zakupu skłoniło mnie to że Football Manager 2009 chodzi mi ,,dziwnie,, wolno:P

Mam w kompie pamiec 256MB No-name wiec moze bedzie trzeba ja wywalic albo zostawic nie wiem...

Moje pytanie jest takie czy te kości będą dobre do mojej płyty głownej.Z góry dzięki za pomoc.

link do kosci

Jeśli te by nie pasowały to powiedzcie mi jakie byly by dobre. Wazne zeby nie zadrogie tak do 120zl.

Mam w kompie pamiec 256MB No-name wiec moze bedzie trzeba ja wywalic albo zostawic nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze te co podalem beda mi pasowac do plyty glownej?nie bedzie zadnych problemow itp?te co podales sa niezle ale sa drozsze(niby tylko o 5zł ale zawsze coś:P) i nie ma ich w sklepie:)poza tym niepotrzebuje jakis super wypasnych pamieci byle tylko byly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jakies No Name 256MB gdzie moge szybkosc sprawdzic?

Dobry wybór te goodramy. Te stare 256 MB bym proponował wyjąć bo będą bruździć tylko potem. Albo płyta nie będzie ich lubić z nową kością albo spowolnią ten 1 Giga nowego ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z RAM-em

Mam płytę główną GIGABYTE GA-945PL-S3, do tej pory miałem 2 x 256 MB Ram. Kupiłem ostatnio kość A DATA DDR2 800 o pojemności 2 GB i niestety po włożeniu jej do "czerwonego" slotu ( "żółte" były zajęte) system jej absolutnie nie widzi i zamiast 2,5 GB mam nadal 512 MB RAM :angry: Co muszę zrobić aby system ją zaczął zauważać ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle nie widzi pamięci ? Twoja płyta główna obsługuje RAM do 533 MHz a ty kupiłeś 800 MHz. Po tej stronie może leżeć problem.

Absolutnie nie widziało RAM-u, nigdzie nawet Everest nie widział... Odłączyłem komputer, wyłożyłem stare kości Kingstona i włączyłem znowu - działa.

Ale nadal nie wiem w czym tkwi problem. A te dodatkowe 512 Ramu ze starych kości przydałoby mi się bardzo, bo przy tworzeniu wizualizacji scen 3d, zapotrzebowanie na niego jest wręcz gigantyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pamięci Geil Dual 800Mhz 2*1GB. Timingi jak przeczytałem na opakowaniu powinny być 5-15-5-5, a mi w CPU-Z pokazuje że mam 5-4-4-31. Czemu tak się może dziać, czy to bardzo wpływa na wydajność? Co zrobić żeby timingi były normalne? Moja płyta główna to Asus P5N-E SLI. Z góry thx za pomoc :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mam pytanie - posiadam dość sędziwego kompa , ze starszą płytą główną która obsługuje RAM do 533mhz . Właśnie przed chwilą dokupiłem i dołożyłem 2GB( wcześniej miałem 512MB ) 800mhz . obsługuje je na poziomie 533mhz. Czy oznacza to duży spadek wydajności , lub komplikacje ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartossy

Timmingi jak i napiecie zapewne musisz ustawic sam. Chyba ze te kosci dołożyłeś do starszych ;)

Właśnie przed chwilą dokupiłem i dołożyłem 2GB( wcześniej miałem 512MB ) 800mhz . obsługuje je na poziomie 533mhz. Czy oznacza to duży spadek wydajności , lub komplikacje ????

Komplikacji raczej nie, mozesz a to obnizyc timmingi, i bedzie dobrze ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...