Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Witam. Czy ktoś wie czy ta pamięć Ram będzie u mnie działać : GOODRAM DDRAM 2 1 GB 667MHz PC2 5300 moja płyta główna to : ASUS P5V- VM DH. Ostatnio kupiłem GOODRAM 2 2 GB 800 MHz i pisało mi w kompie że czyta ale żadna gra sie nie chciała odpalić a jak włożyłem starą kość to wszystko grało dlatego pytam czy ta będzie działać bo nie chce mieć kolejnej bezużytecznej kości w domu.

POZDRO/

Ta pamięć nie będzie u Ciebie działała. Twoja płyta obsługuje DDR2 o prędkości 533/400 MHz. A kości o których piszesz mają szybkość 667 MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pamięć nie będzie u Ciebie działała. Twoja płyta obsługuje DDR2 o prędkości 533/400 MHz. A kości o których piszesz mają szybkość 667 MHz.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Strona asusa (link) mówi 1066 / 800 / 533 MHz (gdy wziąć Twoje wartości, pomnożyć razy 2, bo to typ DDR, to by się zgadzało z podanymi przeze mnie wartościami).

Brian90 -> Pamięci będą ok. Natomiast na Twoim miejscu zastanowiłbym się, co jest przyczyną problemów z tamtymi szybszymi pamięciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Strona asusa (link) mówi 1066 / 800 / 533 MHz (gdy wziąć Twoje wartości, pomnożyć razy 2, bo to typ DDR, to by się zgadzało z podanymi przeze mnie wartościami).

Brian90 -> Pamięci będą ok. Natomiast na Twoim miejscu zastanowiłbym się, co jest przyczyną problemów z tamtymi szybszymi pamięciami.

Przepraszam za pomyłkę. Źle odczytałem specyfikacje płyty. Nie zrobiłem tego umyślnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną Gigabyte N650SLI-DS4 oraz 2 GB Ramu Geil Ultra 800 Mhz ( dwie kości po 1 GB każda ).

System to MS Vista Home Premium 64 bit. Chciałbym rozszerzyć ram do 4 GB. Myślę o dokupieniu identycznych dwóch kości takich jak już posiadam. Czy zajęcie wszystkich slotów nie przyniesie jakichś problemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Core2Duo z zegarem 2 GHz jest słabszy od tego z 3HGz?

To chyba oczywiste.

Jeśli mówimy o jednej serii pamięci z różnymi taktami to ta z wyższymi musi być lepsza.

Hahaha usmialem sie ...

Ale wiesz jest cos takiego jak oplacalnosc :blink: , i tutaj pytanie czy warto doplacac kase do tych lepszych? i drozszych kosci jezeli dadza one znikomy efekt. I tu nie wiem wlasnie czy daja one o wiele wiekszy skok jakosciowy czy zaledwie kilka % ;)

Bless... <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam następujący problem: posiadam Viste 64 bit Home Premium, C2D E8200 2,66, ASUS P5N-E SLI , Palit 9600GT i Geil 2*1GB DDR2 800mhz. Dokupiłem dzisiaj kolejne 2GB TEJ SAMEJ pamięci. Jednak po wpięciu tych 2GB, komputer, po uruchomieniu pulpitu, zawiesił się. Po restarcie, skończyło się tylko na POST screenie i dalej się nie uruchomił. Po wypięciu jednej kości, i odpaleniu na 3GB komputer uruchomił się błyskawicznie. Kości napewno nie są uszkodzone, bo sprawdzałem. I tu moje pytanie: co może być przyczyną tych problemów? Złe ustawienia w biosie, jakaś opcja ograniczająca 4GB w kompie, czy jeszcze coś innego? Proszę o szybką odpowiedź ;)

Z góry dziękuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz kostki od A-Data Vitesta Extreme :)

Świetnie się kręcą

no i są na micronie d9 :D

Te OCZ ponoć wycofują ze swoich pamiątek microna :/

Nie wiem z jakich modeli, ale z tych silnych też, więc jest spore ryzyko

A te A-Data dojdą do 1000 MHz na napięciu 2.1v.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kłopot z pamięcią. :mellow:

Moja konfiguracja:

Atchlon X2 4000+ EE, GF 9600 GT, Gigabyte GA-M52S-S3P (rev.1), 2x512 OCZ Special Ops edition 5-5-5-15

Chciałem sobie dokupić ramu, nabyłem więc dokładnie te same pamięci OCZ z tą różnicą że 2x1024.

Kłopot w tym, że obie pary nie bardzo chcą ze sobą współpracować. Albo komp się nie odpala, albo restartuje.

Sprawdzałem ostatnie wersje BIOSa, ale jest w nich tylko update do obsługi phenomów.

Ktoś ma jakiś pomysł?

PS. 2x512 są sprawne, jechałem na nich prawie rok.

2x1024 też są ok (jak wsadzę w płytę tylko tę parę wszystko jest ok - sprawdzałem je też programem memtest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ostatnio obudowę i pojawił się problem.

Mam dwie kości ramu po 1GB Geil Ultra 800 Mhz.

Komputer po 5 minutach od włączenia przestaje całkowicie reagować.

Po twardym restarcie włącza się aktualizacja Biosu, potem restart i znowu aktualizacja i tak w kółko.

Przy tym procederze Ramy są tak gorące, aż pażące.

Komputer włączy się normalnie jak wszystko ostygnie ale tylko na 5 minut i znowu to samo.

Po wyciągnięciu jedej kości chodzi normalnie, ale wciąż jest bardzo gorąca.

Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...