Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Jest mianowicie taki problem. Do kompa znajomej był podłączony 1gb Ramu Goodram i 256. Gdy wypięła 1gb to po ponownym wpięciu pokazuje się tylko czarny ekran i są dziwne krótkie odgłosy dźwiękowe w kompie. Restart BIOSA nic nie dał. Podpinanie samego 1gb też nie. Gdy podpięła 256 komp nawet się nie włączył. kable wszystkie posprawdzane... Ktoś ma jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ostatnio obudowę i pojawił się problem.

Mam dwie kości ramu po 1GB Geil Ultra 800 Mhz.

Komputer po 5 minutach od włączenia przestaje całkowicie reagować.

Po twardym restarcie włącza się aktualizacja Biosu, potem restart i znowu aktualizacja i tak w kółko.

Przy tym procederze Ramy są tak gorące, aż pażące.

Komputer włączy się normalnie jak wszystko ostygnie ale tylko na 5 minut i znowu to samo.

Po wyciągnięciu jedej kości chodzi normalnie, ale wciąż jest bardzo gorąca.

Pomocy!

Sprawdź czy są dobrze włożone do slotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie, szybkie pytanko (jako ze jutro zamawiam czesci) - Czy moglby ktos sprawdzic, dowiedziec sie i tu napisac czy RAM A-Data Vitesta Extreme Edition 2x1024MB DDR2 1066+ bedzie dzialac na plycie glownej Gigabyte GA-P35-DS3L ??? Tzn czy te kostki sa w pelni kompatybilne z ta plyta glowna.

Z gory dzieki za pomoc.

EDIT:

sebazdg91 pare postow wczesniej dal linka do testow tych pamieci. ponad rok temu kosztowaly 660zl.

moje pytanie brzmi - czy to --> http://www.agito.pl/ddr_2/adata_ddr2_2x102...607.333912.html <-- jest ten sam RAM? Troche mnie to dziwi bo ten kosztuje 145zl, ma taka sama nazwe, jednak rozni sie nieco wygladem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z pamieciami ocz sli ready jedna pamiatka w trybie single channel dzioala bez zarzutu natomiast gdy wloze druga komp robi restart i wyje mi postem gdzies na forum angielskim przeczytalem zeby podniesc napiecie i zmienic zegary ale wole sie upewnic zwlaszcza ze jedna kosc dziala sama a druga w ogole aha ktos moze wie co to znaczy "DOA" memory DIMM??

aha zapomnialem dodac zemoja plytka to p35aps foxconna a procek to core2duo e7200 zapraszam swiatle umysly do dyskusji bo sam nie moge sobie poradzic :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yooo a ja się chciałem dowiedzieć jaką pamięć kupić do xpka cena tak max 300 zeta jeśli było by to 2 x 2 gb to do 400 a pamiątki żeby miały min 1066 MHz są mi do podkręcania potrzebne liczę na waszą pomoc ;) ;) ;) ;) ;)

Co do kolegi wyżej wydaje mi się iż jak nie startuje Ci ta pamięć to jest padnięta ale zawsze w innym kompie możesz sobie sprawdzić czy działa ;) ;) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzesiekMM -> A Twój system to...? Reszta komputera to...? Jak sprawdzałeś, ile masz w systemie pamięci? Czy probowałeś jakimś programem, np Everest?

Troche mnie nie było......mój system to Windows Xp 32 bit.....a reszta sprzętu.Procesor core2 duo 2.4Ghz, geforce 7900gt, dysk 250 gb seagate i zasilacz 480 wat.....a pamięc sprawdzałem po porstu wchodza we włąsciwosci mojego komputera, nie uzywałem tez innym programów sprawdzajacych....... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaka jest różnica pomiędzy pamięcią RAM- PC a PC2? Mam pamięć PC5300 DIMM i kupiłem drugą kość o oznaczeniu PC2- 5300 DIMM która niestety nie chce działać nawet podłączona bez starej kości.

Proszę o szybką odpowiedź,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chce kupic RAMy DDR2 800mhz tylko nie wiem o co chodzi z tym CL , zauwazylem ze drozsze OCZ maja mniej np. CL4 a te tansze GOODRAM maja CL6. Czym to sie rozni? JAka to roznice odgrywa? Prosze o pomoc.

W ogóle doradżcie mi jakie kości RAM beda dobre do O/C procka. Chodzi mi tu o jakies tanie zwykle typu GOODRAM itp. a nie zadne tam cyborgi z chlodzeniami itp. gdyz nie posiadam kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajduja sie 2 ciekawe aukcje mianowicie spojrzcie na 1 pamiec ram tak zwane "no name" :

http://www.allegro.pl/item423191648_pamiec...m_fv_tanio.html

A tutaj sa GOODRAMY i Kingstony:

http://www.allegro.pl/item418588257_goodra..._najtaniej.html

http://www.allegro.pl/item421489435_kingst...p_promocja.html

Jak widac "no name" pracuja przy cl5 zas goodramy i kingstony przy cl6 czy to oznacza ze te "no name" sa lepsze mimo tak porazajacej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cantrell

Witam!

Mam problem z laptopem ( komputer popsuty - jestem na niego zkazany). W instrukcji i "naklejce" na obudowie jest napisana pamięć ram - 256, ale w Panelu Sterowania wykazuje mi, że jest ich 248. Mam tego laptopa już troche czasu i nigdy z takim czymś się nie spotkałem, zawsze było 256 mb ramu. Teraz nawet Knights of the Old Republic ( w którego grałem jakiś czas temu na laptopie ) mi nie działa...

Czym to może być spowodowane? I jakim cudem kiedyś ich miałem 256 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu stary komputer ze starą płytą główną która obsługuje jedynie pamięci DDR 200 i 266 (chipset P4X266 chyba) jednak w sklepach są trudno dostępne (przynajmneij u mnie w mieście) i pytam czy jesli pamięci o częstotliwości 400MHz wsadzę do tego kompa i ustawie w BIO'sie manualne kontrolowanie taktowanie (na 133, efektywne 266) to czy takie kości będą działać??

Drugie pytanie; ogólnie lepiej jest mieć więcej pamięci ale wiem że jeśli kości nie są w Dual Channal to działają mniej sprawnie zwłaszcza jeśli są różnej wielkości, w tym kompie są już 2 kości po 128MB różnych producentów (jedna jest samsunga) więc czy jak włożę jeszcze np 512MB lub 1GB od Goodram lub Kingstone nie będzie problemów?? Czy w przypadku kości 1GB lepiej jest mieć ją jedną czy jescze te 2 po 128??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii kość 400MHz powinna pracować na płycie obsługującej maksymalnie 266MHz (nawet przy ustawieniach SPD).

Co do wkładania kości, to na Twoim miejscu sprawdziłbym, czy Twoja płyta główna w ogóle obsługuje kostki 1GB i czy są ewentualne inne ograniczenia (typu "tylko kości jednostronne"). Podobnie jak pisałem wcześniej, wsadzenie kości innego producenta nie powinno sprawiać problemów. Zwykle wlaśnie tak jest, że problemów nie ma, ale czasem kości i płyta główna są kapryśne i generują problemy, choć to rzadkie przypadki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chce kupic RAMy DDR2 800mhz tylko nie wiem o co chodzi z tym CL , zauwazylem ze drozsze OCZ maja mniej np. CL4 a te tansze GOODRAM maja CL6. Czym to sie rozni? JAka to roznice odgrywa? Prosze o pomoc.

W ogóle doradżcie mi jakie kości RAM beda dobre do O/C procka. Chodzi mi tu o jakies tanie zwykle typu GOODRAM itp. a nie zadne tam cyborgi z chlodzeniami itp. gdyz nie posiadam kasy.

Zależy jaki procek. Na ile chcesz go kręcić?

No i ile masz kasy na wydanie dokładniej?

TU masz na allegro ceny poszczególnych wariacji pamięci A-Data

Ja polecam brać A-Data Vitesta Extreme Edition 2x1GB 800MHz CL4

Jakby co to można kręcić dość dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...