Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

sHChypp -> Żadne z wymienionych. OCZ, Patriot czy Geil jako firmy są ok, natomiast wybrałeś pamięci z dość dużymi timingami (5-5-5-15). Polecam wersje z timingami rzędu 4-4-4-12, cena powinna być dość podobna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy timingi AŻ tak rzutują na wydajność maszyny? Nie ukrywam, że upgrade robię praktycznie tylko i wyłacznie do bezproblemowego uruchamiania AutoCADa, oraz z nieukrywaną ochotą pogrania w Witchera w full detalach. Na nowe tytuły w ogóle się nie nastawiam. Generalnie zczaiłem jakąś płytę Gigabyte'a z DESem, E2200, 4Gb RAMek i GF9600GT z pasywnym chłodzeniem. Stąd tez pytanie, o te timingi. Czy są one AŻ tak znaczące do celów jakich kupuję części?

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AŻ tak nie. Ale gdybyś np chciał podkręcać, to będzie z czego obniżać :) Autocada na tyle nie znam, ale biorąc pod uwagę, że jest to dość potężne narzędzie projektowo - inżynierskie, to czy nie siedzi i nie pracuje mocno na pamięci? Sprawdziłem pamięci w sklepie, z którego linki podawałeś i dla szybszych patriotów różnica wynosi 20zł. Szczerze mówiąc sam nie wiem, na co bym się zdecydował - czy troszkę wyższą wydajność, czy 20zł w kieszeni. Myślę, że gdybym mógł sobie pozwolić bez wyrzutów sumienia, to wziąłbym te szybsze. Poprzeglądałem jeszcze artykuły, które rzucił M@TH3V parę postów wyżej i biorąc je pod uwagę oraz te 20zł, chyba jednak zostałbym przy CL5 - zbyt mała różnica by tyle dopłacać.

Wcześniej zasugerowałem się w zasadzie cenami kościami 2GB, gdzie cena to różnica kilku zł (w wypadku patriotów nawet 4zł na korzyść tych szybszych).

Podsumowując: sorki za zamieszanie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMu mam zaledwie 1GB (2x512MB), najwyższy czas dokupić, i tu dochodzę do sedna sprawy. Lepiej dokupić 2x512, czy w jednej kości 1GB, tak abym miał razem ze starą pamięcią 2GB, Płytę mam na socket 939 więc będą to DDR 400. Moglibyśćie jakoś poradzć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Windows professional sp2 i hm 4 giga ramu od niedawna ale system widzi tylko 2.75 a znalazłem ze powinien 3.25 ? programami rożnymi i mi wykrywają 4 wiem ze 32 bitowy nie wykorzysta 4 giga ale mogło by chociaz 3.5 :D .

Czy mogę coś z tym zrobić czy muszę kupić viste lub Xp 64 bit

a znalazłem jeszcze to "

w BIOSie, jest taka

> opcja: Memory Remap Feature

>

> W tym momencie mam w komputerze 4GB ramu.

>

> Gdy ta opcja jest DISABLED - to bios pokazuje 3GB, Windows (XP Pro)

> pokazuje 3GB

>

> Gdy zas ta opcja jest ENABLED - to bios pokazuje 4GB (prawidlowo)

> natomiast Windows XP Pro pokazuje "

2GB (bez wzgledu czy startuje

czy jesli to zrobie xp bardzie urzyje albo gry itp urzyją bardziej ten ram czy to tylko sztuka dla sztuki :D

> standardowo czy z /PAE w boot.i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Obiło mi się o uszy że na kompie jest limit pamięci, tzn. że będzie mi (komp) "widział" tylko do pewnego limitu(np.1GB). Jak mogę sprawdzić ile pamięci mogę jeszcze dołożyć do komputera? I nie chodzi mi tutaj o ilość wejść na kości pamięci tylko ilość MB/GB. I jeszcze jedno... jeśli przekroczę tą granicę powiedzmy o jakieś 512MB to będzie wykorzystywana ta pamięć czy po prostu będzie tak jakby jej nie było??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...