Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Mam pytannko: jesli moja plyta (ECS K7VTA3) obsluguje pamieci do 266 MHZ to czy bedzie miala problemy z pamieciami na zegarze 333 czy moge spokojnie takowy kupic?

Beda dzialac, ale oczywiscie na 266MHz. Przy odrobinie szczescia bedziesz dodatkowo mogl ustawic sobie nizsze CL niz podaje producent (bo producent podaje CL dla najwyzszego obslugiwanego przez kostke taktowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrym pomyslem byloby dokupienie trzeciej kosci 256 mb ddr 400 MHz do kompletu 2x 256 MB ktory pracuje w dual channel? To sa pamieci Kingston CL 2.5 400MHz. Czy lepiej zebrać więcej kasy i dokupić 2x256 MB? :D

i trochę nie na temat :P jaka nagrywarkę DVD byscie polecili? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15253

Nagrywarke zdecydowanie polecam tą.Bierz bez zastanowienia, zreszt ą możesz zobaczyć opinie ludzi....

A co do ramu, to nie dokupuj trzeciej kości, gdyż ona nie będzie podnosiła wydajności.Lepiej poczekaj i dokup następnego duala.Taka moja rada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diego

Dlaczego dokupienie RAM nie przyniesie mu wzrostu wydajności?

@kleju

Nie wiwm jak jest na płytach P4 ale np A64 ma problemy z obsługą 4 kostek - tzn obsługuje ale trzeba pracować w takim trybie który znacznie obniża wydajność pamięci. Tak więc najpierw poczytaj sobie na nacie jak to jest z obsadzniem wszystkich banków pamięci. Najlepiej IMO byłoby gdybyś zamienił 2x256 ma 1x512. Prędzej czy później staniesz przed koniecznością rozbudowy ramu o jeszcze 256 MB - a 2x512 będzie pewnie lepiej chodzić niż 4x256.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozy, spotykałem się z takim sytuacjami, że gdy dwie kości chodziły w dualu, to trzecia osobna zmniejszała wydajność.Ale nie wiem czy jest tak zawsze, napisałem właśnie o tych sytuacjach.To znaczy miałem je na myśli .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozy, spotykałem się z takim sytuacjami, że gdy dwie kości chodziły w dualu, to trzecia osobna zmniejszała wydajność.

No oczywista sprawa, bo po dolozeniu trzeciej kostki 256MB nie bedzie zadnego duala. Nie ma mozliwosci, zeby dwie kostki chodzily w dualu, a trzecia nie. Albo wszystkie trzy chodza w dualu (512 + 2x256 odpowiednio obsadzone w slotach, czyli de facto po 512MB na kanal) albo zadna. Ale trzy kostki moga chodzic w dualu AFAIK tylko na plytach z chipsetem nforce, a w innych przypadkach musi byc parzysta liczba identycznych kostek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu. a juz mialem plan zeby sobie dokupic 512mb... no trudno, bede musial sprzedac te 2x256Elixir.

BTW jakie timingi na nich(Elixirach) osiagneliscie? ja przy 200(efektywnie 400 ofkoz :wink: ) mam 3-3-3-8@2,5-3-3-7. da sie cos z tego jeszcze wykrecic? jak prowobwalem podkrecic RAS(tak? no wiecie, ta 7 na 6 8) ) to komp nie wstal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawień 2,5-3-2-7. Jak nie wydolą zwiększ tRAS. Oczywiście badaj wydajność bo nie jest powiedziene że będzie większa. Spisz oznaczenia z kości jak nie masz radiatora - znajomość chipa może dużo podpowiedzieć o tym co można zrobić z pamięcią. Jak masz taką możliwość można im podnieść lekko napięcie zasilania to może wstaną z 2,5-3-3-6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co pisze na pamieciach wam nie przeczytam, bo musialbym wyjmowac tasmy i ram... :( mala obudowe mam i jest problem... napiecia mam mozliwosc zwiekszenia, ale chyba tego nie zrobie- tylko sie skroci zywotnosc pamieci.

Nooo z 15 lat do 10 :) - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz racje... i tak te memorki pojda sie sprzedac za kilka miechow. 8) jutro sie wezme za ich krecenie. teraz na 2,5-3-3-7 wg. Everesta mam dostep do pamieci na poziomie 45ns :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nażekaliście na DDR2 a tu Geil psprawił niespodziankę i wypuśćił na rynek Ultra GEile, 2*512 Dual taktowane na 667MHz z timingami 3-8-4-4 i napieciami od 1,8 - 2,4 oczywiscie ze zloconym stykami , mniemam ze dałoby sie te timingi jeszcze podkręcić na fajnej płycie , taki zakup to naprawde da ultra kopa do komputerka pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg informacji podanych przez producenta, pamięci te maj pracować z częstotliwością 675MHz a ich timingi ustawione będą na 3-2-2-8-1T. Moduły te (zarówno jedno jak i dwukanałowe) składały się będą z 8 kości po 64MB ułożonych jednostronnie

Chodzi tu o Corsair XMS2 PC5400UL dla płyt nForce 4 Intel Edition.

Szkoda, że tylko dla nF4IE ale zawsze cos :P

675 mhz 8)8)8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn stara sie o nowe pamieci. do wyboru ma cos takiego:

1.APACER BRANDED DDR 256MB PC3200 (PC400) CL2.5 + APACER BRANDED DDR 512MB PC3200 (PC400) CL2.5

2.DDR 256MB PC3200(PC400) CL2.5 APACER OEM (AM1) + DDR 512MB PC3200 (PC400) CL2.5 APACER OEM (AM1)

3.DDR 256MB (PC400) PC3200 KINGSTON CL.3.0 + DDR 512MB (PC400) PC3200 KINGSTON CL.3.0

wszystko by chodzilo na MB MSI K8N Neo2 Platinum. w gre wchodzi jeszcze OC tych pamieci.

Kingstony to juz dla niego high-end, wiec sie pytam czy duza roznica miedzy tymi pamieciami bedzie w wydajnosci. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Crusader
Beda dzialac, ale oczywiscie na 266MHz. Przy odrobinie szczescia bedziesz dodatkowo mogl ustawic sobie nizsze CL niz podaje producent (bo producent podaje CL dla najwyzszego obslugiwanego przez kostke taktowania).

Slyszalem taka opinie ze jak sie kupi ram o wiekszym zegarze niz obsluguje plyta to moze to "mulic" kompa... Skoro jest na 266 to pamieci tez musza by na tej predkosci. Prawda to?

Co to jest to CL (cache level?), jak sie to obniza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem taka opinie ze jak sie kupi ram o wiekszym zegarze niz obsluguje plyta to moze to "mulic" kompa... Skoro jest na 266 to pamieci tez musza by na tej predkosci. Prawda to?

Nie. Jesli pamieci obsluguja wyzsze zegary niz plyta, to beda dzialac bezproblemowo z takimi zegarami, na jakie plyta pozwala. A wiec np. kostki 400MHz bez problemu dzialaja jako 266 czy 333MHz.

Co to jest to CL (cache level?), jak sie to obniza?

Nie, to nie jest zaden cache level. To jest CAS Latency. Mozna to zmieniac w BIOSie, ale pamietaj ze jak ustawisz CL nizsze niz obsluguja pamieci, to komp Ci nie wstanie i trzeba bedzie resetowac ustawienia BIOSu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec jeszcze jedno pytanko: obnizenie CL daje jakies wymierne korzysci (tzn. czy da sie to odczuc podczas garnia)?

Z wydajnością jest różnie np. u mnie różnica po przestawieniu z cl2 na 3 (dziadowska no-name kostka powodowała zwisy) to niespełna 2% 11000vs.10830 3dMarków2k1se na tych samych ustawieniach reszty kompa w grach praktycznie niezauważalne, cs:s spadł z 51 do 50,5 fps :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam coraz więcej pytań dot sprzętu, oto jedno z nich:

- Niedawno kupiłem 512 DDR. W sklepie proponowali 256, ale kazałem dołożyć jeszcze jedną kość. Przy obecnych grach (bo do tego gł. wykorzystuje ten sprzęt) jak długo 512 powinno wystarczyć? Rok? Po roku powinienem pomyśleć o dokupieniu kolejnych 512 RAMu? Teraz mam 2x256 w dualu. Jeśli już, to brac kolejne 512 jako jedna kość ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, żeby Ci dual działał to raczej nie dokupuje jeszcze jednej kości :)

Sprzedaj te co masz i wtedy dokup dwie takie same (512)

Teraz gry spokojnie śmigają na 512 ramu, ale większość gier dopiero na 1GB rozwija skrzydła (WoW, D3)

Tak więc mysle ze ten rok jakoś przetrzymasz (a jak nie to sie dokup wczesniej ^^)

Ja już sie zaopatrzyłem w 1GB :) Twinmoski ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam coraz więcej pytań dot sprzętu, oto jedno z nich:

- Niedawno kupiłem 512 DDR. W sklepie proponowali 256, ale kazałem dołożyć jeszcze jedną kość. Przy obecnych grach (bo do tego gł. wykorzystuje ten sprzęt) jak długo 512 powinno wystarczyć? Rok? Po roku powinienem pomyśleć o dokupieniu kolejnych 512 RAMu? Teraz mam 2x256 w dualu. Jeśli już, to brac kolejne 512 jako jedna kość ??

eee. 512mb to na obecne czasy juz jest malo... wiem bo widzialem roznice w HL2 na 512 i 768mb. powaznie, spora roznica.

Jak chcesz, żeby Ci dual działał to raczej nie dokupuje jeszcze jednej kości :)

Sprzedaj te co masz i wtedy dokup dwie takie same (512)

Teraz gry spokojnie śmigają na 512 ramu, ale większość gier dopiero na 1GB rozwija skrzydła (WoW, D3)

Tak więc mysle ze ten rok jakoś przetrzymasz (a jak nie to sie dokup wczesniej ^^)

Ja już sie zaopatrzyłem w 1GB :) Twinmoski ^^

jakie timingi maja te TwinMosy? ile za nie dales i gdzie? 8) pod koniec wakacji zmieniam ten ram na cos lepszego. Kingston, Hynix albo wlasnie TwinMos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh najtansze Twinmosy jakie byly w sklepie - DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

A ile dałem za nie to Ci nie powiem, bo po prostu nie wiem :) - zamawiałem w jednym sklepiej i nawet mi nie powiedzili za ile - chyba 438 albo 400 nie pamietam (powiem wam jak dostane fakturke)

A timingi to standardowe (nie oczekujcie cudów).

Wiem tylko, że CL 2,5 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odpal CPU-Z i powiedz mi jakie masz inne timingi. jakby bylo te 2,5-3-3-7 to calkiem ciekawe pamieci... i jeszcze moze sie cos wykreci? (a sie rymlo 8) ).

ja ze swoich Elixirow 3-3-3-8 na 2,5-3-3-6 pomykam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...