Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Nie to nie zmienia sprawy bo to o czym jest napisane to sloty pod SDRAM.

Nie musisz liczyć kontaktów :D Wystarczy,że popatrzysz na kość ram,lub miejsce na nią.W części którą wkładzasz do slota(ta z kontaktami,najcześciej złotymi :P ) w kości SDRAM są takie dwa małe "ubytki",a w DDR tylko jeden.

To jest DDR http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9682

A to SDR http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5125

Porównaj.

Co do PC3200,zależy czy wogóle planujsz w najbliższej przyszłości przebudowę komputera.Jeśli tak,to RoZy ma w zupełności rację należy kupić przynajmniej DDR 400,ale jeśli ten komputer ma wystarczyć na 2-3 lata to jest obojętne którą pamięć kupisz.Po takim czasie mogą pojawic sie nowe rozwiązanie,DDR II stanieją i będą miały dużo lepszą wydajność.A włożenie do nowego PC przestarzałych pamięci DDR(czyli I) będzie bezsensowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PC3200,zależy czy wogóle planujsz w najbliższej przyszłości przebudowę komputera.Jeśli tak,to RoZy ma w zupełności rację należy kupić przynajmniej DDR 400,ale jeśli ten komputer ma wystarczyć na 2-3 lata to jest obojętne którą pamięć kupisz.Po takim czasie mogą pojawic sie nowe rozwiązanie,DDR II stanieją i będą miały dużo lepszą wydajność.A włożenie do nowego PC przestarzałych pamięci DDR(czyli I) będzie bezsensowne.
Ale warto wziąć poprawkę na to że jeśli ceny DDR400 i DDR266 czy DDR333 [zależnie od nominalnych dla mobo] będą zbliżone to można brać DDR400 i pokusić się o podkręcenie procesora o te 'pare' Mhz bo RAM to wtedy wytrzyma napewno, albo też żyłować RAM na jak najwydajniejsze CLe przy zakupie nawet jednych z najtańszych kości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to w ten sposób,tzn.pod kątem możliwości overlockingu rzeczywiści zakup DDR400 wydaje się bardziej opłacalny.

Wszedłem na stronę MSI i z tego co tam jest napisane płyta główna 865P Neo po zmianie FSB na 533 obsługuje także pamięci 333Mhz.Tyle zrozumiałem z tabelki na tamtej stronie,ale mogę sie mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzałem na pamieć programm Aida 32 i takie informacje są takie

Właściwości płyty głównej

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Przepustowość 2666 MB/sek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw nagrywasz obraz GM na CD-Rom (ewentualnie dyskietkę)

2. Startujesz kompa z tej płyty (trzeba zmienić kolejność bootowania w BIOS)

3. Jak już GM wystartuje wybierasz opcje np. f wyłącza raportowanie (które i tak nie działa jak startujesz z CD) c - zmienia pomiędzy pojedyńczym testem, a testem ciągłym

4. standardowo jest ustawiwny Quick test i on wystarczyć powinien by sprawdzić RAM (jakby co można go zostawić na 5-10 pętli)

5. wciskasz ESC i zaczyna się test (ESC też go przerywasz)

6. Jak masz pojedyńczy to po skończeniu automatycznie opuszcza program i trzeba robić restart

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: wziąłem się za OC i mam problem nie wiem jak podnieść taktowanie pamięci. w BIOS'ie moge sobie ustawić tylko DDR400 czyli 200MHz. Ale jak zrobić żeby pamięć szła synchronicznie z procem?

Moja mobo to MSI K8T Neo 2 z BIOS'em w wersji 3.2

Jak naazywa się ta opcja która ustawia dzielnik FSB Proca/FSB pamięci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie: wziąłem się za OC i mam problem nie wiem jak podnieść taktowanie pamięci. w BIOS'ie moge sobie ustawić tylko DDR400 czyli 200MHz. Ale jak zrobić żeby pamięć szła synchronicznie z procem?

No właśnie tak :) Podniosisz taktowanie proca to i automatycznie wzrasta Ci taktowanie RAM. Dzielnik dajesz jak ram nie daje rady. Jak go znależć w BIOS - poszykaj może w manualu do płyty, albo opcji w BIOS gdzie można ustawiać takie wartości jak 100, 133, 166, 200 :)

Acha własnei czy to prawda że można wykorzystać paięc RAM do karty graficznej ? Jak to można zrobic (prosiłbym o dokladna instrukcje) i czy to się zalicza do podkręcania sprzętu ?

To Ci raczej obniży wydajność grafy bo pamięć na grafie jest szybsza. Taka opcja jest jak masz grafikę zintegrowaną na płycie (więc zestawy bardzo budżetowe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to chyba miejsce w kartach GF TurboCeche o magistrali PCI-E - wtedy karta zajmuje sobie część RAMu.

Podobnie jest też w najtańszych płytach głównych gdzie zintegrowana grafika pobiera sobie RAM :]

W przypadku płyt z magistralą AGP raczej nie ma to sensu - poza tym droższe karty graficzne mają więcej i szybką pamięć więc nie potrzebują pobierać jej dodatkowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak Podniosisz taktowanie proca to i automatycznie wzrasta Ci taktowanie RAM. Dzielnik dajesz jak ram nie daje rady. Jak go znależć w BIOS - poszykaj może w manualu do płyty, albo opcji w BIOS gdzie można ustawiać takie wartości jak 100, 133, 166, 200

OK OK OK Już wszystko ok... już wiem jak pozmieniać ten dzielnik to jest właśnie ta opcja gdzie jest ddr 200, 266. 300, 333, 400.

A pamiatki narazie dają rade na 222MHz ale nie podniosły się nawet z timingów 2.5-2-2-7 troszke zwiększe im chyba napięcie ale czy można jakoś sprawdzić temp. pamięci??

EDIT

Nie wiem czemu ale moim pamięciom (TwinMos 512MB pc3200 cl 2.5 timingi: 2.5-3-3-8) po prostu nie chca się obniżyć timingi, ani troche :? jedyne co mi wyszło to 2.5-3-3-7 :P ale nic niżej nie chcą iść -> zaznaczam że próbowałem na standoardowym taktowaniu 200MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingoston 512 DDR CL 3.0 PC3200(400MHz), poszly na FSB 240 (480MHz) i 2.5-3-3-5. Co myslicie? Jak dla mnie bomba:P Ale mam jedno zapytanie, jak wykrecam FSB na wyzej (nawet gdy przywroce CL i timmingi na standart) niz 240MHz komp sie nie odpala... Wina procka (AMD 64 3000+ 1.65V s754) czy plyty glownej (MSI K8T800Neo)? Troche nie ten dzial... ale jest o ramie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(nawet gdy przywroce CL i timmingi na standart)

No z FSB pojechałeś już znacznie ponad standard to i timingi może czas popuścić - nie liczysz chyba że na standardowych dojedziesz do 300MHz. Gdziesz wcześniej jest mój post objaśniający jak to robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 512 mb ramu z jakiejs lipnej firmy. mam pytanie chce miec 768 to lepiej kupic 3x256 czy 512+256?? z jakiej firmy??

EDIT: przed chwila obadalem fajne kosci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4658 i mam 2 pytanie moge miec teraz to 512 z jakiejstam firmy + te 256 z kingstona czy lepiej sprzedac te moje i kupic 3x256 z kingstona??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 512 mb ramu z jakiejs lipnej firmy. mam pytanie chce miec 768 to lepiej kupic 3x256 czy 512+256?? z jakiej firmy??

przy takim ustawieniu jest to obojętne - dualchanell`a i tak nie osiągniesz i tak, a jak masz już 512 to lepiej dodać tylko jedną 256Mb kość,

i co to znaczy 'lipnej firmy' :?: bo dla jadących na Geilach lipny może być kingston bo nie ma takich osiągów, a może też chodzić o np jakieś no-name`y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro TwinMos, to polecam dozbierać kasy i kupować w przyszłości drugą kość 512Mb i puszczać w dualu, twinmosy to jedne z lepszych kości jakie można dostać w tej cenie, a jesli jednak wolisz kupować odrazu to bierz dodatkowe 256mb tego samego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 512 mb ramu z jakiejs lipnej firmy

Sam jesteś lipny... twinMos'y to dobre pamięci dokup najlepiej drugą 512 a nie dokupuj 256; to będzie bardziej przyszłościowy zakup.

A te Kingstony co znalazłeś są na szynie 266. Ja bym kupił coś na 400MHz bo na pewno twoje twinmosy mają 400 a jak płyta tego nie obsłuży to będą chodziły załóżmy na 266; a w przyszałości na pewno szybsze pamięci sie przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twinMos'y to dobre pamięci

To zależy. Każda firma robi pamięci lepsze i gorsze, o wyższych i niższych osiągach. Same pamięci mogą wieć być "lipne". Sama firma OK - gwarantyje wykonanie pamięci w dobrym standardzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...