Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Smaug, może jeszcze całego 1GB ramu komp nie wykorzystuje, co nie zmienia faktu, że już się taka ilość przydaje. A niedługo taka ilość pamięci może okazać się koniecznością dla nowszych gier. Więc jak masz możliwość to bież dwie 512^^.

Co do sklepu, to ja tylko korzystałem z Komputronika . Paczka przyszła szybko, dobrze zapakowana. Z innych sklepów nie korzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK!!! bardzo dobrze!!! sluchajcie sie producentow sprzetu i gier i grzecznie wykladajcie swoje pieniazki na kolejne gigabajty ramu - coraz to nowsze karty graficzne i nastepne gigaherce dla CPU. tylko i wylacznie o to im chodzi. a ze gra dziala tak samo na 512 ram jak i 256 o 1024 nie wspominajac to juz nikogo nie obchodzi... LUDZIE... CZY NAPRAWDE MUSICIE MIEC WSZYSTKO CO DAJE NIC, POZA PAROMA PKT W 3DMARKU?????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK!!! bardzo dobrze!!! sluchajcie sie producentow sprzetu i gier i grzecznie wykladajcie swoje pieniazki na kolejne gigabajty ramu - coraz to nowsze karty graficzne i nastepne gigaherce dla CPU. tylko i wylacznie o to im chodzi. a ze gra dziala tak samo na 512 ram jak i 256 o 1024 nie wspominajac to juz nikogo nie obchodzi... LUDZIE... CZY NAPRAWDE MUSICIE MIEC WSZYSTKO CO DAJE NIC, POZA PAROMA PKT W 3DMARKU?????

I tu sie z Toba nie zgodze - probowales grac w dooma 3 na 256 MB RAM? ja probowalem na 512 i mimo dobrej karty graf. zdarzaja sie "chrupniecia" - jutro bede mial na pokladzie 1GB i jestem pewien ze bedzie lepiej.

Jeszcze jeden przyklad? - prosze bardzo - gralem w Far Cry najpierw na 256 MB RAM (jeszcze na starym kompie) a pozniej dokupilem drugie tyle - roznica nie do przecenienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK!!! bardzo dobrze!!! sluchajcie sie producentow sprzetu i gier i grzecznie wykladajcie swoje pieniazki na kolejne gigabajty ramu - coraz to nowsze karty graficzne i nastepne gigaherce dla CPU. tylko i wylacznie o to im chodzi. a ze gra dziala tak samo na 512 ram jak i 256 o 1024 nie wspominajac to juz nikogo nie obchodzi... LUDZIE... CZY NAPRAWDE MUSICIE MIEC WSZYSTKO CO DAJE NIC, POZA PAROMA PKT W 3DMARKU?????

O ile zgadzam się co do CPU i grafy to jeżeki chodzi o RAM nie masz racji :) Komfort pracy na komputerze z 256 i 512 Ramu jest zauważalny. Przynajmniej u mnie nie "rzeźbi" mi twardziela już tak często jak kiedyś. Teraz myślę o przejściu na 1024 - choć oczywiście zgadzam się żę jak trafi się jakiś pasjonat chcący włożyc 2 Gb tylko do gier to bez sensu - na razie oczywiście :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze niech wam bedzie... moze faktycznie miedzy 256 i 512 bedzie roznica, ale nie wierze by miedzy 512 i 1024 byla...

co do postu 2 wyzej:

owszem gram w DOOM3 na 256 MB ddr 266 athlon XP1600+, Ti4400Creative 128MB. i musze powiedziec ze w 1024x768 i detale na medium gra dziala mi PLYNNIE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 4 sloty na pamięć to nie ma w ogóle problemu' date=' a jeżeli płyta może pracować jeszcze w dualchanelu to nie ma się nad czym zastanawiać jak tylko dokupić 3x256MB.[/quote']

Trochę dziwna ta rada, bo w takiej konfiguraci duala nie użyje.

Ponoc i925XE ma oferowac prace w asymetrycznym dualu tzn np 512+512+1024+1024. Coraz ciekawiej sie robi. Ciekawe dlaczego od razu tego nie wprowadzili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy ten ram http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33630332 dzialało by to na mojej płycie głównej??

Asus model K7M version 1.04

bo mam w tej chwili mało pamięci( 128 :cry: )

Znaczy czy współparacował by a nie wysadził kompa

tu macie linka chyba do mojej płyty http://www.hardwarezone.com/reviews/catego...sus_k7m/k7m.htm

Z tego co wyczytałem to chyba tak ale chce znać zdanie ekspertów bo to est pamięc PC 133 a ja mam Pc 100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak: zgodnie z tym co koles napisal to pamiec powinna dzialac, ale szczerze mowiac to zqa duzo to on tam nie napisal...

"Tylko pamięć dwustronna gwarantuje 256MB za które płacicie !!! " ROTFL dobre to jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się okazja kupienia od kolesia 256mb kingstonów 266mhz za 70zł. I chciałbym się dowiedziec czy komp nie będzie robił problemów kiedy dołożę tą kostkę do 2x256 400mhz, które mam teraz. Teraz chodza na 166mhz w synchro z prockiem.

RAM w kompie pracuje z szybkością najwolniejszych kości, czyli jak włożysz te 266 MHz to automatycznie twoje 400-setki będą także chodziły na 266 MHz. Jak chcesz mieć dalej 166 FSB synchro z procem to nei wiem czy te ramy kumpla będą w stanei pracować z szybkością 333 MHz, wątpie w to, chociaż u mnie nawet na 354 pracują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomi_Li

Chcę wsadzić 1 GB RAMu na moją płytę Mint P4I45D. Tu jest jej opis

http://mint-electronics.com/products/mainb...s/socket478.php

A moje pytanie jest następujące jakie pamięci będą chodzić na tej płycie? Lepiej 2x512 MB czy 1x1024 MB?

BTW: Co to znaczy ECC Registered i czy takie pamięci będą działać na tej płycie Minta?

Dodam że aktualnie mam 1x256 MB i 1x128 MB Elixiru i na kościach nie jest napisane ECC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

i tak to wlasnie z mintem wyglada... powiedzmy tak, jezeli plyta nie obsluguje DualChannel to oczywiscie kupic lepiej 1x1024 bo zostanie ci jeden slot. jezeli obsluguje to oczywiscie 2x512.

Nie wiem dokladnie co to sa te pamieci rECC, ale byly one uzywane przy athlonach 64 FX 51 (Socket 940). wiem ze sa szybsze ze wzgledu na sposob zapisywania inf, ale o niebo drozsze (jesli sie gdzies pomylilem to sorki - prosze o poprawki :P). szczerze wątpie, by poszly na tej plycie, bo plyta musi je obslugiwac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie jest niemądre pytanie (nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi)

na pudełku płyty (jak obsługuje to sie pewnie pochwalili)

w instrukcji

na stronei producenta powinna być szukajka - wpisz model płyty a potem wleź w jego okumentację i napewno znajdziesz info czy ma duala(jak nie znajdziesz to nie ma)

zainstaluj jakiś program sprawdzający kompa jak AIDA32 i on pokaże czy masz duala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomi_Li

No i nic nie znalazłem jakoby ten Mint miał obsługiwać Dual Channel.

Tu jest większy opis http://www.asrock.com/product/product_p4i45d.htm

A co do ECC registered to znalazłem taki opis

"Cóż oznaczają owe tajemnicze "Registered ECC" ? Registered oznacza, iż moduł posiada pomiędzy samymi kośćmi DRAM a szyną danych układ buforujący - rejestr, czyli bufor zbierający dane przed ich wysłaniem "w świat". Dzięki lepszej synchronizacji z zegarem, pomaga to w zmniejszeniu ilości błędów odczytu. ECC z kolei jest systemem korekcji błędów, potrafiącym nie tylko wykryć nieprawidłową zawartość komórki, lecz także naprawić każdy jednobitowy błąd. Dwubitowe rozbieżności są sygnalizowane i mogą być poprawione przez oprogramowanie. ECC potrzebne jest w systemach, gdzie wymaga się dostępności 24/7, czyli 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu."

Dodam że na moich kosciach nie jest napisane ECC więc raczej moja płyta ich nie obsługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

LOL... w dokumentacji nie jest napisane, ze obsluguje, ale popatrzcie na rozmieszczenie slotow pod pamieć... az sie prosza o DUAL'a...

moze jestem niedoinformowany, ale co ma wspolnego MiNt i ASRock???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mint to Asrock przelozony do pudelka z napisem Mint i z zalepionym logiem Asrock na radiatorze od Northbridge'a. I z idiotycznymi tlumaczeniami nazwy Plyta Glowna na pudle na inne jezyki. (Po niemiecku napisali Mutterplatte, a u nich to sie nazywa HauptPlatine :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Main Memory

• Supports two 184-pin DDR200/DDR266/DDR333 DIMMs

• Supports Max. memory size of 2GB

• No support ECC Function

Note: FSB533 CPU is required in order to choose DDR333 selection in the BIOS setup.

tak jest na sstronie MSI. wiec widzisz, ze pamiec 333 (ta co wybrales pojdzie, ale bedziesz musial miec procesor na 533, aby moz w BIOS'ie wybrac ustawienie 333 dal RAM'u). wiec napisz jeszcze jaki masz procesoreczek (cos mi odbilo :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na stronie MSI. wiec widzisz, ze pamiec 333 (ta co wybrales pojdzie, ale bedziesz musial miec procesor na 533, aby moz w BIOS'ie wybrac ustawienie 333 dal RAM'u). wiec napisz jeszcze jaki masz procesoreczek (cos mi odbilo :P)

Nie wiem, gdzie to sprawdzić, ale znalazłem kartke ze sklepu, gdzie kupowalem kompa, tylko nie wiem czy tego co tam pisze można być w 100% pewnym. A więc tak:

Procesor Intel Penitum 4 2,4GHz/512k/533MHz S478

Wychodzi na to że moge?

Czy zainstalowanie tej pamięci w BIOSIE, jest trudne? Czy są jakiekolwiek szanse, że ta 512 bedzie dziłała z moją dotychczasową 256?

Moduł pamięci DDRAM 256MB 333MHz SAMSUNG

Czy może zamiast tego Kingsotna, lepiej i bardziej opłacalne będzie kupienie pamięci Samsunga? Jak wypadają pamięci Samsunga na tle Kingstonów?

UFF... ale lamerskie pytania... :?

PLZ HELP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie... nie musisz instalowac pamieci w biosie, tylko w biosie zmienic jedna opcje (bedzie cos w stylu DRAMM frequency [w zaleznosci od biosy bedzie inaczej]) i ustawic ja na 333.

nie ma powody, aby twoja 256 nie dzialala z ta 512... tylko pamietaj, ze jezeli ta 256 jesn na 266, to po nic ci te kingstony na 333 bo i tak maxymalnie na 266 pojda (ta slabsze 266 nie wytrzymalaby na 333)

nie slyszalem o pamieciach samsunga... (slyszalem, ale nie w takiej skali co Kingston). wiem, ze samsungi sa uzywane w kartach graficzych markowych i znanych firm. poza tym IMHO przy kupowaniu RAMU jest tylko jedna roznica: kupujesz "firmowe", albo "no name". i jezeli nie bawisz sie w podkrecanie, to nie ma najmniejszego znaczenia, czy kupisz Kingston, OCZ czy Corsair - wszystkie beda tak samo dobre.

nie ma lamerskich pytan - sa lamerskie odpowiedzi.

(co ja robie o 3 w nocy na forum???)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w komputerze zamontowane 2x256 MB RAM Kingstona (dopiero niedawno dokupiłem drugie 256) Pytanie brzmi: jak sprawdzić czy chodzą w Dual Channel (i czy w ogóle mogą) Moja płyta główna - Epox 8rda3I. Obie pamięci chodzą na 333mhz w synchro z prockiem. W instrukcji od płyty głównej znalazłem szczegóły montowania ich w slotach

For two DIMMs memory configuration, the DIMMs can be located on DIMM#2/#3 and DIMM#1 in 128-bit mode.

czy to znaczy, że jeżeli je tak zamontowałem to chodzą w dualu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic DDR2 ale nie wiem czy napewno sie oplacaja , gdzies czytalem ze 667 sa bardzo dobre tylko ze nie zauwazylem zadnej plyty glownej pod nie , poradzicie mi jaka plyte pod DDR2 ewentualnie 500, i pod zlacze socket T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...