Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

mam szybkie i wazne pytanie (dla mnie oczywiscie :P ) mam plyte k7n2-delta MSI z chipseten nForce2 400 ultra w srodku athlon 2500xp nie podkrecony (choc mam takie plany) i 2x256 ramu 333MHz Kingmax

MPMB62D-38LT3R-PEA pytanie brzmi: chce kupic jeszcze 512 w jednej kosci

do 3 slotu (wiecej nie mam) i czy moge kupic 400, czy moze byc inna niz kingmaxa, czy lepiej kupic 333 kingmaxa??

prosze o szybka odpowiedz, z gory dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic 400 mhz mozesz, ale tak czy siak bedzie ona dzialala z predkoscia 333 poniewaz procesor 2500+ dziala na FSB166 (DDR-333). w porownaniu do 333 natomiast ona bedzie sprawiala mniejsze klopoty w przypadku podkrecania, gdyz ma wieksze "mozliwosci operacyjne" :)

BTW: byles w Chorzowie??? :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz 3 kość to przestanie działać dual - jak kupisz 400 to i tak będzie działać jak 333. Czy będzie działać - tego nigdy nie wiedomo - najlepiej umów się w sklepie (jak możesz, a jak nie to zatargaj kompa do nich) że sobie sprawdzisz w domu i wymienisz jakby co.

Najlepiej byłoby jednak kupić jakąś 400 po czym jak najprędzej wymienić te dwie kostki na drugą taką samą 512 - też popytaj w sklepie może wymienią za niewielką dopłatą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problemik prubuję dodać nieco ramu do kompa(HL2 się dopomina ;) i kicha, moja 512DDR kingstone 266MHz żre się ze wszystkim co siedzi w drugim slocie, próbowałem najpierw co jest logiczne 256MB kingstonea400MHz, komp nie wstaje, poleciałem do sklepu wymieniłem na 256MB good-ram400MHz komp wykrywa raz jedną raz drugą kość, ale nie sumuje. W instrukcji płyty (ECS K7S5A) jak wół jest napisane że max ramu to 1GB, no nic jutro po południu wiozę kompa do sklepu, ale czekam na jakieś sugestie. A i bym zapomniał płyta jest sprawna, wiele razy siedziały na niej różne kombinacje dwóch kości i było OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona XP 2000+ @2000MHz i jedną kość DDR Nanya M2U25664DS88B3G-5T. Chciałbym dokupić drugą kość i nie wiem czy musi byc tej samej firmy. Ta kośc (u mnie w kompie) to 400 Mhz CL3 - tak pisze na nie niej. Ale w Aidzie coś innego

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Nanya M2U25664DS88B3G-5T

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 256 MB (1 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Najwyższe opóźnienie CAS 3.0 (5.0 ns @ 200 MHz)

Następne najwyższe opóźnienie CAS 2.5 (6.0 ns @ 166 MHz)

To w końcu jest to 400 czy 333? Jaka nową kość najlepiej wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

768MB wystrarczy ze hoho. co do partycji to jest to IMHO nieistotne, cyba ze jakas partycja jest na innym dysku niz gry. np gry masz na c: na dysku WD, a d: na Samsungu. to umiesc pagefile na d:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problemik prubuję dodać nieco ramu do kompa(HL2 się dopomina ;) i kicha, moja 512DDR kingstone 266MHz żre się ze wszystkim co siedzi w drugim slocie...

NIe ma rady najlepiej iść do sklepu i próbować ze wszystkim co mają (do tego jeszcze zamieniaj kości slotami). Nalepiej spróbować z jakimś kingstonem, a z bliźniaczą kością to jużna pewno powinno pójść

Chciałbym dokupić drugą kość i nie wiem czy musi byc tej samej firmy.

>>>poczytaj odpowiedzi dla innych

To w końcu jest to 400 czy 333? Jaka nową kość najlepiej wybrać?

Z 400 skorzystasz tylko jak procesor będzie pracował na szynie 200 albo jak kręcisz system - bo będą działać trochę stabilniej - zakładając że nie są markowo gorsze od 333

mam kolejne pytanko: jakiej wielkosci powinien byc plik stronnicowania (pagefile) w XP z servicepackiem 2jesli mam w sumie giga ramu?? i na ktorej partycji najlepiej go umiescic (na c czy na osobnej czy na tej na ktorej sa gry)

Przy 1GB można zaryzykować wyłączenia go wogóle. Sam musisz sprawdzić czy da radę bo to zależy jakich programów używasz.. Ja przy 512 ramu mam 800 i to chyba nawet za dużo. Tak dla przeciętnego użycia powinno Ci wystarczyć 400-500 MB. Oczywiście rozmiar ustawa na stałe i na innej partycji niż masz system posadzony jak możesz. Ideałem byłaby odzielna partycja w FAT'cie 16 na odzielnim szybkim dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh musze was wszystkich zmartwic bo niestety nie macie racji mialem na poczatku na osobnej partycji (na tym samym dysku co system - inaczej sie niestety nie da) PF=1gb (mialem wtedy 512RAM-u). Dolozylem kosc i porobilem benchmarki i takie tam inne testy, potem zwiekszylem PF do 2GB (system radzil 1,5 GB) tylko ze wzgledu na oczywisty brak miejsca na poprzedniej partycji postawilem go na partycji z grami - wzrosl zarowno czas odczytu i zapisu do pamieci jak i ilosc punktow w benchmarkach czy fpsow w grach.

Nie byly to moze jakies wielkie ilosci ale jednak odczowalne (np w 3dmarku 2005 skoczylo z 8500 do 10000 pkt)

Swoja droga kto wymyslil tego nowego 3dmarka i na jakim sprzecie ma on chodzic?? maksymalnie mialem 6fpsow!!! a mam athlona 2500XP bartona i GF5900XT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh musze was wszystkich zmartwic bo niestety nie macie racji mialem na poczatku na osobnej partycji (na tym samym dysku co system - inaczej sie niestety nie da) PF=1gb (mialem wtedy 512RAM-u). Dolozylem kosc i porobilem benchmarki i takie tam inne testy, potem zwiekszylem PF do 2GB (system radzil 1,5 GB) tylko ze wzgledu na oczywisty brak miejsca na poprzedniej partycji postawilem go na partycji z grami - wzrosl zarowno czas odczytu i zapisu do pamieci jak i ilosc punktow w benchmarkach czy fpsow w grach.

>>>Nie bardzi rozumiem - wzroslo jak przniosłeś PF, czy tylko zwiększyłeś jego rozmiar. Poza tym jak Ci nie szkoda 1 GB (który przaz większość czasu jest nieużywany - zainstaluj jakiś program do monitorowania użycia PF'a i zobacz po kilku dniach normalnego używania jake masz średnie, a jakie min i max użycie) tylko by mieć kilka klatek więcej - Twój wybór.

Nie byly to moze jakies wielkie ilosci ale jednak odczowalne (np w 3dmarku 2005 skoczylo z 8500 do 10000 pkt)

>>>Ciekawe - rzekłbyma ża zadziwiające - raczej samo zwiększenia PF takiego wpływu mieć nie powinno - chyba żę masz totalnie sysytem zaśmiecony.

Swoja droga kto wymyslil tego nowego 3dmarka i na jakim sprzecie ma on chodzic?? maksymalnie mialem 6fpsow!!! a mam athlona 2500XP bartona i GF5900XT

Na tym sprzęcie taki wynik :) Chyba Ci się wersje 3DMarka pomyliły :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wzroslo dla tego ze zwiekszylem a nie przenioslem (choc rzeczywiscie moge miec juz troszke system zasmiecony ale reinstalka raczej dopiero w niedziele/poniedzialek bo jutro wyjezdzam w gory)

wydaje mi sie, ze gdy ustawie go na innej partycji to bedzie jeszcze lepiej

(wlasne Rozy czemu na FAT16 i jaki jest maksymalny rozmiar takiej partcji??)

poza tym zawsze slyszalem ze PF=2xRAM a wczoraj nawet qmpel powiedzial ze x3 (ale to chyba przegiecie)

miejsca mi nie szkoda bo kupilem nagrywarke DVD i mam w sumie 60GB dysku wiec problemu nie ma

a co do 3dmarka to co masz na mysli - za duze czy za male wyniki?? bo w tej samej konfiguracji w benchmarku unreal2004 mialem srednio na maksymalnych detalach prawie 40fpsow a gra wogole nie zarywa :D

>>>FAT (16 lub 32) bo w tym systemie operacje na plikach dokonywane są szybciej - ale to tylko w przypadku gdy możemy sobie pozwolić na założenie odzielnej partycji na PF i to innym dysku. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie pomylily mi sie wersje tylko prawdopodobnie pomnozylem wyniki razy dziesiec - po prostu pisalem z pamieci a to dlatego ze nie mam bladego pojecia jak odczytac zapisane informacje z tych plikow *.3dr moze ktos z was wie??

a poza tym zaznaczam ze testowalem w tym 3dmarku nie zarejestrowanym czyli tylko po jakies dwa bodajrze testy wiec nie wiem czy to ma jakis wplyw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic DDR2 ale nie wiem czy napewno sie oplacaja , gdzies czytalem ze 667 sa bardzo dobre tylko ze nie zauwazylem zadnej plyty glownej pod nie , poradzicie mi jaka plyte pod DDR2 ewentualnie 500, i pod zlacze socket T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie byłem, ciężko było ale wygrzebali gdzieś 256MB DDR 266MHz no-name i ruszyła, wszystko było pięknie dopuki nie puściłem prime95, 6min i błąd, niestety by odzyskać pełną stabilność przy fsb (143) musiałem ostro polecieć po timingach z 2.2.6 skończyło się naszczęście tylko na 2.4.6 widocznie czas "precharge" miał tu decydujące znaczenie, tym bardziej że napięcie 3.3V nieco spadło (z 3.22 do 3.18) spadek wydajności nie jest taki duży ok. 60pkt przy 11000 to nie tragedia tyle że teraz mam tylko 10940 ;)

768MB starcza spokojnie do dzisiejszych gier, HL2 śmiga aż miło a poziomy zamiast 3-5min doczytują się w 30-60s. co znaaaaacznie uprzyjemnia grę.

Giba Co do DDR2 mam bardzo mieszane uczucia, z jednej strony pracują na nieco wyższych zegarach, ale timingi jakieś ekstra to nie są, więc wydajności rewelacyjnej nie mają za to cenę taką że hej ;) Biorąc pod uwagę że wypasiony komp powinien mieć conajmniej 1GB ram zasadność kupna DDR2 budzi poważne zastrzeżenia.

Wcześniej toczyła się dyskusja co do PF, wg mnie powinien on być przedewszystkim nie pofragmentowany, natomiast zwiększanie jego rozmiaru ponad 512MB mija się z celem i tak, jakby jakaś gra próbowała zająć tyle miejsca to by siłą żeczy była niegrywalna, natomiast pliki graficzne tych rozmiarów przy obróbce to wielka żadkość i już sam procesor miałby ogromne problemy z ich przetworzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślalem o szarpnieciu sie i kupieniu 667 Mhz DDr2 ale mysle ze to bezsensu bo jeszcze nie ma plyt pod te kosci , ale co sadzicie o kupieniu ddr2 500 MHz i podkreceniu timingow ( mysle ze mialyby fajna wydajnosc ) oczywiscie mowie o dualu 2 *512 MB Geila. czy da sie je fajnie podkrecic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślalem o szarpnieciu sie i kupieniu 667 Mhz DDr2 ale mysle ze to bezsensu bo jeszcze nie ma plyt pod te kosci

Co prawda przesiadka na DDR2 czeka na napewno, ale jeszcze nie teraz, powód? mało płyt głównych obsługujących ten standard (pod P4 coś tam sie znadzie ale pod AMD trudno)

A jak chcesz mieć coś szybkiego to polecam

http://www.adata.com.tw/en/products-d-un-ddr600.htm

Jedne z najszybszych DDR RAM-ów i kostka 512 kosztuje jedyne 550 zł (jak na DDR-600 to i tak tanio)

Jak dobrze pójdzie to może pójdą na 660 mhz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka. mam takie pytanko: Mam jedną kośc ram Kingston 256mb i w biosie jest ustawiona na 133mhz. ostanio strasznie mi sie wiesza komp i tak myslalem ze moze zmiana na 100mhz by cos dała?? napiszcie mi czy wogole jest sens sprawdzac i czy jak zmienie na 100mhz to cos moge zepsuc?? moja plyta glowna to AS RockK7S8X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Giba

Moim zdaniem nic CI to nie da , tylko zmniejszysz przepustowosc Ramu a co za tym idzie jeszcze spowolnisz komputer, nic nie powinno sie stac ale naprawde nie wiem po co to robic . POczekaj jeszcze na iinne posty forumowiczow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...