Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Kasa to nie problem troche eksploracji mozna też zbierać składniki które są za darmo. produkować i sprzedawać mikstury Pytanie: Czy zaczęto juz prace nad TES5 wiem że po premierze każdej poprzedniej części odrazu przystepowali do tworzenia nastepnej, czy tak jest tez w tym przypadku?

Możliwe że prace nad TES5 już trwają, ale możliwe jest też,że na razie TES'a 5 postawiono na dalszy plan,zaś za główny cel więto sobie produkcję nowego Fallouta.Wszystko jest możliwe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że w następnej części raczej dodadzą mozliwości a nie ich ujmą. Przyznacie iż Oblivion jest uboższy w porównaniu do Morrowinda mniejszy świat, mniej rzeczy które mozna na siebie włożyć, ogólnie mniej przedmiotów. Pamietacie jak w TES3 mozna było stworzyc oryginalnie wyglądającą postać bez żadnych pluginów a tu kazdy deadryczny albo szklany. Możliwosci komputerów rosną w niesamowicie szybko niestety nie jest tak samo z możliwościami a może chęciami twórców gier. Fajerwerki graficzne nigdy nie zastąpią dobrej fabuły i tego czegoś co pozwala wtopić się w inny, wirtualny, obcy świat i egzystować w nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest uboższy od morka pod niemal każdym względem.Choć twórcy dodali tutaj to,czego mi w Morku brakowało bądź irytowało.Mam tu na myśli "ładowanie" wnętrz domków bądź dość niska interakcja z postaciami.(w Obku gada się z nimi lepiej).Ale cóż z tego skoro zminimalizowali wszelkie inne atrybuty.

Ciho wieżę, że Betshenda wypuści jakiś dodatek do Obliviona(jakiś porządny wreszcie...) który to choć w części przywrócą to, co mi się w Morrowindzie podobało.(a jak się nie uda, to czekam na TES 5). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Cenega szykuje kolejna niespodziankę na luty 2007...Otóż zamierzają wydać pakiet: Elder Scrolls IV: Oblivion + Knights of the Nine za drobne 159,9 zł. Rozumiem, gdyby taki pakiet byłby tańszy, niż luźny Obek + KotN, ale za luźnego Obka płacimy nadal 99,9 zł a za KotN 59,9 zł...Więc gdzie tu logika :?:

BTW: Powinni już troszkę obniżyć cenę Obka...

EDIT

Znalazłem małą video-zapowiedź do Shivering Isles

Powiem tylko tyle: WOW !!!! :shock:

http://www.gamesradar.com/us/xbox360/game/...105111951637017

Już po tym filmiku widać, jak bardzo niezwykły będzie ten dodatek. Zauważyliście pewne podobieństwo do Morka :> . Podobno dodatek będzie gwarantował ponad 30 godzin zabawy...A teren naszych działań ma obejmować 1/4 terenu podstawki...

(filmik jest z wersji na X360, ale wersja na PC nie powinna się dużo różnić)

PS. Filmik dla tych, co znają bdb język angielski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fimik mnie zmiażdżył zabójczy ciekawe tylko czy te wszystkie obietnice sie spełnią. Zauważyliście iż facet zająknął się gdy wymieniając zalety dodatku chciał wyjaśnić dlaczego te rzeczy nie znalazły się już w Oblivionie. Dlaczego? Teraz pewnie oni sami tego nie wiedzą. Nie mniej zapowiedź apetyczna, graficznie dodatek chyba będzie bardziej wymagający więc moja 7900gt będzie musiała wreszcie zmienić sie na 8800gtx ale myśle że warto. Dzięki za filmik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widać że chyba moje modły zostały wysłuchane.Filmik prezentuje się nieźle,a z tego co zrozumiałem ogół ma się prezentować jeszcze lepiej.Pożyjemy,zobaczymy....

A tak nawiasem :arrow: Zgadzam się z Ivo.Oblivion jest wciąż cholernie drogi.Ale od czego ma się allegro. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion może i jest za drogi,ale jest wart swojej ceny

Ten jesdyny niepowtarzalny świat....Te niezliczone tajemnice i problemy zwykłych ludzi...Te krajobrazy...Emocjonujące walki...To Nie Gra...to Arcydzieło...

Ps.Zapłaciłem za niego 109zł a za Morrowinda 80zł i do dziś jestem z tej serii dumny...ZA CYRODILL I CESARSTWO!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion może i jest za drogi,ale jest wart swojej ceny

Ale jak się ie sprzedaje, to się ceny raczej powino obniżać,a nie udawać że się je obniża. 8)

Ten jesdyny niepowtarzalny świat....Te niezliczone tajemnice i problemy zwykłych ludzi...Te krajobrazy...Emocjonujące walki...To Nie Gra...to Arcydzieło...

Nie przesadzajmy,Oblivion jest grą bardzo, bardzo dobrą,ale TYLKO bardzo,bardzo dobrą.Jeżeli najbliższy dodatek zrobi z grą to,co ja myślę że zrobi,to będę mógł całokształt zaliczyć jako "gra niepowtarzalna". :wink:

Ps.Zapłaciłem za niego 109zł a za Morrowinda 80zł i do dziś jestem z tej serii dumny...ZA CYRODILL I CESARSTWO!!!!

Ja za Obliviona zapłaciłem 70 zł, od znajomego coto potrzebował szybko gotówki.A Morka mam z Extra klasyki.I jestem z tego jeszcze bardziej dumny niż ty. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion jest uboższy od morka pod niemal każdym względem.Choć twórcy dodali tutaj to,czego mi w Morku brakowało bądź irytowało.Mam tu na myśli "ładowanie" wnętrz domków bądź dość niska interakcja z postaciami.(w Obku gada się z nimi lepiej).Ale cóż z tego skoro zminimalizowali wszelkie inne atrybuty.

Jedno "ale". Na kompie na którym płynnie chodzi Oblivion, paska wczytywania w Morrowind nawet nie zdążysz zobaczyć =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Gram w Obliviona na mediumach, mam zupełnie płynny obraz, a save'y i niektóre lokacje wcale nie wczytują się krócej niż w Obku. Szczerze mówiąc to mnie to troszkę dziwi :). A co do Shivering Isles to się wypowiadałem - mimo, że kocham Obliviona wszelkie dodatki/rozszerzenia/add-ony bojkotuję, gdyż w większości są zwyczajnym skokiem na kasę, a ja mam na tyle honoru, żeby nie łamać swoich zasad a 80 zł, które pewnie będą kosztować Drżące (Drżące ?) Wyspy wydam na coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Cenega szykuje kolejna niespodziankę na luty 2007...Otóż zamierzają wydać pakiet: Elder Scrolls IV: Oblivion + Knights of the Nine za drobne 159,9 zł.

Jak uroczo... Kup gry w pakiecie, z zapłacisz 10 gr. drożej. xP

A odnośnie filmiku prezentującego Shivering Isles. Da się go może skądś ściągnąć? Mam za wolne łącze, żeby obejrzeć i jestem skazany na pokaz slajdów + urywany głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Cenega szykuje kolejna niespodziankę na luty 2007...Otóż zamierzają wydać pakiet: Elder Scrolls IV: Oblivion + Knights of the Nine za drobne 159,9 zł.

Jak uroczo... Kup gry w pakiecie, z zapłacisz 10 gr. drożej. xP

A odnośnie filmiku prezentującego Shivering Isles. Da się go może skądś ściągnąć? Mam za wolne łącze, żeby obejrzeć i jestem skazany na pokaz slajdów + urywany głos.

Zawsze można oglądnąć w słabszej jakości na youtube...

Poczekasz 30 min. i oglądać się da :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ci nie pójdzie z programem oldblivion?

Okej, udało się pożyczyć egzemplarz i popróbować oldbliviona... Przy detalach oldbliviona na low dało się grać całkiem sensownie, choć dźwięk się uwalał i po krótkim czasie się zawiesiło. Po ustawieniu na średnie dźwięk nadal się kaszanił, a gra chodziła w 15 FPS, ale działała :) Dało się pograć, wychodzę na mapę świata... Który jakiś taki mały mi się wydał :scratch: Pierwsze spostrzeżenia: świetny nowy interfejs, niby to samo co w Morku, a jednak jakby lepiej :) Otwieranie zamków - fajne. Czary też jakieś bardziej funkcjonalne... Ale na razie nie będę grał, sprawię sobie własny egzemplarz - w międzyczasie pogram w coś innego, może nawet do Morka wrócę i go nareszcie ukończę xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Cenega szykuje kolejna niespodziankę na luty 2007...Otóż zamierzają wydać pakiet: Elder Scrolls IV: Oblivion + Knights of the Nine za drobne 159,9 zł. Rozumiem, gdyby taki pakiet byłby tańszy, niż luźny Obek + KotN, ale za luźnego Obka płacimy nadal 99,9 zł a za KotN 59,9 zł...Więc gdzie tu logika

Nie no, nie jest tak źle jak mówisz

http://www.sklep.cenega.pl/index.php?m1=kp...d&p_id=2941

będzie za 129.90+11.50 za przesyłkę=141.90 !! Looooool szczególnie, że z neta można ściągnąć za 10 dolców (jeśli ma się kartę kredytową ofkoz), czyli 30zł. W Ameryce 30zł taniej niż u nas (w taki sposób rodzi się piractwo...)

:roll: mogli to wydać w "Rewolucji cenowej". A Shivering Isles pewnie będzie ze 129.90 kosztował, skoro ma być lepszym, większym i bardziej pracochłonnym dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looooool szczególnie, że z neta można ściągnąć za 10 dolców (jeśli ma się kartę kredytową ofkoz), czyli 30zł. W Ameryce 30zł taniej niż u nas (w taki sposób rodzi się piractwo...)

:roll:

Samo KotN w Internecie kosztuje 10 $, ale wersja pudełkowa zawiera także wszystkie pozostałe płatne minidodatki i w związku z tym chcą za nią 20 $.

http://www99.shopping.com/xPO-Bethesda-The...R-www.google.pl

Czyli podsumowując -polskie wydanie ma cenę porównywalną z amerykańskim, co i tak wychodzi zbyt drogo. Ja osobiście poczekam, może wydadzą to w pakiecie z Shivering Isles. Jeśli nie -obejdę się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są nieco wygórowane jak dla mnie gdyż jednak to tylko pluginy. Wiecie ile jest przecież amatorskich pluginów za darmo a wykonanych całkiem profesjonalnie. Oficjalne dodatki jak Vile Liar to kpina nawet taki nieudolny początkujący w CS czyli ja może stworzyc coś takiego w kilka dni a twórcy Obliviona to mistrzowie jak myślicie ile im to zajeło. Popatrzcie na ogromny talent niektórych moderów nowe zbroje, bronie, questy robia to za darmo gdyż naprawdę lubią tą grę ichcą też urozmaicić ją dla innych. Bethesda poszła wyłącznie w kierunku zysków. Należy ich dopaść zniszczyć ich powłoki cielesne a potem zamknać ich dusze w lodowatych ciemnościach pozaświatów gdzie srebrne smugi strachu przyprawiały by ich o nieskończone cierpienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...etail&id=94

Popatrzcie co ludzie robią za darmo, ściągnijcie filmik choć podejrzewam że większość z was już go widziała, jakieś 60 mb wma. Polecam też samego moda ale zalecam stworzenie nowej postaci i używanie jak najmniejszej ilości dodatkowych pluginów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...etail&id=94

Popatrzcie co ludzie robią za darmo, ściągnijcie filmik choć podejrzewam że większość z was już go widziała, jakieś 60 mb wma. Polecam też samego moda ale zalecam stworzenie nowej postaci i używanie jak najmniejszej ilości dodatkowych pluginów.

A nie prościej byłoby dać linka na youtube :?: :>

http://www.youtube.com/watch?v=4pPuPFFuQbQ

Hmmm ten mod jeszcze nie gościł na moim twardzielu. Skąd można go szybko pobrać :?: Masz może listę wszystkich usprawnień/nowości w tym modzie zawartych :?: Widać, że siła Obka tkwi w jego fanach....

Ja sam nie mam czasu i nerwów do tworzenia nawet najmniejszych modów(chociaż parę ładnych broni mam na swoim koncie ;]). Mam w planach jeden projekt dla Obka, ale wpierw trzeba skończyć dość spory mod do NWN2...A Wy zrobiliście kiedyś jakiś naprawdę fajny mod/modzik :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto grać w Obliviona, jeśli ma się Gothica 3? Chodzi o porównanie itd.

Khy...Khy...

Zatkało mnie. Nie dość żę Gothic nie dorówna OBLIVIONOWI jeśli chodzi o grafikę i fizykę i interakcję z innymi postaciami to wg. mojego kumpla Gothic sie okropnie tnie na poszczególnychdobrychkartach graficznych.

Ubyło Ci postów? Zwracam Twoją uwagę na opcję "Zmień" - spróbuj wypróbować jakie ma ona zastosowanie. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ecko09 -> porównywanie G3 do Obka to tak jakbyś porównywał np. Call of Duty do F.E.A.R.a . Niby FPS, ale zupełnie co innego. Obek jest bardziej zoptymalizowaszny, ładniejy, szybszy, większy. Dodatkowo Obek posiada Edytor, dzięki czemu gra będzie wiodła bardzo bardzo długi żywot.

2) The Gray Fox-> Wie Pan co to opcja Edytuj :?: . A temat o Shivering Isles przerabialiśmy jakąś stronę temu i już chyba wszyscy wiedzą na czym ten dodatek będzie polegał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie wiedziałem że jest na you tube. Lista zmian jakich dokonuje mod jest do niego dołączona, pokrótce to handel jak w morku, kilka nowych frakcji wrogów amazonki i takie tam, dużo nowych zbroi i broni, pułapki itp plik zajmuje jakieś 400 mb więc troche trwa zassanie. w CS to robie tylko mody dla siebie domy, odbudowuje Kvatch ale ciężko mi to idzie bo z nikąd pomocy, nie wiem jak robić dialogi czy questy próbowałem na podstawie poradników w necie ale chyba jestem zbyt tępy. Własnych obiektów nie tworze, nie wiem jak, chyba trzeba mieć 3ds max i jakieś programy do transformacji plików na nif. Byłbym wdzięczny za informacje. A co do G3 vs TES4 po2 godzinach gry w G3 odniosłem do sklepu i wymieniłem na nwn2

link do moda:

http://elderscrolls.filefront.com/file/Osc..._Overhaul;68542

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.niftools.org/wiki/index.php/NIF...brary_and_Tools - tutaj znajdziesz NifTools, który pozwala edytować pliki NIF, wraz z pluginami do 3D Studio Max, Blender3D oraz Maya.

Polecam zapoznać się z dokumentacją i przerobić tuturiale 8)

http://blender3d.org/cms/Home.2.0.html - a tutaj znajdziesz Blender'a - darmowy, zaawansowany program do tworzenia i edycji grafiki 3D 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale mnie jakoś OOO za bardzo do gustu nie przypadł. Owszem, koleś włożył w stworzenie tego moda ogrom pracy i chwała mu za to, ale są dwie rzeczy, które dla mnie dyskwalifikują ten mod. Pierwszą z nich jest spowolnienie przyrostu umiejętności. Żeby zdobyć 20 lvl i zarazem zdobyć dostęp do najlepszych przedmiotów, trzeba by przejść wątek główny i wszystkie gildie po trzy razy. No i w tym momencie pojawia się druga wada mianowicie zmiany w spawnlistach. Kiedy już zniecierpliwiony podniosłem sobie lvl do 20 konsolą (po skończeniu gildii wojowników, wątku głównego oraz areny miałem 7lvl) i poszedłem sobie do Boethii po Złote Ostrze okazało się, że moi przeciwnicy nie dość, że nie mają przy sobie nic oprócz broni i pancerza to jeszcze najlepsza rzecz jaką tam spotkałem to Dwemerowy Claymore... Częściowo załatwia sprawę uruchomienie wersji lite owego moda, ale tam też jest namieszane w spawnlistach... Ten mod to genialna sprawa, ale dla postaci, które osiągnęły w miarę wysoki poziom bez niego i pozbierały w miarę dobry sprzęt, w tedy gra się wspaniale mając przeciwników na których owy sprzęt można wykorzystać. Gdyby był jeszcze plik .esp, który miałby to co wersja nie mieszałby we wszystkich spawnlistach (cześć można by zostawić bez zmian, tak jak wspomnianych wyżej przeciwników w Boethia realm) i mechanizmach dających przyrosty umiejętności byłby to mod doskonały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lothar_666 wielkie dzięki za linki pościągałem programy i zapoznaje się z obsługą porzez to odzyskałem nieco wiare we własne możliwości bardzo ci jestem wdzięczny.

Goryl Spowolnienie lewelowania mam w odrębnym modzie i nie włączałem tego. Masz racje że modzik troche miesza w spawnlistach ale teraz mam postać na 5lv i pojawia się sporo fajnych nowych przedmiotów. Zgadzam się jednak iż najlepiej grać rozwiniętą postacią oczywiście z punktu widzenia dobrej zabawy a nie technicznego. Nieco znudziła mi się moja postac na 45lv a ten mod spowodował że znów nią gram, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...