Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Polecilibyście mi najlepsze mody do Skyrima na nowe bronie i zbroje?

EDIT:

Nie wiem czemu, ale sciagnalem przez nexusa SKSE, wszystko dziala, ale nie chce mi sie zainstalowac SkyUI. Jest napisane żeby sciagnac nowa wersje z jakiejs strony. No to nie powinna mi sie sciagac najnowsza wersja od razu ze strony?

Edytowano przez Morphine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, cóż. Nie wiem, czy się zapoznałeś z opisem wymagań dla tej wersji. Ona wymaga SKSE i interfejsu SkyUI (obydwa do pobrania z Nexusa). Ja używam wersji 3.3 i czekam na finalny release wersji 3.9

EDIT:

Poprawka. SKSE jest do pobrania stąd.

A jak już go ściągne, to jak mam zainstalować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy mod ma opis jak i gdzie wrzucić i jak uruchomić, ale praktycznie każdy mod się wrzuca do katalogu Data gry, jedynie pliki do zmiany jakości grafiki takie jak ENB lądują w katalogu głównym. Pliki Esp i Bsa lądują w Data, ale sam Esp uruchamia się poprze launcher gry opcja "Data Files".

Co do ENB to wersje powyzej 0.108 strasznie mulą grę z uwagi na wiele efektów które uruchamiają, a które chyba nie są w ogóle zoptymalizowane. Jak chcesz to mogę Ci dać swoją wersję ENB w skład której wchodzą dwie wersje tego moda (0.108 i jeszcze jakaś, ale nie kojarzę która xD ) i jedna z wersji moda Realistic Lighting. Ogólnie rzecz ujmując chciałem stworzyć kombinację, która będzie sprawiała że skyrim nabierze kolorów i głębi, ale żeby grani nie straciła kompletnie na wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

Wydaje mi się, że to też zależy od kombinacji ENB. Ja na przykład, używam domyślnej z oficjalnej strony tego modziwa. Na spadek nie narzekam, w moim przypadku gra nie wyrabia z doczytywaniem tekstur po prostu i chrupie ^^ Ale nie wiem czy wiesz, ale ENB i Realistic Lighting nie są ze sobą raczej kompatybilne. I pisząc to, miałem na myśli, że działać razem będą działać, ale zobacz sobie, jak by gra wyglądała jakbyś miał jeden z nich. Jestem 99,9% pewny, że będzie wyglądać ciut inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

Sęk w tym że każda wersja powyżej 0.108 zaniża FPS do około 30fps i to nie na otwartej przestrzeni i wszędzie ludzie się na to skarżą. Jest nawet dostępna wersja "zoptymalizowana" na Nexus'ie, a w praktyce jest to właśnie nowsza wersja ENB ze starszą biblioteką d3d9.dll (zapewne 0.108).

To jest moja gra bez ENB:

TESV-2013_xsexhqq.jpg

A to z tą "fajną" wink_prosty.gif wersją ENB:

TESV-2013_xsexrph.jpg

Problem w tym ze ta wersja ENB katowała wydajność gry, więc wrzuciłem do niej d3d9.dll z 0.108 i po kłopocie masz nadal świetnie wyglądającą wersję ENB, ale bez niektórych efektów. Ogólnie WARTO xD

Eksperymentem było wrzucenie do tego plików od Realistic Lighting co w praktyce zaskutkowało o niebo lepszym oświetleniem w grze, ale gra trochę straciła na "soczystości". Na razie testuje różne opcje i jedyne co muszę dopracować to natężenie oświetlenia co uporczywie nie chce kooperować ze mną xD

Tak wygląda mója wersja ENB + Realistic Lighting 3.4a teraz wink_prosty.gif

TESV-2013_xsexreq.jpg

Ogólnie jest git ale w miastach (Whiterun) lub na stepach IMO jest trochę jeszcze za jasno, ale lasy itd wyglądaja genialnie =)

Ps. I nie ma spadku PFS tak jak przy nowszych ENB :D

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

Sprawdzę to bardzo chętnie ^^ Ściągnąłem wersję 108 TrueHDR z oficjalnej strony ENB. I sobie to wszystko porównam. A odnośnie spadku do 30 FPSów: powinni się ludzie zapoznać z plikiem konfiguracyjnym enbseries.ini bo tam coś jest o 30 FPSach. Domyślnie jest to wyłączone, ale ... mimo wszystko, limit z 30 zwiększyłem do 75. Sprawdzę biblioteki z wersji 143 i z wersji 108.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem poszukiwany w Białej Grani, i gdy tam wchodzę od razu wszyscy strażnicy którzy mnie zauważą rozpoczynają na mnie atak. Wszystko zaczęło się, jak wszedłem do Rorikstead (czy jakoś tak), zaatakowali mnie tam strażnicy no to ich ubiłem, przychodzę do Białej Grani i mnie atakują. Co robić? :D Zbytnio nie chciałbym odchodzić z Białej Grani, ponieważ należę do towarzyszy, i dobrze mi tam jest. Jakieś rady? Wybiłem chyba wraz z Lidią i kilkoma Siwo Włosymi z 20 strażników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

Tylko nie pamiętam do jakiej wersji ENB wpakowałem dll z 0.108 żeby gra była taka fajna soczysta, bo nie był to setup z oficjalnej strony tylko z Nexusa ;/

Właśnie to nie wina Limiter'a bo wyłączysz go i nic dalej mało klatek, po prostu nowsze wersje ENB mają więcej efektów, które powodują ten spadek, ale żeby się tego co powoduje ten spadek trzeba chyba rozbroić bibliotekę DLL bo normalnie już dawno ktoś by coś z tym robił. Cinemasope ENB 2.1, która jest tą zoptymalizowaną wersją ENB właśnie ma plik DLL z wersji 0.108 więc chyba nie da się zmodować nowszej biblioteki ENB żeby mieć więcej efektów, ale nie mieć tego spadku.

Co dziwne weź starszy ENB i włącz Limiter i też masz taki sam spadek jak w nowszym ENB, to wygląda tak jakby w nowszym enb ten limiter był włączony nawet jeżeli go wyłączysz o.O Heh może kiedyś się coś zmieni, ale puki co dll z 0.108 jest jedynym wyjście żeby nie grać z max 30fps xD

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczęło się, jak wszedłem do Rorikstead (czy jakoś tak), zaatakowali mnie tam strażnicy no to ich ubiłem, przychodzę do Białej Grani i mnie atakują.

Musiałeś coś przeskrobać, bo strażnicy danego miasta lub wioski NIGDY nie atakują pierwsi.

Jakieś rady? Wybiłem chyba wraz z Lidią i kilkoma Siwo Włosymi z 20 strażników.

Zabiłeś 20 strażników!? Pogrążasz się tylko :trollface: .

Jedyna rada jest taka, że albo dasz się złapać i odsiedzisz wyrok (lub zapłacisz sporą grzywnę), albo będziesz z nimi walczył do końca świata, bo oni się będą respawnować praktycznie w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś schować broń? Oni wtedy powinni zrobić to samo i zaproponować odsiadkę lub grzywnę.

W moim mniemaniu walka z nimi nie ma sensu.

[DOPISEK]

Twoje przedmioty będą na Ciebie czekać w specjalnej skrzyni... poza celą :trollface: .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę po raz ostatni:

Jeśli szukacie modów, to bez problemu możecie tutaj spytać. Ale jeśli macie problem z zainstalowaniem/działaniem/whatever danego moda to idziecie do Pomocnej Dłoni. Jeszcze jedno pytanie o to "jak zainstalować" albo odpowiedź do tego i obaj "dyskutujący" wylecą na urlop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przewinąłem czas o chyba 24h, podszedł do mnie strażnik i zgodziłem się pójść do więzienia. Odsiedziałem swój wyrok i teraz chodzę jak wcześniej po Białej Grani :).

Kolejne pytanko: Który pakiet do kryjówki da mi rzeczy z kuźni? (Kamień szlifierski itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To znaczy są, ale w dodatku "Hearthfire" :trollface: . Zakupiłem go w wersji na konsolę Xbox 360 i obecnie jestem w trakcie jego testowania.

I od razu uprzedzam ewentualne pytanie: nie, nie możemy budować domu, gdzie chcemy. Mamy do wyboru 3 miejscówki:

- Dawnstar

- Morthal

- Falkreth

Powiem jedynie, że elementów wyposażenia domu jest wprost zatrzęsienie. Możemy nawet mieć na zewnątrz swój ul z pszczołami :) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...