Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Przyznam się że gdy rozpocząłem grę w Obka to od razu z cheatami. Później odkryłem magiczny suwaczek poziomu trudności. Jednakże były tylko dwa w miarę sensowne ustawienia z niczym pośrodku, a mianowicie: stać się terminatorem lub stać się ofiarą. Co do bram Otchłani; zamykałem je gdy wyzbierałem już większość składników i nie chciało mi się dalej szukać, za pomocą, jakże łatwego do zapamiętania, kodu na lewitację. Truchcikiem do wieży, po kamień pieczęci, którego potem używałem do zaklinaia broni i pancerzy.

SD: W Obku dało się zaklinać strzały?

Edytowano przez kisiel231
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze dwa lata temu kupiłem właśnie Obliviona z Shivering Isles na Xboxa i jeszcze nie zagrałem z dodatkiem. Mi w sumie nie przeszkadza brak polskiej wersji jezykowej, z tego co pamiętam i tak chyba była tylko wersja kinowa polonizacji, co mi nie robi różnicy.

Mam zamiar przejść szybko, mam w co grać ;)

Może i modów nie wgram, nie zależy mi na tym tak bardzo. Mam zamiar przejść szybko, mam w co grać ;)

Jakoś z 4 lata temu jak sobie odpicowałem Obliviona w różne mody, to może i fajnie się grało, ale gra się lubiła strasznie crashować, save'y nie działąć i przez to do mododwania mi się nieśpieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze dwa lata temu kupiłem właśnie Obliviona z Shivering Isles na Xboxa i jeszcze nie zagrałem z dodatkiem.

Pal licho te mody, ale nie poznać Szalonego Boga i jego porąbanych podopiecznych? Dużo tracisz. Imo Shivering Isles jest nieporównywalnie ciekawsze, niż wątek główny. Tym bardziej, że nie obfituje w debilizmy pokroju 5-cio osobowe armie...

Mi w sumie nie przeszkadza brak polskiej wersji jezykowej, z tego co pamiętam i tak chyba była tylko wersja kinowa polonizacji, co mi nie robi różnicy.

Dla mnie to nawet lepiej, bo na ogół, przy polonizacjach kinowych mierżą mnie rozbieżności między kwestiami mówionymi a napisami. A dubbingu szczerze nienawidzę. Jest raptem kilka gier, które z czegoś takiego z twarzą wychodzą. Reszta, począwszy od amatorszczyzny lektorów po źle dobrane głosy... Zresztą, nieważne.

Mam zamiar przejść szybko, mam w co grać ;)

Więc pewnie skupisz się na wątku głównym? Akurat Obek (jak i cała seria TES), to nie są gry "na szybko". Zbyt dużo się dzieje poza główną osią fabularną, by tak robić.

Jakoś z 4 lata temu jak sobie odpicowałem Obliviona w różne mody, to może i fajnie się grało, ale gra się lubiła strasznie crashować, save'y nie działąć i przez to do mododwania mi się nieśpieszy.

Fakt. Zawsze istnieje spore prawdopodobieństwo, że nawet porządnie zrobione mody, odpalane osobno, nie będą robiły problemów, a odpalane razem, będą się gryzły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho te mody, ale nie poznać Szalonego Boga i jego porąbanych podopiecznych? Dużo tracisz. Imo Shivering Isles jest nieporównywalnie ciekawsze, niż wątek główny. Tym bardziej, że nie obfituje w debilizmy pokroju 5-cio osobowe armie...

Nie do końca rozumiem co piszesz o modach. Mam zamiar skupić się właśnie na dodatku SI, wątek główny kończyłem ze 3 razy. Nie będę robił każdego mini questa jakich jest pełno. Raz to już robiłem.

Swoją drogą nie mogę się doczekąć zagrania w dodatek... i tak dość długo z tym zwlekałem. Skończę z przeprowadzką w tygodniu to się za to zabiorę. Teraz telewizor wraz z konsolą leży i czeka na podłączenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem sobie grać nową postacią i szykować ją sobie pod Dawnguarda. Chyba kupię na ostatniego, bo nie zamierzam tak długo czekać na wersję GOTY. Ale mam pytanie, chcę sobie zakupić konia. Wiem, że w stajniach się kupuje ale mam 4 poziom a podczas rozmowy z NPC nie mam opcji Kup Konia. Czy są jakieś ograniczenia? Może jakieś misję trzeba zrobić? Lub konkretny poziom zdobyć? Sam nie wiem, pomoże ktoś wink_prosty.gif Bo dosyć dawno grałem i nie pamiętam dobrze, a nie chciałbym kraść bo i tak taki koń do mnie nie wróci tylko ucieknie do miasta.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedi

Dziwne jedyne ograniczenie to stan twojej sakiewki.

Koń kosztuje 1000 golda może spróboj podbić parę poziomów i spradz u kupca czy pojawiła się opcja (ewentualnie idz do stajni w innym miescie i tam zobacz ) jeśli opcji zakupu dalej nie będzie w dialogu to sprawdz czy jakiś mod ci nie buguje gry (o ile korzystasz z modów )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Porobie trochę zadań i podbije do 8 poziomu, ale wydaje mi się, że możesz mieć rację co do modów. Mam zainstalowane 3 mody na konie, może one blokują coś. Przy okazji zrobiłem sobie Khajita Skrytbójce i Złodzieja, i mam pytanko w jakie skille warto według was inwestować? Tak żeby nie mieć problemów potem, bo jak miałem Wojownika to z niektórymi misjami miałem problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mody coś zepsuć w grze i wyłączyło ci opcję kupna. Zresztą jesteś złodziejem. Po prostu tego konia ukradnij, będzie o wiele prościej :P

Niech się streszczają z tymi dodatkami i wydają wersję GOTY, a nie bawią się w odgrzewanie podstawki dodając jakieś koszulki i tego typu pierdoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Jeśli zrobiłeś sobie Khajjita, to proponuję Ci takie umiejki (level 81 wymagany :) i może pobierz sobie modziwo, że smocze dusze można przerabiać na perki)

- pancerz lekki na 100% (więcej jest pancerzy unikalnych lekkich niż ciężkich, a lwia część z modów też jest lekka. Jeśli zechcesz, mogę Ci podać kilka modów na pancerze, które są konkretne)

- skradanie (drzewko na krytyki). Bo złodziej raczej nie jest tankiem

- broń lekka, 100%, nastawiona raczej na dual wielding. Proponowałbym miecze, bo znowu, w podstawce najwięcej jest unikalnych mieczy (Dragonbane i Brzytewka)

- Łucznictwo, bo czasem będziesz musiał kogoś faszerować z dystansu strzałami. Na 100%

- Kradzież kieszonkowa, ofc. Zależy od Ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GanjaMan987

To zależy. jak wydajną masz maszynę. Jeśli masz przeciętnie, to pobierz podstawowego ENB i 2K HD Pack.

A jeśli masz dobrą maszynkę, zamiast 2K HD Packa, pobierz Skyrim Realistic Overhaul.

Większość modów graficznych do Skyrim to kombinacja tekstur i oświetlenia. I FXAA.

@JediMati

Więc, podaje modyfikacje dodające nowe pancerze, jedną reteksturę i jeden mod na nowe uzbrojenie. A jeśli zechcesz inne mody, np. na broń lub retekstury, daj znać.

Ritual Armor of Boethiah - trzeba skończyć zadanie z tą Daedrą. Pancerz jest stworzony bardzo dobrze. Działa dla każdej rasy i płci.

Evil Mastermind Armor - pancerz z maską, bardzo fajnie wygląda. Niestety, maska działa tylko dla ludzkich las (jak sprawdzałem swojego Argonianina, nie było maski widać). Ale pancerz idealny dla huskarlów.

Akaviri Samurai Armor - pancerz akavirskich wojowników. Ciężki. Idealny do połączenie z modem JaySus Swords, ze względu na dodaną akavirską katanę w tym drugim. Sprawdź profil tego użytkownika, bo on ma wiele innych fajnych pancerzy.

Apophysis Dragon Priest Masks - retekstura zmieniająca wybitnie maski Smoczych Kapłanów. Polecam, bardzo.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

Pisz najlepsze jakie masz, i co warto według ciebie mieć. Na bronie też możesz byłbym wdzięczny bardzo wink_prosty.gif Przy okazji napisz mi czy według ciebie warto kupić SKYRIM na PS3? Jak na PC ledwo mi chodzi, gdy zadługo gram to mi się lapek przegrzewa i wył. Teraz jest promocja na Ultima.pl za 139 zł, czy poczekać lepiej na wersję GOTY ale nie wiem kiedy wyjdzie ;/

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GanjaMan987

Jeśli chodzi o mody graficzne to właśnie ENB jest godne uwagi oraz dość podobny RCRN, możesz też spróbować Climates in Tamriel, który u mnie spisał się na medal. CiT według mnie najlepiej zmienia wrażenia w nocy, po raz pierwszy w grze (a grałem wcześniej sporo) po zainstalowaniu moda byłem zmuszony do użycia pochodni;).

@JediMati

Wtrącę sięwink_prosty.gif Zgadzam się jeśli chodzi o poradę TimeXa co do mieczy, a mody jakie bym zaproponował to Deadly Combat(sam używam, świetny i można go konfigurować) i Dual Wield Parrying, który przetestowałem i jest ok, ale jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do pomysłu. Chodzi mi po głowie jeszcze jeden modzik, który pozwala postaci nosić przy pasie dwie bronie, albo tarcze na plecach, ale nie moge wspomnieć.. jak znajde to dam znaćwink_prosty.gif Fajny pomysł jeśli ktoś skupia się na walce dwiema brońmi.

Edytowano przez Szczupack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, nie opłaca się, gdyż modyfikacji nie ma. A Skyrim bez modów, cóż. To nie to samo. Gry Bethesdy żyją dzięki modyfikacjom.

@Szczupack

Gdy sobie przypomnisz nazwę, koniecznie ją tutaj napisz. Też chętnie wgram sobie tego moda na dwie bronie przy pasie.

@JediMati

Inne modyfikacje, jakie mam, to:

Dance of Death - killcame'y załączają się zależnie od ustawień, jakie sobie ustawimy. Podobnie, dekapitacja.

Moonpath to Elsweyr - mod, który dodaje quest w tejże krainie. Nagrane dialogi, jest spolszczenie kinowe. Bardzo fajny.

Większość modów z profilu tego moddera - retekstura Dragonbane'a. Goldbrand i katany.

Retexture Pack - od Milleni. Na pewno Ci znany smile_prosty.gif Retexture części broni.

Armors Retexture - Mam wszystkie reteksturki pancerzy od tego modera.

More Real Sneak Attacks - ten stworzyłem ja smile_prosty.gif Jak się ma perka Assassin's Blade, to niektóre rasy mozna położyć na hita z ukrycia bronią białą. a rasy ludzkie nawet na hita pięściami, z ukrycia ofc.

Dark Brorherhood Resurrection - nowy questline po głównym wątku Bractwa.

Unofficial Skyrim Patch - prawie mi się o nim zapomniało. Community Patch do Skyrim. Nie jest w pełni kompatybilny z polską wersją (mogą występować angielskie nazwy), ale nie powoduje żadnych problemów z grą. Must have.

SkyTEST - Realistic Animals and Predators - overhaul fauny w Skyrim. AI głównie. Fajny, a zwierzeta dzięki niemu są ciut niebezpieczniejsze na początku przygody. Zwłaszcza wilki ^^ I mamy watahy oraz osobniki bojowe. tchórzliwe i packless.

I kilka innych, których nazw nie pamiętam. Ale głównie są to retekstury.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

Spoko, ale chyba dopiero jak wróce do domu na weekend i sprawdzę w grze po prostu. Teraz nie mogę tego znaleźć na nexusie.

Polecam też armor packi:

Immersive armors

Omegared99- Armor Compilation

u mnie działają jednocześnie bez najmniejszych problemów. Zbroje są ze sobą kompatybilne, więc można mixować;) Niezłym dodatkiem byłby też mod Cloaks of Skyrim.

Dance Death jest świetny u siebie killmove'y ustawiłem na 100% :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zaproponować jakieś mody graficzne do Skyrima? Zastanawiałem się nad jednym od ENB, ale chciałbym usłyszeć jeszcze Wasze opinie.

Jeszcze dodatkowo mogę zaproponować. Może coś znajdziesz dla siebie:

http://www.grasz24.pl/forum/blog/79/entry-427-najlepsze-mody-do-skyrima-czesc-2-mody-poprawiajace-grafike/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczupack

Immersive Armor to pochodzi od tego samego autora co Akaviri Samurai Armor smile_prosty.gif Tak gwoli poinformowania wszystkich.

Ten Omegared99- Armor Compilation wygląda, cóż. Ciekawie. Czy są one kompatybilne z rasami Beast?

Tak zresztą Akaviri Samurai Armor jest w tej paczce.. A ta druga kompilacja jest całkiem niezła, poza tym ma lvllist, co oznacza, że część przeciwników będzie je nosić. Jeśli ktoś się zdecyduje na tą paczkę to od razu mówię, że ranger armor(lekki) ma najwyższy współczynnik pancerza i po ulepszeniu nadaje się dla wysoko level'owych postaci.

Nie wiem czy odpali na custom'owej rasie, no twoim miejscu po prostu bym to sprawdził. Autor nic nie pisze o kompatybilności.

Edytowano przez Szczupack
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...