Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

KLĘSKA!!!!!!! TOWARZYSZE, KLĘSKA!!!!! Nic nie wskóraliśmy! Nie będzie teamtu numeru TES:IV!

Uspokój się, przecież zdobyć prawa do publikacji informacji dotyczących tak świetnej gry, jaką niewątpliwie będzie Oblivion, nie mogą trwać chwilę. A przecież i napisanie takiego artykułu, żeby potem fani nie zjedli autora żywcem to są 2 godzinki. Dlatego polecam kilka głębszych oddechów.

Ta petycja zaczęła się, wtedy, gdy listopadowy nr CDA był już kompletnie zaplanowany. Jak powiadają - co się odwlecze to nie ciecze - więc, nie skreślajmy naszych nadziei. Oblivion może trafić na okładkę jeszcze w tym roku (czyli którymś z 2. najbliższych numerów). I tego sobie i wam życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wdech) ufff... (wdech) ufff.... dzięki za radę. Chyba faktycznie masz rację poza jednym. Na adamantowej wieży petycja już była bodajże jak skończono numer październikowy. A może wkrótce Bethesda zrobi jaką imrezkę na której pokaże parę pazurów Obliviona. Powiedzieć mogę jedno. Trudno. Choć zastanawiam się czy chociażby echo naszej prośby usłyszeli ci z CDA. Może. Czas pokaże. Choć miłoby było gdyby we wstępniaku wspomnieli "mimo próśb fanów seri TES nie mogliśmy zamieścić artykułu o Oblivion w związku z jakimiś tam problemami". Ot choćby dlatego aby udowodnić że nie jesteś,my dla nich, no, czymś tam bezużytecznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moroś rockz :P

Grałem non stop dopóki nie kupiłem pirackiego Bloodmoona i nie rozpieprzyło mi podstawki. Na razie nie zabieram się za reinstal, a Smug będzie miał kolejny argument na piratów, pod którym podpisuję się oburącz (obunóż? obu-usz? obuzęb??? Smug, ty wiesz najlepiej :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Książę cRPG i tyle 8)

Zważając na głębię i nadprzeciętne bogactwo owej wypowiedzi, chciałbym autora prosić o stworzenie kolejnego, nadwyraz wartościowego posta, w którym autor łaskawie rozwinie swoją skrzydlatą myśl i uzmysłowi jaką to grą jest "Morowind" bo my maluczcy głupiutcy forumowicze nie dokońca jesteśmy w stanie po tych dwóch słowach, spójniku, skrótowcu i emotioniku jaką to treść chciał nam autor przekazać, a w szczególności kto jest w takim razie królem cRPG i dlaczego oraz dlaczego autor jest z tego powodu cool :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, przyszedłem po miesiącu z otchłani rozwalonej sieci aby powiedzieć że bzdury gadasz drogi Saintcie, gdyż Diablo nie jest czystym RPG, jeśli wiesz, o co mi chodzi. A królem to on na pewno nie jest, nie po wielkiej powodzi RPG z 2002 roku. Diablo na drzewo, dawać Obliviona żesz Bethesda!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, przyszedłem po miesiącu z otchłani rozwalonej sieci...

I dobrze, bo już temat był blisko spadku do drugiej ligi, a do tego nie można pozwolić :P A ty wyglądasz na osobę, która pozwoli powoli rozruszać ten temat^^

...aby powiedzieć że bzdury gadasz drogi Saintcie, gdyż Diablo nie jest czystym RPG, jeśli wiesz, o co mi chodzi.

Zejdźcie już z tego biednego chłopaka. Nowy jest, stremowany tak że nie potrafi wykrztusić większej ilości słów, no i popełnił z tej tremy błąd rzeczowy. :twisted: Ale trzeba mu oddać za to, że podniósł temat z dna 1 strony :P

Diablo na drzewo, dawać Obliviona żesz Bethesda!

Gdzie Ci tak spieszno? Masz kilka tysięcy na nowego kompa? Nie, to czekaj spokojnie, ten rok, pozwalając chłopakom z Bethesdy wypuścić bezbłędnego boga cRPG, a nam (i tobie) pozwól przez ten czas uzbierać fundusze na nowy komputer… bo te które teraz mamy, mimo że spokojnie ciągną TES'a III z IV częścią będą mieć koszmarne problemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, mój drogi, wiesz ty, Morrowinda to przez roczek to mogłem widzieć tylko na obrazkach w gazecie. Slinka mi ciekła, 200 mgh. to tyćkę za mało, 32 mg. RAM-a też, więc teraz z nowym kompem się mogę bawić do czasu... aż mi siostra znów kompa zabierze. Dobra, jak będzie na studiach to akurat się Oblivion pojawi, będą pierwsze zyski z interesu (nie powiem jakiego, zobaczycie!) to będzie nowy komp, trochę czasu no i Oblivion. Chyba zacznę lubić rok 2006. No bo kto teraz twórcom gry wierzy w takie terminy? Zima 2005. Taki termin to ja mogę zapowiedzieć jak będę iść w nieznanym nikomu celu z sankami. Poczekamyu zobaczymy. Pozatym dzięki za wiarę we mnie Bogus, bo już myślałem że cały świat przestał we mnie wieżyć (jak zobaczyli oceny na wywiadówce, ale to wina sił wyższych, nie moja, że kumpel o pracy domowej nie powiedział albo pan strzela pałę za brak podpisa na stronie numer jeden, który jest na stronie numer dwa) . Kurna, sieć mi się wyłącza co dwie minuty na pięć minut więc nie wiem kiedy zdożę cos ponownie przysłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę panów o zrehabilitowanie mnie, gdyż moja wzmianka o Diablo II miała w zamierzeniu być humorystyczna, tudzież skierować miała ostrze kpiny przeciw nienajbogatszemu w słowa postowi mego szlachetnego przedmówcy 8)

Co do Oblivion - mimo, że do premiery gry jeszcze naprawdę sporo czasu (i uprgade'ów kompa do zrobienia ;p), już teraz zainteresowanie jest duże, IMHO przyćmiło zamieszanie wokół innego projektu Bethesdy, czyli... nowego Fallouta ;] No ale co się dziwić - taka grafa w połączeniu ze stylem Morrowinda... poza tym w informacjach prasowych na www.cdprojekt.info można wyczytać, jakoby postacie wreszcie miały zachowywać się "normalnie", czyli jeść, spać, pracować... krótko mówiąc same cuda, teraz tylko czekać, co z tego wyniknie 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slinka mi ciekła, 200 MHz. to tyćkę za mało, 32 MB RAM-a też

:wink: Sorry, że się czepiam, ale cholernie mnie to razi :D

Oblivion -> Pierwsze screeny[pewnie całkowicie ulegną zmianie, ale nieważne :P ] napawają mnie optymizmem ^^ . Wygląda ślicznie, baśniowo[lekkie rozmycie], a zarazem bardzo szczegółowo. Świetnie wykorzystane shader'y... Cóż - wydaje mi się, że o grafikę Obliviona ba się nie trzeba :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Slinka mi ciekła, 200 MHz. to tyćkę za mało, 32 MB RAM-a też

:wink: Sorry, że się czepiam, ale cholernie mnie to razi :D

A ja myślę że jemu chodziło o że ma 200mili-gram-henr czy jakoś tak ;) i wcale nie dziwię mu się że na takim procku morrek mu nie działał

:lol:

A IV wygląda faktycznie wyśmienicie, 3dmark 2k5 może się przy nim schować mam nadzieję że będzie można ostro pociąć detale bo na moim dzisiejszym złomie w full detalach pewnie nawet biednych 10FPS nie uzyskam :( Ale myślę że do czasu ukazania się obvolitiona, patrząc na manię opóźnień, mój obecny trzylatek sam się rozpadnie ze starości :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paladyn

Towarzysze!

Jako przedstawiciel jedynie słusznej partii mas grającyh w gry RPG, wzywam was do walki ze stworem zrodzonym z imperialistycznych zapędów burżuazji. Powinniśmy walczyć o to by uczcić numer 1/2005 godnym tematem numeru jakim niewątpliwie jest The Elder Scrolls IV: Oblivion. URRAAA! W PIERIOD !!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu? Uważam, że panowie z CDA są na tyle zorientowani, że już numer 13 tego roku, który pojawi się na początku grudnia, może mieć za "Temat numeru" właśnie "Oblivion". Choćby z tego względu, że screeny z gry na okładce tudzież wewnątrz numeru przyciągną każde oko, a to tylko najpierwszy z wieeelu powodów :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paladyn

Amen, Bracie!

za TAKIE posty, jak twoj - wieszam na galezi... i to nie za glowe... :evil: :evil: :evil: - GrOund

Przykro mi GrOundzie więcej nie będę. Rozszerzam post:

Morrowind cudna giera, spędziłem przy niej jakieś 200 h. Spox. Ale Oblivion to dopiero będzie gra. Słyszałem, że NPC będą mogli podróżować po świecie, czyli będzie można w danym miesiącu gadać sobie z elfem w jakiejś wiosce, a następnym razem na zakupach w Cyrodilu. BOSKO!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Zebrałem już kilka dość drogich przedmiotów (2xszklane naramienniki, ebonowy kirys, 2xorkowy kirys,). Tylko jeśli ci cholerni handlarze mają 400-2000 złota to gdzie ja mogę te rzeczy sprzedać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo udać się do Pełzacza (Creeper) w domu w Calderze (taki hałs gdzie mieszkają orkowie) i zastosować sztuczkę ze sprzedażą wiązaną (Creeper płaci za przedmioty 100% wartości), a najwygodniej zainstalować sobie dodatek Tribunal (bo w Mournhold kupcy mają o wiele więcej kasy, choć jeśli masz niski poziom doświadczenia postaci - nie polecam instalować ;p) albo po prostu skorzystać z modów, które sprawiają, że kupcy mają mnóstwo kasy, np. spróbuj na przykład mod, który znajduje się w zbiorach serwisu Adamantytowa Wieża na stronie http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pa...file&id=331 ;] Miłego handlu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo udać się do Pełzacza

Cladera - Posiadłość Ghorak :D A Pełzacz nie płaci 100 procent, on płaci 110%. Jak się sprzedaje to można podnieść cenę o 10%, a jak kupuje, to obniżyć o 10% bez względu na poziom handlu naszego bohatera. :D Ja tak zwykle handluję - zbieram przedmioty w jednym miejscu, a potem wybieram się do Pełzacza (przeniesieniem oczywiście, bo ciężko żeby bohater uniósł przedmiotów na wagę ponad 1000) i spędzam tam kilkanaście(-dziesiąt :P ) dni. Tak dorobiłem się 5000k złota i wszystkich umiejętności na maxa (głównie dzięki nauczycielom). :D

Można jeszcze bawić się w odsprzedawanie przedmiotów zaklinaczom, tyle, że wymaga to od nas własnego wkładu pieniężnego (zwykle 50k-60k powinno już wystarczyć) na zaklinanie i kamienia z duszą. Idziemy do takiego maga i kupujemy od niego cokolwiek (to jest bardzo ważne - ilość kasy maga MUSI się zmienić). Potem zaklinamy jakąś broń/zbroję/przedmiot, a potem możemy go odsprzedać. Poza tym kasy magowi starczy jeszcze na kilka przedmiotów z naszego plecaka.

Uważam, że panowie z CDA są na tyle zorientowani, że już numer 13 tego roku, który pojawi się na początku grudnia, może mieć za "Temat numeru" właśnie "Oblivion".

Obyś miał rację. Mi takie rozwiązanie bardzo by się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich samych zasadach jak Pełzacz można handlować z pewnym krabem (ma o ile pamiętam 10 000 kasy) powinien być na małej wysepce gdzieś pomiędzy Tel Branorą a Ald Sotha, powyżej Bal Fell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marmach

... tylko że po dłuższej grze zaczyna mi się nudzić... Wszędzie byłem, wszystko wytłukłem... Co można jeszcze robić? :P Choć w sumie zrobiłem sobie całkiem efektowną siedzibę w AldRuhn, w Gildii Magów... mam tam chyba wszystkie artefakty, jakie mieć można :P No i książki ułożone w lewitujących stosach...

To może ja już skończę, bo nie mogę zdradzić objawów uzależnienia od Morrowinda :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko że po dłuższej grze zaczyna mi się nudzić...

Heretyk, na stos z takim. :wink:

To może ja już skończę, bo nie mogę zdradzić objawów uzależnienia od Morrowinda :).

To może ja cię pocieszę. Taki stan jest normalny dla 90% osób, które spotkały się z Morrowindem. Ja sam spędziłem nad nim, chyba najwięcej czasu spośród wszystkich gier - od lutego 2003 roku TESIII nie opuszcza mojego dysku. A i grać w niego będę przynajmniej do premiery Obliviona.

Na takich samych zasadach jak Pełzacz można handlować z pewnym krabem

Słyszałem kiedyś o nim, ale myślałem, że to zwykły wałek. Ale nawet jeśli ni eto nie opłaca się go szukać - raz Pełzacz daje to samo, wystarczy poczekań 24h (a że nie ma limitów czasowych, krab nie ma żadnej przewagi nad kupcem z Caldery) - dwa - Pełzacz mieszka w Calderze, do której można szybko się dostać korzystając z teleporterów gildii magów. A kraba trzeba szukać na jakiejś małej wyspie i iść tam piechotą – a jak iść będąc napakowanym ponad „unośność”.

A mam zamiar jeszcze raz zacząć Morrowinda tylko w wersji mocno udziwnionej - chcę stworzyć najsłabszą profesję. I potrzebuję waszej pomocy - jakie cech wybrać, żeby bohater na początku był totalną ofiarą:

Mój typ to: Elf Wysokiego Rodu + Wąż lub Lord jako znak + Złodziejstwo jako specjalizacja + Retoryka, Handel, Płatnerstwo, Tarcza, Akrobatyka (główne umiejętności) + Atletyka, Walka Wręcz, Bez zbroi, Włócznia, Topór (dodatkowe umiejętności).

A oczywiście będę grał tym bohaterem jak wojownikiem – długie ostrze + ciężki pancerz + ew. łuk. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

JA MORROWINDA DOSLOWNIE KOCHAM KOLEDZY I KOLEZANKI UWAZAJA MNIE WRECZ ZA JAKIEGOS ZBOCZENCA NA TYM PUNKCIE BO UWAZAM SIE ZA WCIELENIE SWIETEGO GENERALA INDORILLIA NEREVARA. BETHESDO SOFTWORKS DZIEKUJE CI ZA TO DZIELO SZTUKI JAKIM JEST MORROWIND.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

OBYWATELE MORROWIND!!! APELUJE DO WAS JESLI CHCECIE BY NASTEPCA NASZEGO KOCHANEGO MORROWINDA-OBLIVION BYL TEMATEM NUMERU 13/04 LUB 1/05 ZAPLENMY FORUM ACTIONUM PROSBAMI O TO!!!!

CDA PROSZE O RELACJE O TYM CO SIE DZIEJE Z OBLIVIONEM!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relację z tego co się dzieje z Oblivionem bez problemu znajdziesz na stronach www.morrowind.com , a i na www.cdprojekt.info często wrzucają newsy na ten temat (np. ostatnio opublikowano tam dwa nowe screeny z grą, z czego ten z broniami jest piękny :) ), a CDA czy w ogóle każde "papierowe" czasopismo zawsze (czy prawie zawsze ;> ) będzie w stosunku do serwisów internetowych opóźnione. Za to chętnie w CDA poczytałbym podsumowanie tego, co już wiadomo na temat Obliviona, co z ujawnionych informacji ma szansę na realizację a co jest chamskim marketingiem mającym przyciągnąć dodatkową uwagę do projektu o nazwi "Oblivion"... coś takiego chętnie bym przeczytał :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...