Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Do Morrowinda nie trzeba mocnego sprzętu, to nie FPS. Gra jest taka powolna i monotonna(to nie są wady!) że można grać nawet z zaciachami. Ja osobiście mam już troche przestarzały sprzęt i jest to jedna z niewielu pozycji w której moge pozwolić sobie na granie w wysokich rozdzielczościach. Oczywiście przyjemniej sie gra bez żabkowania, ale nie jest to wymagane aby prawie w pełni doceniać zalety tej gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karjax
Ja juz w Morka nie gram, ale swego czasu bardzo pomocny byl programik Morrowind FPS Optimezer

Polecem wszystkim, ktorzy maja problem z wyciagnieciem satysfakconujacej ich liczby FPSów. Powinno pomoc :!:

Miałem ten programik i wydaję mi się że to tylko zmniejsza pole widzenia :( a bez dalekiego zasięgu, to już nie to samo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aksl Rous

Morrowind jest NAJNUDNIEJSZYM rpg, w jakie kiedykolwiek gralem. Czarodziej jest zupelnie do bani. Slyszlem ze giera sie bosko rozwija, wiec pogralem z 5 h i NIC. Nadal te same flaki z olejem!! Teraz robie trecie podejscie, ale i tak zdecydowanie wole Icewind Dale 2, w ktore teraz gram. Moja ocena to 6+ - plusik za bdobra grafike. Howg!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olwe

Fani Rpg dziela sie na wielbicieli "flakow z olejem" ( BG2, Morrowind) i rzezi (Diablo2, Icewind Dale,NwN). Osobiscie wole flaki z olejem i moja ocena to: 10 (skoro NwN dostal 10 to Morrowind tym bardziej powinien dostac)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aksl Rous

Nie chce byc zle zrozumiany: dobry crpg MOZE zawierac dlugie chodzenie, mase qestow itd. , ale MUSI to byc dobrze zrealizowane. Przeszedlem calego Planescape'a, tego rzeznia nie nazwiesz, ale tam COS sie od poczatku dzialo!! Poza tym system dialogow w Morrowindzie jest najgorszy jaki kiedykolwiek widzialem! I to nie tylko w rpg! Po jakims czasie to kazdej postaci mozna zagadac na jeden z kilkudziesieciu tematow, i to nie pelnym tekstem, lecz jakimis ogolnymi tematami, np "cos o sobie" albo "dobra rada". Co to ma, kurcze, byc?? Oddzielnym teamtem jest walka. Wg mnie, jesli w rpgu nie ma aktywnej pauzy ani(najlepiej) tur, to wtedy dopiero walka zamienia sie w "rzeznie". Chyba, ze w Morrowindzie jest jednak klawisz pauzy - ja takowego nie stwierdzilem. No i jeszcze system rzucania czarow - nie podoba mi sie, ze na poczatku bardzo zadko udaje sie rzucic czar - powoduje to, ze czarujacy traci przewage, jaka mu daje dystans. Sorki ze nie zawarlem tej jakzesz konstruktywnej i calkowitej krytyki w poprzednim poscie, ale poprzednia wypowiedz mnie naprawde wkurzyla - no i BG ma zdecydowanie wiecej wspolnego z Icewind Dale II niz z Morrowindem. Moze zmienie opinie, kiedy po raz czwarty zabiore sie za Morrowinda - zlodziejem tym razem, ale na razie moja opinia tak wyglada. A co do NwN, to rzeczywiscie giera sie szybko mi sie znudzila, acz z poczatku wygladala na rewelacje. That's all, folks - na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fr0nieK
Poza tym system dialogow w Morrowindzie jest najgorszy jaki kiedykolwiek widzialem! I to nie tylko w rpg! Po jakims czasie to kazdej postaci mozna zagadac na jeden z kilkudziesieciu tematow, i to nie pelnym tekstem, lecz jakimis ogolnymi tematami, np "cos o sobie" albo "dobra rada". Co to ma, kurcze, byc??

Według mnie system dialogów w morrowindzie jest dobry, może nie doskonały ale dobry. Po prostu inaczej sie nie da. Jakbyś chciał? Żeby każda postać mówiła inne kwestie. Przy takiej ilości NPCów tworzenie gry zajęłoby dziesięciolecia. Postacie także nie mogłyby mówić, bo nagranie takiej ilości kwestii zajęłoby tony megabajtów. A poza tym gra stałaby się

jeszcze bardziej monotonna, bo trzeba by było czekać aż NPC skończy gadać, A tak, szybko se przeczytasz i wyłączasz okienko z rozmową

Oddzielnym teamtem jest walka. Wg mnie, jesli w rpgu nie ma aktywnej pauzy ani(najlepiej) tur, to wtedy dopiero walka zamienia sie w "rzeznie". Chyba, ze w Morrowindzie jest jednak klawisz pauzy - ja takowego nie stwierdzilem.

Jak to nie ma? Przecież jak wciśniesz prawy guzik myszki to gra sie zatrzymuje. Możesz tam wybrać czar, broń, itp. Nie jest to taka typowa aktywna pauza ale swoją role spełnia

I jeszcze system rzucania czarow - nie podoba mi sie, ze na poczatku bardzo zadko udaje sie rzucic czar - powoduje to, ze czarujacy traci przewage, jaka mu daje dystans.

Nie udaje sie rzucić czaru bo jesteś za słaby w tej sztuce. I to jest chyba dobrze, bo gdyby wszyscy nawet wojownicy, walili by potężne czary to gra byłaby za prosta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aksl Rous

Z tymi czarami to mnie zle zrozumiales - nie chodzi mi o to, by zrobic z maga supermana, ale jaki pare razy proboje rzucic jakis najprostszy czar i mi nie wychodzi, to mam po prostu dosc grania magiem. Wydaje mi sie po prostu, ze latwiejsze czary powinny sie udawac prawie zawsze, nawet cienkiemu magowi. Choc i tak wydaje mi sie, ze najlepiej by bylo, jakby zaklecia podzielic na poziomy(o ile tak nie jest, nie pamietam), i wprowadzic zwiazane ograniczenie - dajac za to pewnosc, no prawie pewnosc, ze czar sie uda - tak jak w innych rpgach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Baraug

No ale to o to wlasnie chodzi. Jak jestes slaby to nie radzisz sobie z czarami, pograj troche, zrob kilka neutralnych questow ww podciagnik skille to czary rzuca sie duzo latwiej. Mnie za to wkurza pewna monotonnosc gry - za pierwszym przejsciem gry (jesli mozna ja w ogole przejsc w calosci) to juz mialem 4 z 5 podstawowych skilli na 100% i gra robila sie nudna. Zreszta co to za zdobywanie doswiadczenia jesli mozna po proctu skakac po schodzch 30 minut i podniesc akrobatyke o kilka punktow??

A czy komus udalo znalezc sie wszystki ksiegi?? Mi kilkanascie brakuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komputeromaniak
Leśne Elfy i łuki are the best

Jak na pierwszy post to trochę mało :( . Łuki, dobra rzecz, ale dobrze mieć przy sobie również dobry miecz. Ógólnie mówiąc Morrowind jest według mnie trzecią najlepszą grą RPG. Oczywiście lepsza od tej gry jest seria GOTHIC! :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arayan

Oooo nie, będę bronił Morrowinda nogamy y palcamy przed gothikiem. Primo: lepiej sie wczuwa w postać bohatera grając fpp niż tpp. Gothic ma beznadziejny interfejs i sterowanie.Graficznie Morrowind przeskakuje Gothika o lata. Już nie tylko chodzi o sam engine ale o pomysłowość i zróżnicowanie miast. Porównaj sobie Vivek i np: Sadrith Mora. Morrowind jest oooogroooomny! Wiesz ile grałem zanim wziąłęm się za głowny wątek? Cztery miesiące łaziłem i zapisywałem się to do Świątyni to do Gildii Wojowników czy Rodu Redoran i innych jeszcze organizacji. A i tak jeszcze nie poznałem wszystkich możliwych zadań. Zważ mój drogi muzykę! To istne arcydzieło! Nie ma dla mnie gry równej Morrowindowi. Nie ma! I basta!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shinobi

Tak jest! Morrowind rządzi! To IMO najlepsza gra w jaką grałem :D:D Kupiłem sobie kilka dni temu Morrowind Edycje Kolekcjonerską i bynajmniej nie żałuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Baraug
Morrowind jest oooogroooomny! Wiesz ile grałem zanim wziąłęm się za głowny wątek? Cztery miesiące łaziłem i zapisywałem się to do Świątyni to do Gildii Wojowników czy Rodu Redoran i innych jeszcze organizacji. A i tak jeszcze nie poznałem wszystkich możliwych zadań. !

No właśnie, i mimo, że Morrowind naprawde jest grą niewsamowitą, to czasami to jest troszkę frustrujące, że grasz, grasz a i tak całej planszy nie odkryjesz. Ale nic to, trza nam grać dalej (siać, siać, siać - jak powiada Ojciec Dyrektor)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie cały ten wątek na temat Morrowinda. Powiem szczerze, że choć uznaję się za fana cRPG (Baldury, Icewindy, Planescape, NWN z dodatkami są już dawno za mną), to za Morrowinda nie mogę się wziąć. Mam podstawkę i jakoś nie mogę się przemóc, nie wiem dlaczego. Poczytałem jednak Wasze wypowiedzi i stwierdziłem, że chyba czas dać tej grze kolejną szansę. Chyba nawet kupię sobie Edycję Kolekcjonerską. Mam nadzieję, że jak będę miał z czymś problemy, to forumowicze obeznani w świecie Morrowinda mi pomogą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wi3sh4q

DLACZEGO nie 10/10 dla Morra? Przecież ma o wiele więcej cech niż Nwn , który dostał 10/10. Np. w Nwn chodzimy właściwie jak po sznurku, a w Morrowindzie? Całe Vvardenfell!!! Do tego szybka instalka (1CD), w pindu modów w necie [do NwN też są, ale nie w świecie gry, tzn. w chapterze nie morzesz se ustawić np. byczego domu z umarlakami:P).

CO O TYM SĄDZICIE?? INNE ZARZUTY DO NWN PROOOOSZĘ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wi3sh4q

wg. mnie Gothic [ ijedynka i 2-ka] przegrywaja z Morrem.Gothk - dluuuga instalacja [3cd], pelno miejsca na dysku, malo moduw, slaby rozwuj postaci i WIELKIE WYMAGANIA!!! sam mam Gothica 2 i Morrowinda, lecz sądze że Morr naprawdę wygrywa.

Gdybym wybierał - Morrowind Edycja Kolekcjonerska za 99zł, czy Gothic 2 + Noc Kruka za 99zł, wybrał bym bez zastanowienia Morrowinda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bager
(...)Mam nadzieję, że jak będę miał z czymś problemy, to forumowicze obeznani w świecie Morrowinda mi pomogą?

Colidor mozesz liczyc na nasza pomoc... a jesli my nie bedziemy mogli pomoc to polecam ta strone oraz forum http://www.morrowind.now.pl/ znajdziesz tu wiele poradnikow, opisow swiata Morrowind itp... poprostu multum rzeczy:D

Gothic 2 biję tą grę na głowę pod każdym względem. Nieważne, że nie miałem nawet z Morrowindem kontaktu - ja to po prostu wiem. :lol:

Morrowind biję tą grę na głowę pod każdym względem. Nieważne, że nie miałem nawet z Gothic 2 kontaktu - ja to po prostu wiem. :lol: - tez moge tak napisac... KaKa daj wiecej argumentow by potwierdzic swoja teze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa

Jak już ktoś to słusznie zauważył, w Morrowindzie trzeba za dużo chodzić bez sensu. Musisz czasami dymać przez całą mapę do jakiegoś punktu, a po drodze np. już wszystkich wybiłes i musisz się wyprawić w długą i nudą drogę. W Gothicu 2 też są olbrzymie przestrzenie, ale mozna korzystać z run teleportacyjnych. Poza tym świat G2 wydaje się róznorodny, barwny i ciekawy. W Morrowindzie próżno szukaż czegoś, prócz skalistych ścieżek i małych osad - ten świat po porostu NIE żyje, jak w G2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ajaf
Jak już ktoś to słusznie zauważył, w Morrowindzie trzeba za dużo chodzić bez sensu. Musisz czasami dymać przez całą mapę do jakiegoś punktu, a po drodze np. już wszystkich wybiłes i musisz się wyprawić w długą i nudą drogę. W Gothicu 2 też są olbrzymie przestrzenie, ale mozna korzystać z run teleportacyjnych. Poza tym świat G2 wydaje się róznorodny, barwny i ciekawy. W Morrowindzie próżno szukaż czegoś, prócz skalistych ścieżek i małych osad - ten świat po porostu NIE żyje, jak w G2.

Latac po calych mapach nie trzeba bo w koncu od czego sa laziki i teleporty w gildiach,lub łodzie.No i swiat Gothica w porownaniu z Morrowindem jest poprostu malutki.Jest i duza roznorodnosc terenow. Male wioski tez spotkasz :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shinobi

A pewnie :D A miasta są tak zróznicowane że znaleźć dwa atkie same nie sposób :D A najlepsze jest to że nie ma jakiś "sztucznych limatacji" tzn, wszędzie można iśc nawet na samym początku. Czy tam przeżyjesz to już inna sprawa :P Ja z ciekawości wybrałem się do Czerwonej Góry 7 poziomową posatacia i gdy tylko przeszedłem przez bramę zostałem zabity :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...