Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Najlepsi twórcy gier

Polecane posty

Obsidian Entertainment (dawniej Black Isle) -przede wszystkim za Planesape: Torment i Fallouty. Uważam że wykreowanie tych 2 światów było największym wysiłkiem i najwięcej twórcy musieli posiedzieć nad fabułą, fabularnymi zakrętasami (dialogi, stosunki międzyludzkie(rasowe) i z NPCami) oraz stworzeniem uniwersum (historia, potwory, zasady, frakcje, polityka). To wszystko powstało w głowach tych genialnych ludzi i zostało dopracowane w najmniejszym szczególe dlatego tak szanuję tą firmę. Sam temat Wojny Krwi jest po prostu nie wyczerpanym źródłem inspiracji. A sigil - miasto portali umiejscowione w środku wszechświata - no po prostu mistrzostwo! Albo rezygnacja ze zbroi na rzecz tatuaży czy zamias typowego hełmu wymienianie sobie ... oka!

Baldursy w dużej mierze były oparte już o gotowe rzeczy (rasy, bogowie, uniwersum fantasy) ale odniosły większy sukces niż taki PT. Może dlatego że gracze woleli trochę więcej akcji, broni, zbroi niż czytanie dialogów zawierających 800 000 słów ale dla mnie właśnie dlatego że możemy tak wniknąć w historię bohatera i tego przebogatego i oryginalnego świata PT stoi ponad Baldurami.

Wydaje mi się że pod względem kreatywności tylko Mass Effect mógłby się równać z powyższymi produkcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że ubisoft. Widać w tym pasję jak się np. wymieni assasins creed, seria tom clancys, King Konga, Prince of Persja i wiele innych. Na plusa zasługuje to, że ich produkty nie są zabezpieczane tak uciążliwie jak np. EA. Jakoś mimo zabezpieczeń, to dzieła tego drugiego są bardziej piracone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista najlepszych moim zdaniem twórców gier

1.BioWare-Za znakomite RPG(szczególnie za Star Wars:KOTOR 1 i 2 i za ME1 i 2 i jeszcze Jade Empire)

2.Ubisoft-Za wszystkie Prince Of Persia

3.Pyrania Bytes-Za Gothica 1,2 i 3

4.Blizzard-Za WOW-a i Warcrafta 3 + frozen trhone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą firmą jest BioWare, ponieważ robi gry rzadko, ale jak za coś się weźmie robi to zawsze perfekcyjnie. Nie znam żadnej słabej gry tego studia. Może Dragon Age wprowadził sporo kontrowersji, ale nie zmienia to faktu, że to świetna gra. No i Ubisoft jest na pewno w czołówce światowej, EA też potrafi zrobić grę, ale i tak najwięcej kasy trzepią na Fifie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowane numero uno to moim skromnym zdaniem Bullfrog. Właściwie każda zrobiona przez nich gra była w najgorszym przypadku bardzo dobra. Dungeon Keeper przede wszystkim (moim zdaniem trzecia najlepsza gra ever), ale też Syndicate, Theme, Magic Carpet, Populous. We wszystkie się zagrywałem, aż furczało, nawet w Gene Wars.

Black Isle - no wiadomo, paru ludzi w tym temacie już napisało co i jak.

SSI - wydali z siebie masę świetnych strategii i crpg, czyli przedstawicieli moich dwóch ulubionych gatunków. Zresztą w tej chwili gram sobie ponownie w Fantasy General i dawno mnie tak nic nie wciągnęło. People's General czeka w kolejce.

3DO - twórcy najlepszej, imo, gry wszech czasów zasługują na honorowe miejsce na liście, choć patrząc obiektywnie to wydali też sporo kiepskich tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dj Ogi - święta racja, całkowicie o nich zapomniałem, no ale na Fifce kasa też ładna leci no i na NFSy w końcu podobnie. Rok temu mieliśmy fajne produkcje z EA (Dead Space, Mirror's Edge), teraz jest coraz mniej takich produkcji (The Saboteur, Battlefield Bad Company 2). No i w końcu wydają gry BioWare, więc z takiego Dragon Age'a, czy ME2 - zyski ogromne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard zawsze i wszędzie. To studio nei wydało słabej gry i każde ich dzieło jest maksymalnie dopracowane. Zaraz za nimi siedzi BioWare, i tutaj jedynie JE mi się nie podobało. Poza tymi dwoma gigantami: Ubi, Activision, Rockstar, ale gry tych twórców mimo, że dobre to są raczej nie w moim guście. Mimo wszystko są to twócy którzy wzbudzają u mnie naprawdę duży "szacun" swoimi pomysłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce nalezy sie oczywiscie BioWare ( tutaj odnosze sie glownie do Dragon Age'a i Mass Effect'a, ale rowniez swietnymi grami sa np slynny Baldurs Gate czy Neverwinter Nights przede wszystkim za to ze wydaja gry swietne w swoim gatunku ).

Drugie miejsce to ex equo Ubisoft duza role przy mojej ocenie odgrywaja AC i POP. Dobre sa tez Brothers in Arms i Ghost Recon, Silent Hunter.

Drugie miejsce to ex equo CD Projekt za wspanialego Wiedzmina. Polska gora!!!

Trzecie miejsce to Blizzard robia porzadne gry, no ale gdyby nie to opoznienie Diablo III to kto wie moze wskoczyli by na pierwsze mejsce.

Trzecie miejsce/Wyroznienie ( nie moglem sie zdecydowac miedzy Blizzardem a Rockstar Games i wyszlo tak ) dla Rockstar Games za serie GTA.

Wyroznienia:

THQ za Company of Heroes i Saints Row 2

Sports Interactive oczywiscie za FM'a

Eidos za serie Tomb Raider

Techland za Call of Juarez, Drakensang, 9 kompania, TrackMania, Legend:Hand of God, srednie gierki no moze z wyjatkiem Drakensang i Call of Juarez, ale warto w nie zagrac.

Iron Lore Entertainment za fajnego h'n's Titan Quest

I to chyba na tyle :cool:

Przyznam szczerze , ze troszke sie gupie w tych wydawcach, dystrybutorach, producentach itp starale sie wszystko dobrze napisac, ale jezeli sa jakies bledy to sorki. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały ranking:

1.BioWare - Ich gry nawet po przejściu do EA nie przestają być świetne. Grałem we wszystkie ich gry od Kotora do ME i na żadnej z nich się nie zawiodłem, a każdą oceniłbym na 10. Minimum 9. Jade Empire traci u mnie na grafice (wymagania a jakość grafiki nie idą w parze w tej grze). I widze, że jeszcze dłuuuugo się na nich nie zawiodę, gdyż DRagon Age i ME2 są jeszcze lepsze od poprzedników. Jedynym minusem wykupienia ich przez EA to: Niepotrzebna brutalność (chciałbym ją widzieć jednie w grach typu prototyp gdzie wszystko polega na siekaniu a nie w erpegach) i oczywiście specjalność EA: seks (teraz już w każdej grze oprócz Harrego Pottera i Władcy Pierścieni). Tak samo:nie narzekam jednak nie chce widzieć nagich pań w każdej kolejnej napotkanej grze. Jestem jednym z niewielu chyba, którym nie podobało się Baldurs Gate i NEverwinter nights (kiepska fabuła czy za tą grę w ogóle oni odpowiadają bo gra jest beznadziejna wręcz.

2.Ubisoft - Oby nigdy nie upadli bo każda ich gra jest wielka i zajmują główne miejsca na mojej półce(tuż obok produkcji BioWare). Łączą wspaniałą grafikę, wciągającą, niecodzienną fabułę i małe wymagania sprzętowe. Nawet Beygond Good & Evil (sory jeśli się pomyliłem) mnie nie zraziło tym że jest się dosłownie zieloną facetką z kijem i aparatem w łapie. A ja nie Allor wole grać mężczyzną xD. Jedną z kilku gier jakie spodobały mi się mniej niż reszta (którą oceniam na 9) to tylko HAWX i Prince of Persia (seria a szczególnie najnowszy). Nawet Anno mi się podoba mimo że jestem nastawiony na gry bardziej harcorowe (jestem takim małym hardcorowcem nie lubie gier łatwych ale też nie za trudnych)

3. I w końcu studio odpowiadające za najlepszego według mnie i wieelu innych graczy FPS-a na świecie: Call of Duty: Modern Warfare. Jedna z niewielu historii opowiedzianych w grze które zapadły mi w pamięci. I nie zrażą mnie steamem i brakiem dedykowców bo klanowiczem nie jestem a mam wystarczającego neta aby steama utrzymać razem z grą w multi bo w końcu dla niego kupuje się tą gre ;]

4.Rockstar Games - ZA GTA IV który ma u mnie jednego minusa. Jakim cudem grafika ustawiona na minimum (razem z patchem 1.4) nadal się zacina (moja kartka GF 8600 GTS) PO prostu szaleństwo. Microsoft namówił ich chyba do zrobienia tego specjalnie aby zarabiali na piecykach więcej (większe wymagania więc więcej ludzi kupi sobie sprzęt do kompa lub Xboxa) Ale to tylko moje zdanie bo nie widzę innego wyjścia. Ogólnie gierka super (polecam z modami na samochody) Dzięki edytorowi filmów spędziłem przy nim baardzo dużo czasu (ale nie tylko przy nim). To jak ludzie reagują na strzał/potrącenie itp jest po prostu REWELACYJNE!!!

A przy okazji wyróżnie kiepskie gry i studia: Wiedźmin - dla mnie jeden z przykładów, polskich gier (czyli tych które są dla mnie na samym dole)

Studio City Interactive Brawo za bezsensowne wydawanie gier, za skandaliczną cenę 20 lub 10zł kiedy gra u mnie nie dostaje u mnie nawet 0,5 a w CDA zwykle 1, 2 lub 3. Niech polacy zabiorą się za trening w piłkę nożną a nie robienie gier bo im to wogule nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja paradoksalnie Bioware umieściłbym w czołówce najgorszych firm... parę pozycji za Bethesdą której daję pierwsze miejsce. Gram w ich gry ale nie podoba mi się sporo elementów i metod pracy... EA też poszedłby do najgorszych (mimo że w ich gry również namiętnie grywam).

Do najlepszych wrzuciłbym Blizzarda (jakość! nie ilość...) oraz cały pion z rozgałęzieniami od Interplaya/Black Isle po Obisidian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem najlepszym twórcą gier jest ojciec serii Might and Magic Jon Van Canegham. Biorąc pod uwagę, że pierwsze części tej gry robił w całości sam (pierwszą część M&M robił cztery lata) i wymyślił historię świata tak zawiłą, że 90% fanów nie wie czym świat ten jest. Praktycznie stworzył pierwszego prawdziwego rpg skomputeryzowanego, jako jedna z pierwszych osób przewidziała dominację multiplayera oraz jest ojcem hirołsów (tych lepszych, tzn. do czwartej części włącznie), to moim zdaniem tytuł najlepszego należy mu się w stu procentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BioWare i Infinity Ward.Dlaczego? Jezeli chodzi o tgo ierwszego to musze przyznac ze twozy niezapomniane historie orz zawsze potrafi nas czyms zaskoczyc(KoTOR)

Infinty Ward , wedlug mnie jest to klasa sama w sobie , mimo iz troche nie wyszla im fabula w CoDzie 2, nadal mam do nich 100% zaufanie.Trzeba przyznac ze efekty specjalne jakie potrafia zrobic sa niesamowite .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. BioWare - Za Dragon Age, Mass Effect 2 i wiele innych bardzo dobrych gier. Moim zdaniem robią najlepsze RPG

2. Piranha Bytes / CD Projekt red - Pierwsza za Gothic i za Risen ( może niektórym sie nie podoba, ale mnie bardzo przyjemnie sie w to grało ), 2 za Wiedźmina.

3. Blizzard - Może komuś wyda się to głupie, że daję firmę na 3 miejsce za 1 grę, ale Warcraft rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...