Skocz do zawartości

Zagadki Historyczne: Faza Druga


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Trymus

Aaaa chodzi o zamach na statku. Kiedy to służąca krzyczała, że jest Agrypiną a siepacze ją za to zabili. Agrypina miała szczęście, że siedziała cicho. Co ty Murezorze z tymi anegdotami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Sargon II?

Arghh, skojarzyłem z bramą do pałacu w Dur-Szarrukin, też strzegły jej dwie skrzydlate postacie

Edit:Salmanasar trzeci, oddaje jak trafilem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Żółkiewski? Zginął pod Cecorą, był hetmanem wielkim koronnym, więc korona też pasuje, te zdobienia na yyy... misie/wazie/czycototamjest są żółte, więc mogą wskazywać na nazwisko. Tylko tego pierwszego obrazu nie mogę dopasować.

Nie, już wiem. Władysław IV Waza! Waza na zdjęciu to wiadomo, jak poszukałem informacji o tym pierwszym obrazie to został on namalowany dla niego, pierwsza bitwa pod Cecorą rozegrała się w 1595 r., czyli wtedy, kiedy się urodził. A korona? Król.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV
MrYoshi zadajesz! Zagadka była łatwa, aczkolwiek trochę podchwytliwa. Kluczem do rozwiązania zagadki był właśnie pierwszy obraz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wyspa to Kreta, a konkretnie " Crete komos beach "

Stawiam na Nikosa Kazantzakisa--> był to grecki powieściopisarz, poeta, dramaturg, tłumacz i myśliciel, przez wielu uważany za najważniejszego greckiego pisarza i filozofa XX w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...