Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niko14

Najlepszy wynik w 3DMark

Polecane posty

Jak już pisałem-nowy 3D Mark to głównie shadery i dx9 jakim go Microsoft stworzył, a nei taki jakim go nvidia chciała :)

Krótko mówiąc-FX'y mają strasznie [beeep] pixel shadery i to wychodzi...Nawet low-endowe 9550 po podkręceniu są szybsze od 5950Ultra czyli najbardziej high-endowego FX'a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobilem tescik na moim nowym Radeonie 9800PRO, oto wyniki:

3DMark 2003

350/680 - 5689 pkt

360/710 - 5842 pkt

kurcze... musze dojsc do 6000 pkt a wiec jeszcze troszke trzeba podkrecic ;)

Mam jeszcze takie pytanko - we wlasciwosciach mam ustawione domyslnie anizo i antialiasing na full - czy ma to wplyw na wynik 3DMarka (zdaje sie ze to wylaczylem na czas testu ale nie jestem pewien)? czy moze po prostu te testy benchmarkowe stosuja wlasne ustawienia?

EDIT

udalo sie ta granice 6000 pkt przekroczyc :lol:

Powylaczalem wszelkie wodotryski w opcjach(wlasciwosci karty) i przy podkreceniu 375/720 osiagnalem 6155 pkt. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać wreszcie 3dm05 wię cpodam wyniki :] .

Sprzęt: Barton2500, 512MB DDR, Radeon 9800Pro 433 MHz / 379 MHz

3Dmark2005: 2769 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=201593

I szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że przekroczę 2000 :] . A teraz jest lipa zacznę robić wszystko, żeby 3000 padło :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leborg upublicznij najpierw swój wynik zanim podasz linka!

Shell-bY Nie takie złe te wyniki, mam prawie takie same, różnice 100-200pkt często spowodowane są iinymi sterownikami i tym podobnymi pierdołami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem nowe forceware'y (66 z czymśtam :) ) w miejsce Omegi (v 56. teżkońcówki nie pamiętam) i w 3D Marku 2003 mój GF3 Ti200 (rdzeń 220 pamęć 500) wykręcił 1100 pkt. w miejsce wcześniejszych 1000 - całe 100 więcej :D Ciekawe czy to za sprawą optymalizacji sterów ogółem czy tylko pod 3D Marka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Geforca 2 MX 400 64MB, Celeron 1,7 GHz oraz podkręcone wszystko do Geforce (procesor/pamięć) +50MHz/+60MHz i Celeron 2,2 GHz i FSB 500!! :D Moje wyniki:

3DMark 2001 - 3100

3DMark 2003 - nie testowane ale myślę, że z 500 to minimum :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... szczerze watpie, by po takiej wpadce z optymalizacja Detonatorow pod 3DMark nVidia odwazyla sie znowu wkraczac na sciezke zła :)

A jednak

Po ukazaniu się 3DMarka2005 Radeon X800XTPE uzyskiwał średnio 4400pkt, natomiast G6800U 4100pkt.

Po pewnym czasie firmy wydały nowe stary i w magiczny sposób wzrosła liczba punktów - kolejno 5700 i 4800 pkt.

Czyli jednak optymalizują stery.

Wzorowałem sie na NDSN z 13/2004 CD-A :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak optymalizują stery.

To oczywiste w przeciwnym razie po co byłoby wydawać nowe ich wersje. Pytanie tylko czy optymalizacja jest ogólna tj. podobnie wzrośnie wydajniość w grach czy tylko w benchmarkach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy optymalizacja jest ogólna tj. podobnie wzrośnie wydajniość w grach czy tylko w benchmarkach :)

Jak optymalizują to chyba tylko dla sztandarowych tytułów (FC, D3)

A o tym 3DMarku2005 co mówiłem to różnicę w wydajności widać było tylko w benchmarku (pewnie szybko wydają dla benchmarków, a dopiero jak mają czas :D to do gier)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie ze tak. chyba logiczne ze producentom zalezy na tym zeby ich produkt wypadl jak najlepiej. przeciez benchmarki sa tylko po to (nie tylko) zeby wmowic graczom co maja kupic. mimo wszystko dzisiejsze optymalizacje do benchmarkow sa przeprowadzane bardzo ostroznie, bo nVidii na pewno nie zalezy na kolejnej wpadce po tych Detonatorach, a ATI tez sie musi pilnowac po swoich Optymalizacjach filtrow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trevoor wyniczki ładne, ale lepiej bierz się za 2003 i 2005, bo 2001 to już raczej przeżytek ;)

Łeee.. przeżytek lub nie i tak daje najlepszy z tej trójki wgląd w możliwości kompa jako całości, a do tego dzięki największej chyba wrażliwości na błędy oraz możliwości ustawienia już na standardowej instalacji powtarzania testów najlepiej nadaje się do testowania stabilności systemu, choć prima95 i tak nic nie zastąpi :D Co do wyników to prawie 20K. na r300 to naprawdę dobry rezultat, GRATULACJE!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drizzt, napisz jeszcze, jakiej firmy ten GeForce. Bo gdzieś czytałem(chyba na benchmark.pl), że te Gigabyte'a dają się spokojnie podkręcić do wartości pełnego 5700 a nawet trochę więcej! No bo faktycznie, tyle to ja wyciągałem kiedyś na swoim Ti4600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...