Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niko14

Najlepszy wynik w 3DMark

Polecane posty

Niedługo 3D Mark 2005(od soboty trwa odliczanie...). Ciekawe ile będę miał FPM(frame per minute :lol: :lol: )

Minimalne wymagania nowego 3D Marka '05 to:

karta wspierająca DirectX 9 (minimum Pixel Shader v2.0)

- 128 MB pamięci na karcie

- 2GHz CPU

- 512MB pamięci

- 1.5GB wolnego miejsca na dysku

- system Windows 2000/XP z najnowszymi SP

- zainstalowany DirectX 9.0c

- MSIE 6.0 (do niektórych dodatkowych funkcji)

- MS Excel 2000 (do niektórych dodatkowych funkcji)

Hm...mieszczę się w minimalnych wymaganiach jupii :D Liczę na max 1000pkt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo
Niedługo 3D Mark 2005(od soboty trwa odliczanie...). Ciekawe ile będę miał FPM(frame per minute :lol: :lol: )

Minimalne wymagania nowego 3D Marka '05 to:

karta wspierająca DirectX 9 (minimum Pixel Shader v2.0)

- 128 MB pamięci na karcie

- 2GHz CPU

- 512MB pamięci

- 1.5GB wolnego miejsca na dysku

- system Windows 2000/XP z najnowszymi SP

- zainstalowany DirectX 9.0c

- MSIE 6.0 (do niektórych dodatkowych funkcji)

- MS Excel 2000 (do niektórych dodatkowych funkcji)

Hm...mieszczę się w minimalnych wymaganiach jupii :D Liczę na max 1000pkt ;)

3D mark 2005?? :shock: A gdzie 2004? ;) Zapomniało im się, czy jak. No, ekhem, jeżeli to są minimalne, to nie wróżę mojemu kompikowi wyniku powyżej 500. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo 3D Mark 2005(od soboty trwa odliczanie...). Ciekawe ile będę miał FPM(frame per minute :lol: :lol: )

Minimalne wymagania nowego 3D Marka '05 to:

- karta wspierająca DirectX 9 (minimum Pixel Shader v2.0)

- 128 MB pamięci na karcie :shock:

- 2GHz CPU

- 512MB pamięci

- 1.5GB wolnego miejsca na dysku

- system Windows 2000/XP z najnowszymi SP

- zainstalowany DirectX 9.0c

- MSIE 6.0 (do niektórych dodatkowych funkcji)

- MS Excel 2000 (do niektórych dodatkowych funkcji) :x

No to pewnie na starcie wywali mi gupi komunikat i na tym się skończy. Mój r9500 ma tylko 64MB (ale od czego "fani" np. dzięki 3dAnalyze puściłem test nature na gf2ti), proc tylko 1630MHz (XP1700+@), SP2 do Winzgrozy na 1000% nie zainstaluję (popatrzyłem na listę programów i gier które nie działają i mi się odechciało) a na excela mnie nie stać (używam open office). Jestem ciekaw jak benchmark potraktuje PS.3 i czy przypadkiem gf6600 nie będzie miał dwa razy więcej pkt. od radka X800 :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4TEU5Z, '05 u Ciebie odpali. To samo tyczy się proca(2GHz intel=2000+ AMD)Czytałem gdzies na forum Futuremarka, że karty mające 64MB na pokładzie odpalą nowego smarka, ale rewelacyjnie nie będzie...Zobaczymy z resztą...Na żadnym kompie nie będzie rewelacyjnie, chociaż z tak wykreconym procem ;)

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=42687

Skończcie już ten offtop o 3DMark2005 Chyba że chcecie podawać wyniki jakie w nim macie :twisted: - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobilem testy w 3DMarku 2003 mojemu GF FX5600 po wymianie procka i... wynik byl nieznacznie lepszy niz na starym procku (athlonie 1,2).

Na starym procku mialem (jesli dobrze pamietam) cos kolo 2150-2200 (oczywiscie bez podkrecania) a dzisiaj na athlonie 64 wyszlo 2430 pkt.

Moze po podkreceniu by doszlo do 2600 ale w sumie nie to sie liczy - wazne, ze gierki teraz lepiej chodza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo
A ja sobie zrobilem testy w 3DMarku 2003 mojemu GF FX5600 po wymianie procka i... wynik byl nieznacznie lepszy niz na starym procku (athlonie 1,2).

Na starym procku mialem (jesli dobrze pamietam) cos kolo 2150-2200 (oczywiscie bez podkrecania) a dzisiaj na athlonie 64 wyszlo 2430 pkt. (...)

To dlatego, że Mark 2003 mierzy głownie wydajność karty graficznej, a nie procka, także nie liczyłbym na wynik wyższy, po zakupie nowego procesora. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnosnie 3DMark05 (chyba nie obrazisz sie RoZy ;) ):

otoz na tej stronie ukazal sie test kart graficznych w nowym benchmarku- takze tych starszych. Warto popatrzec na wyniki.

Komentarz jest jeden - nowe karty ATI i NVidia sa mniej wiecej na rowni -natomiast daleko w tyle zostaja FX-y.

Ależ skąd, niemniej jednak taki post to do poradnika o kartach się nadaje. Przenieś go tam bo u go wywale za jakiś czas. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może takie pytanko:

Czy będzie widać zauważalną różnicę pomiędzy XP2500+@3400+ a AMD64 3000+ ?? w grach? Który z nich będzie wydajniejszy?

Bo nie wiem co kupywać a zależy mi główne na grach (raczej nic nie kompresuje, zgrywam itp. więc tylko raczej w grach)

EDIT:

No rzeczywiście pomyliły mi się działy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie już ten offtop o 3DMark2005 Chyba że chcecie podawać wyniki jakie w nim macie :twisted: - RoZy

Proszę bardzo :)

Athlon Xp1700+@1628; Radeon 9500(64MB128bit)@PRO@325/310; 512DDR(cl2.2.6.); ECS K7S5A

Wynik po obejrzeniu slajdów :wink:1014 8)

PS. W doomie wgrałem konfig żywcem przeniesiony z kompa z 256MB kartą i miałem w time demo 32 FPS! więc chyba to pierwsza aplikacja która zgłasza pretensje co do karty :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszla pora na test w 3DMarku05 - wynik mnie przerazil, zreszta nie moglem oczekiwac niczego wiecej jesli rzadko kiedy pokazywalo sie wiecej niz 1-2 FPS !!!!

Moj score na FX5600 270/460 wyniosl uwaga: 387 pkt!!

Ciekawe ile by wyniosl po podkreceniu...

Troche sie zmartwilem patrzac na wynik M4TEUS2 i jego radka 9500pro - czy ta 64MB karta jest az o tyle lepsza od mojego FXa? :(

Czas na zmiane grafiki zatem i... powrot do 3DMark`a 2003 - tam to o wiele optymistyczniej wyglada chociaz nie ma az takich pieknych testow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human, niestety...Ten 3D Mark jest zrobiony pod taki DX9 jakim Microsoft go chciał, a nie taki jak Nvidia chciała :wink: Tu się wszystko wydaje-ile jest wart Pixel Shader w FX'ach...6800 też wypadają blado w porównaniu do X800 i też wyszło, że PS 3.0 gó...no daje :)

M4TEU5Z, coś za mały ten twój wynik. Na 9600PRO mają większe. Są dwie możliwości:

-Zainstaluj nowe Catalysty(dają napraawde dużego kopa 05)

-Masz trochę za mało pamięci(chociaż niewiem, czy to przyczyna pamięci-tych brakuje tylko przy DOOMie 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe po twojej wypowiedzi human się kompletnie załamie nie dość że zjechałeś jego kartę na maxa to jeszcze na deser zaserwowałeś że ja mam dużo mniej od innych, nawet z nieco słabszymi kartami :lol: :lol: :lol:

Dziwny ten 3dmark przeprowadziłem kilka testów i wyniki wachają się przy tych samych ustwieniach od 1020 do 1100 przecież to prawie 8% !!! jak można za pomocą czegoś takiego testować cokolwiek? Żeby nie było wszystko na świeżutkim systemie który nawet jeszcze sieci nie widział!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no niestety, taka prawda-co będe chłopaka kłamał ;)

Mój nowy wynik to 3750pts. Proc mi dziwnie wyszedł-lepiej od P4 3GHz :shock:(3360pts)...M4T3U5Z, zainstalowałeś te nowe caty ? Tą wersje bete ? Bo naprawde ten twoj wyniczek troche kulawy...Popatrz na Project Search & Compare na stronie futuremarka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy wynik to 3750pts. Proc mi dziwnie wyszedł-lepiej od P4 3GHz :shock:(3360pts)...M4T3U5Z, zainstalowałeś te nowe caty ? Tą wersje bete ? Bo naprawde ten twoj wyniczek troche kulawy...Popatrz na Project Search & Compare na stronie futuremarka.

Fakt mam najgorszego radka 9500 :lol: Następny w kolejności ma już 1200pkt zresztą na nim się oprę w dalszych dociekaniach

teraz pora doszukać się przyczyny:

1. Proc-najgorszy athlonXP jaki tam widziałem ma 1700mhz tyle że fsb200mhz ciekawe bo u mnie pokazuje w orbie tylko 66mhz :shock: tylko nigdzie nie mogę tej częstotliwości znaleźć a przeszukałem całą aidę i wszędzie jak wół 147mhz

2. AGP x4 które w przypadku notorycznego braku pamięci na karcie powinno strasznie spowalniać transfer pomiędzy GPU a pamięcią na płycie potwierdzają to też mizerne wyniki podkręcania z 993 na 276/270 do 1068 350/320

3. Z ECS K7S5A żaden n-force nie jest

CZEKAM NA JESZCZE JAKIEŚ SPOSTRZEŻENIA

PS. Żadnych beta wersji sterów nie będę instalował, wystarczy że na standardowych cat. 4.9 race driver mi się wiesza :evil:

EDIT: Po zmianie AGP aperature size na 256MB uzyskałem następujący wynik:

1114 na prawie nie kręconej karcie! http://service.futuremark.com/compare?3dm05=67937

ALE TO CIĄGLE MAŁO :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie rozplacze... Wprawdzie mialem w tle odpalonego firewalla i antywirusa, ale 1590 pkt, to nie za specjalnie. Szczegolnie, ze przez spora czesc testu ogladalem pokaz slajdow wyswietlanych po jednym co sekunde. A wlasnie zmienilem procesor i jakis czas temu zaszalalem inwestujac w nowa grafike. I co? I powiedzialo mi, ze sprzet jest do d... Chyba sie obraze na 3dmarka 2005... :-|

Sprzet: A2600+ Barton|Epox 8RDA+|2 x 512 MB RAM dual channel|Gigabyte Radeon 9600 XT|

Ze niby co? Wypadaloby sie przesiasc na GF 6800? Chyba nie - bo Doom 3 chodzi malinowo, a to najbardziej wymagajaca gra na rynku, wiec chyba trzeba te wyniki olac... Przynajmniej na razie, do kiedy nie stanieja nowsze grafiki...

Pozdrawiam:

Ja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz :) (teraz może być ?-zawsze mi się myliło :lol: )

A co Ci leży spróbować tych nowych catów ? Będą się wieszały ? Usuń, zainstaluj nowe-->10minut roboty, a prawdopodobnie będą działały i dadzą pożądnego kopa...

Zobacz jaka jest różnica: http://www.nvision.pl/content.php?article.47.6

Właśnie przeglądam "zbiorowisko" orbów i już raczej napewno wiem, co jest przyczyną twojego wyniku. Zauważ, że najwyższy wynik na 64MB to

1114, a potem już 1500 na 128MB...Pewnie jednak pamięci Cię blokują. Pełno shaderów(praktycznie są wszędzie), duże textury mogą zapychać 64MB...ale nie martw się, takie gry wyjdą dopiero za 1,5 -2 lata, więc będzie czas na upgrade :wink:

Kruk_tk, powiedz, czy miałoby sens wypuścić bencha na poziomie graficznym DOOM'a 3 czy FC, skoro te już są i można nimi się pobawić w benchmarkowanie ? Nie! Nowy 3D Smark pokazuje nam mniej więcej, jak nasza karta graficzna będzie się sprawować za 1,5-2 lata w najnowszych grach...A z resztą ja na twoim miejscu bym się cieszył, bo twój wynik bije najlepszy wynik 5950U :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczandomirindo

Wyszedł juz patch do marka 05. Trzeba go miec zeby winiki na orbie wystawić. Pozaatym poprawia punktacje bo w poprzednim byly bledy i niektóre karty uzyskiwały złą ilość punktów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł juz patch do marka 05. Trzeba go miec zeby winiki na orbie wystawić. Pozaatym poprawia punktacje bo w poprzednim byly bledy i niektóre karty uzyskiwały złą ilość punktów!

Moja dostaje dobrą, tylko że na tym patchu za cholere 3D Mark nie reaguje na o/c rdzenia karty! Ustawiłem rdzeń na 375, a w 3D Marku nadal dumnie widnieje 325 :shock: Po zrestartowaniu marka to samo...Kij z tym, jeżeli to tylko jakaś drobna pomyłka programu monitorującego, ale najgorsze jest to, że wyniki też się nie podnoszą! Dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to ściągnąłem 3DMarka 2005...

oto wynik(niestety nie mam jeszcze łatki co by pokazać ORB) na

AMD Barton 2500+(nie kręcony), 2x256 MB Ram (Kingmax 433mhz), Leadtek Winfast 5900 XT (nie kręcona), MSI K7 Delta-L:

3DMark 2005 - 1001 -jak ilość drobiazgów ;)

heh, a średnia ilość fps to 3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...