Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niko14

Najlepszy wynik w 3DMark

Polecane posty

Gość Drizzt_PL

Mam PixelView, ale to moze wina Durona, albo syfu na dysku, bądz małej ilości miejsca. Szczerze mówiąc może i mało, ale Doom smiga mi na high, wiec 3dMarkiem moze nie ma sie co przejmowac, w koncu to tylko benchmark.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie niedawno zrobiłem test w 3Dmark 2005 i mój wynik to ok. 2500 na PIV 2,4C, 512MB Kingston, Radeon 9800SE/@PRO, niedługo zrobie testy na 1GB ramu. Ciekawe czy coś się zmieni, ale pewnie nie. Czas wymienić kartę graficzna np. na Radeona X800XL:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaboou

Na razie moj upragniony nowy kompek jest jeszcze na dosyc dlugiej gwarancji, wiec na razie go jeszcze nie pdkrecam, ani nawet nie otwieram...

W 3D Mark 2003 nabilem 10830 punktow i na razie starczy. :-) 3D Marka 05 niestety jeszcze nie sciagnalem (in progress). Szacuje, ze bedzie jakies 4500 - 5000 punktow.

Niestety mam jakis dziwny problem z gra FarCry (zarowno w demie jak i pelnej wersji). Mianowicie, gdy mam wyswietlanie ustawione na standartowe DirectX to gra wylacza mi Pixel Shadery i diabli biora piekna wode i inne efekty, takie jak na przyklad bump mapping. :-( Gdy ustawie OpenGL (w pliku konfiguracyjnym) Wszystko wraca do normy, ale musze rezygnowac z antyaliasingu i filtrowania anizotropowego - z przyczyn "plynnosciowych". Jestem w trakcie sciagania najnowszych BIOS'ow i sterownikow do wszystkich podzespolow, moze to cos pomorze.

W DOOM 3 mam ustawione Ultra High Quality i FSAA 4x oraz AF 8x. Wszystko gra oprocz tego, ze mam troche za malo ramu (512MB) i czasami (czytaj czesto) podczas wchodzenia do nowego pomieszczenia po raz pierwszy gra musi doczytywac level z dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.JA w 3dmarku 2003 wyciagnolem 4080pkt.w 2001 wycagnolem ponad 12000pkt. Moj sprzęt to:

AMD Barton2500+@3200

Abit NF7-Sl 2.0

RAM 512MB (firmy good ram??)(niedlugo zmiana :D )

karta graf. R9600Pro 500/680 (jeszcze da rade skrecic)

Mysle ze i tak dobry wynik.W 2005 jeszcze niepatrzylem hm.. musze kiedys zrobic.

Pozdrawiam

Wogule w 3dmarku 2005 to robilem wyniki,tylko nierobilem teraz przy tych ustawieniach karty.Jezeli dobrze pamietam to na orginalnych ustawieniach bylo cos kolo 1300pkt.To srednia karta i ma sredni wynik.Jestem zadowolony z jej zakupu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wycisnąć 2986 punktów w 3dMarku03 z mojego Radeona 9550 (HIS) podkręconego do 400/520 oraz 512 MB RAM i Bartona 2500+. Wyniki są świeże, sprzed 4 minut :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw -> pisał tu wcześniej kolega z pytaniem o wynik w 3DMarku (a dokładniej o to czy osiąga przyzwoity wynik na swoim sprzęcie w porówaniu do innych, podobnych), ja oczywiście na niego odpowiadziałem, ale ktoś go skasował :roll:

Dlaczego?

Jak to "ktoś"? - krasnoludki? Pwenie moderator skasował :P i będzie kasował podaduchy :) Popatrzeć na początek tematu jakie są zasady - podstawa to podanie wyniku, alebo konkretna odpowiedź jak go zwiększyć.

Natabene tego postu też już nie masz co szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie przekroczyłem magiczną dla mojej grafiki liczbie 9000:) Przed chwila wyciagnąłem 9012 punktów w 3D Marku 2001SE. Mój komp to Athlon 64 3000+ s754, Radeon 9000 64DDR, MSI K8T800 Neo, 512 DDR Kingston 400MHz CL3. Ze standartowych grafiki 250MHz/200MHz wycisnąłem 295MHz/235MHz. Mam na CPU oprócz stanartowego radiatora wentylatorek ze starego procesora. Na pamięci zamierzam jeszcze przykleić radiatorki, może wyciagnie na 240MHz. AGP mam zasilane na 1.75V. Karta bardzo sie nie grzeje przy takich ustawieniach, mysle ze to juz może być wszystko co z niej wyciągnąłem. Jednak nie ustępuje, bede walczyl o 9500 punktów:)

EDIT: A propo, moja karta jest kompatybilna z DX 8.1, czy moge bez wiekszych problemów przetestować ją 3D Markiem 2k3? Pytam bo ściągnąłem 3D Marka 2k5, i sie odpalić nie chciał, jakiś błąd z D3D bla bla, więc go olałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greebqu

3dMark 2005 jest przeznaczony dla kart graficznych obslugujachych tylko i wylacznie DX9.0(czyli R9200-X850 lub GF FX-6800), czyli na R9000 go nie odpalisz. 3dMark '03 pojdzie bez problemu (z tego co pamietam jest tam jeden test na DX7 i kilka na 8.1 i 9.0)... ale duzych wynikow sie nie spodzewaj 8)

a Radka ladnie podkreciles :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dMark 2005 jest przeznaczony dla kart graficznych obslugujachych tylko i wylacznie DX9.0(czyli R9200-X850 lub GF FX-6800), czyli na R9000 go nie odpalisz. 3dMark '03 pojdzie bez problemu (z tego co pamietam jest tam jeden test na DX7 i kilka na 8.1 i 9.0)... ale duzych wynikow sie nie spodzewaj 8)

a Radka ladnie podkreciles :D

Poprawka, R9200 nie obsługuje DX 9.0 (to 9000+agp8x). 3DM chodzi na R9550-RX850.

Co do o/c R9000 to faktycznie b. dobry wynik. U mnie pamięci z trudnem szły o 10MHz :? No i wyniczek też nie najgorszy (ja osiągnąłem 8,7k na A2500+@3000+ i z lekkim o/c karty). I myślę, że jak się uprzesz to i 10k wyciągniesz ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

a wiec ja na moim kompie (podpis) mam takie wyniczki:

3Dmark 2003 bez Oc (500 - 1000) - 7265

3Dmark 2003 OC ( 530 - 1200) - 8002

Wyniczki mnie zadawalaja .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy komp przetestowany (A64 3000, 6600GT Ex) a oto wyniki:

3D Mark01 >>> ponad 17 tyś. (wien że to nieprecyzyjan wartość ale zapomniałem kartki :) )

3D Mark03 >>> 8500

3D Mark05 >>> 3800

AquaMark >>> 53 tyś (z małym okładem)

A po małym OC karty (rdzeń 550@580 pamięć 560@625)

3D Mark01 >>> ponad 18 tyś. j.w. - genaralnie mało wzrosło pwenie dopiero jak procka pokręcę to pójdzie bardziej.

3D Mark03 >>> 9060

3D Mark05 >>> 4010

AquaMark >>> 55 tyś.

Można powiedzieć że jestem zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemysleniu tego i owego postanowilem zaryzykowac:) Zakupiem malutkie radiatorki Thermaltake na pamiec mojego Radeona 9000, podkrecilem i jest coraz blizej 10k. Wczesniej wyciagal 9015 punktow w 3d Mark 2k1. Po zamontowaniu radiatorkow i zmianie wentylatora na nieco lepszy ze standartowych 250MHz/200Mhz wyciagam 300MHz/243MHz. Jak dla mnie wynik dosyc zadowalajacy:) Po przetestowaniu karty wyciaga 9325 punktow, skok jest ale to jeszcze nie to:) Zbieram teraz kase na pozadne radiatory na pamiec i mam male pytanie co do radiatora na CPU. Otoz mam chec zdemontowac standartowy radiator a zamontowac znacznie wyzszy. Problem w tym ze ten standartowy jest przyklejony tasma, moge sie z tym szarpac bez obawy o uszkodzenie rdzenia? Karta ma otwory na zatrzask zeby zamontowac cos lepszego, wiec wezme ze zaprzyjaznonego sklepu radiator z jakiejs plyty glownej. Moze go jakims nozykiem odciac? Nie wiem, robiliscie juz kiedys takie cos? Mile widziane jakiekolwiek wskazowki, tudziez porady:) Gdyby tak zmienic jej to wszystko juz blizej byloby tych 10k punktow:) Dzieki wszystkim z gory za cokolwiek:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_

Jako iż cierpie na bezsennosc postanowilem sprawdzic co na forum cda sie dzieje:)

Przeglądnąłem cały topic i widze że wiekszosc ludzi mimo dosc potężnego sprzetu ma słabe wyniki.

Na uznanie zasługuje wynik @Trevoor-a, gratuluję, wynik naprawde dobry.

Pora na moje, hjehje:>

komp: barton 2500+@2310mhz 768RAM sparkle 6600GT o/c 555/1150

2k1: nie testowalem

2k3: ok 9000 (screna niemam, wrzuce jutro- jest 3 w nocy :D)

2k5: nie testowalem

mam wyniki zbliżone do RoZy'ego mimo słabszego procesora:>

>>>Bez przesady tak skręcony Barton nie jest taki znowu słabszy :) ja mam procka i system wcale niekręcone jeszcze :) - RoZy

edit: taa....co z tego ze Athlon 64 ma 2 kanałowy kontroler pamieci.......pewnie to nic niedaje :>:P

Tajemnica tkwi w odpowiednich sterownikach- uzywam 75.90a Xtreme z guru3d.com.

@hajto radiator na cpu na tasmie :shock: ? Moze chodzi o radiator na GPU? :P Nie spotkalem sie z radiatorami przyklejanymi na tasmie....raczej na kleju termoprzewodzącym. Katre trzeba dobrze zaizolowac(kilka woreczków) do zamrażarki na godzine(az temperatura spadnie do ujemnej) i radiatorek sam odpadnie:) (to nie są jaja, pisze serio)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Witam.

hajto: sorki za malo off top ale wydaje mi się ze zamiast wydawac pieniadze na te wentyle radiatorki do tego 9000 to moze bys troche dolozyl i kupil chocby 9600PRo wten na bank wyciaga 10k w 3dmarku 2001.

pixel: Co do twego wyniku to musze pwoiedziec: niezle. Ale w cale mojego wyniku nie uwazam za gorsze. Po takim Oc jak ty masz mam 8000, dodajac ze mam o wiele slabszy procek i mniej ramu. wiec chyba wynik wyjdzie na to samo. Wiec mnie tu nei zalamuj ze mam mniej :wink: A co do sterow to mam 75.90 ale sprawdze tw twoje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_

Wyłącz sobie testy CPU, zrob 3dmarka- wtedy pogadamy :)

edit: link do screena z 3dmarkiem http://members.lycos.co.uk/nblnemesis/score.jpg

tylko 8750 :oops:

Zaraz sie podniesie ..... :evil:

edit2: 8830 coraz blizej, coraz bliżej :twisted: http://members.lycos.co.uk/nblnemesis/score2.jpg

edit3: złośliwosc rzeczy martwych......http://members.lycos.co.uk/nblnemesis/score4.jpg

na driverach xtreme 71.84 by guru3d.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Wiec wynika ze starsze stery lepsze. no moze nie zawsze. zaraz zapuscze 3dmarka bez cpu testa to zobaczymy na co go stac ....Wyniki testu za goidznke

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajto: sorki za malo off top ale wydaje mi się ze zamiast wydawac pieniadze na te wentyle radiatorki do tego 9000 to moze bys troche dolozyl i kupil chocby 9600PRo wten na bank wyciaga 10k w 3dmarku 2001.

To sie tylko tak mowi, kupic nowa, bo po co sie przemeczac... Nic nie da takiej satysfakcji jak zakonczenie wlasnej dobrej roboty:) Stary nawet nie wiesz jak sie cieszylem widzac liczby 9015 na moim radku gdy go podkrecilem.

Zeby nie bylo calkiem offtopicowo to napisze ze podkrecilem go jeszcze o troche MHz, dokladniej na 297MHz/248MHz i mam 9404 punkty, jak napisal Wojtek, uparlem sie i zobaczycie jeszcze 10k:)

Zyczcie mi powodzenia, pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyniki zbliżone do RoZy'ego mimo słabszego procesora:>

>>>Bez przesady tak skręcony Barton nie jest taki znowu słabszy :) ja mam procka i system wcale niekręcone jeszcze :) - RoZy

edit: taa....co z tego ze Athlon 64 ma 2 kanałowy kontroler pamieci.......pewnie to nic niedaje :>:P

>>>Akurat w 3DMarkach niewiele bo to testy grafiki a nie wydajności CPU:RAM są. Różnice możnaby pewnie zobaczyć w SuperPi czy testach RAM'u w Evereście czy Sandrze

Tajemnica tkwi w odpowiednich sterownikach- uzywam 75.90a Xtreme z guru3d.com.

Ja robię testy na tym co używam na co dzień (czyli najnowsze dostępne). Specjalnie optymalisowane stery i testy nimi robione jakoś mnie nie przekonują - to taka pogoń za wynikim na siłę.

PS Jakie masz chłodzenie na grafie - też wodne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_

Tak, na grafie tez mam WC. Załozyłem topic o moim wc;) Tam widac wszystko.

Pozatym sterowniki nie sa optymalizowane pod 3dmarki- w grach jest przyrost fps (1-5, ale zawsze coś:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Kurcze nie moeg wylaczyc Tego CPU Testa bo mam tylko Free Demo Edition. pixel zalacz sobei dooma 3 i zobacz ile masz w timedemo wtedy zobaczymy ..:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...