Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 01/2010 zawartość

Polecane posty

Policzcie stosunek procentowy stron nie będących reklamami do reklam.

CD-Action - 77,7 %

KSG - 93,8 %

PSXE oraz N+ - 84,7%

Jak widać CD-A wypada gorzej, ma największą ilość reklam i najwyższą cenę w stosunku do pozostałych pism...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kupowałem KSG. Ich "recenzje" były napisane w taki sposób, że... praktycznie przechodziłem od razu do konkluzji na końcu, bo cała reszta była chyba kopiuj/wklej innych recenzji podobnych gier. Chrzanić takie recenzje.

No i pełniaki, które dodają... Cienkie...

A jestem czytelnikiem, który kupuje pismo dla płyty.

Jakoś nie widziałem, żeby ludzie wyliczali ile groszy płacą za stronę przy okazji grudniowego numeru, w którym był Devil May Cry 4. DMC4 w CD-Action - 17 zł. DMC4 wersja pudełkowa - 57,90 PLN.

Dodać należy fakt, że CD-ACTION TO PISMO Z DVD9! Czy kupujesz pismo dla płyty czy nie, kupując CD-Action płacisz za tę płytę. Jeśli ktoś ci wmawia, że płyta jest bonusem, to cię nabija w butelkę (myślałem, że to jest oczywiste, najwidoczniej są tutaj mistrzowie ekonomii zaliczający 4 rok na wydziale nauk ekonomicznych uniwersytetu warszawskiego, którzy wiedzą lepiej...)!

Dlatego przy takim drobiazgowym wyliczaniu ile bulisz za kartkę - dodaj cenę płyty DVD9 (która jest droższa od zwykłej DVD).

Ponadto dlaczego w takim zestawieniu są pisma nastawione na gry konsolowe? Bo TY je kupujesz? A kogo to obchodzi? Jakie one w ogóle przedstawiają wartości porównawcze z CD-Action? Nie dość że nie mają płyt, to jeszcze o konsolach. Ciekaw jestem, czy znajduje się w nich dział o sprzęcie (jeszcze bardziej ciekaw jestem, co w takim piśmie opisywaliby za sprzęt...)

Mamy takie coś jak kapitalizm, jak sam zauważyłeś, kupując inne pisma płacisz mniej za stronę. Jak ostatnio sprawdzałem, to nikt mnie nie zmuszał do kupna pisma, którego kupować nie chcę... Nie wiem, może ty masz inaczej? Może podchodzi do ciebie kilku dresów i "ej, kup cd-a bo jak nie to ci wpie&*^%"...

I tak, przeczytałem, że uważasz się za fana CD-A. And still... I don't care...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich "recenzje" były napisane w taki sposób, że... praktycznie przechodziłem od razu do konkluzji na końcu

Potrafili zjechać gierkę za to, że nie chodziła płynnie na Pentium 133 MHZ - to było w pierwszych numerach tego pisma. Nieco później zaczęli obniżać oceny za to, że nie ma polskiej wersji językowej, albo narzekali na trudne sterowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@placek82

A może założyła sztuczne konto, aby rzucać oskarżeniami o założenie sztucznego konta, z którego mieliby odpowiadać na niewygodne pytania?

Sorry, ale to się - za przeproszeniem - kupy nie trzyma. Większe poważanie wzbudziłaby "odpowiedź na niewygodne pytanie" napisana z prawdziwego konta.

------

Pozdrawiam,

Smuggler ;);)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierzcie:

Pismo z reklamami z 130+ stron, DVD9 dobrymi pełniakami i świetnymi recenzjami, + co jakiś czas dodatek w różnej postaci

CZY

Pismo bez reklam z mniej niż 130 stron, bez płyty (lub z CD) słabymi pełniakami i na odwal napisanymi recenzjami.

Są reklamy jest kasa, jest kasa, jest dobre pismo, są zadowoleni klienci co daje dodatkową kasę, na jeszcze lepsze pismo, co daje rozwój i pewność, że pismo przetrwa

Nie ma reklam, nie ma kasy, jest słabe pismo, mniej klientów, mniej kasy, jeszcze słabsze pismo --> ŚMIERĆ PISMA

---

Co do zawartości CDA 01/2010 to jestem zadowolony, 2 fajne gry, dużo recenzji, cover z dużą zawartością (dema, gameplaye)

To że wam się nie podoba jedna gra (Roller Coster) to nie znaczy że innym też się nie będzie podobać. Ja z chęcią zagram w Roller Costera 3, mimo że nie lubię tego typu gier, bo będzie to oderwanie się od RPGów na jakiś czas.

A film no tak zapomniałem :) Van Helsing hmmm nie oglądałem ale czytałem o nim, będzie co robić przez święta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie, proszę, w skrajność. Draagnipur coś zauważył, i chwała mu za to, lecz głupotą byłoby z tej okazji sugerować, iż ktokolwiek mógłby po przeczytaniu jego posta znienawidzić i/lub przestać kupować CDA. Pismo jest przecież wciąż to samo, wciąż w tej samej cenie. Jeśli dotąd ilość stron i reklam danemu osobnikowi nie przeszkadzała, czemu miałoby to ulec zmianie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płytkę, to najbardziej ucieszył mnie film. Oglądałem, ale obejrzę raz jeszcze.

Pełniakni...no cóż, w tamtym miesiącu było lepiej.

Na pewno przeczytał reckę o Irlandczyku :)

Kane and Lynch 2? HA! A to wszystki dzięki Nickowi i Donowi :)

Call of Duty Modern Warfare 2 Multi? Hmm...Ciekawe, ciekawe :)

No i jeszcze temat numeru. Oprócz tego nic wybitnego.

Jak zwykle kupię i jak zwykle:

Kolejne 16 złotych idzie w błoto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnęliście pomysł na ten film stary jak świat i tani jak barszcz? Dlaczego nie użyliście tej przestrzeni na coś, co dużo bardziej przydałoby się graczom? Wiecie ile modów, dem, freeware, filmików itd. można zmieścić na jednowarstwowym DVD? A zamiast tego dajecie nam kino co prawda dobre, ale mające już 5 lat i od jakiś 2 lat dostępne w prawie każdym supermarkecie w koszu w przy kasie z ceną 9,99zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem CDA na stronce i jest wiele naprawdę ciekawych tekstów. Gry może nie zachwycają, ale zawsze można spróbować, poza tym jest wiele do nadrobienia przez święta. A i film jest, to miło. Także nie ma co narzekać, tylko zaraz po wigilli klasowej gnać do kiosku :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelniaki wygladaja nieciekawie. Film tez niestety widzialem. Ale kupie, w swieta cos trzeba poczytac.

Dwa dni temu odwiedzilem empik, kupilem sobie ksiazke za kwote dwoch CDA, ponad 300 stron lektury. Polecam wizyte w ksiegarnii..

Skąd wytrzasnęliście pomysł na ten film stary jak świat i tani jak barszcz? Dlaczego nie użyliście tej przestrzeni na coś, co dużo bardziej przydałoby się graczom? Wiecie ile modów, dem, freeware, filmików itd. można zmieścić na jednowarstwowym DVD? A zamiast tego dajecie nam kino co prawda dobre, ale mające już 5 lat i od jakiś 2 lat dostępne w prawie każdym supermarkecie w koszu w przy kasie z ceną 9,99zł...

Ja go nie widzialem, chetnie obejrze.. I jak pewnie zauwazyles, jest dodatkowe DVD, wydanie na swieta, to i cos innego dac chcieli. Chcecie odmian, a jak cos sprobuja, to zawsze zle. Was zadowolic...

Numer jak numer, nie jest tragicznie. Choc uderza po oczach mala ilosc tekstu w przegladzie numeru, ale co tam.. jak juz pisalem, mam ksiazki na swieta przyszykowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolejny Action-wtorek, ale ten czas leci! O.o Muszę czym prędzej nadrobić braki w poprzednim numerze.

A z filmem sympatyczny pomysł (pamiętam jeszcze Godzillę, hehe). Widziałem, ale z chęcią obejrzę w Święta jeszcze raz - gromienia wampirów nigdy za wiele. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie "Magazyn prawie kulturalny"? W pierwszym poscie nic nie pisze, alo może Smuggler zapomniał wspomnieć...? Oby był! :tongue:

Skąd wytrzasnęliście pomysł na ten film stary jak świat i tani jak barszcz? Dlaczego nie użyliście tej przestrzeni na coś, co dużo bardziej przydałoby się graczom? Wiecie ile modów, dem, freeware, filmików itd. można zmieścić na jednowarstwowym DVD? A zamiast tego dajecie nam kino co prawda dobre, ale mające już 5 lat i od jakiś 2 lat dostępne w prawie każdym supermarkecie w koszu w przy kasie z ceną 9,99zł...

Ja go nie widzialem, chetnie obejrze.. I jak pewnie zauwazyles, jest dodatkowe DVD, wydanie na swieta, to i cos innego dac chcieli. Chcecie odmian, a jak cos sprobuja, to zawsze zle. Was zadowolic...

Również go nie widziałem. Poza tym uważam, że to bardzo dobra inicjatywa wrzucić raz na jakiś czas coś innego niż grę. Mam nadzieję, że czytelnicy przyjmą to pozytywnie i będzie więcej tego typu pomysłów. Gratulacje. O właśnie, filmem tym zainguruję kilkunastodniową przerwę świąteczną. Dzięki :biggrin:

"Stary jak świat"? - no sorry koleś, film ma pięć lat, w dodatku jest to stosunkowo bardzo znany tytuł - mogło być znacznie gorzej... A tak jest bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś sprecyzować - zwłaszcza do SilentBoba - nie twierdzę, że CDA to shit i nie warto go kupować oraz, że CDA nas nasiaga. Co to to nie. Po prostu kwurza mnie wałkowany ciągle argument o ilości stron, co postanowiłem sprawdzić. Drobiazgowe wyliczenie ceny za stronę jest istotne tylko dla czytelników kupujących "gazetę" a nie gazetę + cover" i tyle. Rozumiem, że taki cover to ok. +5zł do pisma.

Co do pism konsolowych, to niestety CDA od jakiegoś czasu wkracza na "ich" teren - stąd są w zestawieniu, poza tym wśród magazynów PC konkurencji prawie brak.

Na osłodę dodam, że i tak CDA jest najlepsze, ale... nie lubię jak mi ktoś wodę z mózgu robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Draagnipurze, CDA to czasopismo, nie "gazeta + cover". A ja tam nie narzekam na stosunek ilości stron ogólnie do tych o grach, czy ceny strony ogólnie do tej o grach. Jak nie mam kasy albo nie ma rzeczy, na które mam ochotę wydać te 15 zł, to nie kupuję albo pożyczam od kumpla, żeby kasy nie tracić. A uważam, że CDA odwala kawał dobrej roboty, bo ich recenzje są jasne, przejrzyste i oryginalne. A wiadomo, że cover stanowi dużą część ceny pisma, bo licencje na gry kosztują. Po mojemu w oryginalnym rozrachunku nie jest źle :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale was cieżko zadowolić. Film to pewne odstępstwo i mi się podoba, obejrze go, bo nie widziałem wcześniej. A co do pełniaków to trzymają poziom, nie miałem okazji zagrania w Watchmena, bo nie byl w sprzedaży pudełkowej. Ale go z chęcia wypróbuje. A w Rollercostera 3 gralem, ale zainstaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobiazgowe wyliczenie ceny za stronę jest istotne tylko dla czytelników kupujących "gazetę" a nie gazetę + cover" i tyle.

Ale czy nie potrafisz zrozumieć, że nawet jeśli kupujesz CD-Action i po rozpakowaniu worka wyrzucasz płytę DVD9 do kosza, to płacisz też za tą płytę. Choćbyś nie chciał. Choćby nie wiadomo jakim wielkim "czytaczem" byś był - w cenę jest wliczona cena DVD9. Spytaj Smugglera ile kosztuje DVD9 w jednym numerze CD-Action*, odejmij tą sumę od ceny CD-Action i wtedy wyliczaj, ile płacisz za stronę.

*choć jestem pewien, że ci nie powie, bo takich rzeczy wydawnictwa nie zdradzają ("ile co kosztuje" itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie co poczytać... Swoją drogą dziwią mnie Wasze jęki czasem o każdą złotówkę. Dopóki cena nie przekroczy 20zł uważam, że nie ma powodu do narzekania, bo pismo jest warte każdej wydanej na nie złotówki. Pozdrawiam i życzę udanych świąt... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przypisujecie mi inne motywy niż mną kierowały. Nie chcę się tu rozliczać o każdy grosz. Będę kupował CDA dopuki mi będzie odpowiadać, nawet za 25zł. Nie miałem też na celu wyliczać dosłownego kosztu strony, jak mi niektórzy przypisują. Wiem że DVD i pełniaki swoje kosztują. Chodziło mi o podsumowanie raz i na zawsze tematu ilości reklam w CDA (i konkurencji też) i faktycznego zobrazowania ilości materiału do poczytania.

Moja "domorosła ekonomika" jest na dokładkę i ma tylko i wyłącznie zobrazować stosunek tekst/cena. Czasem lubie sobie zrobić takie "nikomuniepotrzebne analizy". Z mojej strony koniec offtopu.

Sam numer ocenię jak kupię. Na tą chwilę boli mnie napewno zbyt duża ilość screenów nad teksem. Ta tendencja trwa już jakiś czas, ale jakoś wczesniej nie miałem chęci wypowiadać się na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie tylko to: jeśli myślicie, że za 15 zł wydawnictwo ma zwrot kosztu za cały magazyn (samo czasopismo jak i cover) to jesteście w ogromnym błędzie. Tak narzekacie, że ma za dużo reklam, a to dzięki nim CDA nadal istnieje. Doliczcie sobie koszty transportu, podatki i inne rożne pierdoły o których istnieniu nie mam pojęcia, to już tak różowo nie wygląda. Zastanawiam się tylko, dlaczego jeszcze żaden redaktor nie skomentował kontrowersyjnego postu Draagnipura.

I błagam was nie piszcie, że inni dają lepsze pełne wersje, to sprawa gustu i upodobań, a to, że gra jest mało znana nie znaczy, że jest słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... No i we wtorek kolejny numer. Czas ostatnio gna coraz szybciej. "Styczniowego" oczywiście kupię. Sporo niezłych recenzji, zapowiedzi (Kane & Lynch 2) sporo ciekawie zapowiadających się artykułów. Mam nadzieję, że jest mniej stron konsolowych niż w poprzednim numerze. (To już była przesada.) Ja bym chętnie wrócił do starych, dwustronicowych "Odmiennych stanów grywalności". No i wstępniak - bez niego CD-Action jest jakieś takie... łyse. :| Oby wrócił!

A na płytach - RollerCoaster - super; Watchmen - przeszedłem już wcześniej z kumplem obie części (doprawdy zabawa we dwójkę jest ZNACZNIE lepsza - polecam). A film - cieszy w ogóle, że jest. Szkoda, że to produkcja średnich lotów. No ale nie ma co wybrzydzać. Wreszcie film w CDA! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...