Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

- Poza tym AMD zawsze w wydajności przegrywał z IP, np. mój kumpel ma IP 700MHz, porównał go w teście wydajności AMD 1,7GHz i test wyszedł na korzyść kumpla.

Tja, a świastak siedzi....

Coś mi się nie chce wierzyć, może ma lepsze pozostałe podzespoły? (taa w pierwszym wypadku 1GB ramu i GF6800U a w drugim 128 ram i GF1 :lol: ).

Zapodaj linka do testu or something bo coś to jest nierealne.

Niektórzy to naprawdę mają jakąś niechęć do AMD (Dziadek hello 8) )

Ale żeby aż tak poniżać te procki.... ehh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam ze jako takie pojęcie wojny jak postrzegają to użytkownicy pomiędzy Intelem a AMD jest po prostu żałośnie bezsensowne 8).

Każdy kupuje:

1. To na co ma kase.

2. To na co ma ochote bądz to co lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec spytam tu:

mam twardziela Seagate 7.200 80GB, 2 MB cache, ATA-100 - czy jesli doloze do kompa Samsunga 7.200 80GB, 8MB cache, ATA-133 to nie bedzie problemu? czy te roznice w cache`u i ATA nie maja znaczenia do prawidlowej pracy?

A tak przy okazji to o co chodzi z tymi oznaczeniami ATA100, ATA133 itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help !

Chce sobie kupic laptopa i potrzebuję bardzo dobrego sprzętu.

W zasadzie zeby bez problemu radzil sobie z obrobką grafiki powyzej 4000 pixeli. DObrze zeby mial tez karte dzwiekową. duza pojemnosc dysku tez bylaby wskazana. Poleccie coś

Cena : do 2,000 $

z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec spytam tu:

mam twardziela Seagate 7.200 80GB, 2 MB cache, ATA-100 - czy jesli doloze do kompa Samsunga 7.200 80GB, 8MB cache, ATA-133 to nie bedzie problemu? czy te roznice w cache`u i ATA nie maja znaczenia do prawidlowej pracy?

A tak przy okazji to o co chodzi z tymi oznaczeniami ATA100, ATA133 itd.?

Teorytycznie nie powinno być problemu. Ewentułalnie podłącz z 2 oddzielnych taśm bezpośrednio do kontrolera.

Oznaczenie ATAXXX to nic innego jak transwer dysku jaki mozna osiągnąć podczas pracy. Składa sie na to jeszcze pare innych elementów takich jak "cycle time" (Czas trwania cyklu ) predkość obrotowa dysku.

ATA100 = 100MB/s ((1/40ns) x 2byte x 2 = 100MB/s)

ATA133 = 133MB/s

itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to naprawdę mają jakąś niechęć do AMD (Dziadek hello 8) )

Ale żeby aż tak poniżać te procki.... ehh

Po części wiem skąd takie podejście do proców AMD. Mam kumpla który pracuje w sporej firmie składającej kompy. Otuż intel od czasu do czasu organizuje spotkania, na których większość czasu obsmarowywuje procki AMD udowadniając zawzięcie że się grzeją i palą?!!, że wartość z plusem to bujda i tak naprawdę wydajność mają niższą niż nominalne MHz, pokazują jakieś wykresy w których wyraźnie widać wyższość intela często niemające żadnego przeniesienia na wydajność. Najciekawsze jest to że ludzie uczestniczący w takich spotkaniach, we wszystko to uparcie wierzą i dali by sobie głowę obciąć za wyższość intela (taki jeden kompiuterowiec uparcie wmawiał mi że mój AMD już się spalił tylko ja o tym nie wiem :lol: :lol: :lol:

Z drugiej strony to intel pierwszy przekroczył magiczne 100W wydzielanego przez procesor ciepła i nadal bije kolejne rekordy pod tym względem :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic kompa do ok 2300 zł

Co mi powiecie nt tego sprzetu :arrow:

Athlon XP-M 2500 (IQYHA0408) + Pentagram Freezone QC-92 Cu

Epox 8RDA3+ (nVidia nForce Ultra 400)

GeIL 2 x 256MB PC-400 CL2.5

Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) bulk @ 9600Pro

Samsung SpinPoint 120 GB SP1213C (7200) Serial ATA

Modecom GEO-PC

Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

Przeznaczenie ostry OC :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic kompa do ok 2300 zł

Co mi powiecie nt tego sprzetu :arrow:

Athlon XP-M 2500 (IQYHA0408) + Pentagram Freezone QC-92 Cu

Epox 8RDA3+ (nVidia nForce Ultra 400)

GeIL 2 x 256MB PC-400 CL2.5

Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) bulk @ 9600Pro

Samsung SpinPoint 120 GB SP1213C (7200) Serial ATA

Modecom GEO-PC

Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

Przeznaczenie ostry OC :wink:

Jak na moj gust to spoko ale dwie uwagi:

1. moim zdaniem lepszy jest pentagram QC-80 Cu (fakt, ze ciut drozszy ale warto)

2. moze zamiast tego Radka 9550 kupic 9800pro na allegro? - ja kupilem swego za 700 zl - prawie nowka :)

BTW: mam jeszcze jedno pytanko a propos mojego posta wyzej:

czy w taki razie moze pracowac poprawnie jeden dysk ATA a drugi Serial ATA? Bo wlasciwie cena pomiedzy tym samym dyskiem w ATA a SATA jest prawie taka sama, wiec chyba warto...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem z taką sprawą

1. Jaką kupić drukarkę atramentową w cenie 300-500 zł. (Ma byc oczywiście dobra )

2 Kumpel skłeda kompa (max 3000zł) Moje propozycje:

Płyta g. epox 8rda3+ 400zł

proc Athlon 2500 box 430 zł

grafa ???(to co ja mam może???) radeon 9800pro 128(256) 1000 zł

pamięc twinmos 512mb 400mhz cl 2.5 350 zł

twardziel 120Gb 8mb cache(model do uzgodnienia :)) ok 400zł

napęd combo 52x/32x/52x/16x 200zł

zasilacz Chieftec 360W???

No i wyszło mi coś takiego jak wyżej (nie gnojcie mnie ze pisze to samo)

Tylko czy na 100% moge mu to polecić?

PS. Ewentualnie grafe słabszą moze do zestawu wrzucic bo moze bedzie chciał jeszcze drukarke albo gośniki kupić jakies porządne. Dysk też ew 80gb. Aha monitor już ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Jak wam sie to podoba, ma 3300 do dyspozycji

Konfiguracja komputera

Procesor Intel Pentium 4 (S478) 3.00E GHz HT (FSB 800) BOX (Prescott)

element zawiera: wentylator procesora 1 szt. 885.00

Płyta główna Gigabyte GA-8S655TX Ultra SiS-655TX box + GbLAN

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1 szt. 429.00

Dysk twardy IDE/SATA Maxtor DiamondMax +9 80 GB (8MB) 6Y080M0 SATA - 2 lata gwar. 1 szt. 295.00

Pamięć RAM Kingston DDR 256MB PC-400 (KVR400X64C25/256) CL2.5 1 szt. 231.00

Wentylator procesora Pentagram Freezone QC-80 AlCu

element tego typu zawarto także w komponencie: Procesor 1 szt. 79.31

Karta graficzna GeForceFX 5700 Ultra Gainward Ultra/960 TV / 2xDVI "GS 1 szt. 955.00

Obudowa Logic Q11 srebrna L350 1 szt. 292.00

Razem brutto: 3166.31 zł

Razem netto: 2595.36 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił P4 na AMD64 3000+, dodał więcej ramu (512) i absolutnie nie brał tego Geforca !!! - za prawie 1000 zł mozna mieć świetnego Radeona 9800 Pro który tego FX bije na głowe

Wyjedzie w podobnej cenie (może nawet taniej :) ) a wydajnościowo w grach będzie o wiele lepszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ciekawszym rozwiązaniem jest taki radek X600 za ok. sześć stów ? zamiast tego GF5700 - nowsza karta z lepszymi osiągami no i ładnie wygląda ;-) ale ma jedną wadę -> PCI-X (także za te pieniądze zaoszczędzone na grafie trza by wybrać inną płytę główną, a to wyjdzie na dobre - PCIX jest bardziej przyszłościowe od AGP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzyłem się obecnej ofercie i doszedłem do wniosku że w tej chwili gruntowna modernizacja sprzętu nie ma sensu. Pojawiły się nowe złącza PCI-EXPRES które na 100% wyprą AGP i za jakieś dwa lata zostaną tylko nieliczne i niezbyt wydajne "wynalazki" na złączu AGP. Pamięci DDR raczej zostaną w sprzedaży tak jak sdramy więc to nie jest problemem, a do tego wcale nie są mniej wydajne od DDR2. Tak więc w tej chwili poczekałbym na pierwsze płyty główne z chipsetem n-force4 pod A64 ze złączem PCI-E, dołożył bym Athlona64 3000+ a z kart myślę że GF6600 będzie doskonałym wyborem 8potoków wielki potencjał oc a do tego cena która myślę się ustabilizuje na poziomie 550-600zł. (obecnie 670zł)

Taka konfiguracja powinna być dostępna już po świętach więc tylko za dwa miechy.

X600 ma tylko 4 potoki i niezbyt dużą wydajność, nie osługuje PS3, właściwie podejrzewam że to ten sam chip co w R9600 tyle że z zintegrowanym mostkiem AGP=>PCI-E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nadchodzi rewolucja :lol:

Pewnie nastepna generacja kart (nv50 i r520) bedzie tylko na PCX. I absolutnie juz nie ma co pakowac w normalne athlony...64bit i tylko 65bit :wink:

Co do X600 to poprostu 9600 na PCX, za ta cene to shit, bo za podobna mozna miec 6600, ktory jest wydajniejszy od 5900 i ma ogrooomny potencjal :D

OT

Co do akcji wywal avika, to naprawde duzo da :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nadchodzi rewolucja :lol:

Pewnie nastepna generacja kart (nv50 i r520) bedzie tylko na PCX. I absolutnie juz nie ma co pakowac w normalne athlony...64bit i tylko 65bit :wink:

Co do X600 to poprostu 9600 na PCX, za ta cene to shit, bo za podobna mozna miec 6600, ktory jest wydajniejszy od 5900 i ma ogrooomny potencjal :D

OT

Co do akcji wywal avika, to naprawde duzo da :?:

A najlepiej kupić plejstejszyndwa, niektórzy uparcie twierdzą że ma procesor 128bit i więcej :lol:

OT

Policzmy na jednej stronie mieści się do ok 30 postów, każdy ma avika 6kb więc zajmują 180kB które to modemowiec ściąga dokładnie 32 sekundy!!! i to jak ma dobrą centralę, zresztą ludzie o szybszych łączach też zyskają bo przeciążony serwer często nie daje sobie rady nawet z głupimi buźkami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki-yu :arrow: małe sprostowanie: PCI-X to nie to samo co PCI-Express.

podczas gdy pci-x jest tylko rozszerzoną wersją pci, to 3GIO (inna nazwa pci-e) jest całkowicie nowym projektem opartym o inne koncepcje (m. in. budowa opiera się o architekturę sieciową).

ps. wiem, czepiam się, ale to tak, żeby nieporozumień nie było:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA
Ja bym zmienił P4 na AMD64 3000+, dodał więcej ramu (512) i absolutnie nie brał tego Geforca !!! - za prawie 1000 zł mozna mieć świetnego Radeona 9800 Pro który tego FX bije na głowe

Wyjedzie w podobnej cenie (może nawet taniej :) ) a wydajnościowo w grach będzie o wiele lepszy

Ja jakoś nie wierze w 980pro, a może gf 6600lub 6800 LUB 5900 ULTRA.

Ja dostałem wczoraj taką konfiguracje.( OD WUJKA INFORMATYKA).

Co o tym sądzicie. To ostatnia konfiguracja którą będe komuś zawracał głowe.

Procesor Intel Pentium 4 (S478) 3.20E GHz HT (FSB 800) BOX (Prescott)

element zawiera: wentylator procesora 1 szt. 1017.00

Płyta główna Gigabyte GA-8S655TX Ultra SiS-655TX box + GbLAN

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1 szt. 429.00

Karta graficzna GeForceFX 5700 Ultra Gainward Ultra/960 TV / 2xDVI "GS 1 szt. 955.00

Dysk twardy IDE/SATA Maxtor DiamondMax +9 80 GB (8MB) 6Y080M0 SATA - 2 lata gwar. 1 szt. 295.00

Pamięć RAM Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3 2 szt. 768.00

Obudowa Logic Q11 srebrna L350 1 szt. 292.00

Wentylator procesora Gigabyte 3D Cooler Ultra Super Silent GH-PCU31-SD

element tego typu zawarto także w komponencie: Procesor 1 szt. 144.90

P.S To forum naprawdę wczytuje się o 6 razy szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna GeForceFX 5700 Ultra Gainward Ultra/960 TV / 2xDVI "GS 1 szt. 955.00

Nie no sorry, ale to jest jakaś pomyłka :D . Za taką kasę masz 9800Pro[wiem wiem, nie wierzysz w niego - czas uwierzyć :wink: ], albo jak troche dołożysz to 6800LE, a przy nich te 5700 wypada conajmniej śmiesznie. 9800Pro bije go o kilka długości :]

Procesor Intel Pentium 4 (S478) 3.20E GHz HT (FSB 800) BOX (Prescott)

element zawiera: wentylator procesora 1 szt. 1017.00

Tutaj tez bym się zastanowił :] . a 100 zł mniej masz A64 3000, musisz tylko kupić wentyla jakiegoś i płytę główną zmienić.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13028

No i obudowa za 292 zł - :D śmiech na sali - wiesz chociaz jaki w środku jest zasilacz? Wszystko fajnie, będziesz miał wyświetlacz na niej, a zasiłka to jakies g**** noname :] Poza tym jest dosyć mała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koluso twój zestaw kosztuje 3897PLN (jeśli dobrze policzyłem)

osobiście nieco bym to zmodyfikował (ceny za idealpl.com.pl)

AMD Athlon 64 3200+ 2,2GHz BOX s754 1050 zł

Asus K8V K8T800 AC97 LAN1000 RAID SATA 415 zł

Gigabyte GF FX 5900XT 128Mb DDR TV OUT DVI 256bit 800 zł

dalej tak jak pisałeś tylko potrzebny będzie chyba inny wentylek dla procka

Wies.niak - dzięki za poprawkę ale fakt własnie zauwazyłem że wszędzie piszą PCI-E a nie PCI-X

Mati - wiesz że sam wpadłem ostatnio na taki pomysł - PS2 i nie ma mocnych, ale chyba poczekam bo ponoć w 2005 ma sie pojawić ps3

a i fakt jak zmienisz proca na 3000+ to zostanie ci nieco kasy jeszcze akurat na np. zasiłkę albo obudowę odrazu z lepszą zaśką :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Pentium 4 (S478) 3.00E GHz HT (FSB 800) BOX (Prescott)

element zawiera: wentylator procesora 1 szt. 885.00

>>>Rzezc gustu, ale ja bym brał AMD 64. Najlepiej poczekać aż wejdą te na s939 i brać najtańszego

Płyta główna Gigabyte GA-8S655TX Ultra SiS-655TX box + GbLAN

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1 szt. 429.00

>>>DO tego MSI KT8N Neo Platinium (lun jakaś inna na nForce3 250Gb) ewentualnie może coś na nF4 wyjdzie ale to tylko jak kate na PCE kupisz.

Pamięć RAM Kingston DDR 256MB PC-400 (KVR400X64C25/256) CL2.5 1 szt. 231.00

>>>Absolutne minimum to 512 :) - nawet jakbyć miał brać np TwinMosy a nie Kingstony

Karta graficzna GeForceFX 5700 Ultra Gainward Ultra/960 TV / 2xDVI "GS 1 szt. 955.00

>>>Lepiej dołożyć te 400 PLN i mieć 6800. Nie kupuj nic poniżej X800 lub 6800 chyba że na PCX X700/6600U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Jak na temat kupowania nowego sprzetu mam taka wizje:

Kupowanie sprzetu teraz to najglupsza sprawa. Lepiej zbeirac kase a potem kupic sobie cos git. za niedlugo plytki glowne bede z PCI Express, procki 64bitowe stanieja, wyjada takie super karty jak geforce 6600 za naprawde nie wielka cene, dyski zaczna byc coraz szybsze i nawet 8cache nie wystarczy,a na koniec chyba rzecz najwazjniejsza beda nowe myszki ( nie no joke). 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac osobnego tematu wiec podepne sie do tego.

zaczne od tego ze jestem zmuszony pozbyc sie starego kompa powody sa nieistotne. i stalo sie to okazja do kupienia czegos innego. i tu moje pytanko na kompa chce przeznaczyc 1200-1400zl wiadomo im mniej tym lepiej. przegladalem troche rozmaite fora i zastanawialem sie czego potrzeboje i oto mam zestawik ktory znajdziecie ponizaj.

(JESLI KTOS ZAPROPONOJE COS BARDZIEJ WYDAJNEGO ZA PODOBNA CENE UCIESZE SIE JAK CHOLERA PODOBNIE JAK KTOS WPROWADZI KOREKTY NAJFAJNIEJ Z WYJASNIENIEM DLACZEGO ZMIENIL BY TO LUB TAMTO) w woli wyjasnienia jest to moj 4 komp ale do 3 lat nie interesowalem sie wogole hardware bo to co mialem mi wystarczylo. i tu moje preferencje:

1.na maszynce musza latac filmy (dvix)

2.fajnie by bylo jakby nowe giery tez poszly (nie mowie tu o high szczegolach ale zeby dalo sie grac jakos przyzwoicie)

3.dysk 40GB wystarczy mi spokojnie teraz mam 20 i mi styka)

4.chodzi o samo jednostke

5.niechcial bym odwiedzac czesto serwisu (wiec jezeli cos ma zlom marke to wole dolozych 50 zl i kupic cos lepszego)

6.cena jest dosc sztywna nie moze przekroczyc 1400zl

KONFIGURACJA:

PROCESOR: AMD 2,2 Sempron box

PŁYTA GŁ: ASUS A7N8X-X nForce2-400

RAM: DIMM DDR 256MB PC400 (w przyszlosci jeszcze jedna taka sama kostka)

HDD: WD CAVIAR 40 GB 7200 8MB CACHE

KART. GRAF: ATI RADEON 9550 128DDR VIVO DVI BOX

FDD 1.44: STANDARD

OBUDOWA: STANDARD

NAPED OPT: LG DVD 16X (nie chce nagrywary bo przeloze ze starego kompa, ewentualnie moge zrezygnowac wogole z cd/dvd jesl ktos ma pomysl na kozystniejsze zainwestowanie 100zl)

ten sestaw kosztuje weglug moich wyliczen 1368.00 PLN (http://www.skleppc.pl/) wszystkie ceny z tamtd. i jescze jedno jestem w stanie skusic sie na komp z 2 reki jesli ktos uwaza ze to lepszy wybor chetnie poslucham argumentow.

Z GORY THX :roll: wszystkim ktorzy cos napisza konstroktywnego. pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns) 280 zł (PCPROJEKT.PL)

DDR 256MB PC-400 TwinMos CL 2.5 180 zł

Abit NF7 (v2.0) 290 zł albo coś podobnego do 300 zł (akurat wybrałem Abita)

AMD Athlon XP 2500+ Barton 380 zł

HDD ten co podałeś 220 zł

Ten config mieści się w cenie (ups tylko zapomniałem obudowy ale to już myśle że do 100 zł kupisz)

Po dokupieniu w przyszłościu jeszcze jednej kostki ramu będzie nawet niezły.

Szczególnie lepszym wyborem jest wybór Bartona niż Semprona na Socket A

A tego Radeona podkręcisz spokojnie do poziomu R9600 (nawet Pro)

ps. w zasadzie to tylko zmieniłem proca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DravenDsgn

Nie chce zakładać nowego tematu a taki znalazłem :) Jakby już jakiś był, a ja go ominąłem, to prosiłbym o info :)

A więc ostatniego kompa kupowałem jakieś 2 lata temu (nie dla siebie) i jestem już troszeczkę zdezorientowany.

Mam więc prośbę, czy mógłby ktoś mi pomóc, i napisać, jaka byłaby najlepsza (i najwydajniejsza) konfiguracja kompa do 3000 zł? (najlepiej troche mniej, wiadomo, ale max 3000)

Wiem, że troche dużo wymagam, ale może ktoś się akurat orientuje w sprzęcie...

A jeśli chodzi o procesory, to raczej byłbym skłonny p4, ale jeśli amd jest bardziej wydajny/opłacalny to oczywiście może być :). Jak już wspominałem, ostatnio nie orientuje się zupełnie w sprzęcie.

I ostatnie: raczej wolałbym kupić kompa w jakimś sklepie/sieci sklepów, więc mam pytanie: jaki sklep jest najlepszy/najbardziej opłacalny? Ostatni swój komp kupiłem w jednym sklepie, przez co później miałem kłopopty z gwarancją itd...

Ok, dzięki z góry. Pozdro!

Ooo... pierwszy post i dopisał się do istniejącego tematu zamiast zakladac wlasny :) - ech szkoda że wszyscy tak nie robią. Napisz co do tej pory mialeś może nie trzeba wszystkiego wyrzucać (mysz, kalwiatyra, napędy, opbudowa ect. ) - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...