Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

Cooo??? - gdzie ten sklep?? Pierwsze słyszę.... :lol: Specjalnie patrzyłem na ich stronie gdzie mają sklepy i zielonej tam nigdzie nie widziałem :D .

A co do Vobisu - hehe - to ten vobis na deptaku[nie w auchan] - możesz iść i spróbować szczęścia :D , może cię nie wywalą na zbity pysk :D . A taniej tam mam bo mi nie naliczają marży i jeszcze trochę zrzucają :D . Dobrze mieć kontakty :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dacoll

Mam zamiar kupić sobie kompa :

AMD Athlon 64 3000

256 mb ram

GeForce FX 5200

SB Live

Samsung 80 gb 7200

i inne bajery za 3000 zł napiszcie czy się opyla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie kompa :

AMD Athlon 64 3000

256 mb ram

GeForce FX 5200

SB Live

Samsung 80 gb 7200

i inne bajery za 3000 zł napiszcie czy się opyla.

Na razie 64 bity nie są jeszcze potrzebne więc wystarczy jakiś Barton (2500+ dobrze się kręci).

Ramu zdecydowanie więcej - 512 albo 768 a jak masz naprawde dużo kasy 1024 :P

Karta graficzna - fatalna wydajność w DX9, weź coś lepszego (choćby Radeona 9600Pro albo 9800pro :wink: )

Jeśli potrzebujesz configu do gier to zdecydowanie wybierz inną karte graficzną i więcej Ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może całego kompa nie zmieniam (większej części też nie :P ), ale postanowiłem zmienić klawiaturę, bo ta którą mam obecnie to złom (a raczej badziewny plastik), głośna, przy szybkim pisaniu, nie uznaje niektórych liter, albo je przestawia :evil: i dlatego potrzebuję waszej pomocy w tym temacie. Bo jeśli chodzi o klawisze jestem całkowicie zielony (miałem 2 słabe przez 8 lat :x

Myślę nad Logitechem Internet.

Ktoś ma tą klawiaturę, czy to dobry wybór? A może jest coś lepszego w podobnej cenie +- 20zł?

Z góry dzięki. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli chodzi o klawisze jestem całkowicie zielony (miałem 2 słabe przez 8 lat :x

Myślę nad Logitechem Internet.

Ktoś ma tą klawiaturę, czy to dobry wybór? A może jest coś lepszego w podobnej cenie +- 20zł?

Z góry dzięki. :D

Klawiatury nie kupuje się często więc nie oszczędzaj :P

Weź jakąś dobrą (a przez wiele lat Ci będzie służyć)

Może tą? albo

Ja mam zestawik MX i nie narzekam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Najlepsza klawiatura to standardowa. W tych wszystkich multimedialnych tylko mnie wkurzaly dodatkowe przyciski. Najlepsze bylo zawsze jak pod delete'em umiescili Power i wiecznie przez przypadek kompa wylaczalem.

Uzywam od jakiegos czasu Logitech Internet Navigator Keyboard Special Edition i bardzo ją sobie chwale. Nie korzystam zbyt czesto z dodatkowych przyciskow typu "wywolanie programu pocztowego", przydaje sie natomiast blok klawiszy multimedialnych - regulacja glosnosci, play, stop, nastepny/poprzedni utwor. Nie trzeba przelaczac sie na Winampa zeby nim sterowac. Poza tym klawiaturka jest wygodna i niezle wyglada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet Navigator Keyboard Special Edition --> Bardzo fajna klawiaturka - używałem jej kiedyś u kumpla i aż żal było mi od niej odchodzić :cry: ^^ . Bardzo ergonomiczna i wygodna. Jak tylko wymienię minitor to też będę musiał sobie chyba taką sprawić. Teraz mam jakiegoś mediatecha starego - dodatkowe przyciski nie działają na win2000, nigdzie nie ma sterowników dla nie pod ten system, czasem uciekają literki.... badziew jednym słowem^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury nie kupuje się często więc nie oszczędzaj :P

Weź jakąś dobrą (a przez wiele lat Ci będzie służyć)

Może masz rację. Chyba skuszę sie na Logitech Internet Navigator (ja już się pzrekonałem (kiedyś nawet o niej myślałem), teraz pozostało przekonać rodziców, że chcę wydać 1,5 stówy na klawiaturę (pięniądze mam swoje, ale oni i tak robią problemy, jak chcę coś do kompa kupić, a to kosztuje ponad 50zł :x ), skoro ty, CormaC i zap ją chwalicie :D. Choć wezmę wersję nie SE, ale zwykłą biało-granatową, nie lubię ciemnych kolorów :P, w moim życiu liczą sie tylko jasne.

Ja mam zestawik MX i nie narzekam :D

Na taki wydatek mnie nie stać :P . Ale może stworzę sobie coś podobnego, tylko przewodowego - teraz klawiaturkę Internet Navigator, a potem do tego MX510 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przekonaliśmy go :D:P

Co do LINSE (Logitech Internet Navigator SE :) ) - to musze powidzieć że jest to swietna klawiatura (mam tylko z podkładką pod nadgarski i cordless - czyli taka jak w zestawie MX) - wszystkie klawisze można zbindować (dziwne żeby nie :P) - w różny sposób.

Bardzo przyjemnie się na niej pracuje, klawisze bardzo fajnie miękko "skaczą".

Przyciski play/stop itp. jak już mówił CormaC bardzo uławiają życie :)

Jednynym minusem wersji black jest to że bardzo na niej kurz widać - trzeba raz na miesiąc odkurzyć albo przetrzeć ściereczką :)

Tak więc bierz ją bez zastanawiania się.

Na taki wydatek mnie nie stać :P . Ale może stworzę sobie coś podobnego, tylko przewodowego - teraz klawiaturkę Internet Navigator, a potem do tego MX510 :D

A tam będziesz się cackał z MX510 bierz od razu MX1000 :twisted: :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie kompa :

AMD Athlon 64 3000

256 mb ram

GeForce FX 5200

SB Live

Samsung 80 gb 7200

i inne bajery za 3000 zł napiszcie czy się opyla.

Hehe typowa konfiguracja "supermarketowa" :twisted: Nowy i szybki procesor, do tego mało ramu i kiepska grafa :)

Na razie 64 bity nie są jeszcze potrzebne więc wystarczy jakiś Barton (2500+ dobrze się kręci).

W zasadzie tak tyko trzeba wziąść pod uwagę, że pod socet A nie kupi nic szybszego już(zakładając ze podkręci bartka). Natomiast A64 posiada parę ciekawych nowych rozwiązań, a 3000 to począdkowy model z serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja tylko ten Athlon jest na Socket 754, a to platforama dla przyszlych Sempronow, AMD zrezygnowal z dalszego wypuszczania na nia Athlonow 64. Jesli chcesz przyszlosciowy zestaw z A64 to musisz sie zaopatrzyc w Socket 939 jednak najtanszy Athlon na nia (3500+) kosztuje ponad 1500. Druga platforma z przyszloscia to socket 775. Tutaj jest taniej jesli znajdziesz pltyte na starym chipsecie i865, jednak z i915 i i925 kosztuje sporo wiecej ze wzgledu na grafiki PCI Express i w szczegolnie w przypadku i925 DDR-II. (W i915 mozna stosowac i DDR i DDR-II).

PS. Jakiej firmy jest ten komputer z A64 3000+??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką prostą klawę, 101klawiszy, bez obsługi multimediów, ynternet eksplojera, wyłączania kompa i tym podobnych badziewi, polecacie. Ma być zwyczajnie wygodna, precyzyjna, cicha, na kabelku i w cenie do 100zł.

A co do nowych proców AMD, to już sam nie wiem co o tym myśleć, cztery podstawki, każda pod inną linię proców, po co im to było? A co do przyszłości to szykuje się mała rewolucja, związana z pojawieniem się w przyszłym roku dwurdzeniowców (hmmm... 2x3500+ = 7000+ i to nie będzie wcale hiend !!!) więc zastanowiłbym się nad sensownością pchania się na drogie nowości. Jak bym teraz miał kupować kompa, to wzioł bym coś takiego Athlon2500+@3000+ tania, ale dobra płyta główna 512+MB DDR RAM radeon 9600PRO@XT a resztę kasy odłożyłbym na upgreade za rok/dwa. Nowe gry np. FarCry na takim konfigu powinny chodzić dobrze, w każdym razie o niebo lepiej niż przy A64 3000+ 256MB RAM :shock: GF5200 :shock: :shock: :shock: (mam nadzieję że chociaż nie 64bit) na którym to kompie nawet gierki sprzed roku ledwo by szły, gościowi który by mi coś takiego zaproponował podziękowałbym soczyście, trzasnoł drzwiami i poszukał innego sklepu :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja tylko ten Athlon jest na Socket 754, a to platforama dla przyszlych Sempronow, AMD zrezygnowal z dalszego wypuszczania na nia Athlonow 64. Jesli chcesz przyszlosciowy zestaw z A64 to musisz sie zaopatrzyc w Socket 939 jednak najtanszy Athlon na nia (3500+) kosztuje ponad 1500.

Socket 939 jest przeznaczony dla stacji roboczych i innych zatosowań profesjonalnych - jak na razie. W przyszłości może trafi pod strzechy, ale nie teraz - o czym świadczy poziom cen. Dla komputerów domowych jest 754. Najszybszy A64 pod 754 to 3700+ (troszkę wolniejszy od 3800+ pod 939) za jakieś 1700 (o ile mnie pamięć nie myli) a więc w teraz zakupioną płytę będzie co wsadzić za rok czy 2. A po 2-3 latach to już nie wiadomo co będzie na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socket 940 + Opteron = Workstation / Server

Socket 939 + Athlon 64 = Performance

Socket 754 + Sempron = Value

Jesli chodzi o 939 to tylko cena procka jest zaporowa, jednak powinno to sie szybko zmienic, ceny plyt glownych pod 939 nie sa wygorowane (500-600).

AMD chce sie pozbyc Athlonow 64 na 754 z magazynow, dlatego tez nie daje wolniejszych 939 - ot cala polityka firmy. Zreszta jesli chodzi o 754 to zajrzyj do ostatniego CDA - nie daj sie nabrac.

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...,30_118,00.html

Athlon 64 to Desktop, do zastosowan profesjonalnych jest Opteron i Athlon MP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socket 940 + Opteron = Workstation / Server

Socket 939 + Athlon 64 = Performance

Socket 754 + Sempron = Value

Ale jak się przypatrzysz na stronie to zobaczysz, że FX'sy są na s940 a zaliczane są do desktopów :) Jaki widzisz sens kupowania takiego procka do gier? Nie patrz ślepo co piszą na stronach producenta - tym bardziej, że jest to kierowane do odbiorców w trochę zamożniejszych państwach od nas.

Jesli chodzi o 939 to tylko cena procka jest zaporowa, jednak powinno to sie szybko zmienic, ceny plyt glownych pod 939 nie sa wygorowane (500-600).

AMD chce sie pozbyc Athlonow 64 na 754 z magazynow, dlatego tez nie daje wolniejszych 939 - ot cala polityka firmy. Zreszta jesli chodzi o 754 to zajrzyj do ostatniego CDA - nie daj sie nabrac.

Czytałem, ale prócz tego mam własne zdanie i zazwyczaj niechętnie się go pozbywam. :)

Jak sam zauważasz ceny są obecnie zaporowe, a i tak nie ma sensu płacić tyle bo w tej chwili nie wpłynie to na przyrost prędkości działania (zauważalny a nie mierzony). Ceny procków pod 939 nie spadną tak szybko jak Ci się wydaje – pewnie tak około10-12 miesięcy trzeba będzie czekać aż zejdą poniżej 1000 PLN – co uważam za poziom rozsądny bo zacząć myśleć o zakupie. Tak więc kupując w tej chwili kompa (do zastosowań rozrywkowych) to A64 3000 – za rok półtora wsadzasz 3700 (albo szybszy jeżeli wyjdzie) i spokojnie możesz doczekać do nowych modeli procesorów za 3-4 lata. Tak ja to widzę – jak kogoś stać przepłacić 1000 PLN za możliwość kupna 939 to oczywiście jest to lepsze rozwiązanie.

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...,30_118,00.html

Athlon 64 to Desktop, do zastosowan profesjonalnych jest Opteron i Athlon MP

Hehe hardcorowiec jesteś bo AMD też ma stronę po polsku :)

Z ostatnim zdaniem się zgadzam oczywiście, ale nie do końca. Bo taki FX to już nie do końca typowy desktop jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX to extremum, zreszta teraz tez jest na 939, na 940 byl tylko ze zgledu na dwukanalowy kontroler pamieci, czego 754 nie moglo mu zaoferowac. Powiedzmy ze FX (podobnie jak P4EE) to proc dla graczy ekstremalnych ktorzy maja nadzianych rodzicow (Ja bym nie wydal swoich pieniedzy na ktoregokolwiek z nich, ale cudze bardzo chetnie). Bo do stacji roboczych i tak ludzie wrzuca tanszego Xeon-a albo Opterona ktore do tego zapewniaja wieloprocesorowsc. Jesli wszystko pojdzie dobrze, to w najblizszym czasie bede skladal kompa na 3500+ i 939, niestety nie dla siebie :( ale podziele sie wrazeniami.

Na dzien dzisiejszy, komp ktory ja bym skladal za w miare rozsadne pieniadze wygladalby mnie wiecej tak: P4 2.8 775, plyta na i865 z Socket 775, 1 GB RAM, GF 6800LE. wydaje mi sie ze 775 daje lepsze perspektywy rozwoju niz 754.

A to ciekawostka: http://www4.alternate.de/shop/infoNodes/pr...ml?artNr=gher01

Plyta z 754 i 939, na chipsecie Ali, o ktorym wiele mi niestety nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio duzo charowałem ale uzbierałem sporo kasy na moj nowy komputer.Chciałbym zebyscie napisali czy wszystkie moje komponenty beda ładnie wspołgrały i napiszcie co mam jeszcze dokupić(np.czy wystarcza mi DDR czy musze kupic juz 2 , czy jakis wentylatory mamk upic) chciałbym to złożyc sam nie che placic jeszcze za robocizne w sklepie, ale nie wiem czy bede w stanie ( nie bawie sie w overlocking ani w składnie sprzętu) jakbyscie mogli napisac jakies rady apropos złozenia tego sprzetu , a moj szczesliwy sprzet to :mysz RAzer Viper , Glosniki Creative Inspire T7700 , Procesor Intel penium4 z 3200Mhz z jadrem Prescot L2 1024 , Karta graficzna Radeon 9800 XT256Mb,dzwiekowa Sb Audigy 2 1394 , dysk segate barracuda 7200 serial Ata 160 GB, naped Cd nagrywarka BenQ nie wiem jaką płytę głowna pod to listwe i Monitor aby wszystko ladnie smigalo bardzo prosze o rade i z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic RAM DDR Kingston 512 Mb pc 400 i do tego zetsawu nie wiem jakie fajne (czarne) obudowy do tego

Jak chcesz coś dodać do poprzedniej wypowiedzi to masz taką opcje Zmień - nie pisz dwóch postów pod sobą - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat... Nazbieralem okolo 2 tys. a potrzebuje kupic procesor, plyte glowna do niego i pamiec RAM. Mam pytanie co byscie radzili za te pieniadze kupic - czy szukac gdzies jeszcze bartona 2,5 GHz czy moze kupic juz Athlona 64 za cene ponizej tysiaca (najtansze widzialem po chyba 780 zl).

Co do plyty to sprawa jasna - wazne zeby dawala mozliwosc podkrecenia i tyle wystarczy - bez wodotryskow typy super dzwiek (mam SB 5.1) czy jakies LANy itp.

Jesli chodzi zas o pmaiec to chcialbym dobre pamieci markowe, ktorych bym chyba jednak nie podkrecal(nie znam sie na tym za bardzo) - co do wielkosci to mysleze wystarczylo by mi na poczatek 512MB z opcja pozniejszego dokupienia dodatkowych 512MB (tak wiec 2x256 w dualu raczej odpada).

Czekam na wasze propozycje i rady. Dzieki.

P.S. nie mowcie mi tylko cos takiego - "poczekaj i nazbieraj jeszcze tysiac i kup cos lepszego..." - to maja byc podzespoly raczej na dzis (no tak powiedzmy przed gwiazdka ;) ) a nie komputer marzen za pare(nascie) miesiecy) ;)

P.S. 2 Grafike juz mam (FX5600) wiec ja bym wymienial dopiero pozniej jak by sie znalazly pieniadze, tak wiec na razie kupuje TYLKO w/w podzespoly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 tyś to znaczy ile - bo 1800 i 2200 to spora różnica :)

Ja bym brał jakbym miał (może już niedługo hehe):

Procesr: A 64 3000+ dostaniesz średnio za 750 najtaniaj to za 670 widziałem)

Chłodznie: Zalman 7000Cu za około 200

Płyta: MSI Neo-PLATINIUM (nForce3 250 Gb) - 510/540 zależy gdzie

Pamięć GeIL CL2,5 2x512 można kupić poniżej 900 ewentualnie jedną kostkę lub TwinMosy za 800

Nie chce mi się sumować ale na styk powienieneś się zmieścić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... komp do grania na dzisiaj (minimum!!) procek powyżej 2ghz (nie pisze intel czy amd, wybierzcie sami) polecam prescota 2,4ghz (fsb533 no HT) i barton 2500+ (koniecznie mobilny!!!) nforce pod bartona a pod intela jakiś 865, DO TEGO GRAFA RADEON 9550 (polecam gecube) i minimum 2x256 ramu w dualu, lepiej 2x512, zasilacz MINIMUM chieftec 360w, to co napisałem to dolna granica... więcej pytań na gg5908272 albo mumineq666@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

human----> jak będziesz podkręcał to polecam taki config:

-DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 - niecałe 800 zł

(albo 512 ram za połowę tego)

-ABIT NF7-S v.2.0 - ok. 440 (bardzo dobra płyta do kręcania i w razie czego masz do dyspozycji L12 mod 8) )

-AMD Athlon XP 2500+ Barton@3200...albo nawet więcej+ (ważne by model z dobrej serii) - ok. 450 zł lub jego wersję mobilną

-Zalman CNPS 7000A-Cu - 200 zł

Do tego zasilacz np. Chieftec i wychodzi prawie równo 2000 zł :D

Ale jak nie chcesz bawić się w kręcenia to chyba lepszym pomysłem będzie platforma 64-bitowa (np. taki sprzęt jak napisał RoZy)

polecam prescota 2,4ghz (fsb533 no HT)

Ja bym tam za taki procek nie dał ponad 1000 zł :P

Wolałbym kupić np. 2500+ mobile (i go od razu sporo podkręcić) i dołożyć to 500 zł w grafę albo ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...