Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

nie chce mi się szukać info o tej płycie, ale najpewniej jest w standardzie ATX lub mATX.

obudowa zapewne też jest zrobiona z myślą o tym standardzie (sprawdź sobie na stronce producenta albo jakiegoś sklepu), więc problemu nie będzie.

Dragon13 -> podaj jaką masz resztę sprzętu, fajnie byłoby wiedzieć pod co wybierać części. 400zł, może być problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz pamięci DDR lub SDRAM. Dokup najlepiej z 512Mb.

Z grafik pewnie na AGP to najlepszym wyborem byłby chyba X850 używany a jak zależy ci na shaderach 3.0 to jakiś Geforce 6800 lub coś nowszego ale nowsze będą trochę droższe a na AGP jest mały wybór.

Ogólnie to procesor słaby już jest.

Far Cry powinien chodzic ale nie wiem czy warto robi taki upgrade.

Rozważ sprzedaż starych elementów i kupno nowej płyty głównej i procesora(pamięci pewnie też) da ci to lepsze możliwości upgradu w przyszłości i stracisz mniej kasy na tym.

Najtańszy by był chyba Athlon 64 koło 3000 z płytą na 939.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jak pamietacie niedawno sie wypytywalem o czesci itp. teraz robie zwrot o 360 stopni i postanowilem sobie sam zlozyc calego kompa [ poniewaz zaden z zestawow gotowych nie jest w stanie mnie zadowolic :] ]

i moje pytanie brzmi czy wszytko to co mam w tym kompie jest po prsotu dobrze dobrana [ 2 dni glowkowania co tam wsadzic :D ]

zasilacz: Thermaltake PurePower 680W Standard

karta graficzna: Radeon X1950 Pro Asus 256MB wersja z mostkiem Crossfire

RAM:Kingston HyperX DDR2 2x512MB 675MHz CL4

procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket AM2

plyta glowna: Asus M2R32-MVP ATI XPRESS 3200 CrossFire (RD580)

dysk: Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

naped: Lite-ON AllWrite DVD+/-RW LH-18A1P BOX

naped magnetyczny(A): FDD 1.44MB 3.5" - silver

obudowa: Yesico 8989 OPENAir Black

radiator: CoolerMaster Hyper UC

tylko jeszcze nie jestem pewny co do zasilacza bo bede mial 2x X1950tke a on ma 680W, ten radeon chyba wymaga cos kolo 450W jak bede mial dwa to wymogi powinny wzrosnac tak do 900+sprzet ok. 1000W+ ale mimo to ten zasilacz wlasnie poleca ATI i AMD pod system Crossfire 2x1950, tylko mi sie to dziwne wydaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to całkiem dobry zestaw. Jak będziesz proca podkręcac to może wsadź lepsze pamięci. A poza tym na twoim miejscu wziął bym 2 x1 Gb.

Obudowa też jest spoko.

Zasilacz powinien wystarczy do dwóch grafik.

Co do nagrywarki DVD to weź wersję SATA.

A po co ci stacja dyskietek??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede wsadzla pamieci ale do tych 2x512 dokupie potem wlasnie jeszcze 2x1GB albo 2x512, co do napedow to ja sie na tym nie znam bo to wogole niesluzy przy wydajnosci ale gdybys mial zmieniac ta co ja wybralem to na jaka bys zmienil [ tak zeby miala te same funkcje co ta ktora juz wybralem i pasowala do plytki glownej ] a naped dyskietek to oznica tylko chyba 30 zeta, a czasem jakis maluski pliczek mozna przyniesc kumplowi ktory nie ma neta np. A procka pewnie bede podkrecal tak do okolo 2.6 ~ 3.0Mhz i w gore. Czy np. ta nagrywareczka bylaby dobra ? http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=33755

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płyte główną Gigabyte 7NF-RZ i mój problem jest taki:

Czy mogę dla niej zakupić dajmy Pentium 4?

Komputera używam do gier a moja obecna konfiguracja to:

Athlon 1200 MHz, 256 mb ram. Radeon 9200 SE.

Więc się nie dziwcie bo myśle nad Celeronem 3,2 ghz albo P4 3.0 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płyte główną Gigabyte 7NF-RZ i mój problem jest taki:

Czy mogę dla niej zakupić dajmy Pentium 4?

Komputera używam do gier a moja obecna konfiguracja to:

Athlon 1200 MHz, 256 mb ram. Radeon 9200 SE.

Więc się nie dziwcie bo myśle nad Celeronem 3,2 ghz albo P4 3.0 GHz

Niestety nie, masz inny socket.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego Intela zazwyczaj jest to socket 775 a twoja plyta glowna posiada socket A 462 wiec jednym slowem jedyne co tam zmiescisz to procki Athlona tak chyba okolo 3000+ w gore i w dol jak chcesz procek intela to zmien plyte glowna na socket 775 i wtedy wbijesz sobie procka np. Intel Pentium 4 531 (S775) 3.00 GHz (Prescott, 64-bit)

albo Intel Celeron D347 3.06 GHz (LGA775) 64-bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd który wybrałeś jest spoko.

Shazen po co ci Celeron o kosmicznej liczbie Mhz skoro jest ogólnie nie szybki. Jak chcesz coś zmieni to kup sobie Bartona 2500 i go ostro podkręc.

Celerona można poleci co najwyżej do biura.

Coś mi się psuje i nie mam c z ogonkiem.

Ogólnie teraz nie opłaca sie kupowac nowego kompa poczekaj na nowe sprzętu koło połowy roku to starsze będą tańsze i korzystniej będzie coś wydajnego wybrac.

Z nowych proców to wybierz jakiegoś Athlona 64/x2 lub Core Duo.

Taktowanie procesora nie jest głównym parametrem przy jego wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...