Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

- wszedzie pokazuje mi, ze zegar mojego athlona to... 2010 MHz(10x201) - ta wartosc ustalila sie sama - domyslnie - pewnie to drobiazg ale dlaczego tak dziwnie jest?

Mi mojego A2.5 ustawił początkowo na około 1600mhz - u mnie wystarczyło dac w biosie "load optimized conf" czy jakos tak i sam się ustawił tak jak miało byc - 1833mhz.

Jeszcze slowko o zasilaczu - naprawde warto wydac pieniadze na ten model!!! swietnie trzyma napiecia i jest naprawde cichy.

Popieram^^. Świetna maszynka :]

Ale jak juz powiedzialem - trzeba grafike zmienic

Nie chcesz moze kupic R9800Pro za jedyne 1500zł? :D :D

Z dostawą pod same drzwi^^. mogę również zawiązac kokardkę :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wszedzie pokazuje mi, ze zegar mojego athlona to... 2010 MHz(10x201) - ta wartosc ustalila sie sama - domyslnie - pewnie to drobiazg ale dlaczego tak dziwnie jest?

A co w tym dziwnego, przecież A64 3000+ standardowo chodzi na 10x200, a ten 1Hz odchył to rzecz jak najbardziej normalna. U mnie, w tym momencie, Fuzzy Logic pokazuje, że mój XP2200+ chodzi na FSB 130.9. (a teraz znowu 133.2) :) Nie ma się czym martwić, twój procek nigdzie się nie wybiera :P

Jeszcze slowko o zasilaczu - naprawde warto wydac pieniadze na ten model!!! swietnie trzyma napiecia i jest naprawde cichy.

Popieram^^. Świetna maszynka :]

A który model bo Chieftec ma dwie zasiłki 360W :P , a w twoim podpisie jest tylko 360W. Jeśli chodzi o HPC-360-302DF to też taki mam i świetnie się sprawuje. :D Godny polecenia produkt.

Nie chcesz moze kupic R9800Pro za jedyne 1500zł? :D :D

Z dostawą pod same drzwi^^. mogę również zawiązac kokardkę :

Jak odetniesz jedno 0 z końca, to ja jestem chętny :D

I ja jeszcze raz z moim pytankiem, czy ktoś wie czemu mi moja nowa klawiaturka (Logitech Internet Navigator) nie chce w łindołsie xp działać (podpięta pod USB, bo pod PS2 chodzi normalnie), mimo, że w BIOS'ie jest (znaczy sie w BIOS wejdę) :? .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

human ma teraz spoko sprzęcik --> jeszcze tylko wymienić grafę na lepszą i w przyszłości dorzucić jedną kostkę ramu i sprzęcik że ho ho :)

Nie chcesz moze kupic R9800Pro za jedyne 1500zł? :D:D

Z dostawą pod same drzwi^^. mogę również zawiązac kokardkę :

Zapomniałeś? Przecież mieliśmy się wymienić (ja daje GF2 a ty R9800 ;] )

BoguS--> może przeinstaluj stery?

Question:

Czy Zalman CNPS 7000A-Cu zmieści się na Abit NF7-S v.2.0?

Bo na stronie pisze że nie.

Ale ja im ne ufam ;] - wciśnie się go ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że biedny student ze mnie wymyśliłem coś takiego:

Procesor: AMD ATHLON XP 2500+ BARTON BOX

Płyta głowna: EPOX 8RDA3+ (NVIDIA NFORCE2 ULTRA 400)

Karta grafiki: GeForceFX 5700LE 128MB

RAM(Dual Channel): 2x256DDR CL2.5; PC-400

Obudowa: Modecom 350W

Proszę o wszelkie uwagi zaznaczam jednak, że 1500zł to raczej max moich możliwości (no ostatecznie 2000zł).

I jeszcze jedno pytanie (chyba głupie): czy można do tej płyty głównej (na niej jest SATA) podłączyć dysk twardy IDE?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam_ka -> No zestaw całkiem fajny, tylko mnie w nim karta w oczy kłuje :]

Ten FX5700LE to nie jest najlepszy wybór :wink: . Za tą samą cenę możesz miec Radeona 9600Pro, który jest sporo lepszy :] . A tak poza tym to przyjemny zestawik.

A dysk powinien wejsc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 584 zł i mam dylemat mianowicie miałem sobie kupić 512 ddr 333 mhz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12777 , ale sobie pomyślałem że może zrobię tak:

1.Radeon 9600 Pro

http://allegro.pl/show_item.php?item=32188098

256 ddr 333mhz

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12776

LUB

2.GF TI 4200

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13233

256 ddr 333mhz

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12776

Oczywiście trochę mi brakuje do tych zestawów, ale do 2iego nie będzie problemów, a do pierwszego będę musiał z tydzień poczekać. No więc jak sądzicie co zrobić czy dokupić te 512 ram czy któryś z tych zestawów :?: :!: Mój aktualny sprzęt w podpisie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edi0 moim zdanie, lepszej zrobisz kupując kartę i kostkę 265, niż gdybyś miał kupować samo 512 ramu, bo to da wiekszego kopa twojemu kompowi.

Jeśli jesteś w stanie kupić sobie tego radka, to lepiej poczekaj ten tydzień. GF4Ti nie jest złą kartą ale nie posiada obsługi DX9 i to już w nowszych grach daje się odczuć.

Reasumując, ja jestem za zestawem R9600 + 256MB ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze zle zrobiles. teraz 512mb ramu to minimum w najnowszych grach... Niedlugo znow bedziesz musial dokupic ram, a wtedy bedzie ci na tym asrocku chodzil z predkoscia 266mhz. :roll: Najlepszym rozwiazaniem bylo by sprzedanie tego ramu co masz i kupienie 512mb i moze by ci starczylo na 9600pro(a jesli nie to zostaje 9550@9600pro).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ediO - za ile chcesz spylic tego Radka ??

a co do pana z radkiem 9600pro.

Polecam tego Sapphire ale z normalnym taktowaniem 400/600. Kosztuje chyba cale 600zl. A rozncia bedzie widoczna pomiedzy a 500i 600. Miej wiecej 500 punktow w 3dmarklu 2003

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję za 170 zł (chyba nie jest to za bardzo wygórowana cena) bo mam go 2-3 miechy :) Więc jak myślicie chyba nie drogo :D Albo lepiej ZAMIENIĘ GO NA 256 DDR 333 MHZ Kto chce proszę się zgłosić :D

A i dzisiaj już będę miał tego radka 9600pro a jakim programem go polecacie podkręcić :?: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuje sobie kompa!!! 1 GB DDR Ram, IP4 3,4GHz. To postanowione. Ale co dalej!!! Chciałbym taki sprzęt, na którym to bez problemów w 1024 i 32 bity z wszystkim na ful, każda gra będzie chodzić płynnie (każda czyt. Doom 3, Far Cry, Half – Life 2 i S.T.A.L.K.E.R.). Więc do szczęścia potrzebna jest jeszcze płyta główna i karta graficzna. I tu mam dylemat, bo na rynku w tych dwóch działach jakimi są płyty i grafa jest duża konkurencja, a co za tym idzie i zamieszanie. Więc mam mętlik w głowie. Pomóżcie mi dobrać odpowiednią konfiguracje!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuje sobie kompa!!! 1 GB DDR Ram, IP4 3,4GHz. To postanowione. Ale co dalej!!! Chciałbym taki sprzęt, na którym to bez problemów w 1024 i 32 bity z wszystkim na ful, każda gra będzie chodzić płynnie (każda czyt. Doom 3, Far Cry, Half – Life 2 i S.T.A.L.K.E.R.). Więc do szczęścia potrzebna jest jeszcze płyta główna i karta graficzna. I tu mam dylemat, bo na rynku w tych dwóch działach jakimi są płyty i grafa jest duża konkurencja, a co za tym idzie i zamieszanie. Więc mam mętlik w głowie. Pomóżcie mi dobrać odpowiednią konfiguracje!!!

Tylko jaki jest sens kupowac P 3.4Ghz, skoro za tą cenę można miec Athlona 64 3200 :] . Radziłbym wziąc AMD :wink: . Poza tym co rozumiesz przez 1GB RAM? Jest sporo odmian pamięci i samo 1GB dużo nie mówi :]

A kartę graficzną to może taką:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12171

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuje sobie kompa!!! 1 GB DDR Ram, IP4 3,4GHz. To postanowione. Ale co dalej!!! Chciałbym taki sprzęt, na którym to bez problemów w 1024 i 32 bity z wszystkim na ful, każda gra będzie chodzić płynnie (każda czyt. Doom 3, Far Cry, Half – Life 2 i S.T.A.L.K.E.R.). Więc do szczęścia potrzebna jest jeszcze płyta główna i karta graficzna. I tu mam dylemat, bo na rynku w tych dwóch działach jakimi są płyty i grafa jest duża konkurencja, a co za tym idzie i zamieszanie. Więc mam mętlik w głowie. Pomóżcie mi dobrać odpowiednią konfiguracje!!!

Tylko jaki jest sens kupowac P 3.4Ghz, skoro za tą cenę można miec Athlona 64 3200 :] . Radziłbym wziąc AMD :wink: . Poza tym co rozumiesz przez 1GB RAM? Jest sporo odmian pamięci i samo 1GB dużo nie mówi :]

A kartę graficzną to może taką:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12171

Wiem, że jest też AMD 3200 64, ale jest mi zbędny. Kompa wykożysyuje tylko do gier a 3,4 zupełnie wystarcza a co do ramu to tu jestem jeszcze niezdecydowany, może tu też coś znajdziesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupuje sobie kompa!!! 1 GB DDR Ram, IP4 3,4GHz. To postanowione....(...)...

Jak bym miał do dyspozycji >1000 zł to napewno wziąłbym AMD64, no ale to już twój wybór.

Co do karty g. to wziąłbym tą co podał Zapruder albo tego Asusa

A płyty?

Ja proponuje coś z tego:

Abit AS8

Asus P5P800 Intel 865PE

Gigabyte GA-8IPE775 Pro Intel 865PE

Zresztą jest dużo płyt, wybierz to co Ci pasuje z wyposażenia, bo jest dużo płyt np. z PCI-E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest też AMD 3200 64, ale jest mi zbędny. Kompa wykożysyuje tylko do gier a 3,4 zupełnie wystarcza a co do ramu to tu jestem jeszcze niezdecydowany, może tu też coś znajdziesz

No to sie nie zrozumoiałeś z Zapruderem: Bierz chłopie AMD Athlona 64 3200 i nie dyskutuj. Bedzie lepszy od tego intela w grach a poza tym to przecież 64 bity-technologia przyszłości.

Karta graficzna ja wyzej, ramy te??? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13261 reszte ci inni powiedzą.

Tera moja sprawa:

Kumpel modernizuje kompa. Ma 1000zł ale chce za to kupić procka, grafe, płytke główna i twardziela. Mało kasy a jakie wymagania nie :wink:

No to lecimy ja typuje to:

- płytka gł. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9111

- proc athlon 2000 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3646 czy athlona 2200 lepiej??

- twardziel http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4384

- grafa ten radek http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7276

Wychodzi 1350zł bedzie musiał dozbierać ale lepiej niech zbiera jak ma kupować geforca 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jeszcze raz z pytaniem do mojej nowej klawiaturki (i miejmy nadzieję, że ostatni tak więc nowego tematu zakładać się teraz nie opłaca).

W ramach przypomnienia mam Logitech'a Internet Navigator.

Muszę powiedzieć, że po reinstalce Windowsa XP (i tak to musiałem zrobić, straszny syf się nazbierał) klawiaturka działała podpięta pod USB. Zainstalowałem sterowniki było miło. Problem pojawił się dopiero gdy zainstalowałem oprogramowanie iTouch, teraz gdy klawiatura podpięta jest pod USB Windows nie chce się zamknąć :shock: . Tzn. kończy chyba wszystkie procesy - menadżer zadań ani żaden program się nie uruchomią ze względu na brak jakiś bibliotek dll (czyli system jakby zamknięty) - ale ja cały czas widzę pulpit z ikonkami i nie przechodzi mi w ekran "Zamykanie.." i się komp nie wyłącza. Pozostaje tylko twardy reset i dopiero po resecie, zanim się Windows ponownie załaduję mogę kompa wyłączyć.

Teraz mam znowu klawiaturę podpiętą pod PS/2 i takich problemów nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł, co jest nie tak??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Athlonów 64 - możesz ewentualnie poczekać i kupić jakegoś na nowych podstawkach - pozniej wsadzisz w to A64 4.0 i masz wszystko głeboko :] . A "poczekasz" bo niedługo[nie pamiętam dokładnie, ale październik/listopad ] będzie spora obniżka cen 64 bitowych procków od AMD. Róznice będą w okolicach 7-16%, więc moim zdaniem warto.

No nie wiem, czy to taki dobry wybór :] . Po pierwsze ECS, a po drugie na chipsecie VIA :wink: . Niezbyt mi sie to uśmiecha :]

Wogóle za 1000zł będzie ciezko cos sensownego kupić, tym bardziej z dyskiem. Jakiego twardziela ma teraz? Bo jeżeli może na nim pociagnąć jeszcze to ta kasa przydała by sie na inne rzeczy :wink: [lepsza płyta główna ^^].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie zrozumoiałeś z Zapruderem: Bierz chłopie AMD Athlona 64 3200 i nie dyskutuj. Bedzie lepszy od tego intela w grach a poza tym to przecież 64 bity-technologia przyszłości.

Karta graficzna ja wyzej, ramy te??? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13261 reszte ci inni powiedzą.

No to się nie zrozumiałeś z Zapruderem: Bierz chłopie AMD Athlona 64 3200 i nie dyskutuj. Będzie lepszy od tego intela w grach a poza tym to przecież 64 bity-technologia przyszłości.

Coś ci koleś powiem związanego z AMD Athlon 64 3200,

- Po pierwsze primo, żaden Windows tego nie obsługuje

- Po drugie seckundo, prawie wszystkie testy wydajności są na korzyść IP4 3,4GHz

- Po trzecie makarono, ta twoja technologia przyszłości, to jedno wielkie nieporozumienie. Kiedy te 64bity będą w pełni wykorzystywane to 3,2GHz będzie o wiele za mało, a teraz taki procesor byłby mi potrzebny jak spojlery w maluchu.

- Poza tym AMD zawsze w wydajności przegrywał z IP, np. mój kumpel ma IP 700MHz, porównał go w teście wydajności AMD 1,7GHz i test wyszedł na korzyść kumpla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci koleś powiem związanego z AMD Athlon 64 3200,

No słucham

Po pierwsze primo, żaden Windows tego nie obsługuje

czego?? 64 bitów?? Ale w końcu niemal wszystkie programy zaczna obsługiwać a w tedy twój intelek bedzie sie mógł schować.

Po drugie seckundo, prawie wszystkie testy wydajności są na korzyść IP4 3,4GHz

No nie wiem. Pentium może kest ciut lepszy jeśli chodzi o tryb 32bitowy.

Looknij na to porównanie to zobaczysz http://www.benchmark.pl/

(w dziale recenzje znajdź athlona 64)

Przytocze tylko ten fragment recenzji z tej stronki

Jakkolwiek analizować poniższe wyniki benchmarków, jeden fakt bezsprzecznie robi ogromne wrażenie: Athlon 64 pracuje z zegarem o 1200 MHz !! niższym niż Pentium 4. Mimo to można powiedzieć, że pojedynek pomiędzy tymi procesorami jest wyrównany. A przecież to tylko tryb 32 bitowy.
Po trzecie makarono, ta twoja technologia przyszłości, to jedno wielkie nieporozumienie. Kiedy te 64bity będą w pełni wykorzystywane to 3,2GHz będzie o wiele za mało, a teraz taki procesor byłby mi potrzebny jak spojlery w maluchu.

Po pierwsze to nie wiadomo czy te 3,2 GHz to bedzie za mało. Co ty kurde Nostradamus jesteś czy co?

Po drugie. Załóżmy że rzeczywiscie te 3,2GHz to bedzie mało. Jeśli tak bedzie to ten twój pentium to też bedzie miał za mało Hz i w dodatku nie bedzie obsługiwał 64 bitów

Poza tym AMD zawsze w wydajności przegrywał z IP, np. mój kumpel ma IP 700MHz, porównał go w teście wydajności AMD 1,7GHz i test wyszedł na korzyść kumpla.

To bardzo ciekawe. Macie chociaz podobną konfiguracje kompów?

Nie wykluczam że racja jest po twojej stronie. Nie wiemy przecież jak AMD Athlon 64 bedzie pracował z 64 bitami. Nie mniej jednak pracując z zegarem o 1200MHz mniejszym od P3.2 nie ustępuje mu znacznie wydajnością. Zobaczymy co bedzie potem.

Ja kupiłbym athlona 64 ale decyzja należy do ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci koleś powiem związanego z AMD Athlon 64 3200,

- Po pierwsze primo, żaden Windows tego nie obsługuje

Juz WXP SP2 obsluguje NX bit, a 64 bit-owa wersja wina byla dostepna juz na poczatku roku (co prawda testowa, no ale jak chciales koniecznie 64 bit to prosze bardzo)

- Po drugie seckundo, prawie wszystkie testy wydajności są na korzyść IP4 3,4GHz

- Po trzecie makarono, ta twoja technologia przyszłości, to jedno wielkie nieporozumienie. Kiedy te 64bity będą w pełni wykorzystywane to 3,2GHz będzie o wiele za mało, a teraz taki procesor byłby mi potrzebny jak spojlery w maluchu.

Nadal pracuje na PIII i na prawde komfort pracy jest bardzo wysoki. Nawet za 5 lat te 3.2 bedzie dobre do swobodnej pracy.

- Poza tym AMD zawsze w wydajności przegrywał z IP, np. mój kumpel ma IP 700MHz, porównał go w teście wydajności AMD 1,7GHz i test wyszedł na korzyść kumpla.

To ja oddam PIII 700 za tego AMD 1.7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...