Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

Witam :wink:

Mam pytanko. Za kilka dni wymieniam kompa. Jestem już mniej-więcej zdecydowany. Konfig jest podobny do tego, który przedstawił maciekcvg.

Tj. :

Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI - 446,- zł

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX - 718,- zł

GeIL 2GB DDR2 667 Dual Channel Kit - 925,- zł

Seagate Barracuda SATA-II- 160GB - 215,- zł

Galaxy GeForce 7900GS 256MB Zalman - 769,- zł

Midi ATX Tracer Snake 4Life 400 - 149,- zł

razem=3222zł

Co myślicie o tym? Co ewentualnie wymienić (mam w rezerwie ok. 500zł)?

Bardzo mi zależy na Gothicu 3, Oblivionie i NWN2. Jestem otwarty na sugestie :wink::wink:

Z góry dzieki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GileQ nie zastanawiaj sie tylko bierz te 5 stów i leć po dobry zasilacz(najlepiej jakiś TAGAN ew.chiefteca ) bo kupowanie takiego badziewia przy tak dobrym cofigu to proszenie sie o kłopoty a chyba nie chciałbyś żeby sprzet za 3200zł zajarał sie przez oszczędność 320zł?????(a jak jeszcze ci coś zostanie to zmien proca na Core2Duo E6400 800zł na proline.pl)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem nowy zestaw. Tym razem w sklepie Proline. Ceny są niższe, ale za to jest mniejszy wybór. Jeśli nie będzie działał link znów pokombinuję z kopiuj/wklej. W niektórych miejscach wybór był zawężony, dlatego może być tak, a nie inaczej (np. tuner, nie ma zbyt wyboru). Tamten konfig olać! Był zupełnie nieprzemyślany. Ten też może nie być najlepszy, ale się postarałem.

http://www.proline.pl/shop.php?id=konfigurator

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Asus A8R-MVP Xpress 200CrossFire 309

Procesor Athlon 64 3500+ s.939 Venice BOX 285

Chłodzenie proc. Pentagram Freezone NXC-100 Cu 79

Obudowa Xpower 091 Nabonki Black bez zasilacza 99

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt 199

RAM Kingston 1GB DDR2-533 Non-ECC 355

Dysk twardy Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB 289

Karta graf. Sapphire X1950Pro 256MB PCI-E DDR3 705

Chłodzenie graf. Pentagram Freezone XC-70 Cu+ 65

Nagrywarka LG DVD Recorder GSA-H12L Black Oem 129

Klawiatura Logitech 967559-0100 Media Keyb. Elite 89

Monitor Lg 19' F900B flatron 755

Tuner TV WinFast PVR2000 PAL FM MPEG2 269

Wybór był najsłabszy w: Tunerach, monitorach, chładzeniach i zasilaczach

Razem wyszło 3627. Nie ma jeszcze myszki, ponieważ nie wiadomo czemu nie ma ich w proline (nie ma podstrony). Ale polecam jakiegoś Razera, albo A4 techa 750f.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś w tym stylu miało być wszystko spoko oprócz kilku detali.

AM 2 od 939 różni się tylko typem pamięci.

Z płyt głównych wybrał bym Asus A8R32-MVP Deluxe ATi CF Xpress 3200

ale w proline kosztuje majątek na www.benchmark.pl jest taniej a to chyba najlepsza płyta pod 939.

Ram bym wziął goodram w jednej kości.

Czy ktoś zauważył że gdy nie ma Core Duo jakoś na wszystko inne wystarczyło ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawka 939? przecież to przeżytek.

płyta wykorzystuje pamięci DDR, a podałeś DDR2.

nie wiem czy chieftec do tego zestawu to najlepszy pomysł...

osobiście monitor brałbym od samsunga.

dlaczego zrezygnowałeś z C2D?

Zauważ że AM2 też stanie się przeżytkiem koło połowy tego roku nowe procesory AMD niby będą kompatybilne ale utrata części mocy gdy włoży się je do starej płyty tego nie rekompensuje.

Intel wypuści nowe chipy z FSB 1333 Mhz i nowsze Core Duo.

Więc tekst o przeżytku to bzdura.

Powiedz mi która gra wymaga tyle mocy procesora że nie wystarczy jej średniej klasy Athlon x2 4200 czy Core 6300 dopiero Co zaczną wychodzić gry wykorzystujące dwa rdzenie.

Argument że pamięci DDR nagle zabraknie w sklepach jest również nietrafiony. Przynajmniej nie w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy składa jak lubi. ja preferuję zestawy które starczą na kilka lat, z możliwością rozbudowy. fakt, że za rok czy dwa DDR ciągle będą dostępne, ale napewno będzie ich mniej i gorsza dostępność.

dziś przeglądałem kilka ofert płyt głównych i któreś (nie pamiętam modelu) już obsługiwały FSB 1333MHz.

Zauważ że AM2 też stanie się przeżytkiem koło połowy tego roku nowe procesory AMD niby będą kompatybilne ale utrata części mocy gdy włoży się je do starej płyty tego nie rekompensuje.

co nie zmienia faktu, że modernizacja komputera będzie ułatwiona.

to że teraz wszystkie gry pójdą na tym konfigu, nie znaczy że za 2 lata będzie tak fajnie.

oczywiście jak kogoś stać na wymianę sprzętu co rok, to inna sprawa...

a co do kilku rdzeniów: w czasie gry drugi rdzeń może robić coś całkiem innego bez spadku prędkości gry i to moim zdaniem jest duża zaleta.

---[edit]---

Reaperius -> re na pw (w skrócie: brak czasu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawka 939? przecież to przeżytek.

płyta wykorzystuje pamięci DDR, a podałeś DDR2.

nie wiem czy chieftec do tego zestawu to najlepszy pomysł...

osobiście monitor brałbym od samsunga.

dlaczego zrezygnowałeś z C2D?

Wejdź sobie na proline i zobacz wybór monitorów i zasilaczy. Zobaczymy co ty wybierzesz. Może ty też się pobawisz w konfiguratora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam sobie niedługo kupic nowe częsci do kąpa(tydzień ,dwa)

Części już wybrałem,tylko mam jescze pare pytań.

Oto moja konfiguracja:

Sapphire Radeon X1950PRO 256MB 256BIT DDR3 DVI TVO LBOX 680 zł

Płyta główna Gigabyte GA-945P-S3 Intel 775 Intel 945P ATX 305.78 zł

Procesor Intel E6400 2.13GHz Core 2 Duo 775 820.00 zł

Pamięci Geil 1GB DDR II PC 533 1GB 435.00 zł

Dysk już posidam 160gb Seageat ata

Jaki kupić do tego zasilacz i odpowiednie chłodzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek Ziom -> płyta główna na słabiutkim chipsecie, polecałbym P965 albo nForce 650i.

poleciłbym zmienić pamięć na taktowaną częstotliwością 800MHz, będzie wydajniej.

zasilacz: temat o zasilaczach poczytaj (ostatnie 2 strony spokojnie starczą).

chłodzenie: z tego co czytałem to na boxowym jest chłodno i jeszcze można całkiem nieźle na nim prodkręcić, więc bym przy tym został (chyba że planujesz ekstremalne podkręcanie, wtedy jakiś za 150zł, albo WC).

Dark® -> gdybym miał wybierać między P4 a athlonem (zakładam procesory o porównywalnej klasy, a nie np P4 3GHz vs A1400+) to wziąłbym athlona.

polecam dokładniej określić swoje potrzeby i jaśniej naświetlić problem - dostaniesz konkretniejszą poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek Ziom -> płyta główna na słabiutkim chipsecie, polecałbym P965 albo nForce 650i.

poleciłbym zmienić pamięć na taktowaną częstotliwością 800MHz, będzie wydajniej.

zasilacz: temat o zasilaczach poczytaj (ostatnie 2 strony spokojnie starczą).

chłodzenie: z tego co czytałem to na boxowym jest chłodno i jeszcze można całkiem nieźle na nim prodkręcić, więc bym przy tym został (chyba że planujesz ekstremalne podkręcanie, wtedy jakiś za 150zł, albo WC).

dobra ,a ile taka płyta będzie kosztować,bo mam trohe cięc w budżecie,ledwo udało mi się wyżulic na te 2240zł.Pozatym płyte wybierałem taką żeby miała dwa sloty na ata:dysk i napęd,bo dysku Sata nie mam zamiaru kupowac,za dużo nerwów,wystarczy dwa lata nerwów.

A jaki polecasz wiatrak na procka?

Czy potrzebuje coś jeszcze do złożenia tego sprzętu,obudowe mam ,dysk i napęd też posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakim sklepie to konfigurowałeś, ale ceny wysokie... obejrzyj proline.pl - na samym procku oszczędzisz 30zł. z gdybyś zamiast 6400 wziął 6300, oszczędziłbyś jeszcze 150, które mógłbys wpakować w lepszą płytę (stawiałbym np na asusa P5B-E, w proline jest wersja bez E, ale w innych sklepach dostaniesz).

skoro budżet napięty, to zostałbym przy boxowym chłodzeniu, spokojnie wystarczy.

hm, może minimalnie z grafiki zejść, na coś odrobinę słabszego? gdybyś zszedł o jakieś 50zł spokojnie starczyłoby na szybsze pamięci.

powtórzę się któryś raz dziś: zajrzyj też do mcomp.com.pl - mają ceny zbliżone do proline, a większy asortyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się oszczędzić na grafie tańsze są znacznie słabsze. Tą co wybrałeś(x1950 Pro) się bardzo opłaca.

Fakt na Proline jest strasznie mało sprzętu ale przynajmniej ceny są w porządku.

Najlepszą płytą na 939 będzie chyba ASUS A8R32-MVP Deluxe ATi CF Xpress 3200 ale w proline.pl jest za droga.

Ten model na sklep.benchmark.pl jest tańszy.

Dysk twardy SATA II 250 pewnie Seagate serii 10 najlepiej wypadają w testach jak poszukasz po sklepach to tylko nieznacznie przekroczysz budżet a myślę że naprawdę warto.

Osobiście oszczędził bym na dysku i kupił lepszą płytę główna(tą podaną wyżej).

Potem możesz dokupić taki sam(np 160 Gb) i zrobić RAID.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ,ale hyba zostane przy mojej konfiguracji tam gdzie poprzednio morele.net.

Porównałem ceny z proline :

Procek okazał się tańszy o 21zł i pamieć o 6 zł,ale za to karta droższa o 25żł ,a płyta w takiej samej cenie.

Łączna cena z proline 2238zł,czyli o 2 zł mniej,ale prcki są na wyczerpaniu,a w centrali niema wcale i to samo tyczy się karty graficznej.

A niechcę kupowac częśc żeczy tu ,a częśc tam ;wole wszystko w jednym miejscu.A co dopłyty tej co mi podałeś wies.niak to nie na moją kieszeń,a niechce rezygnowac z innych częsci.Ale dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beltus

Proponuję Ci zakup X1300XT na ulepszonym rdzeniu z x1600.

Ma 12 PS 5VS i 4 ROP wykonana w 80nm czyli mniej się grzeje i lepiej podkręca.

Wersja z pamięciami DDR3 jest lepsza od jakiegokolwiek 7300.

Sam mam x1600 Pro i w Carbon gram na wysokich detalach.

Gothica 3 nie próbowałem bo chyba nie warto na razie czekam na patche i modernizacje komputera.

Medieval 2 ładnie mi działa na wysokich detalach.

Obliviona nie próbowałem, zrobię to po wymianie zasilacza i podkręceniu proca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...