Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

To będzie mój pierwszy Upgrade i nie chcę wywalić kasy zbieranej przez rok w błoto, więc proszę o radę osoby, które znają sie na rzeczy (Was :D ) Więc:

planuję wydać 800złociszy na procesor, płytę główną oraz RAM i mam dylemat: czy brać Athlona z socketem 939 i RAM DDR czy inny procesor z s. AM2 i obsługujący DDR2

Czy różnica pomiędzy DDR i DDR2 jest duża (czy tak duża, że warto wydać więcej kasy na płyte główną i proca i zostawić trochę mniej na kartę graficzną?? [podobno 939 nie obsługuje DDR2, jeżeli obsługuje to napiszcie])

resztę kasy planuję wydać na kartę, muszę więc sprzedać jeden z monitorów CRT (mam 1 niepotrzebny)

I mam kolejny dylemat: te monitory są bardzo podobne: jeden to Hyundai Q770 Image Quest, drugi to LG F700B flatron

Pytanie: który jest lepszy (który zostawić dla siebie)?????

REKLAMA

--->jeżeli mieszkasz na mazurach i potrzebujesz monitora CRT 17` to pisz na gg (numer poniżej)<----- :D:D:D:D:D:D:D

PO REKLAMIE

Ludzie goddamnit PROSZĘ o radę (po raz trzeci) POMOCY!!!

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję wydać 800złociszy na procesor, płytę główną oraz RAM i mam dylemat: czy brać Athlona z socketem 939 i RAM DDR czy inny procesor z s. AM2 i obsługujący DDR2

Czy różnica pomiędzy DDR i DDR2 jest duża (czy tak duża, że warto wydać więcej kasy na płyte główną i proca i zostawić trochę mniej na kartę graficzną?? [podobno 939 nie obsługuje DDR2, jeżeli obsługuje to napiszcie])

resztę kasy planuję wydać na kartę, muszę więc sprzedać jeden z monitorów CRT (mam 1 niepotrzebn

Ja bym wziął AM2 ale nie chodzi tu o żadną wydajność tylko o to żeby za 2 lata moć na taką płytę główną coś jeszcze dokupić.AM2 weszło nie tak dadwno więc w przyszłości raczej nie powinno być problemu z upgrade'm Aha no i z tego co wiem athlonki na socket939 nie obsługują ddr2.( no i wprowadzono athlonki na AM2 które ddr2 obsługują ale niewiel to daje :wink: )jak coś pomotałem to prosze mnie sprostować (za to co napisałem ręki nie dam :wink: )Co do mnitora to sprzedaj ten który według ciebie ma gorszy obraz a zostaw sobie ten którego obraz bardziej lubisz .proste.( osobiście bym zostawił tego lg bo sam mam flatrona 795FT plus i jestem z niego bardzo zadowolony)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smola93 -> również gorąco polecam przemyśleć sprawę zasilacza, feel to naprawdę nie jest dobry pomysł. głupio byłoby gdyby po dwóch latach nagle np tacka z napędu nie chciała się wysunąć, albo występowały inne dziwne objawy.

Nie kupuje fella, tylko ma go mój znajomyna sprzecie dużo lepszym niż ja chce kupic - zero problemów. sam obecnie mam zasilacz dołączany do obudowy za 150zł - L&C 280 wat - też zero problemów. nie mniej dziękuje wszystkim, a przedewszystkim STERN'owi za porady. Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Stern, myślę, że się nie zrozumieliśmy.

Powinienem był napisać na wstępie, że wcale nie chwalę się wszem i wobec nowym sprzętem tylko chcę dać do zrozumienia, iż nawet na takim konfigu gry śmigają aż miło i jestem z niego zadowolony. Chyba mam prawo, nie? Mało osób tu na forum po modernizacji pisało o swoich nowych "potworkach"? Ale po kolei:

Zastanawiałem się nad sensem kupowania kart za dwa patyki i chodziło mi tu o karty z serii 7xxx a nie te obsługujące DX10 czyli 8xxx (które będą przydatne w przyszłości).

Druga sprawa to FSAA i Filtrowanie Anizotropowe: wiesz, ja nie widzę różnicy pomiędzy wygładzaniem x4 a x8, jest ona chyba tylko widoczna na screenach w dużym powiększeniu. Nie jestem żadnym maniakiem tego typu pierdółek.

Za półtorej roku nie będę odpalał żadnej gierki na starym sprzęcie tylko zrobię sobie upgrade na kartę z serii 8xxx i znów będzie wszystko oky.

Jarasz sie że można grać w nowe gry i że masz ponad 30fps w FEAR, Condemned, Half Life 2, Ghost Recon: AW, Company of Heroes, Call of Duty 2, Doom 3, FarCry, N4S:Carbon, FEAR Combat tylko od kiedy doom 3 to nowy tytuł , od kiedy CoD2 to nowy tytuł a i FarCry wczoraj nie wyszedł.Z gier które wymieniłeś nowe jest tylko CoCH i NFS

Czekaj czekaj... A nie wiesz przypadkowo, że nawet te powyższe niektóre stare gry były wyznacznikiem wydajności w tabelach nawet przez cały rok 2006? Zobacz sobie choćby do CDA w konfiguratorze: co tam mamy w tabeli - CoD2? A wiiiidzisz ;) FarCry nawet do dziś jest wśród testowanych gier na zestawach highendowych.

Rozumiem że sie cieszysz z nowego kompa

Owszem, cieszę się i chcę się z tym uczuciem podzielić :P

NIE ZADAWAJ DURNYCH PYTAŃ

Ja ci dam! A ty co, moderator czy admin jesteś? ;)

PS. A z tym Crysisem to taki żarcik, chyba wiem, że nie odpale go na SM 3.0 i max detalach, skoro w 3DMarku 06 test w lesie mi idzie ledwo z prędkością 15 FPSów. Ale średnich poleci jak po maśle i owszem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stern, myślę, że się nie zrozumieliśmy
Owszem przyjąłem twój post jako "patrzcie mam nowego kompa i musze to ogłaszać wszem i wobec"
Czekaj czekaj... A nie wiesz przypadkowo, że nawet te powyższe niektóre stare gry były wyznacznikiem wydajności w tabelach nawet przez cały rok 2006
Owszem wiem zaglądam czasem na purepc.pl :wink: napisałem to troche przez pzekore bo uznałem że chwalisz sie nowym configiem wieć ci pokazałem że to nie są nowe gry ale teraz wszytsko sobie wytłumaczyliśmy
Owszem, cieszę się i chcę się z tym uczuciem podzielić :P
cieszymy sie razem z tobą :wink:
Ja ci dam! A ty co, moderator czy admin jesteś? ;)

bycie modkiem to moje ciche marzenie a tak serio to to pytanie takie troche dziwne było.to troche jaby sie spytać po co na świecie ferrari skoro bmw też sie bardzo fajnie jeździ a jest ponad połowe tańsze. :wink:

A z tym Crysisem to taki żarcik
Wiem "wyczułem " go jak widać niestety nie wyczułeś że zdanie "Może crysisa nie zjesz ale chodzić na średnich powinno spokojnie :wink: " było pisane pół żartem pół serio :wink :

sorry za offtop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was, drodzy formuowicze pytanko: Chcialbym zmodernizowac za ok. 1000 zl swoj komputer i nie moge sie zdecydowac. Moja aktualna konfiguracja:

:arrow: Plyta glowna - Gigabyte K7 triton,

:arrow: Procesor - AMD Sempron 2300+,

:arrow: Karta graficzna - GeForce FX 5600,

:arrow: Pamiec RAM - 768 mb,

Co polecacie? Chcialbym, aby Gothic 3 i Oblivion mi chodzil. A moze nie trzeba wydawac, az tyle pieniedzy? Z gory dziekuje za pomoc w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam pytanko i licze ze pomozecie Smile :

Chcialbym zlozyc komputer do gier za 3500 pln.

Moglibyscie pomoc mi wybrac najlepsze z mozliwych podzespolow w tym przedziale? No i moze jeszcze jakis dobry monitor Razz ... Heh, wychodzi na to,ze nie tak duzo jest na ten komputer... Wink Sad

Dzieki z gory za pomoc! Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki ma być ten monitor bo dobry monitor można rozumiec na wiele sposobów . po pierwzsze chcesz crt czy lcd???? po drugie jaka wielkość 17'' 19'' 20'' jeśli lcd to może jakąs panorame 20'' 22''( samsung ma fajny panorame 20'' bodajże 205BW czy cos w kazdym razie napisz jaki chcesz monitro to zobaczymy ile zostanie na kompa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Huba USB, bo mi portów brakuje:(( i jakieś słuchawki z mikrofonem, do skypa i nauki jezyka. Niedrogie a porządne, co polecicie?

Co do HUBa to polecam: TO, a jeśli chodzi o niedrogie słuchawki do Skypa: TO

Hub chyba by mi straczył, chociaż żadnych kart nie czytam:))), ale co do słuchawek mam wątpliwość, czy przy tych małych "talerzykach" da sie ich dłuzej poużywac.

Ale dzięki Mars.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do martinez

monitor samsung 940BF szybki nie smuży ładny obraz no i ma DVI. cena ok. 1100-1300zł ja przyjmuje 1200zł bo za tyle stoi u mnie w sklepie.

Wybrałem troche lepszy monitor ale moim zdaniem warto bo monitor kupuje sie na kilka lat .Kompa w międzyczasie można ew. ulepszyć monitor niebardzo :wink:

więc zostaje ci ok.2300zł na kompa

konfig

Asus P5LD2 SE/C I945P S. 775 DDR2-667 Sata2 GBLan 319zł

Seagate Barracuda SATA II 160 GB 259zł

Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz s. 775 Box 660 zł

DDR2 1GB 667 KINGSTON 392zł

Galaxy GF 7900GS 256MB 256Bit PCI-E DDR3 1.4 Ns 705zł

Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt 200zł

razem 2535 przekracza o 200zł twój budżet no i trzeba jakąś obudowe.

ewentualnie warto rozważyć konfig zaawansowany z CDA (http://www.proline.pl/shop.php?id=konfigurator )

któy kosztyje 2068zł wiec zostałoby ci 232zł za które można by np. zmienić proca z 3600+ na 4200+

Poleciłym bym Ci mój zestaw (pierwszy) ale niestety przekracza on o jakieś 300zł twój budżet(200zeta + jakaśtam obudowa za 100zł) jeśli stać cię na dołożenie tej kasy to bardzo dobrze i bierz pierwszy zestaw jeśli nie pomyśl o zestawie z zaawansowany z CDA z tym że wtedy te 200zł najlepiej chyba zainwestować w proc i kupić 4200+ mam nadzieje że choć troche pomogłem :wink:

beltus podaj ile masz kasy na ten zestaw bo bez tego proponowanie zmian mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO beltus

Jak myslicie, co w tym jest zle, i co ewentualnie przed zakupem jeszcze przemyslec i na co zmienic ?? Prosze odpiszcie
napisz ile masz kasy na ten zestaw bo bez tego ani rusz poprosiłem cie o to w poście wyżej ale widać nie zauważyłeś :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jak myślicie jakie jest lepsze podłączenia monitora z karta graficzna kablem 15-pin D-Sub czy DVI-D (24-pin)??I jaka jest różnica czy jak jest podłączony tym co jest słabszy czy może sie przesto coś dziać?I czy warto zmienić na lepszy jak się ma słabszy?

Mam karte graficzna:radeon x1300 i monitor 17" LG L1770HQ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jak myślicie jakie jest lepsze podłączenia monitora z karta graficzna kablem 15-pin D-Sub czy DVI-D (24-pin)??[/quote

oczywiście że dvi

]I jaka jest różnica czy jak jest podłączony tym co jest słabszy czy może sie przesto coś dziać?

nie nic sie nie będzie dziać sam mam d-sub i żyje :wink: ale jeśli ma sie możliwość podłączenia przez dvi to nie ma na co czekać :wink:

I czy warto zmienić na lepszy jak się ma słabszy?

warto

ujme to tak d-sub jest dobre a dvi jest bardzo dobre w sumie to był o tym artykuł w cda i napisane było żę wiele graczy ma złącza dvi w monitorach a ich nie używa nie wiedząc co tracą :wink: jak sie nie ma dvi to obraz jest dobry( na d-subie) a jeśli ma sie dvi to warto go używac bo obraz na nim jest lepszy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ... dalbym za takie cos max 2200 PoLskich Nowych ... karta graficzna nie blyszczy, i bez monitora :)

No właśnie :D:D I o to mi chodzi, bo ja daję za niego 1400 zł i chciałem sprawdzić czy robię dobry zakup.

P.S. Jaką lepszą kartę graficzną mogę kupić w cenie poniżej 400 zł ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jasona: Nie powiedziałbym, że można kupić takiego kompa za 1200 zł :lol: :lol: :lol: Udowodnij mi, to wtedy ci uwierzę :D:D:D To jest składak prosto z hurtowni, wszystkie części są super nowe dawidku :)

A płytę będę miał jedną z nowszych, czyli PCI-E . Dzięki Beltus za radę, zastanowię się nad nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jasona: Nie powiedziałbym, że można kupić takiego kompa za 1200 zł :lol: :lol: :lol: Udowodnij mi, to wtedy ci uwierzę :D:D:D To jest składak prosto z hurtowni, wszystkie części są super nowe dawidku :)

A płytę będę miał jedną z nowszych, czyli PCI-E . Dzięki Beltus za radę, zastanowię się nad nią.

ale on jest tyle warty, bo sie nie oplaca wiecej wydawac na taki cienki zestaw!!

Jak juz kupujesz to cos nowoczesnego, a nie do Athlona 3800+ wsadzac plyte pod AGP i jeszcze karta Radeon 9800 Pro (ktora lata swietnosci ma za soba).

Za te 2tys z hakiem to mozesz juz miec wydajny komputer ale pod PCI-E z niezla karta graficzna o niebo lepsza niz R9800Pro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...