Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zap

Nowy komputer/modernizacja komputera

Polecane posty

a mam zamiar kupic sobie komputer o podanych parametrach:

procesor athlon 64 3 Ghz

skąd wytrzasnąlęs athlona 3ghz?????chyba że chodzi ci o athlona 3000+??????
karta graficzna ati radeon x1300 sapphire 256 bit

pamiec 1,78 GB ramu

1,78GB ramu?????/czyżbyś chciał zamontować do kompa kośc 1024 +512+256 ?????????
plyta glowna gigabyte (nie wiem dokladnie)
jak mamy napisać co o tym sądzimy skoro nie podajesz co mamy sądzić??????/
Napiszcie co o tym sadzicie i czy ten zestaw starczy mi na jakies 5 lat.
Zestaw średni na 5 lat na pewno nie starczy no chyba że kompa używasz kompa tylko do office"a. trudno też ocenić możliwości rozbudowy w przyszłości bo nie podajesz modelu płyty głównej no i te dziwne podzespoły warto by też sprawdzić zasilacz bo to ważny element kompa jednak ignorowany przez wielu. :wink:

DO fester

Dzięki, ale ktoś pisał wcześniej, że procesory na AM2 bardzo się nagrzewają i mają kolosalne zużycie prądu, czy to prawda ?
to farmazony beltusa :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się was zapytać, czy dobry zestaw około 3000 zł wybrałem. Jest to sprzęt dla mojego dziadka. Wprowadźcie ewentualne korekty:

Gigabyte GA-965P-DS4 lntel P965 LGA775 / Techplanet.pl / 559 zł

Intel Core 2 Duo E6300 / proline.pl / 649 zł

Geil 1GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4 / proline.pl / 495 zł

Galaxy GF7900GS / proline.pl / 905 zł

Seagate ST3160815AS 160GB sATA II / proline.pl / 205 zł

napęd optyczny DVD-RW / około 100 zł

jakaś obudowa / 100 - 150 zł

zasilacz CHIEFTEC GPS-400AA-101A - 400 W / arest.pl / 165 zł (lub inny)

suma - około 3178 zł

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się was zapytać, czy dobry zestaw około 3000 zł wybrałem. Jest to sprzęt dla mojego dziadka. Wprowadźcie ewentualne korekty:

Gigabyte GA-965P-DS4 lntel P965 LGA775 / Techplanet.pl / 559 zł

Intel Core 2 Duo E6300 / proline.pl / 649 zł

Geil 1GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4 / proline.pl / 495 zł

Galaxy GF7900GS / proline.pl / 905 zł

Seagate ST3160815AS 160GB sATA II / proline.pl / 205 zł

napęd optyczny DVD-RW / około 100 zł

jakaś obudowa / 100 - 150 zł

zasilacz CHIEFTEC GPS-400AA-101A - 400 W / arest.pl / 165 zł (lub inny)

suma - około 3178 zł

Z góry dziękuję za pomoc.

No jezeli dziadek bedzie gral, badz robil cos bardziej skomplikowanego to tak. Jezeli ma zamiar pisac w wordzie to spokojnie wystarczy mu cos duuuzo tanszego. Ale ogolnie dobry, sam mam podobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się was zapytać, czy dobry zestaw około 3000 zł wybrałem. Jest to sprzęt dla mojego dziadka. Wprowadźcie ewentualne korekty:

Gigabyte GA-965P-DS4 lntel P965 LGA775 / Techplanet.pl / 559 zł

Intel Core 2 Duo E6300 / proline.pl / 649 zł

Geil 1GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4 / proline.pl / 495 zł

Galaxy GF7900GS / proline.pl / 905 zł

Seagate ST3160815AS 160GB sATA II / proline.pl / 205 zł

napęd optyczny DVD-RW / około 100 zł

jakaś obudowa / 100 - 150 zł

zasilacz CHIEFTEC GPS-400AA-101A - 400 W / arest.pl / 165 zł (lub inny)

suma - około 3178 zł

Z góry dziękuję za pomoc.

No jezeli dziadek bedzie gral, badz robil cos bardziej skomplikowanego to tak. Jezeli ma zamiar pisac w wordzie to spokojnie wystarczy mu cos duuuzo tanszego. Ale ogolnie dobry, sam mam podobny.

Widze, że nie domówiłem - prawdopodobnie będzie się zajmował grafiką komputerową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na grafice komputerowej ale z tego co wiem to nie tworzy sie jej na kartach takich jakie mamy w naszych blaszakch no chyba że przez słowo grafika komputerowa rozumiesz maya czy photoshop a oto co znalazłem w temacie o Geforcie 8800.

Dawno się tak nie uśmiałem. Laughing

Tatuś zajmuje się tworzeniem grafiki i kupił sobie 8800GTX. Jeszcze zaponiałeś napisać, że pewnie tatuś "tworzy" profesjonalną grafikę w OpenGL na tym GTXie. Laughing No chyba, że w 2D, bo do niczego innego to się poza grami nie nadaje. Ale cóż. Chciałeś błysnąć, a zgasłeś.

Nikt, kto zajmuje się profesjonalną grafiką, czy to 3D, czy 2D nie kupi 8800GTS/X bo do niczego się nie nadaje w jego pracy - w OGL jest za słaba (taki WildCat zjada ją na śniadanie) i nawet nie potrafi prracować w rozdzielczości 3840 x 2400 , a do 2D są inne karty (Parhelia, lub inne Matroxy). Więc fajny miałeś sen, chciałeś się pochwalić, ale cóż. Jak nasz były premier. Skończyłeś marnie. Very Happy

z tego można wywnioskować że do grafiki sa specjalne karty :wink: jak mówiłem na tworzeniu grafiki się nie znam ale chyba nie tworzy sie jej na GeForcie 7900??????No chyba że mowa tu o grafice jako hobby w wolnej chwili (tak dla jaja) a nie grafice "profesjonalnej" jak coś pokręciłem to prosze mnie sprostować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na grafice komputerowej ale z tego co wiem to nie tworzy sie jej na kartach takich jakie mamy w naszych blaszakch no chyba że przez słowo grafika komputerowa rozumiesz maya czy photoshop a oto co znalazłem w temacie o Geforcie 8800.
Dawno się tak nie uśmiałem. Laughing

Tatuś zajmuje się tworzeniem grafiki i kupił sobie 8800GTX. Jeszcze zaponiałeś napisać, że pewnie tatuś "tworzy" profesjonalną grafikę w OpenGL na tym GTXie. Laughing No chyba, że w 2D, bo do niczego innego to się poza grami nie nadaje. Ale cóż. Chciałeś błysnąć, a zgasłeś.

Nikt, kto zajmuje się profesjonalną grafiką, czy to 3D, czy 2D nie kupi 8800GTS/X bo do niczego się nie nadaje w jego pracy - w OGL jest za słaba (taki WildCat zjada ją na śniadanie) i nawet nie potrafi prracować w rozdzielczości 3840 x 2400 , a do 2D są inne karty (Parhelia, lub inne Matroxy). Więc fajny miałeś sen, chciałeś się pochwalić, ale cóż. Jak nasz były premier. Skończyłeś marnie. Very Happy

z tego można wywnioskować że do grafiki sa specjalne karty :wink: jak mówiłem na tworzeniu grafiki się nie znam ale chyba nie tworzy sie jej na GeForcie 7900??????No chyba że mowa tu o grafice jako hobby w wolnej chwili (tak dla jaja) a nie grafice "profesjonalnej" jak coś pokręciłem to prosze mnie sprostować

Hmmm... dobre spostrzeżenie. Będę musiał dopytać się go o szczegóły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Mianowicie mam 1000zł i chciałbym zrobić jakiś upgrade kompa, ale niestety jest to tylko i aż 1000.

Za dużo, żeby kupić jakiś gadżet a za mało na prawdziwy upgrade. Generalnie zastanawiam się albo nad pamiątkami 2x1024 albo kartą grafiki (niestety na obie te rzeczy mnie nie stać :D ).

I tu właśnie nurtuje mnie pytanie co jest lepsze: GF6600GT i 2GB ramu czy GF6900GTO i 1 GB ramu (+ perspektywa wymiany karty za 1-1,5 roku).

Chętnie posłucham co byście zrobili na moim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupć 1 giga ramu (300-400zł) i dokupić GeForca 7900GS od Galaxy (ok 700zł)( ew. radka X1900GT za 650zl) w ten sposób wilk syty i owca cała 1 giga ramu na razie wystarczy a w przyszłości możńa dokupic grugą kość )chociaz patrząc z innego punktu to lepiej kupić te 2 giga ramu póxniej przesiąść sie na viste(z 2 giga ramu powinna całkiem dobrze chodzić) a za rok półtora kupić jakąś kartre po DX10 osobiście wybrałbym to drugie wyjście.(PS Draagnipur wybrałeś w końcu jakies głoóśniki??????)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Mianowicie mam 1000zł i chciałbym zrobić jakiś upgrade kompa, ale niestety jest to tylko i aż 1000.

Za dużo, żeby kupić jakiś gadżet a za mało na prawdziwy upgrade. Generalnie zastanawiam się albo nad pamiątkami 2x1024 albo kartą grafiki (niestety na obie te rzeczy mnie nie stać :D ).

I tu właśnie nurtuje mnie pytanie co jest lepsze: GF6600GT i 2GB ramu czy GF6900GTO i 1 GB ramu (+ perspektywa wymiany karty za 1-1,5 roku).

Chętnie posłucham co byście zrobili na moim miejscu.

Ja bym na twoim miejscu wziął x1950 Sapphira ten najtańszy 256 Mb

i 1Gb ramu. A potem możesz zmienić chłodzenie i go podręcić trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Draagnipur wybrałeś w końcu jakies głoóśniki??????)

Tak. Hehe, miały być tanie, ale kupiłem jednak drogie :D (w końcu święta), Manta Surfer (podobno wg. PCWK są dobre), ale na razie sa podłączone do widea, bo nie mam przejściówek :D

Wracając do tematu: nie powiedziałem, że jestem wybredny. Mam na mysli pamięci Geil 2 x 1024, cl 2,5 za jedyne 750zł.

A jedyna karta jaka wchodzi w grę to MSI GF6900GTO (lub jakiś G80 za rok, jesli zdecyduję się na pamięci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Draagnipur wybrałeś w końcu jakies głoóśniki??????)

Tak. Hehe, miały być tanie, ale kupiłem jednak drogie :D (w końcu święta), Manta Surfer (podobno wg. PCWK są dobre), ale na razie sa podłączone do widea, bo nie mam przejściówek :D

Wracając do tematu: nie powiedziałem, że jestem wybredny. Mam na mysli pamięci Geil 2 x 1024, cl 2,5 za jedyne 750zł.

A jedyna karta jaka wchodzi w grę to MSI GF6900GTO (lub jakiś G80 za rok, jesli zdecyduję się na pamięci).

NIe ma karty 6900GTO ;) jest 7900GTO i jak dla mnie lepiej zmienić kartę niż razm - bardziej odczujesz zmianę. A kupowanie DDR to kiepski pomysł bo co później z nim zrobisz skoro wszystkie nowe kompy są pod DDR2 - nikt ci tego za sensowne pieniądze nie kupi.

Acha i 7900GTO ciężko kupić wiec warto się zastanowić nad 1950XT - ta sama cena podobna wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DDR to niestety fakt, że do nowego kompa (może za rok) ich nie wcisnę. To może żeczywiście nie będę ich wymieniał, a co najwyżej dorzucę kość lub dwie.

Pozostaje kwestia co jest lepsze 3 x 512 czy 2 x 512 w DC, a może 2x512+1024 :D (wiem, że kombinuje, ale jakoś nie mam koncepcji co wybrać).

GTO mają w Actionie (bardzo fajna hurtownia), ale może poczekać i kupić G80? Sam już nie wiem. Kupuje w tym tygodniu monitorek 19`` i chciałbym w 1200x1000 pograć sobie komfortowo (przynajmniej na średnich detalach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pamięć w jednej kości powinno być taniej co do grafiki to z 7600/1600

do grania w tej rozdziałcę Ci nic polecam. A X1950 Pro wychodzi najbardziej ekonomicznie tylko wystrzegaj się MSI kolega ma podróbka chłodzenia HISa

bez radiatorów na pamięciach. Ewentualnie jak znajdziesz jakieś 7900 w dobrej cenie to też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działa dobrze, ale proszę bardzo:

1 Procesor Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX

zawiera: wentylator procesora 712.00

2 Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 512MB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 614.00

3 Płyta główna Asus P5B Intel P965

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 485.00

4 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 171.00

5 Obudowa Tracer TRO-979 PHANTOM PFC 400W Prescott 188.00

6 Karta graficzna GeForce 7600 GT Asus 256MB TV & 2xDVI (PCI-E) + King Kong 609.00

7 Tuner TV Leadtek WinFast PVR2000 PCI 292.00

8 Monitor LCD 17" NEC AccuSync 73V silver-black 679.00

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie działa, bo przeglądarka ma zapisane informacje o Twojej sesji i pewne dane ze strony (najlepiej wyjaśniłby to ktoś dobrze znający php).

1. nie rób cen wg komputronika - są znacznie wyższe niż w innych sklepach. polecam proline.pl - jedne z niższych cen (choć i asortyment czasami mały). jest temat o sklepach, polecam pozwiedzać :).

zastanawiam się po co takie dobre pamęci, zwykłe geile za 500zł nie starczą?

płyta - wziąłbym model P5B-E - różnica ~50zł

kupowanie takiego zasilacza z obudową do tego sprzętu to proszenie się o kłopoty. polecam coś firmowego (temat "zasilacze") i obudowę bez zasilacza.

grafikę zamiast od asusa brałbym od galaxy, z chłodzeniem zalmana i pamięciami 1,2ns.

wiem że pisałeś, że musisz się rozeznać, ale moim zdaniem LCD za 700zł to pomyłka. pominę fakt ogólnego negatywnego nastawienia do monitorów LCD (kąty widzenia, natywna rozdzielczość, prędkości reakcji matrycy - tu dodatkowo podawanie przez producenta najlepszego czasu dla danego koloru / kolorów, ceny). osobiście stawiałbym na stare dobre CRT, ale to już kwestia gustu i posiadanych pieniędzy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak prrocesor ok.

Płyta śr

Dysk twardy??

Mały i wolny sam mam taki tylko na IDE 120Gb tylko że nie ma NCQ.

Nawet gry nie za bardzo się mi mieszczą.

Medieval 2 zajmuje 11Gb.

Po co mi w obudowie wyświetlacz lcd?? ;)

Zasilacz słaby nie lepszy od tego co mam teraz.

Grafika też słaba za nieco więcej są już x1950 Pro lub 7900GS.

Gra do niej dodana to szrot.

Tuner też słaby Thetrixy na chipie ATI są 2 razy lepsze.

Obraz jest ostrzejszy i w ogóle ;)

Monitor jest najgorszy z całego zestawu.

8 ms deklarowane prze producenta pewnie nijak ma się do rzeczywistości więc smużenie będzie widoczne.

Płyta główna najtańsza z tych na czipie nie ma obsługi Crossfire i ogónie jest mocno średnia.

Zestaw nie bardzo nadaję sie do modernizacji.

Nowe Gry działały by na srednich detalach.

Oólnie zestaw jest gorszy nawet od tych z CD-Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...