Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

To dziwne pytanie, po co podkecać lub wymieniać phenoma, skoro do gier jest on wystarczający, nawet w gta4 nie wykorzystasz jego całej mocy.

Jeśli masz kasę na modernizację kompa to lepiej kup lepszą kartę grafiki lub ją podkręć, a gwarantuję Ci że da to o wiele większe efekty niż kręcenie czy też zmiana phenoma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie gry wykorzystują 4 rdzenie a 2.2Ghz to czasami trochę mało i dlatego chciałbym podkręcić procesor :P

Ale w sumie to myślę, że lepiej będzie wydać kasę na nową kartę graficzną, ale wtedy również chyba będzie konieczna wymiana zasilacza. Tylko teraz nie wiem co wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszość gier jeszcze korzysta z dwóch rdzeni, ale niebawem się to zmieni, przykład gta4, jeśli nie korzysta Ci z 4 rdzeni to nie znaczy że używa tylko 2.2 Ghz tylko tyle ile jest potrzebne, a phenom ma spory zapas.

A co do karty to zależy ile kasy masz na wydanie. Osobiście bym polecał radeona 4850, jest dużo wydajniejszy od 9600gt, ewentualnie jeśli dysponujesz większą gotówką to polecam radeona 4870, stosunek ceny do wydajności jest znakomity. Twój zasilacz powinien sobie z nimi poradzić, minimum do 4850 to 450W, a do 4870 to 500W, czyli tyle ile masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne aby podczas normalnej gry e2220 osiągał temp 85 C ? Poniżej mój sprzęt:

płyta Asus P5PL2-E

zasilacz CoolerMaster eXtreme Power Plus (RS-400-PCAP-A3) 400W

karta graficzna Radeon HD3870

Jeśli nie to czego to może być wina? Źle podpięty wentylator czy może obudowa (moja jest niezbyt przewiewna, jeszcze ze starego komputera)?

PS. Czy możliwa jest sytuacja, że gdy płyta nie rozpoznaje procesora bo jest od niego starsza, może ustawiać złe napięcie?

Domyślne napięcie e2220 to 1.35V tymczasem w cpu-z pokazuje mi ok. 1,25V. Poniżej wklejam screena z cpu-z:

http://i40.tinypic.com/6gye77.jpg

Czy aktualizacja biosu rozwiąże ten problem? Już sam nie wiem co robić :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skellen

Od mniejszego napięcia nie był by taki gorący, w skrajnym przypadku system by się nie załadował.

Możliwe że problem tkwi w chłodzeniu. Zobacz czy jest dobrze nałożona pasta, czy radiator przylega poprawnie i czy w ogóle masz na nim wiatraczek xD

Po drugie dotknij palcem radiatora... Może po prostu program którym sprawdzasz temperatury źle je odczytuje (chociaż to mało prawdopodobne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę uzyskać najlepszy efekt podkręcając mojego semprona 3000 s.939 ? Podkręcałem clockgenem i raczej słabo bo przy 2,4 komp staje się niestabilny i się restartuje. Powiedźcie mi jak wycisnąć maksimum z tego procesora, dlaczego dochodzi tylko do tylu ? W biosie nic nie przestawiałem bo raz przestawiłem to mi się w ogóle komputer nie uruchamiał więc wolałem podkręcać już tym programem. O temperaturę nie mam się co obawiać bo nie mam boxowego chłodzenia na procku, zasilacz też dobry bo chieftec 450W. I żeby nie było dużo czytałem o podkręcaniu, ale jakoś mi to nie za bardzo idzie... Chciałbym przynajmniej uzyskać te 2,6 : P

Nawet jak w biosie dam napięcie rdzenia na 1.5 V to i tak komputer wali błędami przy tych 2,4. Już nie wiem czy da się coś więcej z tego wycisnąć. Innym Semprony się całkiem nieźle kręcą i dla nich takich 2,6 to żaden problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skellen: zrób tak: odepnij procka połóż nową pastę, odkurz radiatorek procesora (jeśli jest zapchany kurzem to może przez to takie temty łapie) odkurz całego kompa w środku. Gdy już zamontujesz procka ściągnij obudowę włącz kompa, odpal jakiś program testujący procesor w stresie, lub zagraj w jakąś grę, (wszystko ze ściągniętą obudową) sprawdz tempy, i zdaj raport.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skellen

Jeśli jest tak jak mówisz to znaczy że pasta nie osiągnęła jeszcze swojej szczytowej formy :D

Trzeba ją męczyć około tygodnia od nałożenia superPi albo czymś takim.

Po drugie.. masz tydzień kompa czy radiator ? Jak kompa to pofatyguj się do miejsca gdzie go kupiłeś i się spytaj o co chodzi.

Według mnie jeśli daje się kupę kasy na komputer to ma pracować poprawnie i nie obchodzi mnie że pracownik sklepu się jąka ;] Jak już w pierwszym tygodniu są problemy to należy się ostra zjebka.

No chyba że kupiłeś sam radiator. Jeśli tak to napisz czy na poprzednim radiatorze też się tak grzał bo możliwe że jest coś z chłodzeniem proca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skellen nie chcę Cię straszyć, ale gdy składałem kiedyś mojego kompa miałem tak samo, miałem płyte gigabyte, już nie pamiętam modelu, dałem mojego x2, i biosie też miałem takie tempy wysokie, w windowsie to samo, okazało się że płyta główna była spieprzona, i musiałem na MSI wymienić. Do [beeep] że kupiłeś przez internet, jakbyś kupił w sklepie to by sprawdzili Ci na serwisie co jest nie tak. Najlepiej jakbyś sprawdził procka na płycie u kolegi, miałbyś wtedy pewność czy to procek czy coś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer to:

Gigabite EP45 DS3R

Core 2 Duo E 7200

Ocz 4 Gb 1066 Mhz

Gtx 280

Jest to dokładnie Gamer 9 z Cd-Action z listopada 2008 roku bodajże.

W gazecie ten zestaw na boxowym chłodzeniu jest podkręcony od 3.3 Ghz. U mnie przy podkręceniu do zaledwie 2.8 Ghz pojawiają się artefakty w Far Cry 2. Jednak temperatury są raczej w normie karta-70, procek 35 i płyta 45. Takie temperatury mam po kilkugodzinnym graniu właśnie w Far Cry 2. Dodam , że mam trzy wentylatory w obudowie, ale chyba nie chodzi tu o chłodzenie. Jakies pomysły??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...