Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Mam takie pytanie: Mam procka C2D E7200 @ 2,53 i podkręciłem go do 3,04 i ciekawi mnie na co patrzeć w czasie podkręcania: temperatury czy na zachowanie kompa? Po kilku godzinach grania sprawdzałem temp. kilkoma programami (SpeedFan, CPU Temp, Everest), na obudowie mam wyświetlacz pokazujący temp. procka i każdy pokazywał co innego np CPU Temp 81 st. C. a Everest 51 z włączonym StressPrime (2 aplikacje po ok 4h grania). Czy podkręcać aż do zawieszek i takich tam? Dodam że po restarcie te programy pokazywały wartości góra 10 stopni niższe, a w biosie było 49 nawet po powrocie do standardowych ustawień i kwadransie ze StressPrime.

Dopiero po 10.03 kupię 2 wiatraki (na obudowę i na procka). I czy procek do tego czasu wytrzyma. Czytałem trochę i ludzie pisali, że na spokojnie można dojść do 2,95 GHz na boxowym chłodzeniu w tym modelu, ale chcę dojść do max na boxowym i nie bawić się napięciami tylko zainstalować wiatraki i grać.

Więc: podkręcać do zawieszek? (bez zabawy napięciami, nie mam dużych wymogów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zmniejszyć tych timingów?

Najpierw zmień Command Rate na 1T, potem zbij tCRD i tRP.

Próbowałeś zwiększyć napięcie RAMu?

No wlasnie, podczas walki z biosem tyle konfiguracji z timingami oraz napieciami sprawdzilem - kaputt, komp padal na amen. Musialem resetowav ustawienia biosu zworka. Swoja droga pamieci pracuja w trybie dual channel (gdy wkladalem druga kosc zapomnialo mi sie o tym - dopiero CPU-Z mi przypomnial :)) Zauwazylem tez ciekawa rzecz. Komp jest jednoczesnie stabilny i nie. Jak go uruchomie to wywala mi ekran BOOT SYSTEM FAILURE - PRESS F1 TO LOAD DEFAULT SETTINGS OR DEL TO ENTER BIOS. Wciskam wiec DEL, nie zmieniam nic (!!) (procesor caly czas ma 2,7 GHz na liczniku, pamieci 266 MHz, itd) i komp normalnie zaladuje Win XP. Nawet jak mecze procesor przez 2 - 3 godziny 3D Markiem czy Science Markiem wszystko jest ok - zadnych zwiech, niebieskich ekranow ,etc. Gdy z kolei kompa zrestartuje wszystko jest ok - zadnych glupich komunikatow ze strony biosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem mojego jakże zacnego DC E5200 z 2.5 do 3.06 GHz poprzez zwiększenie mnożnika (z 10.5 do 11.5), po czym odpaliłem ORTHOSa. SpeedFan stwierdził, że temperatura obydwu rdzeni w stresie wynosi 72C (po jakichś 5 min i po 10 się nie zmieniła). Z tego co się orientuje to jest cholernie dużo zwłaszcza, że gdy nie katuję procesora ORTHOSem temperatura wynosi 50C (a czasem nawet ok 55C), nawet wtedy gdy na obudowie nie drzemie akurat mój kot. Mam płytę Gigabyte EP43-DS3L + dwie kości GoodRam 800MHz po 1GB + Tacens Valeo 460W + Radek 4870 od asusa. Procesor chłodzony radiatorem BOXowym, w obudowie dwa wentylatory 12cm zasysające (jeden z boku drugi z przodu, choć ten słabo dmucha) i jeden z tyłu wydmuchujący. W zasilaczu duży 12cm wiatrak, który też robi swoje.

ORTHOS po tych 10-15min stwierdza dalej że wszystko jest ok, a w SpeedFanie 72C opatrzone fajnymi płomyczkami :biggrin: I jak? Coś radzicie? Olać tą temperaturę czy coś zadziałać sensownego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mogę podkręcić mój procesor? w sensie do ilu?

Pentium 4 2.8 s478

płyta główna: ASUS

pamięć: kingston 400mhz DDR 1.5 GB

w spoczynku proc ma 38 stopni a w akcji rośnie do 45

No w necie to nawet 5Ghz osiągali na P4... no ludzie ileż mozna powtarzać, że kazdy proc kreci się inaczej. Kupisz dwa i jeden pójdzie 50% a drugi 5% - nie ma zasady.

Ten sam model procesora nie będzie miał takich rozbieżności.

Podkręciłem mojego jakże zacnego DC E5200 z 2.5 do 3.06 GHz poprzez zwiększenie mnożnika (z 10.5 do 11.5), po czym odpaliłem ORTHOSa. SpeedFan stwierdził, że temperatura obydwu rdzeni w stresie wynosi 72C (po jakichś 5 min i po 10 się nie zmieniła). Z tego co się orientuje to jest cholernie dużo zwłaszcza, że gdy nie katuję procesora ORTHOSem temperatura wynosi 50C (a czasem nawet ok 55C), nawet wtedy gdy na obudowie nie drzemie akurat mój kot. Mam płytę Gigabyte EP43-DS3L + dwie kości GoodRam 800MHz po 1GB + Tacens Valeo 460W + Radek 4870 od asusa. Procesor chłodzony radiatorem BOXowym, w obudowie dwa wentylatory 12cm zasysające (jeden z boku drugi z przodu, choć ten słabo dmucha) i jeden z tyłu wydmuchujący. W zasilaczu duży 12cm wiatrak, który też robi swoje.

ORTHOS po tych 10-15min stwierdza dalej że wszystko jest ok, a w SpeedFanie 72C opatrzone fajnymi płomyczkami :biggrin: I jak? Coś radzicie? Olać tą temperaturę czy coś zadziałać sensownego?

Ten procesor ma zablokowany mnożnik więc nim nie podkręcisz temperatury masz wysokie więc zmień chłodzenie. Podkręcaj szyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor ma zablokowany mnożnik więc nim nie podkręcisz temperatury masz wysokie więc zmień chłodzenie. Podkręcaj szyną.

No, też czytałem ze powinien być zablokowany, wiec czemu przestawiłem i mam 3.06GHz? Zmierzyłem temperaturę w Core Temp i jest dobrze: bez obciążenia ~40C, pod obciążeniem ~63C. Jak podkręcałem FSB do 286 (na mnożniku 10.5) to komputer nie chciał się włączyć, a w tym MB INTELLIGENT TWEAKER nie wiem gdzie się zmienia napięcie dla procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc podkręcić swojego Core'a 2 model e5300 z 2.6Ghz do 3Ghz na płycie gł. ga ep 35 ds3l gygabyta zwiększałem traktowanie rdzieni bardzo ostrożnie ażeby przypadkiem się mi bidule nie przegrzały. Najpierw podbiłem do 2.7, kolejno do 2.8 Przy upragnionych 3Ghz komputer się nie uruchomił. Działał po zmniejszeniu do 2.9 by rozkraczyć się w testach ORTCHOSA. Temperatura sprawdzana na SpeedFanie wynosi mniej więcej stany poniżej 60 stopni nigdy ich nie przekraczając. Jest to więc wina zasilacza? Modecona 500W? Nie zmieniałem napięć. Jestem kompletnym laikiem w kwestii o/c, proszę wiec o tłumaczenie przyczyny problemu jak do nierosłego goryla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mnożnik z 13.5 o jeden mniej oraz dzielnik z AUTO NA 3 w "System Memory Multiplier". Przeczytałem że w takich ustawieniach będzie ok i rzeczywiście. System działa jak dotąd podkręcony do 3.15Ghz. Mam jednak dziwne wrażenie że nie przekłada się to większą wydajnością komputera. Jak zrobić by było lepiej? Możliwe że jest ok a ja idę w zaparte że nie. Jeśli o zasilacz chodzi jest to niestety FEEL III.. Zastosowałem się do porad nie kierowanych mnie, jednak tyczących się tej samej serii procesorów.

Teraz jestem niemal pewien że wydajność jest jak przed podkręcaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhu przyjacielu FEEL III do takiego zestawu :icon_eek: Podziwiam cię, masz huge cojones. Inna sprawa, że podkręcenie tego procesora o zaledwie 400MHz siłą rzeczy da niewielki przyrost wydajności. I ważną rzeczą w zestawie, mającą duży wpływ na wydajność jest karta graficzna. Jak jest jakaś słaba to choćbyś nie wiem jak proca kręcił, to widocznej poprawy wydajności nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydno mi, ale jedyne czym się sugerowałem oceniając wydajność stanowiło parę tytułów(min. oblivion, call of juarez). Co do karty graficznej, jest to Gainwad na chipsecie radeona hd4850 wersja Golden Sample(fabrycznie podkręcona). Czy nie zrobiłem czegoś, czego robić nie powinienem w całym tym stresującym dla mnie precedensie o/c?(czy ktoś podkręcał podobną konfiguracja na płycie ga ep35 ds3l?) Znam się na tym niewiele lepiej od mojej mamy stad to cale szukanie własnej winy. Jeszcze raz zrobię testy. Z góry też przepraszam za potencjalne się wygłupienie z winy szaleńczej pochopności we wnioskach.

Wtórnie mi głupio, ale nie mogę znaleźć sierota wzmiankowanego poradnika o/c jakoby na którym miałyby być testy wydajnościowe. Nie chcę ściągać czegokolwiek z internetu dlatego ponieważ nie wiem co miałoby to być. Niech jakaś dobra dusza poda mi link do właściwych i słusznych testów. Ale się wysługuję(hoho).

Mam 2*1gb kingstona 800mhz, bodaj pc6400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o testy za których sprawą będę mógł zmierzyć wydajność procesora i karty graficznej przed i po o/c. Wiem że 3dmarkt mierzy wydajność karty graficznej, ten wiesza się jednak gdy go włączam. Jest jakaś alternatywa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie chcę w końcu kupić nowy sprzęt, tylko mam problem podobnie jak wszyscy - cena $ :sick:

Dlatego zastanawiam się nad pewnymi oszczędnościami w zestawie, a dokładnie chcę się dowiedzieć, czy waszym zdaniem jest znaczna różnica w wydajności pomiędzy Dual Core E5300, a Core2 Duo E7300. Szybkość taktowania mają podobną, ale za to cena jest o jakieś 150 zł wyższa za c2d i dlatego zastanawiam się czy opłaca się brać tego c2d.

Reszta zestawu jaką planuje to coś w tym stylu: GF 9800GT/HD4830/może 4850, 4giga DRR2 800mhz. Ma to być komputer tylko o gier, a gram obecnie na CRT 17" (1024x768) i to mi w miare wystarcza (wole lepsze detale i więcej fps niż więcej pixeli).

Procek planuje lekko podkręcić żeby osiągnął jeśli się uda jakieś 3 ghz (może więcej jak będzie trzeba).

A w przyszłości (tak za jakieś 2 lata) jak ten, który kupie nie będzie dawać rady to planuje jego wymianę na jakiegoś quada.

Chętnie przemyśle wasze propozycje, jeśli jakieś macie.

Proszę również przy okazji o propozycje jakiś w miarę niedrogich a porządnych płyt do tego (tak żeby w przyszłości można tam było włożyć quada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników :] , to mój pierwszy post. Mam takie pytanie , że chciałbym ulepszyć procka (aktualnie posiadam AMD Sempron Processor 3400+) który był by kompatybilny do karty graficznej Geforce 6600. Karty nie polepszam narazie , jak byście mogli to prosiłbym o parę przykładow jakichś procków xd z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy w CPU RightMarku wykazały około 16 fps przy rdzeniu 2.6Ghz. Przy 3.15 fps wynoszą o jakieś 3 klatki więcej. Nędznie. Jest tak ponieważ nie podkręcałem rdzenia zanadto czy coś go blokuje? Trochę obawiam się wyższego podkręcania gdy zasilaczem mojej całkiem przecież mocnej konfiguracji jest FEEL III... Jednak gdyby zaszła ta ewentualność, czy mam zmienić napięcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 fps troche mało, spodziewałem się około 10 :]

1. Zablokowałeś szyne pci?

2. Jak jest ustawiony RAM, jakie timmingi, taktowanie.

Co do napięc, nalezy sprawdzić czy obecne są stabilne, feel 3 jaki jest kazdy wie : ) Nigdy nie wiesz co się stanie po mocnym OC. I oczywiście, jezeli juz nie będzie chciał iśc dalej możesz zmieniać napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i39.tinypic.com/5ze83d.jpg

http://i42.tinypic.com/73i8a0.jpg

Jak mówiłem nie znam się na o/c kompletnie, zamieszczam więc zdjęcia z których mam nadzieję dowiecie się więcej niż ja;p Wykres cpu i memory. Jeśli chodzi o testy CPURM, nie 3 tylko jakieś 4 przewagi dla podkręconych rdzeni w rozdzielczości 1280 na 1024. Moja niekonsekwencja;p

Proszę zapoznać się z zasadami wstawiania obrazków.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomoex - zainstaluj program cpu-z i sprawdź w nim rodzaj socketu. Program ściągnij z sieci. Jak już sprawdzisz to napisz tutaj.

Napisz też ile masz kasy na niego (kartę też przydałoby się wymienić, bo nie zauważysz wzrostu mocy np. w grach bez wymiany jej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...