Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

Jeżeli kogoś interesuje, ile w Rosji płacą za gry na Steam, to proszę wejść do sklepu z tego linka: http:store.steampowered.com/?cc=RU .

Przykładowo: Wings Of Prey kosztuje w promocji 74 ruble, czyli około 2.40 $, czyli około 8.16 zł :ohmy: !

Gdyby takie ceny były w Polsce, to tradycyjna sprzedaż pudełkowa zeszłaby prawdopodobnie do podziemia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma tak dobrze, gdyż z wszystkimi przewalutowaniami, opłatami wychodzi 1.8 zł za 10 rubli, gra będzie się uruchamiała nie gadaj głupot, sam wszystkie gry z tego promo mam od kolegi z Rosji gdyż miałem problemy z kontem i nie miałem jak sam kupować a on kupował mi wszystko i nawet przy przeliczniku podanym wyżej prawie wszystko wychodzi taniej.

Edytowano przez kamiladam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali na forum gram.pl to ten Deus Ex jest bez blokady i działa na Steam.

Co do zakładania konta jako Rosjanin, to kiedyś można było to zrobić prosto: Konto na Steam zakładało się przez web-proxy rosyjskie na rosyjski adres e-mail bądź serwery globalne mailowe (gmail/hotmail/etc). Konto od razu miało przypisane ruble na stałe jako walutę, a płaciło się przez paypal.

Nie wiem czy teraz to działa, ale jeszcze niedawno ponoć śmigało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista gier, do których uruchomienia jest wymagane rosyjskie IP:

Dead Island

Fallout: New Vegas (currently not available in Ru store)

Hard Reset

Men of War: Assault Squad

Men of War: Assault Squad: MP Supply Pack Alpha DLC

The Witcher: Enhanced Edition

The Witcher 2

resztę można uruchomić z dowolnego miejsca, ale do aktywacji potrzebne jest ruskie IP. Większość z gier z rosyjskiego steama ma wersję PL lub ENG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego Deus Exa 3 dni temu. Działa na Steamie, klucz da się aktywować, gra jest po polsku.

Kupowałem tak, jak to kiedyś napisał Azgrel - wystarczy podać miejsce zamieszkania jako np. siedzibę Google w Mountain View i Amazon przyjmuje transakcję.

Edit: Jeśli dostałem kod na Amazonie, który można przeznaczyć na -5$ na jedną z najlepiej sprzedających się gier 2011, to czy mogę użyć go do gier już przecenionych? Np. Duke Nukem Forever kosztowałby mnie wtedy 0.99$.

Edit2: Nie można ;D W warunkach jest napisane, że kod można wykorzystać między 1 a 31 stycznia 2012.

Edytowano przez Xerxess
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego Deus Exa 3 dni temu. Działa na Steamie, klucz da się aktywować, gra jest po polsku.

Kupowałem tak, jak to kiedyś napisał Azgrel - wystarczy podać miejsce zamieszkania jako np. siedzibę Google w Mountain View i Amazon przyjmuje transakcję.

Edit: Jeśli dostałem kod na Amazonie, który można przeznaczyć na -5$ na jedną z najlepiej sprzedających się gier 2011, to czy mogę użyć go do gier już przecenionych? Np. Duke Nukem Forever kosztowałby mnie wtedy 0.99$.

Edit2: Nie można ;D W warunkach jest napisane, że kod można wykorzystać między 1 a 31 stycznia 2012.

Słuchaj, przez dopisanie do Steama masz namyśli iż gra pojawi się w bibliotece gier i będę mógł ją ściągnąć kiedy zechcę ze steama? czy też że będę musiał uruchamiać steam za każdym razem jak będę chciał pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego Deus Exa 3 dni temu. Działa na Steamie, klucz da się aktywować, gra jest po polsku.

Kupowałem tak, jak to kiedyś napisał Azgrel - wystarczy podać miejsce zamieszkania jako np. siedzibę Google w Mountain View i Amazon przyjmuje transakcję.

Czy to nie zapewni mi konfliktu z prawem? Bo ja nie mam zamiaru mieć potem do czynienia z "policajami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dravic Raczej nie, w końcu wiele osób korzysta z tej metody i wszystkim działa i wszystko jest w porządku... Poza tym przecież wiele ludzi kupuje na Steamie gry zarejestrowane na Rosję i wtedy otrzymują bany na konta Steam, ale gry z Amazona są podpisane jako Worldwide, a więt problemów tym bardziej nie powinno być.

@rumbur Z tą grą jest tak, jak z każdą inną - przypisuje Ci się do biblioteki Steam, powinno się odpalać Steam potem, aby w nią grać, gdyż wtedy aktualizuje Ci się ona na bieżąco, aczkolwiek jest możliwość grania w trybie off-line.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z promocji na franczyzę Toma Clancy'ego i kupiłem SC: ChT, SC: DA i SC: Conviction + DLC (wszystko, za niecałe 10 funtów) i... mam problem!

Płaciłem, jak zawsze w przypadku Steama via Pay Pal, ładnie przekierowało mnie na stronę logowania PayPal, dostałem "paragon" na e-mail z potwierdzeniem, że transakcja została dokonana a potem przerzuciło mnie z powrotem do aplikacji Steam, gdzie "mieliło" przez 2 - 3 minuty z informacją "transakcja w toku" a następnie wywaliło komunikat, że

Transakcja nie została zakończona. Informacje o Twojej karcie kredytowej zostały odrzucone przez firmę kart kredytowych.

Należy pamiętać, iż firma obsługująca kartę może zablokować potrzebne fundusze, ale konto nie zostanie obciążone. Jeśli będziesz przekonany, że kartę odrzucono przez pomyłkę, spróbuj ponownie dokonać zakupu.

Dziwne, bo karty kredytowej nie używałem a pod PayPal mam podpiętą debetówkę. No, nic, pomyślałem zmienię sposób transakcji, i przeszedłem do czynów a tu wyświetliło mi:

Nie można sfinalizować zakupu, ponieważ posiadasz już jedną z gier, którą chcesz kupić. Sprawdź konto oraz zawartość koszyka, aby upewnić się, że nie kupujesz produktu, który już posiadasz.

No, to sprawdzam Bibliotekę i zaiste, wszystkie gry są - jest opcja instalacji, etc. Zabawne jednak jest to, że nadal były w Koszyku (profilaktycznie je usunąłem). I teraz nie wiem, instalować, nie instalować. Już pal licho, jakbym miał ich nie mieć, ale ściąganie zajmie w ciul czasu, i szkoda by mi było, jakby mi miały za jakiś czas z Biblioteki zniknąć, bo coś tam, coś tam...

Spotkał się ktoś z podobnym problemem. Poradzicie mi, co czynić, bo zgłupiałem trochę :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dokładnie jak będą działać kupony zniżkowe PO promocjach?

Zakładając ze mam teraz -50% na gry valve i np. w marcu będzie promocja --50% na portala 2. Czy użycie kuponu spowoduje wtedy zniżkę 0.5*0.5? Najlepiej jakby ktoś podrzucił link do dokładnych steamowych reguł tego dotyczących

Jak masz jakiś kupon w ekwipunku, to go kliknij - po prawej na dole pojawi się link "Learn more about Steam Coupons". Jak nie masz kuponów: >KLIK< :). Niestety, nie ma tam informacji, jak kupony będą działać na gry w promocji, ale podejrzewam, że tak "na chłopski rozum", to np. kupon -50% obniży cenę już promocyjną o 50% (czyli powiedzmy gra kosztuje 10?, w promocji jest -50% - 5?, po użyciu kuponu -50% od ceny promocyjnej - 2,50?), czyli % nie będą się sumowały (bo np. przy promocji -50% i kuponie -50% grę byś miał za darmo, mocno wątpię, by taki układ leżał w interesie kogokolwiek poza Tobą :)).

EDIT Nieaktualne.

PS Pomoże ktoś z tym zadaniem z wymianą (nie mam nic specjalnego na wymianę - kupony -50% na gry Valve, Dogfighter i Arcania: Gothic 4, węgielki i 13 koron ze Spiral Knights :D)? Link do mojego profilu.

Edytowano przez Blackhand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2-3 dni temu identycznie. Po 4 godzinach dostałem od Steam rachunek na maila i wszystko śmiga ładnie.

Ja dostałem rachunek z PayPal. Nic, ryzyk-fizyk zainstalowałem SC: CT i poszło. Teraz zasysa Conviction. Nie wyświetla żadnego komunikatu o niezakończonej transakcji, a doczytałem na forach, że ludzie mieli podobny problem, gry były w Bibliotece, ale kiedy chcieli instalować, program nie "puszczał" ich dalej, twierdząc, że transakcja w toku.

U mnie wszystko się zainstalowało. Ciekaw jestem tylko, czy nie zniknie.

Podobno te błędy wynikają z ichnich zabezpieczeń przeciw defraudacjom. I jak to zwykle bywa z zabezpieczeniami, najczęściej uderzają najbardziej w uczciwego klienta.

P.S. Chociaż może nie powinienem tak pisać, bo kto wie ile razy takim zabezpieczeniom zawdzięczałem bezpieczeństwo moich środków na koncie :)

Edytowano przez astaldohil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...