Skocz do zawartości

Sporty zimowe


Turambar

Polecane posty

@UP

Tajner, bo tak się ustawił, że mu za to płacą :):P. Jeśli trener i prezes przez lato 2012 nie widzieli że z Kamilem coś się stało, to rzeczywiście mamy problem. I tak jak mówiłeś - cały związek nie potrafił w Polsce znaleźć 2 skaczących dziewczyn - żenuła. Poskąpili paru tysięcy na stypendium i teraz mają pretensje, że inne reprezentacje mają dodatkowy dzień skoków :/. Działacze wszelkie dostępne środki zgarniają pod siebie i się dziwią, że skoki coraz gorzej wyglądają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno i 10 metrów mułu. Stoch nie przebrnął nawet kwalifikacji sad_prosty.gif. Zainteresowanie skokami w Polsce spadnie w tym roku i to bardzo confused_prosty.gif.

@EDIT: Mimo śmiesznego obandażowania głowy Marit Biergen bez problemu na ostatniej prostej półfinału wyszła z przedostatniej na 2 pozycję. Jak ona to zrobiła?? Tymczasem Justyna znowu rozczarowuje :(. Zawodniczka o takim doświadczeniu nie powinna tak łatwo dać się zamknąć innym. Musi się zdecydowanie poprawić.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj świetny występ Justyny, zwłaszcza jak na początek sezonu. Drugie miejsce i 160 punktów za Ruka Triple do klasyfikacji generalnej, to naprawdę super wynik... Oprócz naszej biegaczki kibicowałem Heidi Weng (chyba wiadomo dlaczego), młodej Norweżce, która zajęła na mecie trzecie miejsce. Gratulacje również dla niej i oczywiście dla zwyciężczyni cyklu, Marit Bioergen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występ Kowalczyk rzeczywiście dobry, a już zaczynałam w nią wątpić. Na początku było dość niepokojąco, bo Johaug szybko nadrobiła swoją stratę i dopadła Polkę i Weng. I sytuacja nie za ciekawa, bo dwie Norweżki i Polka. Kowalczyk tym razem dobrze taktycznie, natomiast Johaug przeszarżowała wyraźnie i chyba ogólnie słabo dogadała się z koleżanką z reprezentacji, bo na pewno we dwie mogły to rozegrać dużo lepiej. Zdziwiłam się, kiedy Therese odpadła w końcówce i Weng ją prześcignęła, a wyglądało to nie najlepiej dla tej ostatniej, bo w pewnym momencie dość dużo traciła do Kowalczyk i Johaug. A Bjoergen po prostu niesamowita... Gęsty śnieg, nieprzetarte tory, samotny bieg, a ostatecznie powiększyła jeszcze swoją przewagę na rywalkami. Jednak zapowiedzi sprzed rozpoczęcia sezonu, że to Johaug może grać pierwsze skrzypce, okazały się dużą pomyłką.

Dobrze mają się też polskie biathlonistki. Gwizdoń dobrze biega, tylko jeszcze, żeby lepiej ustawiła celownik i mniej pudłowała. Pałka celniej strzela, ale za to musi jeszcze podkręcić tempo na trasie, ale ogólnie jest ostatnio najsolidniejsza w reprezentacji. Nowakowska nie najgorzej. Sztafeta może być groźna, szczególnie jak się panie rozkręcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęcony piątkowym i sobotnimi wyścigami, nie obejrzałem niedzielnego, no i straciłem dobre widowisko :/. Do pięciu razy sztuka :). Najważniejsze, że Justyna odzyskuje moc i następnych wyścigów już nie przegapię. O skoczkach nie piszę, bo "Stoch jaki jest każdy widzi :)".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Justyny.Szczerze zacząłem wątpić- myślałem, że nie ma formy.

A tu fantastyczny wyścig w wykonaniu Kowalczyk. Przesuwa się w klasyfikacji generalnej.

Skoczkowie- naprawdę słabo. Stoch ma odpoczywać- czarno to widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dwóch skoczków dostało się do drugiej serii, tyle, że chyba będą na dwóch ostatnich miejscach (konkurs jeszcze się nie skończył, więc teoretycznie istnieje możliwość, iż ktoś z pierwszej dziesiątki spadnie z buli). :/

Małysz całkiem nieźle spełnia się w roli komentatora/gościa (EuroSport), myślałem, że będzie dużo gorzej (przede wszystkim dlatego, iż nie potrafi / nie chce niczego - a szczególnie skoków naszych reprezentantów - skrytykować; trochę się pomyliłem, nasi byli tak beznadziejni, że nawet Adam pozwolił sobie na ostrą krytykę, aczkolwiek w postaci daleko idącego sarkazmu - dodam, że całkiem zabawnego.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków na szczęście nie oglądałem. Napiszę tylko jedno- słabo, jeszcze raz słabo.

Nasz skoczek (Kubacki) po dobrym skoku w I serii drugi zepsuł.

Ciekawe jak będzie wyglądał Stoch w następnych konkursach

Co do Małysz ciekawa sytuacja, że komentuje w Eurosporcie, a nie w TVP. Wolę oglądać skoki na Eurosporcie- lepszy komentarz.

Muszę pochwalić nasze biathlonistki. Może coś ruszy się w damskim biathlonie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było lepiej: Kubacki 17., Kot 23. Takie lokaty - akurat tych skoczków - mnie satysfakcjonują, mam nadzieję, że ich forma się stabilizuje i że będzie coraz lepiej także z formą innych polskich zawodników.

Jeśli chodzi o "Eurosport": bywa różnie, jeden z komentatorów (nazwiska nie pomnę) dość słabo zna się na skokach, a co gorsza jest bardzo "roztargniony" i bez przerwy myli się i mówi takie głupoty, że można albo się wściec, albo śmiać się do rozpuku (wybieram tę drugą opcję). Natomiast drugi - rzadko zauważa tak "mało istotną rzecz", jak podniesienie/obniżenie belki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wieści z skoków narciarskich prawie wszyscy nasi reprezentanci awansowali do jutrzejszego konkursu. zwłaszcza badzo udane skoki wykonali Maciej Kot <128>, i Kamil Stoch <127,5>, Oby jutro powtórzyli takie rezultaty albo i lepsze, oprucz nich wystąpią równierz Piotr Zyła i Krzysztof Miętus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nooooooooooooooo.com/

Noż kurczę, wielka szkoda, bo na razie Kamil ma tylko 81 pkt w klasyfikacji. Niestety skok Kofflera był jednak fenomenalny i wygrał. A Kamil ma utrzymać tą formę i już! :P Żadnych więcej obsuw. B.dobrze też, że jeszcze 4 Polaków było w 30-ce w tym Klimek :). Oby tak dalej, a Żyła niech mocniej trenuje. Jeszcze tylko wieczorem Justyna wygra sprinty i będzie spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry występ naszych skoczków. W końcu mamy się z czego cieszyć.

Szkoda 0.1 punktu. Było bardzo blisko. Dobrze, że wrócił w znakomitym stylu. Na plus zasłużył Kubacki. Dobre 9 miejsce, oby pokazał dobrą formę jutro. Cieszę się z punktów Murańki- po komplikacjach z wzrokiem przydadzą się punkty i zmotywuje do dalszego treningu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry dzień dla naszych skoczków aż 5 naszych skoczków znalazło sie w pierwszej 30. Brawa szczegółne dla Kamila Stocha który zajął 2 miejsce choc do 1 miejsca zabrakło minimalnie 0.1 punktu. Dobrze spisał sie również Dawid Kubacki zajmując 9miejsce. Ale to nie koniec teraz trzymamy Kciuki za Justyne która dziś wieczorem ma szanse awansowac na 1 miejsce w klasyfikacji PŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Justyna odpadła w ćwierćfinale (tego, że nie dostanie się do finału po cichu się obawiałem), więc punktów nie będzie. Cieszy postawa skoczków, mam nadzieję, że Żyła też zacznie lepiej skakać, bo był do tej pory mocnym punktem reprezentacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zmarnowanej szansy Kowalczyk. Mogła zostać liderką PŚ, a tak jest trzecia

Dziś będzie szansa na poprawienie miejsca oraz odrobienie punktów do Marit.

Dziś na pewno zobaczę skoki. Po wczorajszych dobrych wynikach Polaków czekam na podobny wynik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych skokach jeszcze większa szkoda, że Kamil wczoraj nie był pierwszy. No ale nie co dzień Świętego Jana. Ważne, że skoki nie były tragiczne i trzeba po prostu poćwiczyć skoki w gorszych warunkach. A Kruczek zdecydowanie powinien potrenować z Dawidem Kubackim końcową fazę skoku. Ten nasz zawodnik ma świetne odbicie przez co osiąga wysoką paraBOLĘ LOTU. tYLKO TRACI TO w końcówce i ląduje "za wcześnie". Mógłby jeszcze pociągnąć. Odbić się końcami nart i przelecieć jeszcze ze 2 metry :).

Justyna ma dużą przewagę i jej wygrana jest pewna. Zobaczymy jak pójdzie jej gdy PŚ wróci do cywilizowanej Europy :P i do ścigania się z Bjoergen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże Brawa dla Justyny Kowalczyk która powraca do formy z tamtego sezonu. Po nieudanym wczorajszym starcie dzis pokazała że był to tylko wypadek przy pracy. W imponujący sposób wygrała dzisiejszy bieg odnosząc 23 zwyciestwo w zawodach PŚ. Tym samym awansowała na 1 miejsce w klasyfikacji generalnej mając 515pkt. 2 w klasyfikacji Randall ma 33pkt straty, a 3 Bjoergen 65 pkt straty.

Gratulacje również dla Pauliny Maciuszek która zajeła 27 miejsce i zdobyła swoje pierwsze punkty.

Jeżeli chodzi o naszych skoczków to szkoda wczorajszego dnia była wielka szansa na 1 miejsce Kamila Stocha który dziś był na 14 miejscu, 13 miejsce zajął Maciej kot a Dawid Kubacki 17. Najważniejsze że znajdują sie w finałowej 30 i zaczynają zbierac punkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dobrym występie w sobotę- wczoraj już tak dobrze nie było. Ważne, że punktują inni zawodnicy oprócz Stocha

8azyliszek:

Też to zauważyłem z Kubackim. Chłopak ma dobre wybicie, ale nie korzysta z tego. Po wybiciu myślałem, że poleci dalej.

Brawo dla Justyny. Teraz walka z Marit zaczyna się od nowa. Oby tak dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...