Skocz do zawartości

Sporty zimowe


Turambar

Polecane posty

Jeszcze tylko wizualizacja naszej małej dyskusji o sterydach. Dzisiaj zobaczyłem to zdjęcie na wp i gromko się zaśmiałem. :ohmy:

http://babol.pl/kat,1025465,title,Zdjecie-...ml?ticaid=6db57

No teraz widać, że Bjoergen ma niezłe "muły" jak to się mówi... xD Ale co z tego, że ma takie "muły", jak i tak przegrała z - "drobną" można by rzec, Kowalczyk. Ofc norweżka jakby się wkurzyła, to mogłaby wziąć i obić buźkę polce, lecz wątpię by do takich "ekscesów", jak podczas meczów hokeistów, by miało dojść pod koniec tego sezonu - jeszcze nie wiadomo, jak będzie na PŚ w Oslo i pozostałych zawodach, więc - "bójta" się Bjoergen... :laugh: A o kobiecości Bjoergen, nie mam zamiaru dyskutować czy komentować, bo jak już mówiłem, nie kręci mnie uroda norweżek - także Johaug, bo wolę polki.

Polska Johaug... < O, przykład tutaj. Ciekawy news. Może rzeczywiście, jak Jaśkowiec pójdzie drogą, jak Kowalczyk to i być może będziemy mieli konkurencję dla Johaug.

I apropo tego, co działo się wczoraj: http://www.eurosport.pl/biegi-narciarskie/...303/story.shtml

"Norweskie media zwróciły uwagę, że podczas gdy Kowalczyk i najlepszy wśród mężczyzn Szwajcar Dario Cologna przekraczając linię mety nie padali i nie wyglądali na "martwych", to Bjoergen sprawiała wrażenie kompletnie wycieńczonej, a Northug prawie stracił przytomność i nie rozumiał, co się do niego mówi.

Według ekspertów telewizji NRK, norweska kadra mogła nie trafić z formą, którą błyszczała na początku sezonu. - Doświadczeni w TdS potrójni zwycięzcy Kowalczyk i Cologna szczyt dyspozycji osiągnęli później i teraz widać, że celowali w ten cykl. Wygląda na to, że nasze dwa asy w tej rozgrywce osiągnęły wysoką formę zbyt wcześnie - zaznaczono."

- Prawda. Trudno się z tym nie zgodzić. Norweska kadra po prostu przegięła z tymi Swoimi szumnymi zapowiedziami i czego tam oni nie mieli poukrywane w rękawach czy przyszykowane - te 700 par nart, spore zaplecze finansowe itd., etc.. blah blah blah... Niech tegoroczny TdS będzie nauczką dla norwegów, którzy byli zbyt pewni siebie i zwycięstwa nad resztą kadr narodowych. Teraz pewnie przez długi czas - a przynajmniej do MŚ w Oslo - będzie fala krytyki i wytykania błędów u norwegów i norweżek. My możemy się tylko radować z tego, że po raz trzeci z rzędu, Justyna Kowalczyk wygrała Tour De Ski i - liczyć na to, że wygra go po raz czwarty... :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenia treningu oraz kwalifikacji do konkursu na skoczni Bad Mitterndorf. Do tego przeszkadzał śnieg. Z tego powodu jutro nie zobaczymy kwalifikacje. No cóż pogoda robi swoje i wyraźne reżyseruje sobie plan "kiedy mogę wiać" :P

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/14353/...niego-konkursu/

Edytowano przez mario21211
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś było to samo. Śnieżyca, wichura i mgła nad Kulm. Najgorsze jest jednak to, że sedziowie czekali z tą decyzja tak długo. A wszystko przez to, że bedą musieli oddać kasę nadawcom i reklamodawcom. A tego żadna federacja sportowa nie lubi :). I tak czekali, czekali i się nie doczekali. Zobaczymy co bedzie jutro. Ale to, że na tej skoczni nie ma sztucznego oświetlenia to skandal. W takim wypadku nie powinny tam się odbywać zawody, póki nie zbudują. To w końcu zima jest-zmrok zapada szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10:45 rozpoczynają się skoki w Bad Mitterndorf. Przed chwilą skończył się trening i najlepiej zaprezentował się Anders Bardal Norweg uzyskał 195 m. Najlepiej z Polaków skoczył Stoch który zajął dziewiąte miejsce 190,5 m. Pozostali 178,5m lądował Piotr Żyła i ostatecznie był 16. Słabsze skoki oddali pozostali nasi zawodnicy. Maciej Kot uzyskał 139,5m a Piotr Byrt zaledwie 121m.

Transmisja na Eurosporcie i na TVP.

Świetny konkurs dzisiaj !. Żyła skoczył na miarę swoich możliwości, a Stoch no przepięknie na szóstym miejscu. Napiszę, że trochę się obawiałem bo po skoku Ito zaniżyli belkę z siódmej na piątą. 3 zawodników zepsuło skok, ale wiadomo jak masz formę to nie ważne w jakich warunkach skaczesz czy z której belki po prostu skoczysz ;). Greguś po raz kolejny nie wytrzymał nerwowo widać było jak kamerka go namierzyła, że był jakiś dziwnie czerwony jakby miał się popłakać bo nie udało mu się wygrać hm...

Edytowano przez krzychu20000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porannym konkursie znowu miałem wrażenie, że Ito został skrzywdzony przez sędziów. Skoczył 7 metrów dalej, ustał, a mimo to był drugi. I znowu wkurzyły mnie te cyrki z belką. Gdyby nie obniżka, Kamil mógłby się do podium dopchać. Ale i tak skoczył świetnie w tych warunkach, Żyła również, należą im się szczere gratulacje.

W pierwszej serii po południu wszystko poszło raczej normalnie. Kot miał fuksa i wszedł do 30. I wtedy w moim przypadku zadziałało Prawo Murphego. Nie obejrzałem 2 serii (brata musiałem podwieźć) a tam takie emocje! Brawo Kamil za to 3 miejsce! I sędziowie się zrehabilitowali, dyskwalifikując Schlirenzauera. W końcu jakaś sprawiedliwość. Niech ktoś napisze - czy zatrzymali cały konkurs dla niego, jak sklejał kombinezon? Ile to trwało? Dlaczego od razu go nie zdyskwalifikowano za przekroczenie czasu? Bardal nie dał się zrobić na szaro jak Małysz w zeszłym roku (skoczył wcześniej niż Morgensztern, który też zamek naprawiał, i przegrał przez to). Ogólnie cieszy to, że Norwegowie utarli nosa Austryjakom. Zobaczymy czy w Zakopanem utrzymają formę.

http://sport.wp.pl/kat,1832,title,Bjoergen...,wiadomosc.html

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś napisze - czy zatrzymali cały konkurs dla niego, jak sklejał kombinezon? Ile to trwało? Dlaczego od razu go nie zdyskwalifikowano za przekroczenie czasu? Bardal nie dał się zrobić na szaro jak Małysz w zeszłym roku (skoczył wcześniej niż Morgensztern, który też zamek naprawiał, i przegrał przez to). Ogólnie cieszy to, że Norwegowie utarli nosa Austryjakom. Zobaczymy czy w Zakopanem utrzymają formę.

Ito nie dał się zrobić na szaro ;). Tak pewnie gdyby Małysz skakał to skoczyłby jako pierwszy. Greguś był przetrzymywany przez 10 minut, a w czasie skoczyło dwóch przedskoczków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście?! Gregor powiedział, że "dzisiejsze zawody nie były fer". Ożesz ty... Ludzie weźcie mnie trzymajcie. Czyli, jeśli Austryjacy nie mogą powtórzyć słabego skoku, albo zawody nie są wstrzymywane przed ich skokami aż do poprawy warunków, to zawody są nieuczciwe. Typowo germańskie podejście do życia - im się należy. Ale nie w Polsce takie numery. Będzie musiał poczekać aż Puchar Świata wróci z Japonii do Niemiec. wtedy znów będzie "sprawiedliwie".

Kofler, Fraitag i Stoch potrafili oddać kapitalne skoki, mimo trudnych warunków. Jak się umie, to się skoczy. Froind "złamał" swój skok. No lepszego Pucharu Świata w tym roku jeszcze nie było. Oby jutrzejszy dzień był tak samo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, aż mi ciśnienie podskoczyło...

Stoch skoczył nieprawdopodobnie, ale wielkie brawa dla Zniszczoła. Chłopak sobie poradził z presją i wykonał 2 dobre skoki i jeżeli weźmie się za trening z sercem to możemy mieć z niego pożytek. Żyła i Kot w miarę poprawnie.

Zimowa sceneria i kibice dopisali. Świetnie, że po Małyszu jest pisana następna historia chociaż dziennikarze powinni dostać w pysk w czasie wywiadu. Pytania typu jak się czujesz po odejściu Małysza są nużące i smutne bo to przycina skrzydła naszym skoczkom.

Edytowano przez krzychu20000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszyscy Polacy zaprezentowali się nieźle, świetny Stoch, bardzo dobrze Zniszczoł, Gregor jest żałosny bo jak mu nie wyszło to już by chciał powtórki...sorry w Polsce takich szopek nie będzie i bardzo dobrze ;) Mam nadzieję, że jutro Stoch też pozamiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE RZEŹNIA, ALE RZEŹNIA! Tak we trzy jechały łeb w łeb. I ta Rosjanka w finale długo prowadziła, Justyna na jednym wirażu lekko się zachwiała. Ale na ostatnim zakręcie tym razem Polka zajechała wszystkim drogę i wygrała w pięknym stylu po pasjonującej końcówce. 20 punktów odrobione, zostało jeszcze 80. Co to jest dla Kowalczyk, w te 2 miechy zarobić tyle :tongue: . Szkoda, że nie mogę skoczyć do Szklarskiej by to zobaczyć na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki stabilne dla wszystkich. Bardal, Kofler i Gregoś na czołowych miejscach. Stoch spóźnił skok każdy to zauważy potem już nie dało się z tego odlecieć. Zniszczoł sensacją brak presji, ustabilizowana forma i świetne wyczucie naprawdę dzisiaj może być czarnym koniem ma szansę na czołową szóstkę. Oprócz tej dwójki są także Kot na 22 miejscu i Żyła na 28 miejscu.

Bardzo dobry konkurs. Troszeczkę wściekły jestem, że Greguś wygrał, ale świetnie się popisał Stoch w drugim skoku...

Odkryciem Zniszczoł który skończył na 14 pozycji i pokazał, że pracą i sercem można osiągać wszystko, ale długa droga przed nim. Na 18 miejscu wspólnie Kot z Żyłą.

Edytowano przez krzychu20000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj był uczciwy konkurs, bo Schlirenzauer wygrał :tongue: . No oczywiście, że to wkurza, ale Stoch sam jest sobie winien, bo zepsuł pierwszy skok. A warunki dla wszystkich były podobne. Może gdyby oddał wcześniej ten skok próbny, byłoby lepiej. Cieszy też postawa innych Polaków, chociaż Żyła się opuścił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach te przeliczniki mają sens. Jeśli wieje w miarę równo, wtedy rzeczywiście ograniczają losowy wpływ wiatru. Gorzej, jak wiatr kręci tak jak wczoraj ;)

Stoch zawalił pierwszy skok, ale w drugim było prawie perfekcyjnie (w co wliczam też b. wysokie noty za styl). Zniszczoł mi się podoba podobnie jak Byrt w zeszłym roku. Widać, że tym młodym skoczkom brakuje takich hamulców psychicznych, jakie miał Mateja, ma Hula czy Bachleda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch i Zniszczoł zaprezentowali się bardzo dobrze, nieźle Żyła i Kot w końcu doczekaliśmy się wyrównanej grupy skoczków, mamy 2,3 zawodników, którzy dość regularnie łapią się do 30 ;)

Dzisiaj Justyna wygrała sprint i jeszcze podgoniła Bjoergen, różnica jest na pewno do odrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuuuda panie. Jak ja nie lubię tych startów interwałowych i ścigania się z czasem - spać się chce. Warto obejrzeć tylko ostatnie 2 minuty i zobaczyć czy Justyna wygrała :). Myślałem, że skoro Bjoergen rusza ostatnia, to dojdzie Justynę. Na szczęście tak się nie stało i Polka w pięknym stylu odrobiła kolejne 20 punktów. Oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj zrobiła Justyna, to był ciężki nokaut. 20 sekund nad Bioergen i 40 nad Johaug pokazuje, że królowa jest tylko jedna, jak to określił Marek Jóźwik ;) Swoją drogą, to ciekawe, czy Marit zrezygnuje ze startu w Moskwie, gdyż to może ją kosztować 40 pkt w plecy co najmniej...

Edytowano przez Glovis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dzisiaj zrobiła Justyna, to był ciężki nokaut. 20 sekund nad Bioergen i 40 nad Johaug pokazuje, że królowa jest tylko jedna, jak to określił Marek Jóźwik ;) Swoją drogą, to ciekawe, czy Marit zrezygnuje ze startu w Moskwie, gdyż to może ją kosztować 40 pkt w plecy co najmniej...

No na pewno w Norwegii maja problem. Widać, że Bjoergen jest zmęczona i by jej się przyda kolejna przerwa w startach i spokojne treningi, ale znowu całkowicie odpuszczenie zawodów przy starcie Justyny to będzie duża strata (jeżeli w Moskwie też 100 punktów za zwycięstwo to z przewagi 62 punktów może zrobić się 38 straty). Oj mają nad czym myśleć, ale to jest ich problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe dziadostwo z tą naszą TVP. Nie pokażą ani na jedynce, ani na dwójce konkursu skoków w Japonii. A przecież w poprzednich latach nie było z tym problemu. To za co oni chcą ten abonament?? Za Klan i Modę na Sukces?? Ale mnie wkurzyli. Trzeba będzie jutro rano szukać po całym necie jakiejś transmisji na żywo. Bo kablówki/satelity nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...