Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Pamiętam zapewnienia Piotra Fijasa sprzed prawie roku na początku sezonu, że "Żyła jest teraz najmocniejszy na świecie". Teraz co prawda nikt takich rzeczy nie mówi, ale jednak forma Pitera to jedna wielka niewiadoma, i to mimo dobrych występów latem. Pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję, że jeśli nawet początek średnio mu wyjdzie, przypomni sobie to co swego czasu wyczyniał w Oslo i Planicy i będziemy mieli z niego (i oczywiście całego teamu!) pociechę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Źyle zawsze oczekujemy dobrych startów. Niestety często jego forma jest poniżej oczekiwań. Mam nadzieję, że w tym sezonie nie będzie schodził poniżej pewnego poziomu. Warto aby nie udzielał się za bardzo w mediach, bo w ostatnich sezonach nie wyglądało to dobrze.

Na szczęście kolejny pomysł FIS upadł http://sport.wp.pl/kat,1835,title,Rewolucja-w-skokach-odwolana-Hofer-krytycznie-o-testach,wid,16976009,wiadomosc.html?ticaid=113ac0 . Za duże byłoby zamieszanie w konkursie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko po Żyle, mamy na tyle dobrą kadrę, że i Kot, i radzący sobie dobrze w lecie Wolny mogą jeszcze pokazać klasę, podobnie zresztą jak reszta (no, może oprócz Kubackiego, który jak dla mnie jest typowym numerem 4 i "zapchajdziurą" zespołu). Na pewno kolejny medal na MŚ jest w naszym zasięgu, a Kamila stać też na medal indywidualny. Jestem dobrej myśli przed nadchodzącym sezonem.

Co do Żyły i mediów - racja, chyba za bardzo go to odciąga od skoków i poważnej rywalizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Począwszy od sezonu 2016/2017 przez kolejne pięć lat Eurosport będzie pokazywał na wyłączność w naszym kraju zawody zimowego Pucharu Świata, odbywające się pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

świetna wiadomość. TVP z Sebastianem i wiecznie podnieconym Szaranowiczem przestało być zabawne kilka lat temu. Jedynie studio z Wilkowiczem było w miarę solidne. Eurosport ma Igora Błachuta. Okey może czasami się zacina i popełnia błędy, ale jego przynajmniej da się słuchać z jakąś przyjemnością. Szczęsny za to faworyzował na każdym kroku Austriaków (to dziś mam z tego bekę)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się ucieszyłem, przeczytawszy o tym. Tak czy siak od kilku już lat wolę Eurosport niż TVP, ale ludzie będą mieli okazję przekonać się, że komentatorzy TVP, twierdzący że dwaj Polacy nigdy nie stali razem na podium zawodów, to kpina. Komentując sport, pewną wiedzę należy mieć, a co by o Błachucie nie mówić - posiada ją. W przeciwieństwie do tych niedouczonych nieudaczników z TVP, którzy robią wiochę. A potem ludzie powtarzają te ich brednie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch, Kubacki, Żyła i Hula wezmą udział w konkursie drużynowym natomiast cała siódemka awansowała do konkursu niedzielnego. Trzeba przyznać, że dzisiejsze kwalifikacje do najlepszych nie należały. Oczywiście można mówić o warunkach atmosferycznych które dla nie których skoczków były negatywne, ale nie można na to całej winy zrzucać. Fuks miał Ziobro który musiał długo czekać aż przebrnie przez kwalifikacje. Żyła jedyny pokazał w pełni swoich możliwość i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach. Kwalifikacje wygrał pieżynka :P. Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak, żeby skoki były również na TVP. Również nie podoba mi się styl komentowania na TVP, ale nie każdy ma kablówkę czy inny nc+. Oglądam skoki na Eurosporcie, ale mogę za kilka lat nie mieć UPC.

Gdzieś czytałem że ma wejść ustawa, które zawody czy mecze mają być transmitowane na otwartych kanałach. Skoki są u nas popularne i jestem pewny, że skoki będą w TVP.

Dziś pierwsze zawody w skokach. Konkurs drużynowy raczej mnie nie interesuje ( bo są ciekawe mecze w TV smile_prosty2.gif) Liczę na miejsce w pierwszej piątce. Początek sezonu to jest zawsze loteria z formą.

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch, Kubacki, Żyła i Hula wezmą udział w konkursie drużynowym

O ile o Kamila i Piotrka jestem spokojny, o tyle Kubacki i Hula już mnie niepokoją. Kubacki zawsze był taką "zapchajdziurą", czwartym zawodnikiem w zespole, a o formy Huli w ciągu kilku ostatnich lat i jego występach w konkursach drużynowych można by napisać cały esej i wylać na niego wiadro pomyj, a to by i tak niczego nie zmieniło. No ale mamy sytuację jaką mamy i może jednak odszczekam swoje słowa po dzisiejszym konkursie? Szkoda, że Wolny jest wciąż kontuzjowany, mógłby w naszej kadrze namieszać, gdyby nie uraz. Mam nadzieję, że jeszcze to zrobi!

Co do quali - słabo. Jedynie Żyła pokazał się z dobrej strony, pokazując że jest w formie i o ile zachowa czysty umysł, o niego na razie nie musimy się obawiać. Kamil w treningu pokazał na co go stać, oddał spokojny, dobry skok, więc o niego się nie martwię. Niepokoją natomiast bardzo słabi w kwalifikacjach Kot oraz Ziobro. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że były to wypadki przy pracy i że jutro w konkursie indywidualnym będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałem się z lekkim układem dla Austriaków od sędziów (0.1 przewagi, przypadek?), ale nie zrobię tego. Żyła jedynie pokazał solidny poziom. Kubacki i Ziobro rozczarowali. Kubacki od roku wozi się w tej kadrze dzięki wysokiemu odbiciu z progu, a to później nie ma przełożenia na odległość, a Ziobro nie wytrzymał presji. Od Huli nie miałem żadnych oczekiwać. Skoczył na tyle ile mógł czyli jak na jego warunki całkiem przyzwoicie. Jak wyglądałyby skoki z np. Kotem zamiast Kubackiego? Wątpię żeby to coś dało. Oby jutro było lepiej. Trzymam kciuki za Czechów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koudelka wydaje się być w tej chwili najmocniejszy. O występie Polaków w dzisiejszym konkursie nie ma co mówić - rozczarowanie i tyle. Mam nadzieję, że jutro Żyła i Stoch zaatakują czołówkę. Moi faworyci do zwycięstwa w konkursie indywidualnym? Koudelka, Wellinger, Kasai, Fannemel, może Piter sprawi niespodziankę. Austriacy i Słoweńcy są w tej chwili wyjątkowo słabi i bezbarwni, cieszy mnie natomiast 4. miejsce Finów dzisiaj. Wygląda na to, że skoki przestają być tak przewidywalne jak jeszcze niedawno. Czy to dobrze czy źle, przekonamy się za kilka konkursów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków nie oglądałem, ale nie spodziewałem się takiego wyniku naszej drużyny. Austria również słabo i zaskakująco dobrze Niemcy.

Stoch również nie wystąpi dzisiaj w konkursie. Pozostaje mieć nadzieję, że kontuzja nie okaże się bardzo groźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/18481/Kamil-Stoch-nie-poleci-do-Kuusamo/

Nie jest to niestety zbyt dobra wiadomość - Kamil zawsze napędzał resztę chłopaków do dobrego skakania i wydaje się być pozytywnym duchem zespołu, a teraz nie dość że wszyscy (może poza Żyłą) są w dołku, to jeszcze brakuje lidera, a tak naprawdę nie wiemy ile będzie pauzował... Nie wygląda to niestety zachęcająco, liczyć możemy ponownie tylko na Pitera, który może tym razem obudzi się już w 1. serii i wskoczy do top10 konkursu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilkę czwórka polaków będzie skakać w pierwszej serii. Branie następnym razem: Ziobrę i Huli będzie samobójstwem. Niech chłopcy sobie odpoczną, bo są bez formy. Ogólnie można mieć nadzieje w Żyle, bo Stoch po urazie na pewno będzie potrzebować czasu na dostosowanie się, ale początek zawsze miał słaby i później znakomicie odrabiał. Powodzenia też dla Bieguna który w kwalifikacjach spisał się znakomicie. Sens życia: Co się stało z Miętusem i Rutkowskim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozstrzygnięcie pierwszego konkursu w Kuusamo! O ile po Ammannie i Kasaim spodziewałem się dobrych skoków i miejsca w top10, o tyle jestem jednak lekko zaskoczony, że obaj zdołali wskoczyć na pudło, w dodatku w towarzystwie dawno nie prezentującego tak rewelacyjnej formy Ito. Co cieszy? Różnorodność podium w stosunku do Klingenthal i ciekawe przetasowania w stawce. Co martwi? Polacy... Żyła w granicach przyzwoitości, ale nie są to skoki na miarę jego talentu i możliwości (szczególnie ten z 2. serii), o reszcie wolę się nie wypowiadać. Liczę na powrót Kamila jeszcze w tym roku, najlepiej już w Niżnym Tagile, ale wiadomo że najważniejsze jest zdrowie - lepiej odpuścić konkurs za dużo niż wrócić o dwa za wcześnie, co nieraz już pokazywały przykłady takie jak Ahonen (który moim zdaniem w ogóle nie powinien ani razu powracać zza sportowego "grobu") czy Jacobsen.

Edytowano przez Ex95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasai w takiej formie to może skakać nawet do 50-tki :-)

Amman wiecznie młody i widać że może jeszcze sporo namieszać w tym sezonie.

Nie wiem jak Wy, ale jak nie skacze Stoch, to konkurs był nudny. Przynajmniej dla mnie. Polacy słabo na razie się prezentują, ale forma powinna iść w górę, zwłaszcza jak wróci Kamil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w takiej formie jakiej jest na początku sezonu kasai to czapki z głów,w tych latach i taka świetna kondycja to jest najlepszy przykład, że nawet w tym wieku można stać na podium a nawet wygrać konkurs.

A co do naszej ekipy to jest tragedia no może oprócz Żyły widać że ma moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków nie oglądałem, ale brawo dla Kasai i Ammana. Obaj zajęli pierwsze miejsce i bardzo dobrze. Lubię obu zawodników, zwłaszcza Japończyka.

Niestety Polacy ponownie zawiedli i mam nadzieję, że w kolejnych nasi skoczkowie pokażą się z lepszej strony. Może warto zabrać innych młodych zawodników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens żebyś mówił o skokach skoro zawodów nie oglądałeś? :P (tak tylko mówię...)

Co do samych zawodów to jestem dziwnie spokojny. Nasi zawsze początek mieli bardzo słaby. Odblokowanie było po kilku dobrych zawodach. Małym kroczkiem jest punktowanie Piotra Żyły. Jestem właśnie ciekaw co się stanie z sezonowcami (bo mało osób jest komentujących skoki), to pokazuje, że kibic jest tylko gdy są sukcesy (nic na to nie poradzę). Co do samego konkursu to zawody stały na wysokim poziomie (oprócz dwóch groźnych upadków). Cieszy znakomita forma Noriakiego (który został otoczony przez turystów z polski ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: To lepiej nie ogłaszaj swoich komentarzy na temat tego czy mam mówić o zawodach czy nie rozpacz.gif

Stoch ma przejść niedługo badania czy będzie w stanie wystartować w następnym konkursie.Mam nadzieję, że jednak wystąpi w najbliższych zawodach, bo bez niego skoki są nudniejsze smile_prosty2.gif

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie to było zaskoczenie, że tak dobrze skakali polscy skoczkowie na początku sezonu :-)

Gorzej już chyba nie będzie- a tak na poważnie to wierzę w naszych skoczków i na razie mają u mnie kredyt zaufania :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący weekend w Kuusamo, po raz pierwszy od wielu lat nie ma loterii, warunki były względnie sprawiedliwe, a Hofer i spółka o dziwo zachowywali się nad wyraz spokojnie. Spodziewałem się, że Ammann może się zakręcić około top10, ale jakby przed sezonem ktoś mi powiedział, że wygra na Rucce, i to dwukrotnie, to chyba popukałbym się w czoło. ;) To pokazuje jak piękny i nieprzewidywalny jest ten sport, oraz jak wciąż przesuwa się granica wieku skoczka!

Amman wiecznie młody i widać że może jeszcze sporo namieszać w tym sezonie.

Wszystko na to wskazuje, ale zobaczymy czy starczy mu sił na najważniejszą imprezę sezonu oraz TCS (na którym pewnie zależy mu najbardziej)

Co do samych zawodów to jestem dziwnie spokojny. Nasi zawsze początek mieli bardzo słaby. Odblokowanie było po kilku dobrych zawodach. Małym kroczkiem jest punktowanie Piotra Żyły.

Pamiętacie jak było 2 lata temu? Niektórzy chcieli wywieźć Kruczka na taczkach za kilka słabszych zawodów. Spokojnie, forma przyjdzie w najważniejszym momencie, lepiej żeby teraz skakali słabo niż podczas MŚ. Żyła jako jedyny prezentuje dość równy poziom (chociaż na pewno stać go na sporo więcej) i o niego jestem zupełnie spokojny. Reszta na razie niepokoi, ale powtarzam: Nieraz już tak na początku bywało i myślę, że spokojny trening w przygotowywanej już skoczni w Zakopanem pozwoli nam się odbić i nabrać sił.

Jestem właśnie ciekaw co się stanie z sezonowcami (bo mało osób jest komentujących skoki), to pokazuje, że kibic jest tylko gdy są sukcesy

W większości niestety takie jest podejście "typowych januszów" do sportu w tym kraju - pamiętam jak po zakończeniu kariery przez Małysza wielu wróżyło rychły upadek tej dyscypliny i spadek jej zainteresowania w Polsce. Jak bardzo się pomylili, nie muszę chyba w tym wątku nikomu wyjaśniać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uraz Stocha jednak jest poważniejszy i jeszcze nie ma zielonego światła co do startu w najbliższych zawodach. Co najciekawsze Kruczek rozważa, żeby zupełnie odpuścić konkursy w Lillehammer i polska ekipa zostałaby w Polsce.

Mam jednak nadzieję, że Stoch będzie gotów na zawody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...