Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dunmer

Tibia

Polecane posty

Chcesz coś kupić od NPCa, to mówisz kolejno:

- Hi

- buy <nazwa broni, przedmiotu>

jeśli hcesz kupić coś od kogoś, poprostu wrzeszczysz wkółko: "buying <nazwa itemu>... proste :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zajrzyj na oficjalną stronę Tibii

Coś Ci się pomyliło oficjanlna strona Tibii to http://www.tibia.com

Jak tam sobie chcesz. Tibia.pl to oficjalna, polska strona Tibii. Zaś www.tibia.pl to oficjalna strona międzynarodowa, sterowana przez wydawców gry, czyli niemiecki CipSoft.

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Jedyną oficjalną stroną Tibii jest tibia.com, wszystkie inne to już fanowskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pyt.?Dobrze robie biorąc druida??CZy mam zrobic drugiego Sorcera??

NIezbyt opłaca się robić druida, ponieważ róźni się on tylko tym, że może robić UH-y. Lepiej zrób sobie Paladyna

No wlasnie i dlatego chce zrobic Druida zeby robic uhy i kase przezucac na sorcera,do ktorego zreszta kupuje na gwiazdke PACCA.Bo niestety na innym Accouncie jest driud.

Mam pyt. Czy mozna postac przeniesc na inny Account Number :?:

pyt2.Skad wziac do paladyna strzaly i luk??

pyt3.Czy mozna zmienic płeć w postaci??

pyt4.jaki magic lvl powinienem miec na 13 sorcerze??

pyt5.jaki magic lvl powinieniem miec na 13 druidzie??

pyt6.czy oplaca sie grac na serwerze Non-PVP albo PVP enforced??

Wielkie THX za odpowiedz :king:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyt3.Czy mozna zmienic płeć w postaci??

pyt4.jaki magic lvl powinienem miec na 13 sorcerze??

pyt5.jaki magic lvl powinieniem miec na 13 druidzie??

pyt6.czy oplaca sie grac na serwerze Non-PVP albo PVP enforced??

3.tak jak masz PACCA ale przez zmianę płci tracisz troche dni, przynajmniej tak było kiedyś.

4. tak z 15 mlvl a przynajmniej 13.

5. to samo co up.

6.na PVPE nie opłaca sie za bardzo grać, a na NPVP to już kwestia gustu, ja preferuje jednak norlane serwery PVP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Jedyną oficjalną stroną Tibii jest tibia.com, wszystkie inne to już fanowskie.

W zasadzie masz rację. Po prostu tibia.pl to strona fanowska, ale jako jedyna spośród polskich stron o Tibii, jest oficjalnie uznawana przez www.tibia.pl i ma jej wsparcie.

Mam pyt:

ad1- O ile wiem, to nie. Jesli chcesz mieć pewność, udaj się na ww.tibia.pl lub tibia.pl. Kto pyta, nie błądzi.

ad2- Możesz kupić w sklepach. Najczęściej spotykaną ceną za strzały to sztuka złota za jedną strzałę. Tam, gdzie można kupić strzały, można i łuki. Jeśli nie wiesz, gdzie się udać, spojrzyj na mapki miast na tibia.pl i znajdź odpowiedni sklep w mieście, w którym przebywasz. Łuki, a zwłaszcza strzały są też częstym przedmiotem handlu między graczami. Kupując od nich, można zaoszczędzić, ale trzeba mieć trochę szczęścia lub cierpliwości, aby trafić na chętnego do sprzedaży. Paladyni mogą oprócz tego tworzyć strzały za pomocą specjalnego czaru, ale zwłaszcza początkowo, nie są to duże ilości.

ad3- tak, ale to trudne i czasochłonne, wiąże się też z kosztami w doświadczeniu. Jeśli Cię to nie zraża, zobacz tutorial na tibia.pl

ad4 i ad5- to własnie przykłady, jak przeciętny gracz podchodzi do Tibii. Nie stara się wczuwać w grę, tylko nabija punkty i levele. Patrzy się wyłacznie na bogactwo i siłę swej postaci, traktując grę jako wyścig do sławy i potęgi. Kto Ci każe mieć taki, albo inny level magii? Czyżbym przegapił jakies wymogi?

Graj tak, jak Ci podpowiada wyobraźnia. Uczyń ze swej postaci maga nie umiejącego dobrze czarować, ale świetnie walczącego na pięści, jesli chcesz. Ci, którzy pytają się: a ilę musze wyrobić leveli do pojutrza sa tylko stadem baranów, ślepo kierujących się instynktem stadnym.

ad6- to zalezy. Światy PvP enforced są bardzo niebezpieczne, bo prawie wszyscy na nich uwielbiają atakować innych graczy, mają też z tego ekstra bonusy. Jesli Ty też to lubisz i jesteś w tym dobry, zagraj.

Z kolei światy non PvP, czyli pozbawione mozliwości walki między graczami, są spokojniejsze i bezpieczniejsze, ale troche nudniejsze, a stopień chamstwa na nich sa chyba większe, niż gdzie indziej. Gracze bowiem wiedzą, że po wyczynieniu chamskiego wybryku, czy złośliwości, prawdopodobnie pozostaną bezkarni. Co najwyżej dostaną porcję bluzgów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyń ze swej postaci maga nie umiejącego dobrze czarować, ale świetnie walczącego na pięści, jesli chcesz.

Na pięści? Ile Ty w tą grę grałeś? Pamiętasz czasy przed tym jak wprowadzili różdżki? Mag NIGDY nie będzie dobrze walczył pięśćmi, mieczem, toporem, ani łukiem też się nie posłuży (chociaż za czasów 7.4 istnieli kozacy, którzy używali łuku ale na daremno) W tej grze mag jest magiem, rycerz nie będzie miał 15 mlvl'a a czarne jest czarne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyń ze swej postaci maga nie umiejącego dobrze czarować, ale świetnie walczącego na pięści, jesli chcesz.

Na pięści? Ile Ty w tą grę grałeś? Pamiętasz czasy przed tym jak wprowadzili różdżki? Mag NIGDY nie będzie dobrze walczył pięśćmi, mieczem, toporem, ani łukiem też się nie posłuży (chociaż za czasów 7.4 istnieli kozacy, którzy używali łuku ale na daremno) W tej grze mag jest magiem, rycerz nie będzie miał 15 mlvl'a a czarne jest czarne.

Rzucasz sie? Od kiedy ty żyjesz? Każdy inteligentny człowiek odrazu wyczuje ironię w jego wypowiedzi. Ty myślałeś, że trafiłeś na isiotę, który chce sorcem bić potwory z pięści (chociaż istnieją tacy). W życiu idiota jest idiotą, będą istnieli inteligentni ludzie, a białe jest białe.

ps. jesli nie zauwazyles to staralem sie odpowiedziec w ten sam sposob co ty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pięści? Ile Ty w tą grę grałeś?

54 poziom, na bezpłatnym koncie :)

Rzucasz sie? Od kiedy ty żyjesz? Każdy inteligentny człowiek odrazu wyczuje ironię w jego wypowiedzi. Ty myślałeś, że trafiłeś na isiotę, który chce sorcem bić potwory z pięści (chociaż istnieją tacy).

No sorry, ale to nie była ironia :) Jak już napisałem, jako mag z reguły walczyłem normalną bronią i było mi z tym dobrze. Zresztą gdyby sie to nie sprawdzało, nie dotarłbym powyżej 50 poziomu, i to bez bonusów płatnego konta.

Ludzie, myślcie sami i korzystajcie z wyobraźni, zamisat wpatrywać się wyłącznie w tyłek barana, idącego przed Wami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh widze ze kompletni amatorzy :D ja to 13 lvl w dzien wbije :wink: moj rekord to 8 lvl w 2h 20 min :shock:

8 lvl robiłem w niecałą godzinę a mój rekord to 19 lvl w jeden dzień, PACC PowaH.

dokladnie tylko ja bez pacca jade, zamierzam kupic na swieta bo duzo wolnego bedzie :D a zalozylem sie z kumplami ze 30 lvl wbije do tygodnia i w 4 dni wbilem :lol:

A ja Ci wbiję osta, bo prosiłem o zaprzestanie tutaj takich dyskusji. Jakbyś nie zauważył, to dwóch Twoich poprzedników dostało za to ostrzeżenia. Teraz jest Was już trzech. - Pzkw

oke sry :cry: respect

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pyt.?Dobrze robie biorąc druida??CZy mam zrobic drugiego Sorcera??

NIezbyt opłaca się robić druida, ponieważ róźni się on tylko tym, że może robić UH-y. Lepiej zrób sobie Paladyna

No wlasnie i dlatego chce zrobic Druida zeby robic uhy i kase przezucac na sorcera,do ktorego zreszta kupuje na gwiazdke PACCA.Bo niestety na innym Accouncie jest driud.

Mam pyt. Czy mozna postac przeniesc na inny Account Number :?:

pyt2.Skad wziac do paladyna strzaly i luk??

pyt3.Czy mozna zmienic płeć w postaci??

pyt4.jaki magic lvl powinienem miec na 13 sorcerze??

pyt5.jaki magic lvl powinieniem miec na 13 druidzie??

pyt6.czy oplaca sie grac na serwerze Non-PVP albo PVP enforced??

Wielkie THX za odpowiedz :king:

1.nie

2. luk mozna lootnac z jakiegos stworka, strzaly sie kupuje u npc w carlin zapomnialem nicka:p

3. mysle ze nie

4.zalezy od ciebie, sa magowie ktorzy mlvl zaczynaja robic od ok 23 lvl kiedy zaczynaja sie prawdziwe runki jak npp gfb a sa magowie ktorzy maja przy 13 lvl ok 20 mlvl wiec...

6. zalezy od ciebie na pvp-e padniesz ok 10 razy na sam pocztek przy szczesciu mniej albo wcale ale zasze znajdzie sie jakis noobek co cie ubije, a na non pvp tez lipa, magowie nie maa sumonow, nie ma party, mozna skilwoac tylko na robALACH, jakis noob cie wkurz ani go nie ubijesz ani nic, bo co, w koncu non-pvp

apropo sorka i druta. wg mnie bardziej oplaca sie robic sorka, ma lepsze wandy, sdki itd. uhow bp mozna nosic ale bardziej ci sie przyda kilka bp mfow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Od rodziców na gwiazdke dostaje PACCa.Czy może mi ktoś opowiedzieć jakie zmiany beda po najblizszym evencie i kiedy dokladnie bedzie.Chodzi mi w wiekszosci o to,co bedzie nowego.Chcialbym takze zobaczyc jakie sa addony i za co,np wiem ze za 100 piórek jest m.in.Kapelusz z piórem.Czy ktoś ma reszte addonów na obrazkach i mógłby mi je pokazac albo dac linka do nich??

PS.Szukalem na tibia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Od rodziców na gwiazdke dostaje PACCa.Czy może mi ktoś opowiedzieć jakie zmiany beda po najblizszym evencie i kiedy dokladnie bedzie.Chodzi mi w wiekszosci o to,co bedzie nowego.Chcialbym takze zobaczyc jakie sa addony i za co,np wiem ze za 100 piórek jest m.in.Kapelusz z piórem.Czy ktoś ma reszte addonów na obrazkach i mógłby mi je pokazac albo dac linka do nich??

PS.Szukalem na tibia.pl

Proszę bardzo.

http://wiki.hunted.pl/wiki/Main_Page

tutaj powinieneś znaleźć wszystko co chcesz wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pyt.?Dobrze robie biorąc druida??CZy mam zrobic drugiego Sorcera??

NIezbyt opłaca się robić druida, ponieważ róźni się on tylko tym, że może robić UH-y. Lepiej zrób sobie Paladyna

No wlasnie i dlatego chce zrobic Druida zeby robic uhy i kase przezucac na sorcera,do ktorego zreszta kupuje na gwiazdke PACCA.Bo niestety na innym Accouncie jest driud.

Mam pyt. Czy mozna postac przeniesc na inny Account Number :?:

pyt2.Skad wziac do paladyna strzaly i luk??

pyt3.Czy mozna zmienic płeć w postaci??

pyt4.jaki magic lvl powinienem miec na 13 sorcerze??

pyt5.jaki magic lvl powinieniem miec na 13 druidzie??

pyt6.czy oplaca sie grac na serwerze Non-PVP albo PVP enforced??

Wielkie THX za odpowiedz :king:

1.nie

2. luk mozna lootnac z jakiegos stworka, strzaly sie kupuje u npc w carlin zapomnialem nicka:p

3. mysle ze nie

4.zalezy od ciebie, sa magowie ktorzy mlvl zaczynaja robic od ok 23 lvl kiedy zaczynaja sie prawdziwe runki jak npp gfb a sa magowie ktorzy maja przy 13 lvl ok 20 mlvl wiec...

6. zalezy od ciebie na pvp-e padniesz ok 10 razy na sam pocztek przy szczesciu mniej albo wcale ale zasze znajdzie sie jakis noobek co cie ubije, a na non pvp tez lipa, magowie nie maa sumonow, nie ma party, mozna skilwoac tylko na robALACH, jakis noob cie wkurz ani go nie ubijesz ani nic, bo co, w koncu non-pvp

apropo sorka i druta. wg mnie bardziej oplaca sie robic sorka, ma lepsze wandy, sdki itd. uhow bp mozna nosic ale bardziej ci sie przyda kilka bp mfow

Same bzdury :D 2. Luk mozna lootnac z potwora i kupic w kazdym miescie w sklepach z bronia.

3.Płeć mozna zmienic ;] Jak sie ma PACCa to mozna zmienic plec ale za to usuwa sie 5 dni z pacca

4.Dobrze jest jak najszybciej wbic 15 mlvl , nie musze wyjasniac czemu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The setup file are corrupted. Please obtain a new copy of the program."

-----------------------------------------------------------------------------------------

Taki bląd mam gdy sciagam tibie dotychczas robilem to normalnie. teraz gdy sciagam tibie 7.9 dla ots chce... ale NIE MOGE!!!

pomocy nie wiem co robic blagam pomocy.

aha a jak ktos ma czas niech spakuje folder "tibia" do WINrar i wysle na mojego maila e-mail:dathvader8@interia.pl Z góry dziekuje z za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest mozliwe ze zalozylem postac na serwerze EMPTY"Candia" i musze czekac pare minut bo jest za duzo ludzi na serwie.Serwer Empty czyli malo ludzi wiec????? :?

może był empty w chwiliu zakładania postaci, nowe serwy często są zapchane. Porwiązanie to pacc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały duzy problem z ta gra ktory doprowadza mnie poprostu do szału. Jak wpisuje pasy pisze mi cos takiego ze moj IP jest zablokowany na 30 min. Gdy pasy wpisuje na tibia.com wszystko dziala wiec nie wiem o co chodzi! Jak by co internet mam z VECTRY!:P Prosze o szybko odpowiedz dlaczego tak sie dzieje!!!

Z góry dziekuje za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...